Oyunun genel durumu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Re: Teknik Ekip

Mesaj gönderen Megaevil »

N'olur bıraksınlar gitsinler de size de sadece maziyi anmak kalsa geriye.
Mehmetd9707
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: Teknik Ekip

Mesaj gönderen Mehmetd9707 »

Aldığımız plus paketlerin bu kadar süre boşa gitmesinin bir açıklaması var mı acaba? Merkımdan soruyorum.
Kullanıcı avatarı
Mustafaxbuken
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mevin pişmanlığı

Mesaj gönderen Mustafaxbuken »

Tüm samimiyetle söylüyorum İkv'ye dönmem mümkün değil. Dönebilseydim 50 kere yapardım sizin bu kadar üzülmenize niye göz yumayım sizden çok ben üzüldüm inanın en çok ben kaybettim bilmeyenler suçluyorsa paraları aldı gitti diye. Ben her şeyimi kaybettim kariyerimi yok ettim 30 yıllık geçmişim gitti.. Oyuncu arkadaşlarımızdan birisinin youtube kanalında videonun tam hali var. Acaba günün birinde tt oyundan vazgeçerse bu pişmanlık sonrası alır mı oyunu eski ekipte çok istemiş almayı ama mümkün olmamış.
---Siz eğer bu mektubu okuduğunuz halde henüz bir şeylerin ters gittiğini düşünmüyor ve harekete dahi geçmiyorsanız siz de suçlusunuz. Tarih sizi lanetleyecektir.-ZAHİR
MetalV
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Re: Mevin pişmanlığı

Mesaj gönderen MetalV »

Mustafaxbuken yazdı: 13 Mar 2022 14:09 Tüm samimiyetle söylüyorum İkv'ye dönmem mümkün değil. Dönebilseydim 50 kere yapardım sizin bu kadar üzülmenize niye göz yumayım sizden çok ben üzüldüm inanın en çok ben kaybettim bilmeyenler suçluyorsa paraları aldı gitti diye. Ben her şeyimi kaybettim kariyerimi yok ettim 30 yıllık geçmişim gitti.. Oyuncu arkadaşlarımızdan birisinin youtube kanalında videonun tam hali var. Acaba günün birinde tt oyundan vazgeçerse bu pişmanlık sonrası alır mı oyunu eski ekipte çok istemiş almayı ama mümkün olmamış.
kapanırsa alabilirler
Kullanıcı avatarı
campazzo
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen campazzo »

MetalV yazdı: 13 Mar 2022 20:11
Mustafaxbuken yazdı: 13 Mar 2022 14:09 Tüm samimiyetle söylüyorum İkv'ye dönmem mümkün değil. Dönebilseydim 50 kere yapardım sizin bu kadar üzülmenize niye göz yumayım sizden çok ben üzüldüm inanın en çok ben kaybettim bilmeyenler suçluyorsa paraları aldı gitti diye. Ben her şeyimi kaybettim kariyerimi yok ettim 30 yıllık geçmişim gitti.. Oyuncu arkadaşlarımızdan birisinin youtube kanalında videonun tam hali var. Acaba günün birinde tt oyundan vazgeçerse bu pişmanlık sonrası alır mı oyunu eski ekipte çok istemiş almayı ama mümkün olmamış.
kapanırsa alabilirler
kullanıcı adı ya da nick gibi değil hocam boşa çıkınca alamıyorlar , telif hakları var , çok yüksek miktarlar lazım
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

MetalV yazdı: 13 Mar 2022 20:11
kapanırsa alabilirler
Telif hakkı var. Türk Telekom oyun kapandıktan sonra Telif Haklarını fes ederse geliştirmeler olabilir haricinde İKV'nin yeni bir versiyonu geliştirilmez. Ha aynı çeşit farklı tip olarak yeni bir oyun geliştirilir onun içinde bütçe ve ekip gerekiyor.
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Re: Oyunun genel durumu

Mesaj gönderen dedee66 »

Şuan da İKV'ne güncelleme getirmek yada baştan yapmak yani kısaca profesyonel sürdürülebilir bir oyun yapmak için;

Senarist (Hikaye)

3B Tasarımcı (2 grup oluyor ortam ve karakter modelleyenler. Ortam modelleme zaten oyunun en kritik işi oyuna girdiğinde %90 dikkat çeken şey ortamda ki modellerdir ve bunu Hikayeye uygun tasarlamak.)

(Bazı Oyunlarda Konsept çizimleri yapan birileri de oluyor yani X yaratığın Konseptini çizer Modelleme yapan da ona göre tasarlar. İKV'de bu sistem vardı.)

Programcı (Işıklandırmalar, Gölgelendirmeler, Oyunun fiziği ve Animasyonu hatta yapay zekası)

Besteci (Müzisyen, Seslendirme)

Geliştirici yani Yazılımcı (Oyunda ki hataları yani uyumsuzlukları giderir, motor ve sunucu bakımını yapar, oyunun genel kontrollerini sağlar ve yapılanları test eder yani genel olarak oyunu analiz eden, Hikayeyi oyuna taşıyan kişidir.)

Sürekli bir şeyler yazılıyor işte oyunun bir yerinde animasyon yada yapay zeka hatası var veya Modelleme de bir hata olmuş e sen yazıyorsun da oyunda Programcı ve 3D Artist yok kim düzeltecek :D ama Motor ve Sunucu konusunda bakımlar yapılıyor çünkü oyunda Geliştirici var. Yani Programcının, Tasarımcının ve Yazılımcının yaptığı işler farklı. Şuan İKV'de sadece Geliştirici(Yazılımcı) var. Dolayısıyla oyunda kendi alanlarında çalışan birileri yokken bir şeyler beklemeyin artık sürekli aynı konular.
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Nefer Team

Mesaj gönderen melihbey »

2009 da yuzde 99.5 lik hissesi icin turk telekomun sobee ye ödediği para 200.000 dolar. Suan ki değerlemesini siz düşünün.
Resim
Kullanıcı avatarı
dade1302
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen dade1302 »

melihbey yazdı: 14 Mar 2022 18:16 2009 da yuzde 99.5 lik hissesi icin turk telekomun sobee ye ödediği para 200.000 dolar. Suan ki değerlemesini siz düşünün.
100 bin dolar + sonraki satıştan %20 pay şeklinde anlaştılar diye biliyorum hocam
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Nefer Team

Mesaj gönderen melihbey »

dade1302 yazdı: 14 Mar 2022 18:24
melihbey yazdı: 14 Mar 2022 18:16 2009 da yuzde 99.5 lik hissesi icin turk telekomun sobee ye ödediği para 200.000 dolar. Suan ki değerlemesini siz düşünün.
100 bin dolar + sonraki satıştan %20 pay şeklinde anlaştılar diye biliyorum hocam

Resim
Resim