Olmamıs Hocam ... !!!!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Suskunjackal
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: Olmamıs Hocam ... !!!!

Mesaj gönderen Suskunjackal »

FromXXXhELL yazdı:Oncelıkle cok agır konusarak bılmeden kımseyı elestırmek ıstememıstım ama aradan gecen 3 gun ve grub bolgelerınde tecrubeler ısıgında tekrar etmek ısterımkı bence olmamıs nedense yeraltı boglesı ıle sısrme ısler konumuna gecen yapım ekbıı lansmanda oldugu gıb yaratıcı bır seyler ekleseydı cok mantıklı olurdu oncelıkle bolgeler anlatıldıgından ve herkezın bekledıgınden oldukca basıt cıktı .. ustune usluk hepsı aynı degıldır emınım ama yonetıme veya teste aldıgınız bazı oyunu bıldıgını sanan 3-5 arkadas zaten kendı grupları ıle bu grup bolgelerını feth ederke herkeze on bır claısma yapmıs oldular

Ben bu konuya değinmek istiyorum.

Test ekibinde bulunan oyuncular hem nasıl kesileceğnii biliyorlar aynı günde hepsini ful kestıler.Tamam eyvallah da arkadaşlarına bu bilgiyi dağıtıryoralr.Yaptıkları doğal birşey zaten GM gelip arkadaşını bölgeye sokup görevvini yapıyor bu da test ekibi bu mu yapmıcak ..
Kullanıcı avatarı
Yakamozxefemeih
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Yakamozxefemeih »

öncelikle konuyu açan arkadaşı çok tebrik ediyorum herşeyi anlatmış hepsininde dogru oldugu kanaatindeyim grup bölgeleri zorlu dediniz mübarek bizim sunucuda kuklacıda bitirneyen kalmadı bölgeleri ayrıca savaşçıları mahvettiniz yetenekler desen berbat olmuş kardeşim insan bi düşünür bu yeteneklerle bu savaşçı ne yapabilir diye ulan tank olmak için defansif oluyom yolda hatala bi savaşçıya yada büyüye denk gelirsem adam anamı aglatıyo yanına bile sokulamıyom depar atsan ne yazar adam zaten zihinliyo ondan sonra durmadan uzaktan çakıyo ayrı bir konuda siz şu an bütün oyunculuları şifacılara mecbur ettiniz kardeşim koysana oraya herkesin kendi kesebilecegi boss kimse grupla girmek mecburiyetinde degil ben şifacıların bvüyülerin agız kokusunu çekmek zorunda degilim ama mecbur bıraktınız test takımında olan adamalrın hepsi arkilerini aldılar bütün görevleri bitirdiler bende bitirdim yalan degil ama diger kişilere haksızlık oldu ben veya başkası yanında test ekibinden birisi varken bitiriyor ya diger adamlar ne olacak?hiç kimsede adamları acele ettirdiniz demesin adamlar 4 ay önceden forma koydular bu bölgeler gelecek diye bunun bakalım ne kadar önceside var herkes bu görevleri en geç 2 haftaya bitirir ondan sonra ne yapacaksınız çok merak ediyorum zaten yer altının içine etmişşiniz ne diyeyim size sözün bittigi yerdeyiz işte her zman oldugu gibi gene foss çıktı herşey birazda şu ı can football ı bırakında şu oyunla ilgilenin eminki siz bu oyunu geliştirmek yerine bütün hepiniz toplanıp orada ı can footbaal oynuyonuzdur ara sıra maç kaç kaç bitti yazın bari formada millet okusunda gülsün hiç yoktan millete eglence olurda kimse sıkılmaz ayrı bi konuda dünyada londa kanalı olupta lonca sistemi olmayan tek oyun bu kimsede inkar edemez varsa başka öyle oyun buraya yazsınlarda göreyim akçeninde ne oldugunu açıklamak bu kadar zormu kardeşim yazacagın 2 kelime akçe budur ileride gelecek dersin olur biter ama işinize gelmiyor millet plus alamıyorum hata var diye konu açınca gmyi bırak devler dakkasına cevap veriyor
Kingly Yakamozxefemeih Melihxthend
Herkesde biz kralız tavırları ikv bizden sorulur ayakları kimse karşımızda duramaz fasılları gördünmü herkes delikanlı olmuş vay anasını
Hira
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Hira »

