IKV TARİHİMİZ :) ( Konular iç içe girmiş )Tekrar yeniliyorum.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
TTYusuf
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

IKV TARİHİMİZ :) ( Konular iç içe girmiş )Tekrar yeniliyorum.

Mesaj gönderen TTYusuf »

Merhaba;

25 Aralık 2006 açık beta ve bizleri merak ettiren Türk yapımı, 16 sene sürecek bir serüven başlanğıcı. Herkes heyecanlı ve umutlu başlamıştı.

1 Nisan 2007 tam sürüme geçiş ve artık oyun iyiden iyiye tanınmış ve oyuncu sayısı artış göstermiş, beta da başlayan güzel dostluklar tam sürüm ile aramıza katılan yeni arkadaşlar ve güzel bir kaynaşmaya doğru ilerleyiş.

01 Ekim 2007 Meteor ve Sivri Ada heyecanımız ilk genişleme paketimiz ve lonca olmasa da gruplaşma ve 2-3 grup birlikte görevlere gitme dönemimiz... Karakürk ü kesmeyi bırak oraya gitmek bile zordu.. Oyunda süre bekleme ve sıra ile kesmenin ilk zamanları.. Az biraz kavga gürültü başlamış ama bu rekabet bizleri oyuna bağlıyordu..

17 Kasım 2008 küçük ama güzel bir eklenti paketi.. ER MEYDANI.. Loncadaşlık başladı...

13 Mayıs 2009 - 20 Ocak 2010 Yeraltı Meran şehri ve Hidra ları gördük.. Akrep, karacin kesecez diye ofansların nara attıkları dönemler.. Oyunda küfürlerin ayyuka çıktığı Meran şehre giderken bilerek herkes ölsün diye bombaların patlatıldı dönemler... Çok küfür yedik beaa...

11 Haziran 2010 Beklediğimiz an ve grup bölgeleri.. Oyun görevlileri ile hep beraber sığınak miğrat testleri :D Mısır çarşısı tarihinin en kalabalık dönemi.. En iyi 2 büyücüyü seçme derdiii...Madenlerin kıymetlendiği ve bir menekşeye 25m lerin verildiği, parası olmayanların Azat Shen asa bulmaya çalıştığı :) veee malesef hırsızlıkların başladığı dönem. Millet birbirinin charına, madenine, parasına, itemlerine göz dikmeye ve saçma bir kıskançlık başlangıcına neden olan eklenti.

06 Ağustos 2011 Çemberlitaş.. Reel paranın oyuna girmeye başlaması.. Benim en sevdiğim dönemm.. Oyunun başından kalkmayan oyuncular ve bence oyunun en kalabalık dönemii. İçeride ki devriye olan sıhhıyeler ne çok can almış ve grupları bezdirmişti.. Zor ama eglencenin hat safhada olduğu skype kullanımının en yaygın olduğu zamanlar. Reçeteler, üretimler, madenler, itemler :) ve bizim için ilkleri yapma ve örnek olma zamanı.. Revenge of Nobility ( TEŞKİLAT ) loncası olarak 6 şifa 6 büyü farklı kesimler farklı denemeler. Çok eğlendik, çok güldük, çok iyi dostluklar, yardımlaşma hat safhada. Saflık, temizlik ve hırsızlık hainlik arasına sıkışmış oyuncular.

Tılsım dönemi geldi ve loncalar birbirinden koptu. Kavgalar ve düşmanlıklar başladı. 8 tılsım takmak oyunun en güzel bug uydu :) Kimse inkar edemez. 8 tılsım forsumuz bize iyi bölgeden klandan hava atma milleti kıskandırma olanağı sağladı. :)

Yenilik gelmemesi oyunun gerilemesine, benimde aralarında bulunduğum( :D iyi büyücü oynardım ) sağlam oyuncuların oyunu bırakmalarına neden olmaya başladı. Oyuncu sayısı düştü, reel parayla çar alanların kendini en iyi sanmaya başlamasına neden oldu. Eskiler çekildi, yeni arkadaşlar( herkes değil ) kral oldu... Bu arada çok fazla hidrojen erg falan toplamıştım. Çünkü 1m den satılıyordu, artık bir değeri kalmamıştı. :D Dönem o kadar uzun sürdü ki gaffar kesimi falan hikaye olmaya değersizleşmeye başladı. Bu arada 1m den topladığım erg hidrojenler falan çok işe yarayacak birazdan anlatıcam :).. Oyunu bıraktım...

