Ticaret

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
xKISRAx
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: Ticaret

Mesaj gönderen xKISRAx »

Rudboy yazdı: 04 May 2022 13:05
02ARMA02 yazdı: 30 Nis 2022 09:04 Merak ettiğim bir şey var?

Bizler, yani oyunu tamamen kopya yapmadan oynayan veya bu kopya işlerine bulaşmamak için oyundan uzak duranlar. Gece gündüz maden çekerken veya boss keserken (Kenan, junon)
Hatta daha eskiye gidersek (Solucan, iflis, kadim hidra ) zamanlarında bile bu kopya illeti var mıydı?

O zaman gizli saklı bu işleri yürüten var mıydı?
Olmaz mı kopya hep vardı. Hatta Tılsım sunucusunda eski gm lerden adını unuttum kendi loncasina item dağıttığını skype kanıtlarıyla desteğe sunmuştuk. Gmlerin kendi loncaları vardı ve arkadaşlarına item maden dağıtıyorlardı. Her ne kadar bunu kabullenmesede yönetim bu kişilere olayın ardından kısa bir süre sonra görevden alindiklarina dair açıklama gelmişti.
Elbette vardı. Eminönü sunucusundaki eskinin önde gelen loncalarından birisi el altından çok cüzi miktarlara tılsım alıyorlardı 2-3 misli fiyatına satıyorlardı. Ticaret sistemi çok basitti. Kopyayı yapan adam Epenin tanesini 800 tl buluşmanın tanesini 800 tl kanuninin tanesini 400 tl fiyatına denk gelen tılsım karşılığı satın alıyordu. Kademesiz tılsımlar o sıralar 100 liradan satılıyordu bu abiden 35-40 liraya alıyordunuz. Hatta bu loncanın yönetimle arası çok iyiydi kıyamet takımı olarak etkinliklere katılıyorlardı. Yönetimin bu kişiyle bağlantısı neydi bunu çok merak ediyorum. Takaslar 3. seviyeye kasılmış jandarma ali görevleri yapılmış karakterle yapılıyordu. Oyundaki koleksiyon değerine sahip bütün eşyalar bu abide mevcuttu. Kendisi buglu kaplan emsali efsunlu bir eşyayı arıyordu fakat bulamamıştık. Taklacı Güvercin umarım bu isim yönetimdekilere tanıdık gelmiyordur. Detaylı bir video çekeceğim yakında. Sancak sunucusundaki 1 milyar lpye kasan bir karakterin sırf kuzenide kasıyor diye bir yönetici tarafından haksız yere kaç kez banlandığını , tılsım sunucusundaki el altından yapılan eşya yardımları , eminönündeki 2015-2016 yıllarındaki kopya ile üretilip el altından piyasaya sokulan tılsımların hepsini teker teker anlatacağım.
MetalV
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen MetalV »

oyunu oynayan hala var mı? adam phi tılsımı def ana parfümünden 60'ar binden stoklamış. Diğerlerni saymıyorum bile.
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1
İletişim:

Mesaj gönderen Equalero »

MetalV yazdı: 12 May 2022 11:33 oyunu oynayan hala var mı? adam phi tılsımı def ana parfümünden 60'ar binden stoklamış. Diğerlerni saymıyorum bile.
Sapık bir kitle hala devam ediyor madenlerden iksirlerden binlerce kopyalayıp alışveriş yapmak ego tatmim etmek için vs oyun tamamen amacından çıkmış bütün özelliğini kaybetmiş herkes alışveriş manyağı olmuş bir durumda MMORPG oyunudur demek nerdeyse imkansız her çarında kasasında absürt sayıda maden var ve artık yönetim bile buna izin veriyor sırf daha fazla oyuncu kaybetmemek için ban olayını bile kaldırmışlar.

Bu kadar kan kaybeden bir oyuna Gönüllü destek takımının destek vermesi de beni şaşırtıyor bir takım etkinliklerde 1 er adet maden iksir vermeleride ayrı bir ironi zaten 1 level karaktede bile binlerce maden var :)

Bundan 2-3 ay önce oyunun böyle olacağını hissetmiştim keza karaköyde bazı karakterlerimle maden piyasısı 2 t iken 100 200 Tden maden satılır diye yazıyordum Met 2.3 buz 1.3 600 T iken 2 bin 3 bin T fiyat çekiyordum alışveriş manyağı olan kitle beni direk yasaklıyordu ama oyunun şuanki durumu benim çektiğim fiyatlarının çokda ötesinde

Hemen oyun severler toxic bir kitle yorumu olarak algılayacak ama bende bu oyuna 2010 da başladım ama yeter artık kapatın da millet rahatlasın ...
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Game Of Karaköy

Mesaj gönderen IKVFATALITY »

Equalero yazdı: 20 May 2022 14:43
MetalV yazdı: 12 May 2022 11:33 oyunu oynayan hala var mı? adam phi tılsımı def ana parfümünden 60'ar binden stoklamış. Diğerlerni saymıyorum bile.
Sapık bir kitle hala devam ediyor madenlerden iksirlerden binlerce kopyalayıp alışveriş yapmak ego tatmim etmek için vs oyun tamamen amacından çıkmış bütün özelliğini kaybetmiş herkes alışveriş manyağı olmuş bir durumda MMORPG oyunudur demek nerdeyse imkansız her çarında kasasında absürt sayıda maden var ve artık yönetim bile buna izin veriyor sırf daha fazla oyuncu kaybetmemek için ban olayını bile kaldırmışlar.

