Şifacı Olmak Hakkında

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Kullanıcı avatarı
IKVGamer
İskele Babası
İskele Babası

Şifacı Olmak Hakkında

Mesaj gönderen IKVGamer »

Merhaba oyunda yer eden bir şifacı nasıl olur bunlar hakkında tüyolar istiyorum.

1)Eli yavaş olan biri şifacı olmalı mı?
2)Şifacı'nın izleyebileceği yollar neler olmalıdır?Çemberlitaş'a girmek için Çemberli İtemi üretmesi şart mıdır?Yoksa Migrattan ve Sığınaktan topladıklarıyla girebilir mi?Ayrıca Migrat ve Sığınağa Çemberli İtemi olmadan girebilir mi?
3)Silahını ille yükseltmesi gerekir mi?
4)Yetenekleri neler olmalıdır?
5)Üstünü nasıl dizmelidir?
6)İstediği efsunda oynayabilir mi?Şunu demek istiyorum.Şifacının üç efsunu vardır bunlar şifa, zehir ve asit.Asitçi yada zehirci olup başarılı olabilr mi?Nasıl olur?
7)Maden çekmeyi sevmiyor ve günde en fazla 4-5 saati varsa ne yapmalıdır?
8)Daha önce şifa deneyimi olmayan bir kişi kendini nasıl geliştirebilir ve nasıl çabucak kasabilir?Görevli yada görevsiz.

Teşekkürler...
İKV'Yİ BİZ YAPMAMIŞ OLABİLİRİZ AMA; ASIL SAHİBİ BİZLERİZ!

DİRENİŞE KATILMAK İÇİN !!!!!TIKLA!!!!!
Kullanıcı avatarı
55ivedik55
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

Re: Şifacı Olmak Hakkında

Mesaj gönderen 55ivedik55 »

IKVGamer yazdı:Merhaba oyunda yer eden bir şifacı nasıl olur bunlar hakkında tüyolar istiyorum.

2)Şifacı'nın izleyebileceği yollar neler olmalıdır?Çemberlitaş'a girmek için Çemberli İtemi üretmesi şart mıdır?Yoksa Migrattan ve Sığınaktan topladıklarıyla girebilir mi?Ayrıca Migrat ve Sığınağa Çemberli İtemi olmadan girebilir mi?
6)İstediği efsunda oynayabilir mi?Şunu demek istiyorum.Şifacının üç efsunu vardır bunlar şifa, zehir ve asit.Asitçi yada zehirci olup başarılı olabilr mi?Nasıl olur?
8)Daha önce şifa deneyimi olmayan bir kişi kendini nasıl geliştirebilir ve nasıl çabucak kasabilir?Görevli yada görevsiz.

Teşekkürler...
inat değil mi sırayla bakıyorum forumlara 3.sünü de yazacam
1 ck atmayı becerebilirsen sorun yok
2 motor asası ve fundi zırh kâfi ama isterse ashap veya mevlana asa basarsa çok rahat eder
3 yükseltmese de olur ama yükseltirse rahat grup bulur
4 forumda mevcut
5 ibni sina veya ibni sina cevriye
6 iyileştirmeci şifa olacaksa önceliği iyilelştirme olacak ama oyun içinde istediği gibi oynayabilir
7 yarım saat ayırsa yeter maden için
8 kasılan büyücü veya savaşçılara yardım bahanesiyle güzelce kasılabilir veya gazap yeteneğini kulllanabilir
...
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

IKVGamer yazdı:Merhaba oyunda yer eden bir şifacı nasıl olur bunlar hakkında tüyolar istiyorum.

Teşekkürler...
1. Zaten şifacının ilk ve en önemli unsurlarından; Hızlı ve dikkatli olmasıdır.
2. Şart değildir bu bazen torpil ile giribiliyorsun (arkadaş grubu ile), bazende hasarının yüksekliği ile. Bu durum tam olarak anlaşılmış değil. Durum hakkında kesin bir yorum yapmak yanlıştır.
3. Hayır, Meditasyon ve Büyü bozma yeteneğini kullanmayı iyi biliyorsan sorun yok demektir.
4. Müsait olduğum ilk anda bunu paylaşacağım.
5. Yeteneklere bağlı veya efsunların yeteneklerine bağlı. Eşit olması gerek. Dördüncü maddeyi paylaştıktan sonra açıklamasını yapacağım.
6. Hayır. Şifacının görevi, grubu ayakta tutabilmektir. Şifa hasarı ile gitmek zorunludur.
7. LP ve KP kasmanı tavsiye ederim. Şifacılar bunlara çok muhtaç kalabilir.
8. Klan savaşlarına katılmanı ve sık sık Grup Bölgesi atmanı tavsiye ediyorum. Grup Gölgesine gideceğin grup sağlam ve disiplinli olsun ki işine dikkat edesin.

Umarım yardımcı olmuşumur. Başarılar dilerim.

