Bir Tarih...

Kuklacı sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
ziplayanpirasa
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

Bir Tarih...

Mesaj gönderen ziplayanpirasa »

Merhabalar,
Konuyu açmamdaki amaç acitasyon yapmak veya bir çok oyuncunun yaptığı gibi sevenlerime de sevmeyenlerime de selam olsun ben artık yokum demek değildir.Sevdiklerimi hala sevdiğim gibi sevmediklerimi de hala sevmiyorum.
Söylemek istediğim;Oyun yüzünden değişmek istemiyorum !
Aslında oyun yüzünden diyip oyunu da suçlamamız bir hatadır,çünkü oyun bizi değiştirmiyor biz kendimiz reel karakterimizi oyuna yansıtmayı bilmiyoruz.Süreklilik halinde önümüze gelen her insana karşı,bir üstünlük kurma,baskıcı olma,güç gösterisi,lider ruh,yönetici taraflarımız,yani bunlara esasen sahip olsakda olmasak da yapıyoruz.Yapmıyorum diyen yalan söyler,örenğin karşı klandan birisi,siz oturuken gelip sizi öldürse anında bölgeye şöyle bir pm gelio ( Hadi gel yiyorsa 100 M sine vs) :) yada bir yerde bir görev almışsak veya bir "ilk" de yer almışsak hemen "Onu ilk ben yaptım" "Ben O Görevde vardım" yada itemlerimiz tamamlanmış ise "Ben her türlü karakterle vs atarım alayına gider arkadaş" gibi konuşmaları ve dialogları sizlerde gördüğüm gibi bizatihi kendimde yapmış bulunmaktayım bunu inkar etmiyorum.Yani kısacası gerçek hayatımızda ciddi anlamda karşı tarafı ezici veya ona karşı üstün olacak bir güce sahip olmadığımız halde bunu oyun içerisinde göstermeye çalışıyoruz.Kaldı ki şahsım adına söylüyorum ben reel hayatımda sosyal statüsü benden alt seviyede olan birisini asla ezecek veya ona karşı üstünlük sağlamaya çalışacak biri değilim ama gelin görün ki oyunda bambaşka bir insan oluyoruz,ne yazık...
Benim kenime göre güzel saydığım bir hayatım var,yaşamış olduğum bir yer var,arkadaşlarım,çevrem,annem,babam,kardeşim,evim,büyüdüğüm İstanbuL'um var,gezmekten ve gitmekten her seferinde zevk aldığım yerler var ama oyunda olduğumdan beri hayatım 17" lik bir monitörün içinde sanki.Canımız sıkılınca bir vapura atlayıp hem şöyle bir deniz havası alıp hemde Kadıköy'ü gezeceğimiz yerde,dertlerimizi ve sıkıntılarımızı oyun içindeki yıkık köprünün üstünde oturmuş,oradaki sanal bir denizi seyrederek gideriyoruz.Yada oyunda gerçekten vakit geçirmekten zevk aldığımız bir insanla beraberken nerelerde bulunmuşsak,sonrasında o insanla yollarımız ayrılınca,o bulunduğumuz yerlerden geçip "ahhh ahh" diye bir iç çekiyoruz,hemde o insanı reel hayatımızda 1 kere dahi olsun görmediğimiz halde.
Kimimiz de,kendini bu denli sanallığa kaptırmış arkadaşlarımızı gördükten sonra bunu bir fırsat bilip,sanki ona ilgi gösteriyormuşcasına yaklaşıyor ona kendi benliğinin dışında farklı bir insan olarak görünüyor ve item,maden,materyal desteği sağlıyor kendine.Yani sanal alemin içinde bir başka sanal alem yapıp orada bir karakter oluşturuyor.
Değişimin farkına varabiliyormusunuz ?
İstanbul Kıyamet Vakti benim ilk ve son MMORPG deneyimimdir.Oyunu layıkı ile oynayan çok az kişi tanıdım ve zaten o kişilerde artık oyunda değiller çünkü onlarda farkına varmışlar belli ki :)
Artık bende o arkadaşlarıma katılmak istiyorum.
Öyle saçma sapan bir veda etmeyeceğim,ilk başta söylediğim gibi sevdiklerimi hala seviyorum sevmediklerimi de sevmiyorum.Oyunda,oyun için kimsenin kalbini kırmadım,bunun bilincinde olduğum için kalbini kırmış olduğum kişilerden özür dilemeyeceğim çünkü kalbini kırmışsam eğer,olaylar reel hayatıma yansıdığı için kalbini kırmışımdır.
Kalbimi kıranlar da olmadı çünkü onları pek sallamıyorum :)
Geriye kalanlar için;bir gün sizinde gerçekliğin farkına varmanız dileği ile........

Oyunda Kazandığım Özel Dostlarıma Reel Hayatımda Bana Özel Davrandıkları İçin,Kendilerine Özel Teşekkürlerimi Sunarım.

