Her Evden Bir Fitre, Bir İftar Afrika`ya !!!

Tılsım sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
Genius
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Klan: Lodos

Her Evden Bir Fitre, Bir İftar Afrika`ya !!!

Mesaj gönderen Genius »

Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika`da 40 milyonun üzerinde insanın kronik açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, bu yıl Doğu Afrika ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı, özellikle Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi`de de etkisini gösteren bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği maalesef bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Afrika'daki aç kardeşlerimiz için başlatmış olduğu kampanyadan sizlerin de haberi olsun istedim.

1 Ağustos`tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden (Vodafone Kontörlü Hatlar Hariç) AFRIKA yazıp 5601`e gönderilecek olan SMS`ler 5 TL karşılığında olacaktır.

Detaylı bilgi için :arrow: http://www.diyanetvakfi.org.tr/1/guncel ... r-afrikaya

İyi Forumlar..!!
[ LyKaoN ] * * * [ Safequard ] * * * [ Lykaoon ]

Resim
Kullanıcı avatarı
IISaDoSaDoII
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Tılsım
Lonca: Azap Süvarileri

Re: Her Evden Bir Fitre, Bir İftar Afrika`ya !!!

Mesaj gönderen IISaDoSaDoII »

Güzel Konu ;)

Duyarlılığın İçin Teşekkürler ;)

Elimizden Geldikçe Destek Verecez Emin Olabilirsin :!:
# RekLam'a qeRek Yok ÇekeMiyen anTen TaKsın.! # (:

# DoSTLaRıMı TaNıDıKÇa , DüŞManLaRıMı SeVeR oLDuM ... #[/center]
Kullanıcı avatarı
Enderxangel
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Enderxangel »

Afrikayı sadece resimlere bakarak betimlemeyin aklınızda ;) Türkiyeden Mozambiğe giden yardımlara ne yapıldığını babam gördüğü için biz yardım falan yapmıyoruz... Yardım yapacaklar da biraz araştırsın güvenliyse yapsın..
Resim
Resim
Gocuman
Kullanıcı avatarı
AlpAykan
Junon'un Katili
Junon'un Katili

Mesaj gönderen AlpAykan »

Türkiye de o kadar aç , bilaç insan varken , bende yurt dışına yardıma karşıyım.
Somali ;Kuzey ve güney oarak ikiye ayrılıyor.
Kuzey deki silahlı güçler Güney somaliye giden yardımı tamami ile kesiyor , bence bunları görün ve daha sonra konuşalım.
Güzelim ülkemin güzelim vatandaşları aç ken Somaliye hemde muhtaç olana gideceğinden emin olamadığımız halde yardım göndermek bence gereksiz bir davranış.
Kullanıcı avatarı
SpyderFreak
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen SpyderFreak »

Oturduğunuz yerden telefonla para gönderip Afrika'ya gitti sanarak bir yere varamazsınız,önce Türkiye'de bulunan en basitinden kendi sokağınızdaki/mahallenizdeki/ilçenizdeki hatta yapabiliyorsanız ilinizdeki aç insanları doyurun. İstanbul'un orta yerinde bile o kadar aç insan varken güvenmediğiniz nereye gittiğini bilmediğiniz para ve yardımları boşa harcamayın.
Spyderfreak ismi başka biri tarafından açılmıştır, adıma bir şey istenirse vermeyin. Mesuliyet kabul etmiyorum, oluşabilecek sorunlardan sorumlu değilim.
Kullanıcı avatarı
Sanctuary
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen Sanctuary »

Paylaşım İçin Teşekkürler Kardeşim Kızılay Sayesinde Ve Bizim Gönderdiğimiz Sms ile Birçok insana yardım etmek çok güzel bir duygu.Rabbim Yar Ve Yardımcıları Olsun Allah Kolaylık Versin Hepsine
Resim
Kullanıcı avatarı
RuTkaYx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen RuTkaYx »

AlpAykan yazdı:Türkiye de o kadar aç , bilaç insan varken , bende yurt dışına yardıma karşıyım.
Somali ;Kuzey ve güney oarak ikiye ayrılıyor.
Kuzey deki silahlı güçler Güney somaliye giden yardımı tamami ile kesiyor , bence bunları görün ve daha sonra konuşalım.
Güzelim ülkemin güzelim vatandaşları aç ken Somaliye hemde muhtaç olana gideceğinden emin olamadığımız halde yardım göndermek bence gereksiz bir davranış.
Abicim sana yemin olsun konuyu görür görmez böyle birşey yazmak için açtım ki sen benim düşündüklerimin aynısını yazmışsın ağzına sağlık.

