71 TANE HİDROJEN KAYBOLDU

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
hektor619
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: <Jaws Of Death>

Re: 71 TANE HİDROJEN KAYBOLDU

Mesaj gönderen hektor619 »

Benimde 3tane iridyumum kayboldu dediğin şekilde ALT+F4 yaptım sonra oyuna girdim bulamadım diğer arkadaşlarıma önerim şu ESC+ÇIKIS yapın sizinde kaybolur.
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ARZLODOS »

Bana inandırıcı gelmedi
73 hidrojen ile takasa girdim diyor cantadaken 2 taneisni sattım girdiğimde hidrojenler yoktun alt edip cıkmış zati bir hata olsa sattıklarının parasıda olmazdın ama onalrdan hiç bahsetmiyor bu bizim dilimizde bizans oyunu ama orasıda bana kalsın.

Desteğe yqazsın gelen cevabı beklesin burda yayınlasın bizde tamam arkdaş senin hidrojenlerin kayboluyor ama satıklarının parası nasıl oluyorda diye bizde bir soralım.

Bu arada esc ile alt+f4 aynı seylerdir biri bilinçli kapamadın biri hızlı kapamdır oyunda bir hata olursa ani düşmede esc yaptıgın yere kadar olan esyaalrın duru dgierleri gene sayar alt+f4 yapsanda alt+f4 yaptıgın yer esc sayılır devam eder.

Bir maden yada degerli bişi ürettiğinde ha esc yapmısın ha alt+f4 yapmısın aynı seydir sadece bilinç çıkmnız için esc ile çıkış yapın diyor alt+f4 ani cıkış oldugundan ani donma buglarda kayır etmediğinden kayboluyor yada geri sayarsa o son giriş olan yere kadar sağlamdasınız.

ben hiç esc ile cıkış yapamdım ne bişi kaybolmadıda geri saymalarda giden oldu ama oda alt+f4 yapamdımızdan ikiside aynı yol ESC bilinöli kapama ALT+F4 hızlı kapamadır ikiside biizm sokağa çıkıyor.

Ha arkdaş donma oldu o sırada alt +f4 yaptım dese biraz inanacaktım.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
ORHANBEY
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Ata

Mesaj gönderen ORHANBEY »

ARZLODOS yazdı:Bana inandırıcı gelmedi
73 hidrojen ile takasa girdim diyor cantadaken 2 taneisni sattım girdiğimde hidrojenler yoktun alt edip cıkmış zati bir hata olsa sattıklarının parasıda olmazdın ama onalrdan hiç bahsetmiyor bu bizim dilimizde bizans oyunu ama orasıda bana kalsın.

Desteğe yqazsın gelen cevabı beklesin burda yayınlasın bizde tamam arkdaş senin hidrojenlerin kayboluyor ama satıklarının parası nasıl oluyorda diye bizde bir soralım.

Bu arada esc ile alt+f4 aynı seylerdir biri bilinçli kapamadın biri hızlı kapamdır oyunda bir hata olursa ani düşmede esc yaptıgın yere kadar olan esyaalrın duru dgierleri gene sayar alt+f4 yapsanda alt+f4 yaptıgın yer esc sayılır devam eder.

Bir maden yada degerli bişi ürettiğinde ha esc yapmısın ha alt+f4 yapmısın aynı seydir sadece bilinç çıkmnız için esc ile çıkış yapın diyor alt+f4 ani cıkış oldugundan ani donma buglarda kayır etmediğinden kayboluyor yada geri sayarsa o son giriş olan yere kadar sağlamdasınız.

ben hiç esc ile cıkış yapamdım ne bişi kaybolmadıda geri saymalarda giden oldu ama oda alt+f4 yapamdımızdan ikiside aynı yol ESC bilinöli kapama ALT+F4 hızlı kapamadır ikiside biizm sokağa çıkıyor.

Ha arkdaş donma oldu o sırada alt +f4 yaptım dese biraz inanacaktım.
ARZLODOS ,

Bak bakayım forumun üstünde Esc ile çıkış yazısı geçiyor belli aralıklarla.Madem Alt F4 ile aynı şey niye sence böyle bir uyarı geçiyor ? Yönetim de biliyor veri kaybı olduğunu ;)

Ayrıca olay ilgili yere iletildi inceleme yapılırsa ki plus paket yüklü olan bir hesaptan bahsediyoruz bu konuda destek verilmesi lazım onlarda bu madenlerin kasadan uçtuğunu göreceklerdir.
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi

İnş. bekliyelim 73 hidro boru degil tabii önceki kaydı ile sonraki kaydı belli olur.

Aktarma ile takasda belli olur varsa bir durum dzüeltilir ama benimd emek istediğim.

Esc bilinçli çıkma ALT+F4 hılzı cıkma ben ikisinide kullnmıyorum penceremodundaken kaptıyorum carpı işaretinden esc alt+f4 yapmadan buda bir çıkış yolu.

Yöneticilerde bilinçli cıkın diyor yalan soylemiyorlar o esnada veri kaybı yada bug serverde bir hata varsa ESC İlke cıktıgında bilgileriniz kaydedilip cıkılıyor yani yanlış bişi yok.

Hızlı cıkmada veri kaybı olabilir. Olmaması için uyarı 73 hidrojen var oyunda 3 gündür donma oluyor adam bir düşünür esc ile cıkam yahu der.

Önemli degerli seyelrde kendini sağlama almak istiyorsan ESC ile cıkman sart o kadar bitti. Aynı sey demek kapatma ile ilgili bişi veri kaybından banane. Oyundan cıkıyormu cıkıyor x dende kapattınmı cıkıyor Görev çubugunda kısyol yap masaüstüne onuda kalvyenin birine ata oda cıkyor tskill yazarak cıakrsın internetin fişini cekersin cıkar çıkmak alt+4 ile sınırlı degil dogru olan esc ile cıkmaktır paralrda gitmişmi veri kaybı oldusa onalarda gitmiştir kesin.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
bordo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Inspired Souls

Mesaj gönderen bordo »

En kolay şekliyle farkı anlatayım.
Esc bilgisayarı normal başlat >> bilgisayarı kapat gibi.
Alt F4 ise direkt fişi çekmek gibi. Aynı mantık ve data kayıpları olabilir.

Senin kullandığın da Alt F4 ün aynısı.

Esc ile çıkarsan loncada .... oyundan çıktı diye yazar. Karakteri kaydedip öyle çıkış yapmış olursun. Alt F4 te ise ani den bilgi akışı kesilir ve karakter kaydedilmemiş olabilir. Herzaman olacak diye birşey yok ancak olabilir.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen HollyShit »

Resim
Kara Kürk yazdı:Brrrrr...
Ohh afiyet olsun emmisinin gülü :)
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi

İPUCU: Önemli alış veriş ve görevlerden sonra ESC->Çıkış seçeneği ile oyundan çıkıp tekrar girerseniz, sunucuda sorun olsa dahi kazanımlarınız kaybolmaz.

Aslında bu önemli bir konu elvelden bölgeden uyarı yapılıyordun arada sırada geçse fena olmaz bilinçlenmeleri lazım tabi her saat başı degil 1 karakter oyuna girdinmi bir kere mahsus yazıldınmı tamamdır.

Sunucuda sorun olsa bile ve Çarşamba günü başlıyan sorun pazar günü sabahı son bulmuş. Ama eski lag ara sıra devam ediyor Lağsız oyuna oyun demem ben.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
kingdemon
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım
Lonca: Aslan Team

Mesaj gönderen kingdemon »

sarpedon yazdı:
Splash yazdı:Oyunda bildirim halinde geçmekte, Oyundan Çıkarken Esc Yapıp Ardından ÇIKIŞ butonuna basın diye.
Alt F4 çektiğin için Senin Sorunun, Yönetimden bişey yapmasını bekleme...
öyle saçma bir açıklama yapıpta kendilerini haklı göstermeye çalışmak UCUZLUK'tan başka hiç bir şey değildir...

Madem öyle alt f4 kombinasyonu oyundan kaldırılsın bunu yapabilecek kapasitede kadrosu yok mu şimdi 700.000 aşkın kullanıcısı olan bir oyunun ?

bildirim halinde geçiyormuş Allah yardımcımız olsun kimler oyun yapıyor ya...

ARKADAŞIM ASIL KNDİNİ HAKLI CIKARMAYA CALISAN SENSİN ALT+F4 KOMBİNASYONU SADECE İKV DE DEİL BİLGİSAYARDA TÜM PROGRAMLARI KAPATMAK İÇİN GEREKLİ OLAN KOMUTTUR.. BUNU BİLMİYORSAN BİLGİSAYARINI ÇÖPE AT
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ORHANBEY
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Ata

Mesaj gönderen ORHANBEY »

kingdemon yazdı:
sarpedon yazdı:
Splash yazdı:Oyunda bildirim halinde geçmekte, Oyundan Çıkarken Esc Yapıp Ardından ÇIKIŞ butonuna basın diye.
Alt F4 çektiğin için Senin Sorunun, Yönetimden bişey yapmasını bekleme...
öyle saçma bir açıklama yapıpta kendilerini haklı göstermeye çalışmak UCUZLUK'tan başka hiç bir şey değildir...

Madem öyle alt f4 kombinasyonu oyundan kaldırılsın bunu yapabilecek kapasitede kadrosu yok mu şimdi 700.000 aşkın kullanıcısı olan bir oyunun ?

bildirim halinde geçiyormuş Allah yardımcımız olsun kimler oyun yapıyor ya...

ARKADAŞIM ASIL KNDİNİ HAKLI CIKARMAYA CALISAN SENSİN ALT+F4 KOMBİNASYONU SADECE İKV DE DEİL BİLGİSAYARDA TÜM PROGRAMLARI KAPATMAK İÇİN GEREKLİ OLAN KOMUTTUR.. BUNU BİLMİYORSAN BİLGİSAYARINI ÇÖPE AT
Tüm programların ALT f4 ile kapatıldığını mı biliyorsun ? ALT F4 kombinasyonu oyun tarafından yazılım ile engellenebilir bir kombinasyondur.En yakın örnek olarak Pes 2013 e uygulayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
SempatiqHergele
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen SempatiqHergele »

gecenlerde benimde kiyamet ceketim kayboldu daha doğrusu kayboldu sandım cantamdaki esyaların yerlerini degistirdim benim ceket normalde iksir olarak gözüküyordu yandaki meteryelle yerini degistimde tekrara kiyamet ceket oldu ... aynı meteryalle tekrara değiştirdimde tekrara iksir olarak gözüküyordu .. iksir gözükdügünde iksiri icsem ceketimi icmiş olcaktım acaba .. diye aklımdan gecirdim yedeği olmadı icin cesaret edip yapamadım tekrar yer değiştirdim ceket görünmesini sagladıkdan sonra hemen giydim :) ama doğru olanı esc tuşu ile menüyü acıp çıkış secenegini tıkkayıp oyundan cıkmaktır böylelikle her hangi bir kayba uğramazsınız Desdek meteryaller icin bir iade yapmaz ama bir şaheser olsaydı kaybolan iadesi mümkündü
AkıL oLmayınca NeyLesin Fikir. ÇaLsın Abdurrahman Oynasın Bekir