Para Kasma Teknikleri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Para Kasma Teknikleri

Mesaj gönderen HollyShit »

Merhaba arkadaşlar.

Merak ettiğim bir konu var. Uzun zamandır fakir bir sunucu olan SANCAK bu aralar en zenginler arasında :mrgreen: .

Acaba para kasma teknikleri neler? Nasıl birden herkes bu kadar para kastı merak ediyorum.

Para kasma tekniklerini bilenler bizlerle paylaşabilir mi?
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Lonca: Hicret

Re: Para Kasma Teknikleri

Mesaj gönderen GWYNBLEIDD »

Eminim ki en iyi yol ticaret :D
Xenotim piyasası bütün sunucularda yüksek, bunun yanında tılsım üretip satma olayıda var.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen HollyShit »

GWYNBLEIDD yazdı:Eminim ki en iyi yol ticaret :D
Xenotim piyasası bütün sunucularda yüksek, bunun yanında tılsım üretip satma olayıda var.
Xenotim kasmak için sağlam bi elek büyü veya yıldırım 2 tılsımlı bir büyücü arıyolar. İkiside bende yok malesef :D.

Üretmeye kalksam kendime üretirim zaten ehehe :D.

Mevlana Asa piyasası 180m ama bende bırak 180'i 1 milyon 800 bin bile yok ^^.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
bordo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Inspired Souls

Mesaj gönderen bordo »

HollyShit yazdı:Merhaba arkadaşlar.
Merak ettiğim bir konu var. Uzun zamandır fakir bir sunucu olan SANCAK bu aralar en zenginler arasında :mrgreen: .
Acaba para kasma teknikleri neler? Nasıl birden herkes bu kadar para kastı merak ediyorum.
Para kasma tekniklerini bilenler bizlerle paylaşabilir mi?
Sancağın zengin görünmesinin nedeni oyuncu sayısının az ve eski olmasından kaynaklı. Herkesin belirli bir geçmişi ve birikimi var.
Buna ilaveten her kesilen yaratık, işportaya satılan eşyalar oyun içi para miktarını sürekli arttırıyor. Haliyle sunucu bazlı düşündüğümüzde para miktarı artıyor.

İster maden / efsunlu eşya satışından gelen para olsun ister kp den ister başka birşeyden gelen para olsun hepsinde de aslında paranın kaynağı kesilen yaratıklar ve işportya satılan eşyalar.

Lonca sisteminden önce madenler para ediyordu. Ancak Loncaya alınabilen arttırıcılar ile 100 kişiye kadar arttırıcı alınmış oluyor böyle olunca maden piyasası çok düştü.

Bireysel düşünürsen holde akrep örümcek ve klan delisi keserek ve maden çekerek para kasabilirsin. Düşen eşyaları kasana atıp toptan işportaya satabilirsin. Tüm yaratıklar 49 lvl olduğundan düşen eşyalar da zırhlar hariç 46 49 lvl arası olmakta. Eldiven ve ayakkabıları almayıp sadece pant ceket zırh toplarsan bi işportada 2m kadar alabilirsin. Düşebilecek madenler ve tılsımlar da var tabi.
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen berkan587 »

Para kasmanın en hızlı yolu ticarettir.Tabi ki bunun için belli miktar paranın ve ticaretini yapacağının malzeme için risk alman gereklidir.En basitinden örnek vermek gerekirse;
*Büyük Hol geldiği ilk 1-2 hafta arkadaşım tane 1ml'den 250 tane Xenotim aldı yani yaklaşık 250milyon para harcayıp risk aldı.Fakat 1 ay sonra Xenotimin tanesi 15ml olunca yaklaşık 4 Milyar para kasmış oldu.Normal bir oyuncu bir 4 Milyar(4 T) parayı 2-3 yılda bile kasamaz :) Fakat Risk alıp ticaret yapan bir kişi 2 haftada bu parayı kasabilir.Bundan sonra nelerin değerlenebileceğini bulmaya çalışıp,biraz da risk alırsan çok rahat para kasabilirsin.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Haluk
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Daha-Sonra

Mesaj gönderen Haluk »

berkan587 yazdı:Para kasmanın en hızlı yolu ticarettir.Tabi ki bunun için belli miktar paranın ve ticaretini yapacağının malzeme için risk alman gereklidir.En basitinden örnek vermek gerekirse;
*Büyük Hol geldiği ilk 1-2 hafta arkadaşım tane 1ml'den 250 tane Xenotim aldı yani yaklaşık 250milyon para harcayıp risk aldı.Fakat 1 ay sonra Xenotimin tanesi 15ml olunca yaklaşık 4 Milyar para kasmış oldu.Normal bir oyuncu bir 4 Milyar(4 T) parayı 2-3 yılda bile kasamaz :) Fakat Risk alıp ticaret yapan bir kişi 2 haftada bu parayı kasabilir.Bundan sonra nelerin değerlenebileceğini bulmaya çalışıp,biraz da risk alırsan çok rahat para kasabilirsin.
risk almak mesela biri bana x maddesinl tanesi 5me satcaktı bi baktım x maddesi 1 m e bile zor satılıyor riske girmek hele 250 m risk fazla ama 4t mi bana 200m verirmi arkin set tamamlicam :D
MinoseT
Haluk
HalukTR
fbes1907
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen fbes1907 »

en iyi para kasma tabiki ticaretle olur sabırlı olcaksın mesala hidrojen bi ara 7m ye düşdü şimdi 12m buna yatırım yapan bi arkadaş tanesinde 5m kazandı xenotimi ben 1m den almışdım şimdi 15m aynı zamanda bazen menkşe elmas 2.5m ye düşüyor ben bazen 5m den satıyorum aralardaki farklar kar al satla servet yapmak mümkün ama önce ilk olarak maden artırıcı alıp maden çekerek iyi para kasabilirsin.
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen berkan587 »

Risk alırken kötü tarafınada katlanacaksın o 4 T kazandı dediğim arkadaşım daha önceden çokta para kaybetti 5ml'den mavi topaz aldı,10-20ml olur diye daha sonra 1ml olunca elinde patlamış oldu :) Yani Ticarette ziyanda yapabilirsin,kar da yapabilirsin.
Resim
Resim