Bir akşam Serdar Ortaç ile röportaj yapıyorlar. Sorunun birisi "Çevrenizdeki sanatçılar (tam hatırlamıyorum neresi olduğunu) .....'a yardım ediyor. Peki siz neden bu yardımlara karşı çıkarak bir el uzatmıyorsunuz?" oluyor. Buna karşılık Serdar Ortaç "Benim ülkemde yüzlerce aç ve sefalet içinde yaşayan insanlar varken, burnunun dibindekine değil de sırf gösteriş olsun diye gidip taaa oralara yardım etmenin ne anlamı var ki? O saydığınız kişiler yardım ediyor peki siz benim kimseye yardım etmediğimi nereden biliyorsunuz?" diyerek cevap veriyor.

Şimdi bende tepkili olarak; Elinizde avucunuzda madem verecek fitreniz, zekatiniz var, mübarek mümin kardeşlerim, o fitre ve zekatler çevrenizdeki yardıma muhtaç kişilere verilmelidir. Önce çevrenizdeki yardıma ihtiyacı olanların ihtiyacını giderin, ondan sonra dünyanın öbür ucuna yardım etmeyi deneyin. Konu kötü maksatla açılmamış ama düşündüğün zaman çok aşırı mantıksız geliyor bana. Ben bu tarz şeyleri hoş bulmuyorum...
Resim
ResimEmre YILDIRIM

aLpoS
xScHooLBoyx
Kullanıcı avatarı
SouLaNqeL
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen SouLaNqeL »

Sanctuary yazdı:Paylaşım İçin Teşekkürler Kardeşim Kızılay Sayesinde Ve Bizim Gönderdiğimiz Sms ile Birçok insana yardım etmek çok güzel bir duygu.Rabbim Yar Ve Yardımcıları Olsun Allah Kolaylık Versin Hepsine
O yardımların doğru yere gittiğine nasıl emin olabiliyorsun ?
Hayalleri İçin Savaşanlar Kolay Kolay Pes Etmezler..!

GodFreyxLiberTy
Kullanıcı avatarı
AlpAykan
Junon'un Katili
Junon'un Katili

Mesaj gönderen AlpAykan »

O yardımların doğru yere gittiğinden emin olamazsın.
Çünki Somalinin bir bölgesi sırf silahlı gruplarla dolu ve bu yardımlar muhtaçlara değil bu silahlı kuvvetlere gidiyor.
Biz üzerimize düşeni yapalım , yapmayalım demiyorum , Lakin Ülkemdeki aç müslüman kardeşlerim dururken niye yardımlarımızı belirsiz yerlere gönderiyoruz...
Kullanıcı avatarı
IISaDoSaDoII
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Lonca: Azap Süvarileri

Mesaj gönderen IISaDoSaDoII »

AlpAykan yazdı:O yardımların doğru yere gittiğinden emin olamazsın.
Çünki Somalinin bir bölgesi sırf silahlı gruplarla dolu ve bu yardımlar muhtaçlara değil bu silahlı kuvvetlere gidiyor.
Biz üzerimize düşeni yapalım , yapmayalım demiyorum , Lakin Ülkemdeki aç müslüman kardeşlerim dururken niye yardımlarımızı belirsiz yerlere gönderiyoruz...

Heralde Sözün Bittiği Yer ;)
# RekLam'a qeRek Yok ÇekeMiyen anTen TaKsın.! # (:

# DoSTLaRıMı TaNıDıKÇa , DüŞManLaRıMı SeVeR oLDuM ... #[/center]