Çemberlitaş'ta Şaheser silah düşürme ihtimali daha mı az?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
brkppp
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Çemberlitaş'ta Şaheser silah düşürme ihtimali daha mı az?

Mesaj gönderen brkppp »

Öncelikle bu ihtimaller hakkında sorulmuş pek çok soru ancak verilmiş net bir cevap yok. Benim sorum ise biraz daha farklı olacak ben Çemberlitaş'tan Şaheser Silah düşürme ihtimallerini merak ediyorum... Mesela Çemberlitaş'ta herhangi bir karakterin şaheser Silah düşürme ihtimali net olarak olarak yüzde kaçtır? ve Şaheser Kıyafet düşürme ihtimali ile Şaheser Silah düşürme ihtimali aynı mıdır? Yoksa farklı mıdır? Ben Çemberlitaş'ta silah düşme ihtimalinin, kıyafet düşürme ihtimalinden daha az olduğunu düşünüyorum çünkü kendimden örnek vermem gerekirse Şifacı karakterime 14 defa Gaffar kestim ve toplamda 7 adet Ceket aldım fakat bana hiç Asa vermedi. Kısacası Asalar daha mı zor düşüyor yoksa tamamen tesadüf müdür bu olay?

Not: Eğer şaheser silahlar, diğer şaheser eşyalardan daha zor düşüyorsa gerçekten gözlerim yaşaracak! :) çünkü bir karaktere Şaheser Silah düşmesi demek çok büyük ihtimalle o karakterin sahibinin hemen aynı gün içerisinde Silah yükseltmesine başvurması demek ki Şaheser silahlar herkese kolayca düşerse bu silah düşüren kişilerin neredeyse tamamının Silah yükseltmesi yapacağını göz önünde bulundurursak buda ilgililere yüklü miktarda maddi kazanç demek :):) yani buna rağmen Şaheser Silahlar zor düşüyorsa gerçekten helal olsun! ne diyim. :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Re: Çemberlitaş'ta Şaheser silah düşürme ihtimali daha mı az

Mesaj gönderen berkan587 »

Merhaba,

Bende şifacı karakterimde en son asaları tamamladım.Doğrusu tamamladım'da denemez Mevlana asa bir türlü düşmüyor.Mevlana ceket desen en az 8-9 defa düşmüştür.Bir zamanlar sırf Mevlana Asa için günde 2-3 tur gaffar bey atardım,sonradan boş yere uğraştığımın farkına vardım,çünkü düşmeyince düşmüyor.Şuan haftasonları günde 1 tur atıyorum.Bana göre herşey tamamen şans ilk girişte 2 asa veya 1 asa alan arkadaşlarım var.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
HuNKaR
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen HuNKaR »

şansa değilde emeğe dayalı bir olay olsaydı eminim bu oyun çok daha fazla ilgi görürdü.
Kullanıcı avatarı
xFBBeRKaYx
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: <<Sentinus>>

Mesaj gönderen xFBBeRKaYx »

brkppp yazdı:Öncelikle bu ihtimaller hakkında sorulmuş pek çok soru ancak verilmiş net bir cevap yok. Benim sorum ise biraz daha farklı olacak ben Çemberlitaş'tan Şaheser Silah düşürme ihtimallerini merak ediyorum... Mesela Çemberlitaş'ta herhangi bir karakterin şaheser Silah düşürme ihtimali net olarak olarak yüzde kaçtır? ve Şaheser Kıyafet düşürme ihtimali ile Şaheser Silah düşürme ihtimali aynı mıdır? Yoksa farklı mıdır? Ben Çemberlitaş'ta silah düşme ihtimalinin, kıyafet düşürme ihtimalinden daha az olduğunu düşünüyorum çünkü kendimden örnek vermem gerekirse Şifacı karakterime 14 defa Gaffar kestim ve toplamda 7 adet Ceket aldım fakat bana hiç Asa vermedi. Kısacası Asalar daha mı zor düşüyor yoksa tamamen tesadüf müdür bu olay?

Not: Eğer şaheser silahlar, diğer şaheser eşyalardan daha zor düşüyorsa gerçekten gözlerim yaşaracak! :) çünkü bir karaktere Şaheser Silah düşmesi demek çok büyük ihtimalle o karakterin sahibinin hemen aynı gün içerisinde Silah yükseltmesine başvurması demek ki Şaheser silahlar herkese kolayca düşerse bu silah düşüren kişilerin neredeyse tamamının Silah yükseltmesi yapacağını göz önünde bulundurursak buda ilgililere yüklü miktarda maddi kazanç demek :):) yani buna rağmen Şaheser Silahlar zor düşüyorsa gerçekten helal olsun! ne diyim. :mrgreen:

Bir de ters mantıkla düşün bu konuyu. Sen asa düşmüyor diye plus paket ve çemberli arttırıcıları alıyorsun süre uzuyor ama eninde sonunda düşürüyorsun ve parlatıyorsun ;) Al sana çifte kazanç :)
PHoBoSxBeRKaY
PHoBoSxBeRKaYx

..Ölüm Oyunlarının Medar-ı İftiharı..
Kullanıcı avatarı
IDyBKaTLiaMI
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Gölge Haramileri

Mesaj gönderen IDyBKaTLiaMI »

HuNKaR yazdı:şansa değilde emeğe dayalı bir olay olsaydı eminim bu oyun çok daha fazla ilgi görürdü.
Katılıyorum
DyBKaTLiaM - ıIxDyBxqraLxIı - DyBLoRDIII

Resim

GöLGe HaRaMiLeRi'Ne BiR SeLaM ÇAK!!!