Görünen o ki biz ne söylersek söyleyelim kapasiteleri bu kadar.Oyunu pragramlamadan sonra hemen akabinde meydana gelecek olasılıkları hesaplayamıyorlar seninde söylediğin gibi bir bölümü yaparken diğer bölümü bozmaları ve alışıla gelmiş tüm denklemleri alt üst etmeleri Acemiliklerinin ve tutarsızlıklarının göstergesidir.bir önceki yeniliklere yavaş yavaş uyum sağlamışken yeniden değiştirilmesi oldukça mantıksız kendi beğenilerine göre bize sundukları her yenilik zamanla mantıklarında zaman aşımına uğrayıp eskiyor sanırım. bu durum yukarıdada yazdığım gibi Acemi ve tutarsız oluşlarının göstergesidir.bu oyunun her detaylarını değişken hale getirmek mantıklı bir yaklaşım değildir bu oyunu hazırlayan 7 kişi olabilir ama oynayan oyuncuların sayısı oldukça fazladır bu bağlamda yapacağınız değişiklerde oyuncularla dialog halinde olmanız daha doğru olur.yanlız bu fikir alış verişi sadece forumda açılan bir konu başlığı altında olmamalı ve bu konuyu açan arkadaşın tavisyelerini dikkate almanız öneririm.Aksi takdirde kendi kafanızın dikine ben kendi bildiğimden şaşmam düşüncesinde devam ederseniz Acemilikten bir adım öteye geçemezsiniz.
Unutma ki ağzında bal olan arının, kuyruğunda iğnesi vardır.
Kullanıcı avatarı
AmisosEmmi
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
İletişim:

Mesaj gönderen AmisosEmmi »

Konuyu açan arkadaşı yürekten tebrik ediyorum kelimelerinin her birine katılıyorum.
Eklemek istediğim bir kaç nokta var..
Şöyle bir baktığınızda bu tür konularda itiraz eden kişiler neredeyse hep aynı kişiler oluyor ve her seferinde bu bizim itirazlarımız haksızlık olarak nitelendirilip bir çok kere cezalara baruz bırakılıyoruz.
Ancak daha önceki yetenek sisteminde de itiraz etmiştim ve aslında çok iyi olduğunu bizim beceriksiz olduğumuzu veya anlamak istemediğimizi ifade eden cevaplar almıştık hepiniz hatırlarsınız o zamanları.
Peki o zamanlar biz anlamıyorduk veya beceriksizdikde şimdi ne olduda yine ve yeniden yetenek sistemi değişti.
Yoksa hala bizmi beceriksiz veya anlamak istemeyen kişileriz?
Grup bölgeleri gerçekten söylendiği kadar zor değilmişki bunu oyuna girmeden bile anlayabiliyoruz.
Gidilmeyen yeri kesilemeyen canavarı kalmadı.
Test olayı hakkında FromXXXhELL arkadaşımız zaten gerekeni söylemiş.
Sırf birilerinin gönlü olsun diye Test takımına oyuncu alınırsa olacağı buydu.
Tank ve dps olayına çözüm getirmişsiniz kendinizce ama sadece Grup bölgelerinde işe yarayacak bir sistem o bölgeden çıkıldığında ise sudan çıkmış balık sendromuna dönüyor savaşçı.
Öyle bir çorba yapılmışki içine kim ne kattı belli değil.
He ama şunada eminim yine bizleri haksız gören yorumlar ile çıkacak bu yönetim karşımıza ve bir zaman sonra aynı yönetim bu yetenek sisteminide değişecek.
İnşallah peş keş çekmeyi bırakıp bu oyuna katkı sağlamaya başladığınız günleride görürüz...
KarargaHxTeaM FAN !..!
Karakter Adı :[/color] AmisosEmmi-- AmisosGame
Karakter :[color=#FF0000] Savaşcı

Seviye : 49
Lonca :[/color] Amisos
Sunucu : Tılsım
Kullanıcı avatarı
SAMILBEY
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen SAMILBEY »