2 Mart 2018 Karaköy gelmiş.. Nasıl bir başlangıç oldu oyuncularda bilmediği bir dönem, sanırım 2019 un ortalarında oyuna bakma isteği geldi bana ve girdim. Eskilerden 3 5 arkadaş gördüm tabiii hemen kaynaştık :) Destek oldular ve charın görevlerine hallettik. Tabi bu sırada kasa charımda ki hidrojenler ergler, ateş boyaları inanılmaz pahalı olmuş :D Biranda piyango vurmuş gibiydim. Kimsede olmayan materyallerden bende 1000 lerce vardı :D Tabi hemen bunları kullanarak chara halley set dizdim :) Birde ensari müte takı setimi aldım ve sanki hiç ara vermemiş gibi kaldığım yerden devam ettim. :D 3-5 ay eglendim güzelcee...Takiiii kopya muhabbeti ayyuka çıkana kadar.
Resim
YuRNeRo
Kullanıcı avatarı
SaNCaKTaRIV
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Life And Death

Re: IKV TARİHİMİZ :) ( Konular iç içe girmiş )Tekrar yeniliyorum.

Mesaj gönderen SaNCaKTaRIV »

Araya koyduğun emojilerin mantığı ne çok anlam veremedim, düz yazı şeklinde yazmak yerine biraz daha akıcı şekilde yazsan okunabilir diye düşünüyorum.
ıPROPHETı-Anka
    xSANCAKTARx,ıSANCAKTARı-Kuklacı
      NOMAD-Tılsım
        RatkacnaS-Beyazköşk
          hutchinson-Kuklacı
            The End.
            Kullanıcı avatarı
            xANARCHYx
            FareAdam Düşmanı
            FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Keyif ile okudum. Şu an halen devam ediyorum uzun bir sür bırakmıştım. Dediğin gibi eskiden yaptığımız yatırımlar şu an bize çok şey kazandırdı.
            TTYusuf
            İri Fare Avcısı
            İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen TTYusuf »

SaNCaKTaRIV yazdı: 02 Haz 2022 00:36 Araya koyduğun emojilerin mantığı ne çok anlam veremedim, düz yazı şeklinde yazmak yerine biraz daha akıcı şekilde yazsan okunabilir diye düşünüyorum.

arama motoruna emoji anlamları yazarsan ne mantıkla konulduğunu okuman varsa anlayabileceğini düşünüyorum. Akıcı bir yazı değil, oyuna gelen yenilikler ve oyun durumunu yazdım. Amacım hikaye anlatmak olsaydı edebiyattan sanat kullanırdım. B-)
            Resim
            YuRNeRo
            Kullanıcı avatarı
            SaNCaKTaRIV
            Işık Hanım'ın Elemanı
            Işık Hanım'ın Elemanı
            Sunucu: Kuklacı
            Lonca: Life And Death

Mesaj gönderen SaNCaKTaRIV »

TTYusuf yazdı: 02 Haz 2022 14:14
            SaNCaKTaRIV yazdı: 02 Haz 2022 00:36 Araya koyduğun emojilerin mantığı ne çok anlam veremedim, düz yazı şeklinde yazmak yerine biraz daha akıcı şekilde yazsan okunabilir diye düşünüyorum.

arama motoruna emoji anlamları yazarsan ne mantıkla konulduğunu okuman varsa anlayabileceğini düşünüyorum. Akıcı bir yazı değil, oyuna gelen yenilikler ve oyun durumunu yazdım. Amacım hikaye anlatmak olsaydı edebiyattan sanat kullanırdım. B-)

Bence nasıl yazmak istediğinizi sizde bilmiyorsunuz, madem bu kadar emojilerle haşırneşirsiniz sessiz sinema oyunu şeklinde anlatın daha çok eğleneceğinizi düşünüyorum.
            ıPROPHETı-Anka
              xSANCAKTARx,ıSANCAKTARı-Kuklacı
                NOMAD-Tılsım
                  RatkacnaS-Beyazköşk
                    hutchinson-Kuklacı
                      The End.
                      Kullanıcı avatarı
                      Windowss
                      FareAdam Düşmanı
                      FareAdam Düşmanı
                      Lonca: Parallax Phenomenon

Mesaj gönderen Windowss »

Çok güzel günleri geride bırakmışız, buruk bir acı yaşatıyor geçmişteki o anılarımız.....belki bir daha tekrar yaşanmayacağından olsa gerek.
                      "Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"