LAG.! Heryerde LAG.. !

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
VBMaSTeR
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Seyr-i Beka

Re: LAG.! Heryerde LAG.. !

Mesaj gönderen VBMaSTeR »

Moron musun sen anlama problemimi yaşıyorsun ? Eğer oyunla ilgili bu kadar problemin varsa ya bunu git başka konuda insanların yorumlarına saldırmadan paylaş yada oyunu bırak oynama. Kimse sana bu oyunu zorla oynatmıyor. Çocuk çocuk tavırlara gerek yok. Biz burda bir problem varsa onu çözmeye çalışıyoruz sen se olumsuzluklar abidesi. Kendi kendine niye gelin güvey olupta benim yorumuma sazanlık yapıyorsun ileri geri konuşuyorsun ? Adam ol uzatma daha fazla saçmalayıpta. Derdin varsa git aç bir konu orada ağla zırla napıyosan yap yada sil oyunu oynama. Provakatörmüsün nesin... Sana daha yorum atmıcam yoksa uzucak gidicek belli karacahilsin.
VBMaSTeR - BuRRaQ

I will be Lodos Forever, Hopefully together....
Kullanıcı avatarı
HuNKaR
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen HuNKaR »

VBMaSTeR yazdı:Moron musun sen anlama problemimi yaşıyorsun ? Eğer oyunla ilgili bu kadar problemin varsa ya bunu git başka konuda insanların yorumlarına saldırmadan paylaş yada oyunu bırak oynama. Kimse sana bu oyunu zorla oynatmıyor. Çocuk çocuk tavırlara gerek yok. Biz burda bir problem varsa onu çözmeye çalışıyoruz sen se olumsuzluklar abidesi. Kendi kendine niye gelin güvey olupta benim yorumuma sazanlık yapıyorsun ileri geri konuşuyorsun ? Adam ol uzatma daha fazla saçmalayıpta. Derdin varsa git aç bir konu orada ağla zırla napıyosan yap yada sil oyunu oynama. Provakatörmüsün nesin... Sana daha yorum atmıcam yoksa uzucak gidicek belli karacahilsin.
senin ağzının payını vermiştim ama silmişler. provakatorde kara cahilde babandır. edebinle takıl. bidahada tek cevap verme.
Kullanıcı avatarı
kuccukhusam1
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Kuklacı
Lonca: byHMF

Lag Lag Lag !! !

Mesaj gönderen kuccukhusam1 »

FPS değerlerinde sorun olduğunu zannetmiyorum,
Resim
Ancak anlatmaya çalıştığım sorun şu, saat şu anda 04 : 00 , ikv ye şu anda girsem lag dan eser kalmaz, ancak gün içerisinde hareket etmek bile mümkün olmuyor, örnek veriyim, çemberli taş önündeki o kalabalıkta adım atmak, yada birden bire başlayan klan savaşında yetenek kullanmak çok zor oluyor, senin 3 saniye önce kullandığın yetenek 3 saniye sonra çalışıyor,
Ekran kartı diyen arkadaşlar, Arkadaşımızın dediği gibi o kadar da cahil değil iz, ekran kartı bilgisayarda tam kurul,
bi örnek veriyim, Ekran kartı sorunlu olsa, ben pcimde kurulu olan Crysis 2 yi full çözünürlükte oynayamazdım, hadi onu geçtim, league of legends de ağır bir oyundur, ancak bu oyunu hiç sorun çıkmadan oynayabiliyorum, Başka bir örnek vereyim, bir Program, autodesk 3ds max, bu programı herkez neredeyse bilir, bu programda internetten indirdiğim bir otel projesini rahat bir şekilde açabiliyorum, ve ayarlama yada gezinirken hiçbir kasma izine raslamıyorum, =) Anlata bildimmi, Yani bana göre İkv deki lag sorunu sunucudaki kalabalık,
Ve bu arada bilgisayarımın Özel soğutucusu var, çif fanlı, ve soğutma sistemi, pc den ayrı olarak güç alıyor, =) bazen oyun oynarken parmaklarımın üşüdüğünü hissede biliyorum.. .
Kullanıcı avatarı
emrah
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen emrah »

Arkadasım ben senı anlıyorum su an oyundayım 4 de gırdım maden cekmek ıcın senın dedıgın lagdan dolayı adım atamıyorum ve Oyun cokecek gıbı bı lag var bu hergun oluyor 4 gubu aynı saatlerde gecen ıyıce sapıtt ust uste ıkıkere guncelleme yapıldı
Kullanıcı avatarı
hektor619
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: <Jaws Of Death>

Mesaj gönderen hektor619 »

Arkadaşlar benim bilgisayarım 11 yıllık 2003 yılında alındı ekran kartı Ws herşeyi eskidi ama bilgisayara helal olsun ikvyi bile kaldırıyor rahat oynuyorum kasma bile olsa iyi üstesinden geliyor Vürisleri filan temizle belki düzelir . Bu güne kadar oynadığım mmofps veya mmorpg olsun hepsinde FPS'em değişmedi hep 10 ve 15 arası ydı bugün ikv ye baktım 12 lerdeydi FPS'em ama fazla kasma olmuyor sadece bölgelerde 30 kişi 1 arada olunca kasıyor diyer yerde fazla kasmıyor.
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
xxusxx
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen xxusxx »

SiLAHCI yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle oyunda bu uygulamadan önce aldığım FPS değerini göstermek istiyorum. (28 FPS)
Resim

Yaklaşık 20 dakikamı alan bu işlem sonrası şahsım adına bana 2 ay yetecek bir performans sağlamış oluyorum. Gördüğünüz gibi FPS değerim 63'e çıktı.
Resim

Google'da "termal macun" araması yaparak çeşitli sitelerden daha detaylı bilgi alarak neden önemli bir konu olduğunu okuyabilirsiniz.

