Bölgeye Yazma [Hakkında]

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
frknctn05454
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Bölgeye Yazma [Hakkında]

Mesaj gönderen frknctn05454 »

Merhaba,

Oyunda bir gelişme olur mu bilmiyorum ama bir ihtimal şu bölgeye yazma konusunda fikir sunmak istiyorum.
Eminönün de olan birinin yazdığını Karaköy deki görmüyor. Meteordaki yazılanı Büyük Holdeki görmüyor.

Karaköy den sürekli bölgeler için adam çağırıyoruz. Sonra bölgeye gidiyoruz. Tek hesabı olan ve henüz karaköye girmemiş oyunda ortam daha yapmamış olan oyuncu nasıl kendi görevine adam bulabilir. Maalesef bulamıyor yada birinden rica ediyor.

Bölge sohbeti seçenekli olabilir;

1. Genel Bölgeye Yazma
2. Oyuncu Kendi Seçmeli, Eklenti Bölgelerine yazma ( Karaköy, Eminönü, Büyük Hol, Meteor vs )

Genel olarak yazılanı oyundaki herkes görebilir,

Lodos ve Arz klanlarındaki gibi.
Daha rahat adam bulunabilir.

Fikir sadece bunun olması hoş olurdu.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Re: Bölgeye Yazma [Hakkında]

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Sohbet penceresinde ikinci bir pencere açıp tüm bölgeleri kapsaması için /t yapıp mesajımızı yazabilirdik. Hatta meteor bölgesinde ki bir oyuncu benim /t 'den yolladığım mesajı SALURBEYİ(karaköy): şeklinde görebilirdi.

Yapabilirdik, edebilirdik şeklinde konuşuyorum. Çünkü bu fikri sunabileceğimiz bir geliştirici ekip maalesef yok. Ama güzel fikir, uygulanabilirdi.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Bluesecret
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Bluesecret »

SalurBeyi yazdı: 21 Ara 2022 20:32 Sohbet penceresinde ikinci bir pencere açıp tüm bölgeleri kapsaması için /t yapıp mesajımızı yazabilirdik. Hatta meteor bölgesinde ki bir oyuncu benim /t 'den yolladığım mesajı SALURBEYİ(karaköy): şeklinde görebilirdi.

Yapabilirdik, edebilirdik şeklinde konuşuyorum. Çünkü bu fikri sunabileceğimiz bir geliştirici ekip maalesef yok. Ama güzel fikir, uygulanabilirdi.
Bunun için geniş bir geliştirici ekibede gerek yok hatta.Nasıl ki Klan kanalında yazılanları farketmeksizin hangi bölgeden yazıyor olursak olalım görebiliyorsak bunada atıyorm /z yapıp (genel) ona küçük bi yada bir kaç kod yazarak bu tür /z yazıp atılan mesajların tüm bölgelerde görüntülenmesi sağlanabilir.Benim mesleğim web tasarım / programlama game developer değilim ama büyük ölçüde tahmin edebiliriyorum yapılması gereken işlemleri.Kısaca Klan Kanalı kodları; yeni oluşturulacak yeni Genel /z kanalı oluşturulup içerisine eklenecek/uygulanacak ve de burdaki izinler bölümünde lonca üyeleri görebilir yerine herkese açık olarak ayarlanacak.Aynı şekilde Lonca kanalıda baz alınabilir.O da her bölgede lonca üyeleri tarafından görüntülenebiliyor mesela.
frknctn05454
İskele Babası
İskele Babası

Düşününce aklıma geldi şahsen bakıyorum. Oyunun tümüne yazılamadığı için yan carı olanlar rahatlıkla Kara Köyden görevler için adam bulabiliyor ama mantıken yeni başlayan biri sadece olduğu bölgede adam bulmak zorunda kalıyor. Bu süreç çok sancılı bir ilerleme düşünülürse bu öneri mutlaka takdir görücektir.
Kullanıcı avatarı
kansas
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen kansas »

lonca ve klanlar tüm bölgeleri görebiliyor
Kullanıcı avatarı
kemco
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen kemco »

