Hata mesajları

Merak ettiğiniz soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz
Cevapla
Zifan
Game Master
Game Master
Mesajlar: 3355
Kayıt: 15 Nis 2010 19:47

Hata mesajları

Mesaj gönderen Zifan » 19 Ağu 2011 11:03

"Bağlantınız kesildi Hata Kodu: 183" mesajı alıyorum ve oyun kapanıyor. Neden olabilir, ne yapmalıyım?

Bağlantınız kesildi.Hata Kodu:183 hata mesajı bilgisayarınız ile sunucularımız arasındaki bağlantının kesildiğini ifade etmektedir. Bu hata mesajını aldığınız anda sunucu ile olan bağınız kopar. Bağlantı kaynaklı bir sorun olması nedeniyle birden fazla sebepten ötürü Hata Kodu: 183 hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle bağlantınızı kontrol etmeniz gereklidir. Tekrar sunucuya giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Eğer sorun çok sık yaşanıyorsanız,

a) Eğer modeminizin bağlı olduğu hatta bir telefonda paralel olarak bağlıysa ve splitter* kullanmıyorsanız sabit hatlara gelen her çağrıda kesilen ADSL bağlantısı bu soruna neden olur.
b) Modem ve bağlantı kablolarının/Wireless kontrol edilmesi gerekebilir.
c) Windows ağ ayarlarını kontrol etmelidir. Eğer konu hakkıdna yeterli teknik bilginiz yoksa teknik desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.
d) Düşük olasılık olsa da kimi durumlarda zararlı yazılımlar buna neden olabilir bu yüzden bir güçlü bir güvenlik yazılımı ile bilgisayarını kontrol etmelidir.

-Eğer tekrar sunucuya bağlanmayı denediğinde launcher** da "Sunucuya erişilemiyor! İnternet bağlantınızı kontrol ediniz.", "Sunucu ile olan bağlantınız koptu" hatalarını alıyorsa,

a) Sunucu bir güncelleme nedeni ile kapanmış olabilir. Güncelleme nedeni ile sunucu kapanmışsa bu durum hakkında oyunculara oyun içinde launcher bülteninde *** Istanbuloyun.com bültenlerinde ve yine anasayfa üzerinde yer alan resmi forumlarda duyuru geçilir.
b) Sunucu bir sorun nedeni ile kapanmış olabilir. İKV Destek sayfasına başvurunuz.
c) Size ait internet bağlantısında sorun yaşanmış olabilir.
* splitter: Telefon hattı ile modem kablosunun bağlı olduğu ve bu iki hattı birbirinden ayırarak iki hattında aynı anda kullanılmasını sağlayan aparattır.

** Launcher İKV kısa yoluna tıklandığında oyun başlamadan önce çalışan güncelleme programıdır. Sunucu seçiminden önce oyun dosyalarının güncel olup olmadığını kontrol eder, ayrıca içinde oyun ile ilgili son gelişmelerin bulunduğu bülten alanı vardır.

*** Launcher içerisinde bulunan ve oyun ile ilgili son gelişmeleri bildiren bir bölümdür. İki bölümden oluşur. Sol bölümde konu başlıkları halinde gelişmeleri sıralarken sağ alanda kare içerisinde, sol bölümde seçilen başlığın açıklamasını barındırır.Web tabanlıdır. Eğer oyuncunun internet bağlantısı yoksa bu alanda da hata alabilir.

Bağlantınız kesildi çünkü "Hesabınız Bloklanmıştır" hata mesajı alıyorum. Ne yapabilirim?

Üyeliğin, oyun içerisinde sergilemiş olduğu çeşitli eylemlerden dolayı (Başka bir kullanıcıyı rahatsız etme, oyun hatasından fayda sağlama, uygunsuz karakter adı kullanma vb) oyun yönetimi tarafından sunucuya girişi süreli yada süresiz olarak engellenebilir. İKV Destek sayfasına başvurunuz.

Bağlantınız kesildi "Karakteriniz Kaydediliyor... Az sonra tekrar deneyin" hata mesajını alıyorum. Ne yapabilirim?

Karakteriniz siz giriş yaparken başka birisi tarafından kullanılıyorsa bu hata mesajını alabilirsiniz.Derhal şifrenizi ve diğer üyelik bilgilerinizi değiştiriniz.

Microsoft Visual C++ Runtime library hata mesajını alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Yaşadığınız sorunun nedeni Microsoft C++ kitaplıklarıyla ilgili sorun yaşanmasından kaynaklanmaktadır. Buna zararlı bir yazılımın (virüs) yol açması yüksek ihtimal olmakla beraber bilgisayarınızı güncel ve sağlam bir anti virüs programı ile taratmanızı tavsiye ederiz.

Bu hizmeti http://www.kaspersky.com/virusscanner yahut Microsoft One Care gibi olanaklardan gerekli eklentileri kurarak ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz işletim sisteminizi baştan kurmanız yönünde olacaktır.Bu iki işlem arasından tercihinizi yapıp işlemi tamamladıktan sonra http://www.microsoft.com.tr adresinde yüklemeler kısmında işletim sisteminize uygun olarak bulacağınız .Net Framework veya Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) eklentisini yeniden kurunuz.
NOT: Sizle paylaştığımız bu bilgi sadece tavsiye niteliğinde olup belirtilen sorunların haricinde gerçekleşen başka bir sorunun olması olasılığından dolayı kesin çözüm garanti etmez. Uygulamak tamamen kişisel tercihiniz olacaktır.


"Ekran kartınız Direct 3D 9 desteklemediği için veya sürücüsü Driver olmadığı için oyun başlatılamıyor." hata mesajını alıyorum. Ne yapabilirim?

İstanbul Kıyamet Vakti oyunun çalışması için 3D hızlandırıcılı Pixel Shader & Vertex Shader destekli grafik kartı gereklidir. Dahili ekran kartı kullanılan ürünlerde çalışmayabilir ve bu hata mesajı ile karşılaşılabilir.

Ekran kartınız hakkında bilgi sahibi olmak için bilgisayar özelliklerden Aygıt Yöneticisine girip buradan ekran bağdaştırıcıları seçeneğini seçtiğinizde ekran kartınızın modelini görebilirsiniz. Eğer belirtilen özelliklere sahip ekran kartına sahip olmanıza rağmen bu hata mesajını alıyorsanız, ekran kartınızın sürücüsü kurulu olmayabilir, güncel sürücü yüklü olmayabilir yada DirectX'in olmamasından kaynaklanabilir.

Lütfen aşağıda yer alan bağlantılardan ekran kartınıza uyumlu olan güncel sürücüyü indirerek kurunuz:

ATI Nvidia Intel

DirectX'in güncel sürümünü indirmek için tıklayınız.

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir