kıyamet ve çocukluğum bölüm 1

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
ondergungor89
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü

kıyamet ve çocukluğum bölüm 1

Mesaj gönderen ondergungor89 »

HİDRA SAVAŞINA KATILAN EŞSİZ NEFERLER VE CANIM ANNE VE BABAMIN ANISINA,
Eşi benzeri olmayan istanbul güzel istanbul kıyametin eşigine gelen meteordan sonra hayatta kalmaya çalışan direnen istanbul...
Ben çok küçük yaşta anne ve babamı hidra savaşında kaybettim...ve belkide benim gibi nice çocuk ailesini bu büyük savaşta yitirdi..
Balatın köhne sokaklarında tarihin eşi benzerine rastlanmamış bu fakir ve gariban semtte kıyametin geride bıraktıgı 3 katlı cumbalı bir evde yaşlı ve bilge babanemle yaşamaktaydım taki babamın günlüklerini okuyana kadar hayatım her çocugun oldugu gibi balat-fener arasında tel örgülerle örülmüş dışarıda jandarmaların nöbet tuttuğu bu küçük ama şirin yerde geçmekteydi.. jandarmalar çok acımasız ve gözükaraydı dışarıdan gelebilecek her türlü saldıraya ve dünya dışı yaratıklara korkusuzca karşılık vermekteydi yüzlerini göremezdik isimlerini bilmezdik görevleri bizi korumaktı
fener sahilden başlayan sınırlarımız balatın lonca mahallesine kadar gitmekteydi osmanlıda bu mahalle lonca agalarının bulundugu kişilerin mahallesiydi.. o dönemde agalar birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktaymış aslında tamda o birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu buhranlı dönemleri yaşamaktayız
bunları bize sahafcı necmi amca anlatırdı necmi amcanın mısır çarşısında küçük şirin bir sahaf dükkanı var bizi ziyarete geldiği zamanlarda güzel kitaplar getirir ve onları okumamızı isterdi kültürlü bilgili bir karaktere sahipti elinde bastonu ile gizemli bie şekilde gezer bize tarihten ve efsanelerden bahsederdi
Necmi amcanın içinde kanayan bize göstermediği bir yarası vardı belli etmek istemesede hissediyordum Hidra savaşında bir çok dostunu ve arkadaşını kaybetmiş olmasıydı..
eskilerden eski istanbuldan çok kadim ve bilge dostu olan arzuhalci adında bir arkadaşından bahserdi Arzuhalci son derece meraklı ve gizemli bir kişilikti necmi amcadan sürekli eski yunannca latince ve grek dillerinde kitaplar ister ve
tercüme etmesini istediği kitabeler yada fotoğraflar olurmuş zamanı geldiğinde evlat derdi arzuhalci ile tanışıcaksın derdi
Necmi amca ne zaman bize hidra savaşını anlatsa gözleri uzaklara dalıp gider sanki o günü o savaşı tekrar tekrar yeniden yaşardı
Necmi amcaya annem ve babamı sorardım necmi amca ise annemin çok bilge bir şifacı oldugunu babamın ise elementlere hükmedecek kadar usta bir büyücü oldugunu anlatmıştı
ailemden fazla söz etmezdi bana sadece zamanı geldiğinde babamın ona vermiş oldugu bir emaneti bana vereceğini dile getirirdi
sabırsızıkla o günün gelmesini bekliyordum
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Re: kıyamet ve çocukluğum bölüm 1

Mesaj gönderen Plafect00 »

Kıyameti bir çocuğun gözlerinden görmeyi isterim. İlk bölümden anlaşıldığı kadarıyla anne babası fazlaca kabiliyetli neferler ve savaştaki yerleri çok önemli. Çocukları için Necmi'ye bıraktıkları emanetin de sıradan bir şey olmadığı bariz. Bu çocuğun bir nefere dönüşmesini okuyacağız sanırım. Senden ricam ecele etmeden, tatmin edici bir gelişim serüveniyle bu karakterin geleceğini bize sunman. Daha sonraki bölümlerde noktalama kullanman, eserinin daha derli toplu, daha estetik görünmesini, daha kolay okunmasını sağlar. Ancak kullanmasan da okuyacağım. Devam etmen dileğiyle, iyi forumlar.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
ondergungor89
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Re: kıyamet ve çocukluğum bölüm 1

Mesaj gönderen ondergungor89 »

Plafect00 yazdı: 15 Eyl 2021 10:59 Kıyameti bir çocuğun gözlerinden görmeyi isterim. İlk bölümden anlaşıldığı kadarıyla anne babası fazlaca kabiliyetli neferler ve savaştaki yerleri çok önemli. Çocukları için Necmi'ye bıraktıkları emanetin de sıradan bir şey olmadığı bariz. Bu çocuğun bir nefere dönüşmesini okuyacağız sanırım. Senden ricam ecele etmeden, tatmin edici bir gelişim serüveniyle bu karakterin geleceğini bize sunman. Daha sonraki bölümlerde noktalama kullanman, eserinin daha derli toplu, daha estetik görünmesini, daha kolay okunmasını sağlar. Ancak kullanmasan da okuyacağım. Devam etmen dileğiyle, iyi forumlar.
teşekkür ederim uzun zaman oldu farkındayım fırsatım olmadı bir şeyler yazıp karalamaya fırst buldukça yazmayı deneyecegim saygılarımla