Arkadaşımızın dediği gibi bunu yapmak için bir ekibe ihtiyaç yok. Oyun motorundan sohbet için oluşturulmuş kod kısmını açıp oradan klan sohbeti için olan kodu farklı bir tuşa atayarak tüm bölgeler için mesaj sistemi yapılabilir. Tahminimce klan sohbetinde
chatbox (/k)
if (ARZ==1)
write.line("textbox", Arz chat)
gibi falandır diye dusunuyorum.
ek olarak şimdi böyle bi kod mu olur diyenler gelecektir bende biliyorum tam kod yazmadım sadece mantığı anlatmak istedim bu kod kullanılıp tüm bolgeler için yeni bir sohbet kanalı acilip buradaki kodun benzeri ile rahatlikla yazilabilir
frknctn05454
İskele Babası
İskele Babası

kansas yazdı: 24 Ara 2022 12:47 lonca ve klanlar tüm bölgeleri görebiliyor
Tamamda kanka klanda mı olmak gerekıyor lonca da herkes ayrı alemde kalansız herkes bölge girmek isteyen mecbur klansız duruyor
Kullanıcı avatarı
adimihatirla
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen adimihatirla »

programcı developer v.s olmaya gerek yok bence bunu yapabilmek için. bilgisayarla uğraşan bir insan bile yapabilir.
Kullanıcı avatarı
kansas
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen kansas »

telsiz mantığı gibi düşünmek lazım baştan bende biraz bozuldum değişince.. sonrasında mantık oturdu sonrasında...karaköy den topkapıya bile gelmeyen insanın junon la kenan la çt ile bir alakası yok zaten. Bölgelere gitmek isteyen girince dolanıyor bölgeleri adam varmı diye bakıyor köye geçiyor kesim başlıyor boş olunca yine dolanıyor... lonca sistemide bunun için önemli... yani oyunda çevre önemli hatta önemli olan arkadaşlar arkadaş edinmek... yanlız başına oturup bana junon bana çt çok saçma.... eminönü sunucusunda karaköy genel sohbet sürekli akıyor kaynayıp gidiyor zaten arada... sosyal olup yardımlaşmak çok önemli..
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

frknctn05454 yazdı: 21 Ara 2022 08:55 Merhaba,

Oyunda bir gelişme olur mu bilmiyorum ama bir ihtimal şu bölgeye yazma konusunda fikir sunmak istiyorum.
Eminönün de olan birinin yazdığını Karaköy deki görmüyor. Meteordaki yazılanı Büyük Holdeki görmüyor.

Karaköy den sürekli bölgeler için adam çağırıyoruz. Sonra bölgeye gidiyoruz. Tek hesabı olan ve henüz karaköye girmemiş oyunda ortam daha yapmamış olan oyuncu nasıl kendi görevine adam bulabilir. Maalesef bulamıyor yada birinden rica ediyor.

Bölge sohbeti seçenekli olabilir;

1. Genel Bölgeye Yazma
2. Oyuncu Kendi Seçmeli, Eklenti Bölgelerine yazma ( Karaköy, Eminönü, Büyük Hol, Meteor vs )

Genel olarak yazılanı oyundaki herkes görebilir,

Lodos ve Arz klanlarındaki gibi.
Daha rahat adam bulunabilir.

Fikir sadece bunun olması hoş olurdu.
Doğrusu bunu önermiyorum.

Neden mi?
Mesela Eminönü Sunucusu'nda Karaköy'de bazen öyle kalabalık oluyor ki yansıttığını kendin dahi göremiyorsun ve bunu kavga edenleri düşünün, bölge yetmezmiş gibi tüm bölgelerde sohbet bölümünde durmadan küfürler yağacak.. Karaköy'deki kavgayı, Yeraltında ki niye işitsin?

Çok suistimal edilir, sohbet bölümü kullanılamaz hale gelir.

Daha önceki dönemlerde 'açık grup bölgesi' istenildi, şimdi herkes pişman. Ne istediğinizi, ne sonuç getireceğini düşünerekten isteyin. Fikirlerinize saygım var ama şahsen bunun gelmesini istemem.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr: