İKV İÇİN DAHA BÜYÜK RİSK YAKLAŞIYOR MU?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Salvatore Brothers

Re: İKV İÇİN DAHA BÜYÜK RİSK YAKLAŞIYOR MU?

Mesaj gönderen APRICITAS »

CHAPPIE yazdı: 12 May 2024 23:02 Yıllar bir tane daha İKV çakması bir oyun vardı. Söz de bütün İKV oyuncularını kendisine çekecekti? Ne oldu ona? :relaxed: . Mâlum oyunun da sonu ondan farklı olacağını sanmıyorum.
Katılıyorum ancak o bahsettiğimiz oyun geniş çaplı bir ekip tarafından değil de tek bir kişi tarafından geliştirilmişti ve oyunun haritasının İstanbul ile alakası yoktu. Tabii ki sonu hüsran oldu orası ayrı :))

Bu sefer ekip olarak geliştirdiklerini iddia ettikleri bu kopya oyunun da başarısız olmasını isterim çünkü hepimizin İKV ile harika anıları var ve bu tür şeylerle sakız durumuna getirilmesini istemem. O yüzden yönetim umarım yeni sunucu hakkında çok iyi çalışır ve bunu hayata geçirirler.
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Alicavus yazdı: 12 May 2024 21:15 Sert, ağır gibi vuruşların olmadığı, ws lerin uzun sürdüğü ve bu oyunun tavan yaptığı dönem olan 39 lvl özlemle anıyoruz.
Umarım bu şekilde bir güzellik yapıp aktarımsız güzel bir kaç sunucu açılması dileklerimle...
Eski dönemlerin özlenmesi güzel ama o dediğiniz için "Private Server" gibi oluyor. İşte klasik "Metin 2 old school server" gibi bir şey bu ve İKV için bunun resmi bir şekilde yapılması bence saçma olur. Ancak kademeli bir şekilde nostalji dokunuşları olabilir. Belirli süreçler geçtikçe level arttırımı ve bölge eklentisini yapabilirler ve bu da insanların nostalji duygusunu yeterince tatmin edecektir ama ben bunu yapmayacaklarını düşünüyorum. Eğer bu iş olursa doğrudan 1-59 level aralığında başlayacaktır.
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

makale34 yazdı: 12 May 2024 23:50 Bence , Yeni sunucu açılmaz ise ister istemez ikv sona yaklaşıyor demektir.

Yönetim bu isteği görmüyormu ? yada gördüğü halde neden bir açıklama yapmıyor ?

iKV hukuksal olarak hiçbirşey yapamaz Eger kopya oyuna müdahele edile birseydi Ko çoktan Rise online önünü keserdi
Oyunun içinde kopya yapıldığı yetmemiş gibi bir de oyunu kopyaladılar. :thinking_face: :unamused: :')
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

APRICITAS yazdı: 11 May 2024 19:32 ...

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
Ben bu konuda sıcak bakıyorum. Oradaki arkadaşın geliştirme sürecini, ilk çıkış noktasını vs burada paylaşmıştı. Bir de "kopya" olarak nitelendirmek doğru olmaz. Böyle durumlarda telif hakkı giriyor zaten. İKV'nin eksiklerinden dolayı yapılan bir çalışma, oyuna gönül bağı kurmuş insanlar tarafından yapılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam, geliştirici bu konuda Mevlüt Dinç'e kadar bile gitmişti.

Deneriz denemeyiz bu kişisine kalır. Tabi ki fragman tanıtılınca karakter animasyonları vs biraz bende de üzüntüye sebep olmuştu. Fakat sonunu oyuncular karar verir. Ben oynar mıyım bilmiyorum, ama bir karakter oluşturup bakarım.
Kullanıcı avatarı
bymehmett
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen bymehmett »

risk = ikv
sabır = ikv oyuncuları
zaman = ikv forum tayfa
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Boludanoyuncu yazdı: 13 May 2024 08:38

Ben bu konuda sıcak bakıyorum. Oradaki arkadaşın geliştirme sürecini, ilk çıkış noktasını vs burada paylaşmıştı. Bir de "kopya" olarak nitelendirmek doğru olmaz. Böyle durumlarda telif hakkı giriyor zaten. İKV'nin eksiklerinden dolayı yapılan bir çalışma, oyuna gönül bağı kurmuş insanlar tarafından yapılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam, geliştirici bu konuda Mevlüt Dinç'e kadar bile gitmişti.

