İtiraf edin!:)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HellRiDerS
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: İtiraf edin!:)

Mesaj gönderen HellRiDerS »

Çok kısa bir anı ekliyeyim;

Oyun chat sayfasından ''İnternet bağlantısı olan varmı ? '' diye bir yazı görüp 3 gün güldüğümü hatırlıyorum. :)
Koray YAR
Kullanıcı avatarı
BLaDeII
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Gölge Haramileri

Mesaj gönderen BLaDeII »

Bende betda döneminde başlamıştım.İlk bşladığımızda lvl 2 olmuştu ve yetenek kullanmadan kastıgımı hatırlıyorum. arkadaşa soruyordum benım mavi şey niye azalmıyor :) (kudret) oda yetenekle azalıyor dedı bırdaha zaten kaptık oynu=)))
Teşkilat= BLADEII serhat İnatçızehir EsEsBLaDe

Eminönü= SeRhAtt
Kullanıcı avatarı
Carpismax
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Carpismax »

DoNotDisturb yazdı:İlk görevlerde arz klan mensubu olarak ortada dolaşıyordum ve kişiler genelde seviye düşük diye kesmiyorlardı ama Savaş 'ın Lodos Muhafızı görevine arz olarak gitmemem gerektiğini kimse bana hatırlatmamıştı ...

bu iyiymiş :D
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
eseslisemi
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen eseslisemi »

Jandarma Aliyi Komutanı Ve Recep Dayıyı Çok Zor Bulmuştum Ya :D
Börteçinexthoth
Börteçinexsemih

Çoook Eskilerden ...
Kullanıcı avatarı
XrenkX
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen XrenkX »

Hellriders yazdı:Çok kısa bir anı ekliyeyim;

Oyun chat sayfasından ''İnternet bağlantısı olan varmı ? '' diye bir yazı görüp 3 gün güldüğümü hatırlıyorum. :)
Koop :D :D :D :D
Healting İbni Çevriye(^)Asa/İbni(^)Çevriye Asa
Efsanex
Xpesya
Xpesyac
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen berkan587 »

Oyuna ilk başladım görevleri yaparken M tuşuna basınca harita çıkardı :) Görevlerin sonundada koordinat olurdu ordan bakarak NPC leri bulmaya çalışırdım bazen koordinat 1 sayı ile tutmazdı :) Diğer sokakları gezerdim 10 , 15 dk mı alırdı.
Resim
Resim
atabey
Zincir Bozan
Zincir Bozan

Mesaj gönderen atabey »

Devam,devam .. :)
Kullanıcı avatarı
WHiTexDeWiL
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen WHiTexDeWiL »

Oyuna ilk başladığımda en çok j.ali recep dayı ve kızgın kumu zor bulmuştum. :) Sizlere bir anımı anlatayım kısaca..

Online oyun merakım hiç yoktu bir zamanlar.. Taa ki ikv ile tanışana kadar. Hatta ikv ilk oynadığım online oyun olduğunu söyleyebilirim sizlere.. Oyuna yeni başlamıştım. Biraz zaman geçtikten sonra 10-11 seviyeye gelmiştim. :) mısır çarşısı etrafında dolanıyorum. Kesecek yaratık ve görev falan bulmak için. Mısırın arkasına doğru gidiyorum :D Birden önüme yılanlar çıktı oyunun seside son ses açık :) Hani sokakta yürürsünüzde çöpten falan birden kedi fırlarda bir an kediye düm düz gidersiniz. (küfür edersiniz. ) İşte bende mısır dolaylarında dolaşırken yılanlardan haberim yoktu. Birden tıslayarak çıkınca oyunun seside son ses açıkken.. Birden yılanlara düm düz gittim. Azcık ürpermiştim. :)

Not: Konun bir süre sabit kalmasını rica ederiz :)

Keyifli forumlar.
Kullanıcı avatarı
Rhill
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Rhill »