Bu kadar kan kaybeden bir oyuna Gönüllü destek takımının destek vermesi de beni şaşırtıyor bir takım etkinliklerde 1 er adet maden iksir vermeleride ayrı bir ironi zaten 1 level karaktede bile binlerce maden var :)

Bundan 2-3 ay önce oyunun böyle olacağını hissetmiştim keza karaköyde bazı karakterlerimle maden piyasısı 2 t iken 100 200 Tden maden satılır diye yazıyordum Met 2.3 buz 1.3 600 T iken 2 bin 3 bin T fiyat çekiyordum alışveriş manyağı olan kitle beni direk yasaklıyordu ama oyunun şuanki durumu benim çektiğim fiyatlarının çokda ötesinde

Hemen oyun severler toxic bir kitle yorumu olarak algılayacak ama bende bu oyuna 2010 da başladım ama yeter artık kapatın da millet rahatlasın ...
Açıkçası oyunda ticaret, 2010 yılındaki ticaretten daha çok zevk veriyor şu anda. Mesela biri 20k hol madenine met 23 satarken öbürü 55k hol madenine arayabiliyor. Böylelikle al sat yaparak 35k hol madeni kâr elde edebiliyorsunuz. Ha madenlerin eskisi gibi değeri var mı ? Yok ama yine de eski günleri özleyen biri oyuna girip o güzel günleri yad edebilir , ticaret yapıp istediği tılsımı kazanabilir.
Eminönü: onix - onixx - oonix
Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Vay be ülkedeki enflasyon gibi oyundaki enflasyon da... Bu başlığı açtığımda 20bin hol madeni bana çok fantastik bir sayı gibi geliyordu. Şu an 150 bin hol madeni veriliyor. 20 bin hol aslında baya azmış bee :d

Malum eskiden 900 liraya laptop görünce pahalı derdik ( 2006-2007 yıllarında ) şimdi 15 bin liraya laptop alır olduk :d Belki 2 sene sonra da 15 bin ne kadar ucuzmuş bee diyeceğiz :d
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Parallax Phenomenon

Mesaj gönderen Windowss »

Dün gece bu tılsımıma 110 bin maden teklifi geldi...
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Bugün görüp şok olduğum durum. 20 adet saf kalaya 10 bin adet Karaköy madeni veren bir arkadaş gördüm. Kasamda vardı verdim. Neden bu kadar para ettiğini anlamadım. Saf kalay oldukça kolay çıkan bir maden. Biz eskiden saatlerce maden başında dururduk. 20 bin adet tungsteni çift arttırıcı ile 1 ayda çektiğimi bilirim. Şimdi insanlar neden maden çekmiyorlar anlamıyorum.

1 adet saf kalaya 500 maden vereceğime madenleri dönerim çok daha iyi. Bir de aklıma takılan bir şey var , bu kadar saf madenle oyun ne hale gelecek acaba? Eskiden 3 adet paintie aranırdı , şimdi en az arayan 3k arıyor. 3 bin adet paintie ile ne yapılıyor ?
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1
İletişim:

Mesaj gönderen Equalero »

IKVFATALITY yazdı: 13 Haz 2022 12:32 Bugün görüp şok olduğum durum. 20 adet saf kalaya 10 bin adet Karaköy madeni veren bir arkadaş gördüm. Kasamda vardı verdim. Neden bu kadar para ettiğini anlamadım. Saf kalay oldukça kolay çıkan bir maden. Biz eskiden saatlerce maden başında dururduk. 20 bin adet tungsteni çift arttırıcı ile 1 ayda çektiğimi bilirim. Şimdi insanlar neden maden çekmiyorlar anlamıyorum.

1 adet saf kalaya 500 maden vereceğime madenleri dönerim çok daha iyi. Bir de aklıma takılan bir şey var , bu kadar saf madenle oyun ne hale gelecek acaba? Eskiden 3 adet paintie aranırdı , şimdi en az arayan 3k arıyor. 3 bin adet paintie ile ne yapılıyor ?

Millet artık Karaköy den sıkıldığı için Çemberlitaş itemlerini üretmeye yöneldi ya 54 level çar kasıp itemlerini üretmeye çalışıyor yada 59 level karakterine üretmeye çalışıyor bu reçetelerde bazı madenler henüz kopyalanmadigii için diğer madenlere göre çok değerleri oldu mesela sürüngen pulu kilit kristal gibi materyaller 1000 Kk ediyor...

Neden müdahale edilmediğine anlam veremiyorum herhangi birini kasasında 200 300 bin maden iksir olması mantıksız..
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
Mutlakguven
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Mutlakguven »

Enflasyon ikvyi de vurmuş
Gizlenmiş İçerikGöster