Forum Kuralları

Mesaj göndermeden önce okumanız gereken kurallar
Cevapla
Nerull
Legendary Developer
Mesajlar: 1131
Kayıt: 13 Eki 2009 16:47
İletişim:

Forum Kuralları

Mesaj gönderen Nerull »

1. İKV Forum içerisinde siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü , argo kabul edilen, başka bir oyuncuyu yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılması yasaktır.

2. Kişisel tartışma şekline dönüşen konular kapatılacaktır. Uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte ya da konunun neden silindiğine yada taşındığına dair konu açılamaz.

3. Yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol edilmelidir. Forum'da açılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. İKV Forumun düzenli bir şekilde devam edebilmesi ve oyuncularımızın İKV Forumdan en iyi şekilde faydalanabilmesi için bu hususa önem gösteriniz. Aksi takdirde ilgili konular kilitlenebilir, taşınabilir veya silinebilir.

4. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (GM, Yönetici,yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar açmayınız. Bu başlıklar dikkate alınmaz. Uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)

5. İKV Forum üyeleri oyun yada forum yetkilileri ile tartışmaya çekmeye yönelik konu açamaz. Oyun içi şikayet, ceza itiraz vb konuları forum üzerinde konu açarak yada forum yetkilileri ile özel mesaj aracılığı ile tartışamaz. Tartışmaya yönelik konular yanıtlanmaksızın kaldırılır.

6. İKV Forum üyelerinin, forum yada oyun yetkilileri ile forum özel mesajları ile yapacağı her türlü mesajlaşma resmiyet taşımaz, kanıt kabul edilemez.

7. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve/veya konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

8. Din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler, işaretler ve bunları simgeleyen kullanıcı adları vs. kesinlikle kullanılamaz.

9. Ticari çıkar amaçlı veya yasalara uygun olmayan içerikler ve bunların bağlantı adresleri mesaj veya özel mesaj olarak gönderilemez.

10. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

11. Sürekli aynı mesajın veya konunun tekrarlanması, içiçe alıntılar yapılması ve dikkat çekmek ve gereksiz yere eski konulara mesaj göndermekten kaçınılmalıdır. Yazılan mesajlara ekleme yapmak için Düzenle seçeneğini kullanılmalıdır. "Düzenle" seçeneği mesaj gönderildikten sonra 5 dakika boyunca kullanılabilir durumda olacaktır.


12. Aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını silinebilir ve forum'a girişi yasaklanabilir.

13. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa forumdan ilişikleri kesilir.

14. İKV Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek Destek Takımı veya Forum Yetkililerinin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

15. Kurallara aykırı bir mesaj ile karşılaştığınızda lütfen "İletiyi Rapor Et" seçeneği ile konuyu ve rahatsız edici durumun sebebini bildirerek iletiniz. Konuyu devam ettirecek, tartışma yaratacak veya cevap niteliğinde mesajlar yazmaktan kaçınınız. Özel mesajlarınızı da "Özel Mesajı Rapor Et" seçeneği ile bildirebilirsiniz.

16. Forum kurallarına uymayan üyelerimiz uyarılarak yada uyarılmaksızın yaptırıma tabi tutulabilir.


Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcılar üye olarak forum kurallarını kabul etmiş sayılırlar.
Cevapla