İyi oyunlar.
İlk resimdeki görüntülenen karakter sayısına bakınız fpsnizin düşük olmasının nedeni bu ikinci resimde ise görüntülenen 1 karakter var bu yüzden fpsniz yüksek anlatıgınız gibi termal macun olayı yararlı ancak bu kadar bariz bir fayda saglamayacaktır çok fazla abartıgınızı düşünüyorum bu tamamen oyunun iyi optimize edilmemiş olmasından kaynaklıdır eger fazla karakter görütülüyorsanız fpsniz düşüyor kesin çözüm çok iyi bir ekran kartıdır çünkü bu olay vram ile alakalı ne kadar yüksek bir vrame sahipseniz daha rahat oynarsınız anlatım için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Splash
Zincir Bozan
Zincir Bozan
Lonca: <Game Master>

Mesaj gönderen Splash »

En iyisi Fiber arkadaşlar. İnternet hızıyla da alakalı diye düşünüyorum. Bende Fiber var ve Bilgisayarım sıradan bir bilgisayar.Herkesin LAGGG diye klanda bağırdı zaman bende Lag olmuyor :) Ancak yeni bölgelerin gelmesiyle birçok kişi bundan şikayetçi. Tek çözüm İKV server'larının değiştirilmesi diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Lonca: Hicret

Mesaj gönderen GWYNBLEIDD »

SiLAHCI yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Daha önce defaten de bahsettiğim gibi, oyun performansı için elbette donanım ve internet bağlantı hızınız doğrudan alakalı olsa da göz ardı edilen ufak ama etkili bir faktör daha var. Bir bilgisayar hiçbir zaman alındığı günkü performansı veremez. Bunun bir nedeni de termal macundur. Kullanım şekliniz işlemci ve ekran kartınıza yük bindiren uygulamalar üzerine ise en az 6 ay (ilk kullanımdan itibaren) termal macununuz dayanır. Ancak bu süreden sonra termal macun işlemci ısısından dolayı işlemci üzerinden yavaş yavaş akmaya, kenara doğru kaymaya başlar ve soğutucunun işlemciyi yeteri kadar soğutmasına yardımcı olamaz. Dolayısıyla da oyunda kasma/kesik kesik yürüme, silahın önde gitmesi gibi size yansır.

Bunun için laptoplar için hazırladığım, benzeri masaüstü bilgisayarlar için de rahatlıkla uygulanabilen geçici çözümü göstermek istiyorum. (Resimdekiler sadece ıspat amaçlıdır. Uygulanması halinde doğacak zararlardan sorumlu değiliz. Lütfen teknik servisten yardım alınız.)

Öncelikle oyunda bu uygulamadan önce aldığım FPS değerini göstermek istiyorum. (28 FPS)
Resim

Ardından benim bilgisayarım gibi büyük bir kapat altından hemen fan ve işlemciye ulaşabilenler olacaktır. Büyük kapağı olmayanlar için kötü haberim şudur ki; servis dışında evde sökmeye kalkışmayın, bir daha toparlayamayabilirsiniz. Alacak olanlar için benimki gibi kolay ulaşımlı bir pc arayın.
Resim

Kapağımızı söktük ve fan önümüze geldi.
Resim

Fanımızı tutan ufak vidaları sökerek devam ediyoruz.
Resim

Ardından işlemci üzerine oturan bakır soğutma donanımını alıyoruz. Gördüğünüz gibi soğutma donanımında termal macun etrafa yayılmış, aynı şey bilgisayarın üzerinde görülen yeşil renkli işlemci için de geçerli.
Resim

Yayılan bu termal macunu düz tornavida yardımıyla hassas bir şekilde kazıyarak bir araya topluyoruz ve işlemci üzerine tekrar koyuyoruz.
Resim

Toparladığımız tüm termal macunu tekrar işlemci üzerine koyduk ve bilgisayarımızı toplayarak tekrar oyuna giriyoruz.
Resim

Yaklaşık 20 dakikamı alan bu işlem sonrası şahsım adına bana 2 ay yetecek bir performans sağlamış oluyorum. Gördüğünüz gibi FPS değerim 63'e çıktı.
Resim

Google'da "termal macun" araması yaparak çeşitli sitelerden daha detaylı bilgi alarak neden önemli bir konu olduğunu okuyabilirsiniz.

İyi oyunlar.
Geçmiş olsun hocam.

Bilgisayardaki kullanmadığınız bütün programları kapatın.Ağ kullanımı gerçekleştiren uygulamalarıda kapatın.