Selamlar,
Öncelikle Serkan kardeşime bu konuyu açtığı için teşekkürlerimi sunuyorum.
"-Sene 2007,İstanbul Kıyamet Vakti oyununa ilk başlama tarihim...Bir gün misafirlikte iken Cin gibi bir resim gözüme çarptı.Kuzenime "Nedir bu ?" diye sorduğumda ; " İkv diye bir oyun , bende yeni başladım. " Dedi.Eve gittiğimde oyunu büyük bir merakla indirdim.Oyunu sorunsuz bir şekilde açtım ve girdim.Oyuna girdiğimde her online oyun oyuncusu gibi değil , sanki bilgisayara ilk defa başlamış bir insan gibi tüm ipuçlarını ve görevleri okuyarak oyuna başladım.Oyuna başladığımdan yaklaşık bir 10 dk sonra nihayet Agah bey denilen şahıs ile konuşabildim.Görevi iyice bir okudum ve alttaki koordinatı ezberledim ve bir kağıda not aldım . Koordinat bir daha karşıma çıkmaz diye düşündüm :D Oyunda 2 tip koordinat olduğunu bilmiyorum tabii ... ardından tüm Eminönü bölgesini baştan sona gezdim.Bir yarım saat sonra 2 tip koordinat olduğunu fark ettim ve geri döndüm.Bir de ne göreyim ? Meşhur Jandarma Ali 2 adım ötemde imiş.O an ki sinirle ölene kadar yumrukla fare kesmeye çalışmıştım(Tabi o an vurmayı bile bilmiyorum :) adamlar arkadaşlarının görevlerine yardım ediyor bense aylak aylak vurmayı öğrenmeye çalışıyorum)...biraz sonra lodos kalesine doğru gidiyordum ki bir anda + 2 Tecrübe yazısı geldi ve o an oyunun en mutlu adamı oldum :) Ama o da ne ? Tecrübenin ne olduğunu bile bilmiyordum :D Adamlara tecrübe kazandım ne yapmalıyım dediğimde Şu cevabı aldım ; " Hmm , o zaman terfi edebilirsin Gm ile görüş bi görev ayarlar " dedi.O an nasıl olur ben o kadar tecrübeli değilim dediğimde sol alt köşede "... adlı oyuncu sizi yasaklı listesine ekledi" yazısı çıktı ve o an bir şeylerin ters gittiğini anladım . Neyse yaklaşık bir 7 saat civarında bir sürede 9 seviye oldum."İslamgücü" adında bir oyuncuya " Bakarmısınız , bu kızgın kum görevi varda nerede ? " dedim."Gel keseyim sana " dedi ve grup attı.Kesince ilk dostumu kazandım.Sağolsun benim oyunu öğrenmeme çok yardımcı oldu.Ardından her seviye kazandığımda karakter penceresinde + 2 üretim ve toplama puanı verildiğini gördüm.Bende uğurlu sayım olan 5 'e ulaşayım diye her puana 2 diğerine 3 verdim toplamı 5 etsin diye :D sonra gel zaman git zaman" Whisper " diye biri yanımda "saf bakır alınır 10 bine dedi.Ben de "O ne ki acaba ?" dedim.Ardından gezinirken bir maden buldum.Şarapçıya yakın bir yerde bir beyazlık var bu ne diye üstüne tıkladım "Topla" seçeneği çıktı ve ilk çekişte saf bakır çektim.Adama ; " Holeyyyyyyy ! Saf bakır çektim zengin oldum" deyip verdiğimde " Aferim sana git 15 tane daha getir bakalım şimdi " dedi.O anki hevesi tarif edemem.Bir an önce çekeyim diye uğraştım.Ve sonunda mutlu son :) Verdim ve bir baktım ki 150 binim olmuş.15 Seviye olunca fare adamlara gittim . "Ensarbaba" adında birini gördüm ve " Selamın aleyküm , kasmama yardım edermisin ? " Dedim. Grup daveti yolladı ve kasmaya başladık.Bir anda bana + 15 , + 30 gibi az bir mevlada para gelirken ona + 5142151 gibi bir para geldi."Bu oyunun da mı hilesini çıkarmışlar yuh be ..." Dedim."Ne hilesi oyun hatası o" dediler.Ve o gün en iyi arkadaşımı edindim.Ne yarış ama ; İlk kim 1.000.000 para yapıcak diye uğraştık , didindik ve ben kazandım.O an çok üzüldü diye 500 binimi ona verdim . İşte o an gerçek dostluğun para ile satın alınmayacağını anladım . Çünki bana şu cevabı verdi ; " 500 bini ben 1 günde de bulabilirim , 1 hafta da da... Ama şunu da biliyorum ki gerçek bir dostu bu kadar az bir sürede bulamam , o yüzden al şu parayı da sakla lazım olur" diye bana 2,5 milyon para verdi."Aaaa ? nasıl olur bu kadar parayı nereden buldun, nasıl bu kadar zengin oldun " diye sordum . Ve verdiği bu cevaptan sonra arkadaşlığın değerini anladım ve ne kadar güzel bir oyun oynadığımı tekrar pekiştirdim. " Ben bu karakterin sahibi değil ağabeyiyim , bu parayı ben ona kütük yaran alsın diye verdim ama anladım ki kütük yarandan daha değerli bir şeyi kazanmış . O yüzden bu parayı al ileride lazım olur..." dedi , reddedip geri verdim ve o andan itibaren oyuna ne olursa olsun kesin bir veda etmiyeceğime kendi kendime söz verdim, Bakın ; Hala buradayım ;)"

İyi forumlar / Bol eğlenceler

Saygılarımla ;
Kuklacı Sunucusu ;
Philotheos / İkvxkritikçisi / Gladioxrecep / Xrecepx
Çakabey / Xrecepxx
Bestofhealer / Xrecepxxx
"Temiz bir İKV için ele ele."
Kullanıcı avatarı
halilumit
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen halilumit »

geçekten çok güzel anılar çıkıyor hepsini zevk ile okudum konuyu açan arkadaşıma teşekkür ederek bende birkaç anımı yazıyorum.

agah efendiden 10 adet fare öldürün görevini almıştım ve her yerde fare arıyorum sesleri takip ederek dikkatlice sesleri dinliyordum "surdan bir fare sesi geldi şuraya gidiyim "filan yapıyordum :) en sonunda fareleri buldum habire kesiyorum ama görev bir türlü olmuyormuş meğerki kestiğim fareler yıkık postanenin orda ki LAĞIM fareleriymiş :) bunu çok sonra anladım :) artık kafayı yiyecektim neden görev olmuyor diye :)
________________________________________________________________________________________________

yetenek kullanma olayımda çok zor oldu :) 5-6 lwl olmuştum hala yetenek kullanamıyorum mısır çarsısı onündeki bir oyuncuya sormuştum sağolsun anlatmıştı ama çok zorlanmıştı
oyuncu: ordaki yeteneklere puan ver aşağıdaki boşluklara koy
ben: Hangi boşluklara
oyuncu: aşağıda boş kutular var oralara koy
ben : Nasıl koyacam? :)
buna benzer bir diyalog geçmişti .)
__________________________________________________________________________________________________
aklıma gelenler bunlar iyi forumlar :)