9 Yılın Sonuna Gelmiş Bulunmaktayım

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Re: 9 Yılın Sonuna Gelmiş Bulunmaktayım

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

MaraSalvatrucha yazdı: 17 Ağu 2022 16:37 Sonradan girdim ben bu oyuna, geçen sene miydi neydi. Aynı tadı alamadım. Vaktiyle ailemden gizli sabaha karşılara kadar boş boş çar kasardım, zerre sıkılmazdım. Ama en son girişimde bölgeleri filan gezdim kimse yok olanında ne yaptığı belli degil sarmadı. Sadece arkadaşların yokluğu falan değil, oyun da sıktı. Demek ki güzellik oyunda değil, o yıllarda ve o zamanlar yaşamış olan çocuğun Dünya'yı algılayışındaymış. Yıllar geçtikçe biz de değişmişiz, artık eskiden hoşlandığımız şeylerden hoşlanmaz olmuşuz. İkv tekrar eski ikv olsa, hatta tüm Dünya o yıllara geri dönse bile ben eski ben değilim artık. Geçmiş sonsuza kadar yok oldu. Geçmişte hissettiklerimi asla tekrar hissedemeyeceğim. Aklıma sebebsiz yere oyun geldi ilk gordugum konuya bir selam vereyim dedim hadi eyvallah
Epeydir bu kadar isabetli yorum görmemiştim.

+1
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
gullucex
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen gullucex »

FiratCakiroglu yazdı: 26 Ağu 2022 21:20
MaraSalvatrucha yazdı: 17 Ağu 2022 16:37 Sonradan girdim ben bu oyuna, geçen sene miydi neydi. Aynı tadı alamadım. Vaktiyle ailemden gizli sabaha karşılara kadar boş boş çar kasardım, zerre sıkılmazdım. Ama en son girişimde bölgeleri filan gezdim kimse yok olanında ne yaptığı belli degil sarmadı. Sadece arkadaşların yokluğu falan değil, oyun da sıktı. Demek ki güzellik oyunda değil, o yıllarda ve o zamanlar yaşamış olan çocuğun Dünya'yı algılayışındaymış. Yıllar geçtikçe biz de değişmişiz, artık eskiden hoşlandığımız şeylerden hoşlanmaz olmuşuz. İkv tekrar eski ikv olsa, hatta tüm Dünya o yıllara geri dönse bile ben eski ben değilim artık. Geçmiş sonsuza kadar yok oldu. Geçmişte hissettiklerimi asla tekrar hissedemeyeceğim. Aklıma sebebsiz yere oyun geldi ilk gordugum konuya bir selam vereyim dedim hadi eyvallah
Epeydir bu kadar isabetli yorum görmemiştim.

+1
aynısını düşünüyorum
birdakikaafkyım
Tonbalık
MaraSalvatrucha
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: MAN

Mesaj gönderen MaraSalvatrucha »

TOLGARDA yazdı: 25 Ağu 2022 22:53
Esadullah yazdı: 19 Ağu 2022 17:32
Doğrusu katılmıyorum.
Oyunda bazı aksaklıklardan (geri sarma olayı vs) dolayı oyuncu eksikliği bulunuyor. Oyun ortamı kuranlar oyundan sıkılmaz. Loncası aktif, kalabalık olanlar şimdi de saatlerce oyunda aktif olabiliyor.
Ben de Esadullah'a katılıyorum. Oyun arkadaşlarla beraber oynandığında kalitelidir evet ve siz 10 yıl önce arkadaşlarınızla oynadığınız kendinizi tamamen oyuna verdiğiniz ve her şeyin hakim olduğunuz zamanlarla şimdinin ilk girişinizi kıyaslıyorsunuz. O zamanlarda da sanıyor musunuz ki ilk girişinizde oyunu çok sevmiş hoşlanmıştınız. Kıyaslamalar yanlış. Artık yaşınızın ilerlemesinden ya da başka sebeplerden bu kadar oyunu ön plana alamayabilirsiniz belki ama alırsanız emin olun ki her şey eskisi kadar iyi hatta belki daha iyisi bile olabiliyor. Sorun zamanda değil, oyuncunun anlık bakış açısında bu yüzden. Oyun hiç değişmedi değişen sizler bizleriz.
Teknik konulara girmeyeceğim oyun motoru, oyunun temelinde bulunan insanların görevlerini terk etmesi filan bunlar beni ilgilendirmeyen kısmı. Bence asıl sorun dünya eski dünya değil türkiye eski türkiye değil 2000 li yılların başındaki o mutlu günlerimiz çocukluğumuz yok oldu nereye baksam mutsuz insanlar geçim sıkıntısı her yerde siyaset, Sokakta ki çocuklar bile ekonomi konuşuyor bizim nesil sokakta bilye oynar topaç çevirir taso oynardık. ben şu an bir kamu kurumda memurum geçim sıkıntım yok ama hep modum düşük sanki eskiden daha mutluydum bilmiyorum hep bir eskiye özlem var...
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