Aras gene kendı yontemınle oyunda olan aksaklıkları bır sekılde anlatmaya calısmıssın ılk gun konuyu actıgında senı uyarmıstım erkenden elestırme dıye ama sanırm haklılık boyutun oldukca yuksek degındıgın konularda, aslında bır cok defa ooyuncu oldugum donemlerde aynı seylere bızde dıkkat cekmek ıstedık ama cok faydalı olmadıgı asıkar. 9 hazıran gunu sıteden lansmanı duyunca ve guzel bır pazarlama yontemı dusunduklerını gorunce acıkcası oyunda guzel gelısmeler olucagını varsaymıstım bende ama daha once senınle bır cok kez konustugumuz gıbı grup bolgelerının beklenenı vermeyecegı cok onceden zaten belıydı .Bunda yapım ekıbı kadar oyuncuların kolayı sevmesıde etken tabıı oyunun temel dınamıklerınde olan hataalrdan dolayı zor gıbı gorunen boss yaratıklar bır sekılde ekarte edılıoyr bu sıstemde zaten oyunu az cok bılen bır kısı 2 kere grup bolgesıne gırsın 3 de hataları gorup ona gore taktıgını belırlıyor ornak olarak dusunen adamın gecılısı ve motorının orse getırılmesı gosterıle bılır.. ama burda degındın en guzel nokta bolgeler dusunulurken dıger dınamıklerın ne yonde etkılendıklerı hıc hesaba katılmamıs olması oyunu denemk ıcın 2-3 gun gırdım ve grup bolegelerının gelmesı ıle ozelıkle yeraltındakı dınamıklerın asırı bozuldugunu bende gozlemledım .. bunu yapan arkadaslarımız bılınclı mı yaptı yoksa sıstemın kendı getırdıgı bır olaymı bılemem ama cok mantıklı degıl oyunda herkez 49 lvl degıl ve herkez kadımı yapmadı vede yenı gelıcek oyuncular olucak hesabı yapılıyorsa bu bolgelerınde bır dengede kalması laızm gelıyor bana .. Test konusunda zaten hem fıkırız yanlıs sıstemde test yapılıyor ve elde edılen doneler okunamıyor bu sebeple 2 asamalı test sıstemını gecmedıkce bu konuda bır ılerlemede kaydedeceklerını hıc sanmıoyrum ama test ekbıındekı arkadaslar ıcın bır soz soyleme hakkımız yok oraya kımı alsalar aynı davransıı sergılıyecek herkez sende olsan oyun ıcı arkadaslarınla bu bılgılerı paylasacaksın .. bunu engelemek zor ..anca profesyonel bır ekıp anlayııs ıle yapptırımlarla yapabılırısn bu ısı oda bu oyun ıcın erken bır plan olur .. .Yetenk sıstemı bekledııgm gıbı cıktı cok yorum yapmanın manası yok savascılar etkısızlıgı halen devam etmekde tank da dps de etkısız sıtemler zıra bu yetenk dagılımı ıle olusturula bılecek bır secım degıl.. su an gorunen o kı herkezın taktıgı bellı saglam 3 buyucu 2 sıfa bır savascı yada ısı ıyı bıldıgıne ınanıyorsa oyuncular 4 buycu 2 sıfa ıle yollarına devam etmektedırler.. Bu hengame 1 ay sonra bıter cunku zorluk derecesı cok lımıtlerde bır bolge. bence yapım ekıbı arkadasların ıyıce oturup dusunmesı lazım bundan sonrakı adımda neyı dogru yapabılırz dıye kı bence etkın bır klan ve lonca sıtemı oyundakı tek harektlılık unsuru olur yoksa eklentı yap bolge achepsı ceres bunların hem beklentısı olan oyunculara yazık hemde yapımda emegı gecen arkadasların mesaılerıne ... UMarım cok daha ıyıyı bulmak ıcın claısan bu ekıb amacladıgı noktalara gelebılecektır.. SAYGILARIMLA SAMIL
[img][a%20href=http://urlal.com/dqqf][img%20src=http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/1635.bmp][/a][/img]
Lathander
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Lathander »

Konu üzerindeki yazılar içinde her ne kadar eleştiri olarak kabul görüp aklımızın bir köşesine not edebileceğimiz öneriler varsa da, bir İKV güncellemesi nasıl çıkar neler yapılır, zorlukları nelerdir bilmeden, ama kendi başına bir oyun çıkarmış edasında yazılmış (bknz Hira ve saz arkadaşları) ne eleştiriye ne de öneriye sığdırılamayacak sözler mevcuttur. Ayrıca konuun başlangıcı ile geldiği nokta arasında da epey fark var.

@Hıra.

Yıllarını bu işe vermiş ve günlerdlr 3-4 saatlik uyku ortalaması ile çalışan arkadaşlarımıza hakaret etmek, onları küçümsemek bu kadar kolay değil. (Not forum hesabı süresiz kapatıldı.)

@AmisosEmmi

İKV bizim değil tüm oyuncularımızındır, ayrıca bizler için peşkeş çekilemeyecek kadar önemlidir. İtiraz etmek ile hakaret etmek, çamur atmak farklı şeylerdir. (Not forum hesabı süresiz kapatıldı.)

@Suskunjackal

Bahsettiğiniz olay hakkında forumlarda dahi yanıt verilmişti. GM'lerimiz bizlerden gelen talep dorğultusunda test amaçlı gruplar kurarak güncel sunuculardaki zaman sayacını test etmişlerdir. Bu gruplarda görev yapılmamıştır. Bu tarz konular bize destek formundan iletebilirsiniz.

@FormmXXXhELL ve @ Samılbey (aynı IP'yı kullandığınız için beraber alıyorum sizi) dağıtımda bazı sorunlar yaşandığını bizler de biliyoruz. Oyuncularımızın mağzaya gidip ellerinin boş dönmesi bizi 11 haziranda yaşadığımız en kötü olaylardan birisiydi. Fakat bilmenizi isteriz ki Özel Sürüm Kutuları'nı dağıtımını biz değil anlaşılan firma gerçekleştirmiştir. Testler noktasında birinci paragrafıma, Denge noktasında da geleceğe bakmanızı öneririm.
İKV'den Haberdar Olun!

http://www.facebook.com/istanbulkiyametvakti[/center]
Kilitli