İşte O Özel Dostlarım :

Müfreze = Bora Abim
ÇılGıNBiBeRoN = Erhan abi
bOdRuMLuÇaPkıNn = Deniz
Bodrumlusavascı = Ersin
Bodrumluefe = Yaşar
Hayaldünyası = Fatoş
İbogüngoğdu = İbo
calimero = Filiz
Firstrike = Rana
[DEV] Orti = Mehmet abi
[DEV] Nerull = Nihat abi
[Ar-Ge] SavaşcıSavaş = Savaş
XxAnTiBiYoTiKxX = Gamze
beylerbeyisavas = Koray abi
xBayTeXx = Murat abim
ziPPo = İzzet
xMELİSx = Melis
NoWaR = Deniz
HaMMeT = Eren
FATIH = Fatih
TAKVA = Ahmet
WaxWhineRAVYN = Oktay
aSaB = Oğuz
ve Şeref :)
Daha Eskilerden de var ama Onları Hatırlamanız Çok Güç Olur :)
Reel de Görüştüğüm İsmini Hatırlamadığım Varsa Bi Ara Telefon Açıp Kalaylayabilirsiniz :)

Veeeeeee Hem Özel,Hemde Çocukluğumu,Gençliğimi,İnşallah da Bundan Sonra ki Geleceğimi Beraber Geçirdiğim ve Geçireceğim "KARDEŞLERİM" :

Takıo = Serhat'ım
BoNZaİ = Ersin'im
Zbbüyü = Hasan'ım
AYAZ = Emrah'ım
PanicAtaK = Gökhan'ım
RuNSa = Mert'im
Weyron = Mıstığım fıstığım :)
Kısaca Tüm ZEYTİNBURNU Tayfası Hepinizi Seviyorum ;)

ZıpLayanPıraSa ya gelince,
O' Kendi Elleriyle Bir Dönemin Tarihini Yazdı,
Şimdi İse Kendi Elleriyle Kendini Tarihe Gömüyor.....

Kal'ın Sağlıcakla.....................................
ZıpLayanPıraSa
XxKAFAKOPARANxX
İskele Babası
İskele Babası

Re: Bir Tarih...

Mesaj gönderen XxKAFAKOPARANxX »

[Tartışma yaratacak ileti silinmiştir]. İletinin tekrarı halinde moderasyon uygulanacaktır.

Bilgi ve dikkatinize..

LoveLy
En son LoveLy tarafından 17 Oca 2012 15:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Tartışma yaratacak iletinin silinmesi
Kullanıcı avatarı
ASHABISUFFA
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen ASHABISUFFA »

Kendine iyi bak Ozan abi :/
>>>E F E <<<
Kullanıcı avatarı
ISTANBULFATIHI
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Lonca: Ace Of Spades

Mesaj gönderen ISTANBULFATIHI »

Merhaba

Her satır çok anlamlı.. çok sevecen .. çok asil..

İstanbul Ziyaretimizde bize göstermiş olduğunuz ilgi .. şefkat asıl kişiliğinizi layıkıyla göstermiştir. Artık siz arkadaştan da öte oldunuz..
Sen serhat ,hasan,emrah,gökhan,oktay,mert,mustafa hepinize tekrar sonsuz selamlarımı iletiyorum.

Oyun dışında yine birlikte güzel günler geçireceğinizi birlikte eğleneceğinizi zaten biliyorum.
Birlikteliğimiz kopmasın..
Allah yardımcınz olsun..
Zb ve İstanbul'A Selamlar..

Fatih Karataş
ISTANBULFATİHİ > FATIH

Resim

LoveLy ||||| M.Fatih KARATAŞ
Kullanıcı avatarı
xTakiox
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen xTakiox »

Tarih Tekerrürden İbarettir...
Takıo
Çok Kimse Bir Olayın Veya Bir Şeyin İLK kidir . Ama EN Olan Tek Olmaktır . Bizde EN Olmayı Seçenlerdeniz.
Kullanıcı avatarı
TAKVA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen TAKVA »

Dikkatlice okununca gerçekten İstanbul'un o mistik kokusunu alabiliyorum mısralarında .Oyun içerisinde pek laubali olamasakta :lol: gerçekte tanıdığım değer verdiğim abilerimden birisi oldun.Fatihe katılmakla birlikte değinmiş olduğun konuda kendince çok haklısın emeğinde çok geçti fakat bu işleyişin ve bu piyasanın emekçilerine vefası yok bunu terkeden ve uğurlananlara uygulanan muameleden anlamak çokta zor değil .Herşeye rağmen benden bir teşekkür ve hoşçakal zıplayana .

Herkesin bahsettiği tek nokta : Bu oyunun reel hayata kazandırdığı dostluklar .Ebedi olan tek şey yaşamak istediklerimiz ve yaşadıklarımız kalacaktır.Bir gün tekrar görüşmek dileğiyle Ozan abi , ZB

İKV İletişim/Destek Formu için Tıkla!

İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim

Kullanıcı avatarı
yucelalin
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: Ace Of Spades

Mesaj gönderen yucelalin »

Ozan abi beni unutmuşsun :( :( :( :( :( :( :( :(
Kullanıcı avatarı
freze61
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen freze61 »

oncelikle selamlar

En dogru karari verdgn icin tebrik ediyorum ozan pasam. Hayat 17 inc lik bir monitorden ibaret degil ve olamaz. Bende ara verme niyeti ile yola cktm hayatn farkna vardm. Bu bir hastalk arkadaslar. Benden tavsiye sizlerde brakn. Hayrli olsn kararndan dolayi tbrk ederim .d
ReVeNGeoFaGeE(Ecel Getiren)
Revengeofage
ReVeNGeoFHaMSi(Ejder Asa)
Kullanıcı avatarı
Pashabjk
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Pashabjk »

Ya yawrum nereye asit atıcaktım ben sana sen kaçıyosun olmadı ki :)
Kullanıcı avatarı
LeoNaRR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: L E O

Mesaj gönderen LeoNaRR »

Bir Zamanların Usta Asitcisi ZıpZıp Sırf senı ve paşhayı kesebılmek ıcın asıt yapmıstım Allaha emanetsın :)
LeoNaR< LeoATYx < Ensonxleonar < Leonarxxşifacı < Ensonbaşkentliixx
Gizlenmiş İçerikGöster
[youtube]http://youtu.be/ZtFTxrwMQKI[/youtube]