Selam ve dua ile,
xEsedullahŞifa | Ali B.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
kimyasalatik
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen kimyasalatik »

Teşekkürler...
1) Hayır. Anında büyü bozmayı ck'yı atman lazım.
2) 1 yıldır oynamıyordum ama anladığım kadarıyla önce sığınakta 1-2 şey düşürüp 1 item de senin üretmen lazım sıkıntı çekmek istemiyorsan.
3) Bence evet.
4) Zibilyon tane konu var bakabilirsin.
6) Zamanı gelince oynar. Hayyam efsunlarla asitçi olamazsın bana kalırsa. Grup bölgelerinden düşüreceksin o dediğin efsunları. E onun için de şifa dizmen lazım. Şifacının adını vermek lazım yani ilk olarak.
7) Kangal alıp yükseltsin üstünü full zehir ya da maximum dizsin işporta kassın. Arada illa maden de çekersin belki bir şeyler çıkar. Ya da efsun falan. Çıkmasa bile günde minimum 500 bin.
8) Kangalla kasmak zaten inanılmaz kolay. 40 olunca anlarsın. :)
Kullanıcı avatarı
EscapisT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Nemesis

Mesaj gönderen EscapisT »

Teşekkürler...
Eli hızlı olmalı, CK bozma hızlı atıp bazı durumlarda panik yapmamalı

Çevren varsa hepsi olur

Parlatılması gerekeni parlatman lazım

Yetenek ile ilgili konular var farklı yerlerde farklı yetenek kombinasyonları mevcut

Asît zehir sağlamsa çok da güçlü olursun. Hemen hemen büyücülerin şansı yok diyebilirim.

Deneyim yoksa 2-3 video izleyip kendini sığınakta klan savaşlarında geliştir.

Maden artırıcı ile maden Çek para hep lazım olur :)
Kullanıcı avatarı
Sifacixhezae
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen Sifacixhezae »

Teşekkürler...

1.Elin hızlı olmalı.nerede kime ck atılacak kime can basılacak yoksa sadece şifa çemberi mi o an dikkat etmen gerekir.
2.Şifacıya üretime karşıyım tamamen gereksizdir aslında.çevre bulamayanlar üretim yapar çünkü çoğu kişi bilmediğinden ashap mev asa vb arar.full mevlana olup hala hatalı oynayanlar da var.
3.Kendi mevlana asamı yükseltmedim yükseltmem de. ruh döven ve hidro asaya + bastım. mevlana asaya basarsam gelen şifa puanı bana cok büyük bir fark yaratmaz. kritik 4 , 5 olunca dünyaları kazanmam.ibni cevriya asa ise , cevriyesine basılır cok lazımsa.2. şifamı yarıda bıraktım,oyuna da ara verdim ama ibni cev asa,kut cev pant , oksi zırh , fundi takılar,magara ruh ceket,ibni cev mor eld , ibni cev ayak ile gaffarı cok rahat tek kestirdim.hidro asa cıkmıstı hatta.
4.Yetenekler için forumu karıştır biraz , bulursun.
5.grup bölgesi icin öncelikle buyu şifa olarak , bulursa buyu şifa + kritik. yani magara , magara ruh calan,ibni sina,ibni sina cevriye...
6.tabiki bölgelere deneme ve eglence amaclı 6 şifacı filan giden var ama onların hepsi ögrenmiş tecrube edinmiş oyunculardır.başta tek şifacı ve şifalayan can veren olarak gideceksin.
7.gunde 5 saati varsa , 2 seferlik kp satabilir.seri olarak karakter kasıp kendi karakterinle birlikte 4 karakteri 1 hesaptan pluslu satsan , tanesi 500b den tek seferde 2m. gunde 2 seferden 4m eden. ayda 120m.
8.Görevsiz kasmayı uygun bulmuyorum.Grup bölgelerine girerken zincir görevler var arada unutuluyor eksik oluyor gunlerce görev aranabiliyor.bence görevle kasmak gerekir.tabiki çeşitli görevler icin gruplar kurulur yardım alınabilir.şifacı icin zor degildir cevre bulmak.forumu biraz karıştır video da bulursun kesimlerle ilgili. binlerce defa yetenek sorup paylaşanları da görürsün.
hassalet
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Aranıyor

Re:Şifacı olmak hakında

Mesaj gönderen hassalet »

Çokzor tek başıma hiçbişey yapamıyorum

Doksandokuz
konfucyusss
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen konfucyusss »

Öncelikle şifacıların arasına hoşgeldin keçi kıranın cazibesine kapılmış kardeşim. Maddeler halinde yazdığın sorulara maddesiz olarak tek bir cümleyle cevap vereyim : SABIRLI OLMAN LAZIM

Şifacılık sabır işidir ve şifacı karakteri istediğinde savaşçıdan ve büyücüden daha ölümcül olur. Ama iyi bir şifacı olabilmek için diğer sınıfların artılarını ve eksilerini bilmen gerekir. Şifacının sana sağlayacağı avantajlar çok fazladır. Savaşçı yada büyücü olmadan görevler yada bölgeler yapılabiliyorken şifacı olmadan bunlar düşünülmesi bile zor oluyor. Benim sana tavsiyem 49 seviyeye kadar "PATRON YARATIKLAR HARİÇ" tek başına kas o zaman şifacını tanımış ve anlamış olursun yapmak istediklerini nasıl yapacağına karar verirsin. Başkalarından duyduğun şeyler bir kulağından girer öbüründen çıkar "acaba ne demişlerdi" dersin. Ama sen kendin bulup uygularsan unutmaz ve ne işe yaradığını öğrenirsin. Şimdiden sana başarılar...

konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
FedoREmelianenKO
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen FedoREmelianenKO »

konfucyusss yazdı:
Öncelikle şifacıların arasına hoşgeldin keçi kıranın cazibesine kapılmış kardeşim.

konfüçyüs

Keçi Kıran ??
Ais EzheL , Hidra ...
Kullanıcı avatarı
batugun
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen batugun »

FedoREmelianenKO yazdı:
konfucyusss yazdı:
Öncelikle şifacıların arasına hoşgeldin keçi kıranın cazibesine kapılmış kardeşim.

konfüçyüs

Keçi Kıran ??

Keçi kran :D
Johan (29) [2007-2008] Eskiteam (49) [2008-2010] Qralşifacı (49) [2009-2016] ] Batuqqan (49) [2013-2016]

Elveda İkv