MaraSalvatrucha yazdı: 28 Ağu 2022 16:14
TOLGARDA yazdı: 25 Ağu 2022 22:53
Esadullah yazdı: 19 Ağu 2022 17:32
Doğrusu katılmıyorum.
Oyunda bazı aksaklıklardan (geri sarma olayı vs) dolayı oyuncu eksikliği bulunuyor. Oyun ortamı kuranlar oyundan sıkılmaz. Loncası aktif, kalabalık olanlar şimdi de saatlerce oyunda aktif olabiliyor.
Ben de Esadullah'a katılıyorum. Oyun arkadaşlarla beraber oynandığında kalitelidir evet ve siz 10 yıl önce arkadaşlarınızla oynadığınız kendinizi tamamen oyuna verdiğiniz ve her şeyin hakim olduğunuz zamanlarla şimdinin ilk girişinizi kıyaslıyorsunuz. O zamanlarda da sanıyor musunuz ki ilk girişinizde oyunu çok sevmiş hoşlanmıştınız. Kıyaslamalar yanlış. Artık yaşınızın ilerlemesinden ya da başka sebeplerden bu kadar oyunu ön plana alamayabilirsiniz belki ama alırsanız emin olun ki her şey eskisi kadar iyi hatta belki daha iyisi bile olabiliyor. Sorun zamanda değil, oyuncunun anlık bakış açısında bu yüzden. Oyun hiç değişmedi değişen sizler bizleriz.
Teknik konulara girmeyeceğim oyun motoru, oyunun temelinde bulunan insanların görevlerini terk etmesi filan bunlar beni ilgilendirmeyen kısmı. Bence asıl sorun dünya eski dünya değil türkiye eski türkiye değil 2000 li yılların başındaki o mutlu günlerimiz çocukluğumuz yok oldu nereye baksam mutsuz insanlar geçim sıkıntısı her yerde siyaset, Sokakta ki çocuklar bile ekonomi konuşuyor bizim nesil sokakta bilye oynar topaç çevirir taso oynardık. ben şu an bir kamu kurumda memurum geçim sıkıntım yok ama hep modum düşük sanki eskiden daha mutluydum bilmiyorum hep bir eskiye özlem var...
Eskilerin de eskiye özlemi var. Baktığında daha eskiler 80'leri biraz yeniler 90'ları özler. Tıpkı bizim 2000'leri özlememiz gibi. 90'lar çok mu güzeldi, bunu uzun uzun yazmış bir arkadaşın yazısını altta bırakıyorum;

https://eksisozluk.com/entry/141852671

Ama genel olarak kötü anıları değil de geçmişte kendimize dair güzel şeyleri hatırlarız. Hatta oyuna dönüp bakma sebebimiz de geçmişteki iyi anlardan biri olduğu için bugünden kaçış amacıyla aldığımız bir aksiyon. Bunu da tek başına oyuna girer girmez sağlayamayacağı için oyun eskisi gibi değil yanılgısına düşülüyor.

Şöyle örnek vereyim, üniversite yıllarınızın harika olduğunu düşünün. O günlere geri dönmek için tekrar üniversitenizi ziyaret edin. Bunu mu özlemişim ya da hiçbir şey eskisi gibi değil artık hissine kapılacaksınız. Ama az ileride çimenlerde sizin eski haliniz gibi mutlu olan çocuklar yaşamlarına devam ediyor olacak.

Her şey böyle bir döngü içinde. Bazı ortamlar, oyunlar, etkinlikler hatta kişiler bile bazı kişiler için özel ve en iyi anlarını yaşatırken uzun bir aradan sonra tekrar ona adapte olmak imkansız hale gelir. Bu sebeple çoğu şey için insanlar eskisi giibi güzel değil yanılgısına kapılırlar. İKV'de bunun aksini iddia edememe sebebimiz yeni oyuncular olmadığı için herkesin aynı şeyi hissetmesi.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Jimyosef
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen Jimyosef »

5 yıl önce bugüne baktığımda çemberlitaş eklentisine isyan ettiğimiz artık yeni bölge gelmeyecek mi ya sıkıldık bunaldık artık diye yakındığımız bir eklenti paketine bugünlerde çoğu oyuncunun çemberlitaş zamanına özlemine şahit oldum beterin beteri var dedikleri zamandayız Karaköy bölgesi bir genişleme paketi değildir bir beta bölgedir bunuda belirtmek isterim bir mmopg oyununda beta bir eklentinin bu kadar uzun süreli kullanımına ben ilk defa şahit oldum eski beta oyuncuların 39 level özlemine katılıyorum lakin 39 level sınırı varken oyuncuların çoğu +30 yaş üstüydü bunu kendi gözlemlerimizle görmüştük 39 level beta zamanında kimsenin kimseye bir argo söylem yaptığını dahi hatırlamıyorum çünkü İstanbul kıyamet vaktine o zamanın yaşça saygılı ve yardımsever oyuncu tayfalarının girdiği aşikardı şuan baktığımızda bölgenin yarısından çoğu küfürler ve argo söylemlerle dolu kimsenin kimseye saygısı kalmamış benim bırakma sebebim eski yönetim kadrosunun olmayışı ve destek takımının verilen cezalara tarafsız yaklaşmamasıydı bunuda burdan söylemek istedim.