Deneriz denemeyiz bu kişisine kalır. Tabi ki fragman tanıtılınca karakter animasyonları vs biraz bende de üzüntüye sebep olmuştu. Fakat sonunu oyuncular karar verir. Ben oynar mıyım bilmiyorum, ama bir karakter oluşturup bakarım.
Ben hala kopya diyorum çünkü sadece şehir benzerliği yok. Mesela örnek olarak (antrepo, meteor vb.) gibi bölgeler tamamen İKV oyununun kendi fikriyle oluşturulmuş bölgelerdir. Bu bölgeler de ortada aynı biçimde kullanılıyorsa bence bu bir işi kopyalamaktır.

Eğer ki İKV yönetimi atılım yaparsa ve oyuncuları heyecanlandıran "yeni sunucu" olayına yoğunlaşıp bunu ortaya çıkartırlarsa o kopya oyunun esamesi okunmaz ve oldukça zarar eder, hatta kısa zamanda kapanabilir.

Ancak İKV yönetimi yeni sunucu olayını yapamaz, hala olduğu yerde saymaya devam ederse işte o zaman kemik kitlesini kaybeder ve kopya olarak tanımladığım o oyun bu kitleyi kazanır ve zamanla ortaya çıkardıkları oyunu sağlamlaştırarak büyük kazançlar sağlarlar. Neticede İKV'nin kepenklerinin kapandığını görebiliriz.
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

APRICITAS yazdı: 14 May 2024 18:48

...
Ben oynar mıyım bilmiyorum, ama bir karakter oluşturup bakarım.
....
Neticede İKV'nin kepenklerinin kapandığını görebiliriz.
Yani iki farklı düşünce saygı duyarım. Yeni sunucu olayı çıkarsa, zaten orada pek durmam. Fakat ortada bir çaba varken, gönülden yapan insanlar varken yapmasınlar böyle olsunlar vs diyemem. Bir emek göstermişler. Buna sevinirim
Ceki
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Ceki »

APRICITAS yazdı: 11 May 2024 19:32 Herkese merhaba, bazılarımızın bildiği ancak bazılarımızın da henüz haberi dahi olmadığı İKV kopyası (bir nevi çalıntı) denebilecek bir oyun projesi var. Tabi ki bazıları İKV yönetiminin oyunu ileriye taşıyamadığı için bu durumu haklı görebilir ancak ben bu duruma karşı çıkan taraftayım.

Evet İKV yönetimi bu oyunu ileriye taşımakta oldukça başarısız bir performans gösteriyor ancak bu hiçbir şekilde oyunun kopyasını çıkarmalarını haklı yapmaz. İKV yönetiminin bu yeni oyun projesi hakkında herhangi bir süreç yürütecekler mi bilmiyorum ama bu konuda oyuncu kitlesini tamamen kaybetmemek için kesinlikle oyun için önemli ve radikal adımlar atması gerektiğine inanıyorum.

Son zamanlarda oyuncular tarafından "yeni sunucu" isteği giderek artmakta. Bu konuyu hile, bug gibi oyunun temel sorunlarından sonraki sıraya taşımaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü üzücü ama ilerleyen süreçlerde kemik kitlesini bile kaybetmesi muhtemel gözüküyor.

İKV'yi oynayan bu kitle alternatif bir çıkış kapısı olmadığı için bugüne kadar oynamaya devam etti. Umarım yönetim bu konuyu ciddiye alıyordur ve önemli adımlar atmaya hazırlanıyordur.

Bu oyunun derdi ne kopya ne hile ne de oyun dinamikleridir . Dert kopya olsa oyun piyasası ortada yönetim demekki kopyayı dert etmiyor sonuçta kopya varsa bile su akıp yolunu buluyor . Bu oyunu bitiren yönetimin bizzat kendisidir. Müşterisini dikkate almayan muhatap almayan cevap veremeyen ve yanlı duruş sergileyen yönetim ve destek tir.nokta
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Başlıkta yazılanlardan en çok bu fikre katılıyorum. Oyun artık kendini geliştirmeyeceğini belli ettiği için birilerinin oyun ruhunu yaşatma adına yeni bir şeyler yapmasına ihtiyaç var.

Bahsedilen yeni oyun başarılı olur mu şimdilik bu konuda konuşmayalım ama birincisi bu olay hiç de bile İKV'yi bitirmez buna eminim ikincisi de böyle bir proje yapılması oyunun yaşaması için faydalı bile olabilir.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
bymehmett
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen bymehmett »

sarma kopya muhabbetı nasıl bıttıyse oyuna zarar veren diğer konularında bir önlemi olacaktır ınanıyoruz ,
sadece biz oyuncular bıraz daha sabırlı ve zamana bırakması lazım iyi forumlar