Oyunun genel durumu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Sufizm
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Re: Oyunun genel durumu

Mesaj gönderen Sufizm »

Nerull gidişi ile bir kaç ay dayanacak aşikar. Artık lag sorunu da çözülemiyor sona gelindi sanırım. Merak ettiğim şu oyunun hikayesinin yarım kalmış olduğu. Bölgede gelmeyeceği için acaba Gorgar oyunun kalan hikayesini büyük bir yazı ile bizimle paylaşır mı? Kuklacı kim nasıl bir şey ve tabi tangriss bu iki hikaye kalmıştı şimdi sonunu nasıl okuyacağız?
Parsxxx
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Parsxxx »

Beyazköşk de oyunda lagdan hareket dayı edemiyoruz haritanın bı ucundan bı ucuna isinlaniyoruz sabahtan beri bu sorun düzeltilmesi biri el atsın artik :rage: :rage: :rage:
Kullanıcı avatarı
akif99
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen akif99 »

Parsxxx yazdı: 03 Şub 2022 23:23 Beyazköşk de oyunda lagdan hareket dayı edemiyoruz haritanın bı ucundan bı ucuna isinlaniyoruz sabahtan beri bu sorun düzeltilmesi biri el atsın artik :rage: :rage: :rage:
Evet haklısın bu sorunların giderilmesi lazım oyun kurucularının ya da yetkililerin bu sorunları çözmesi oyuncularına karşı bir sorumluluk. Fakat İKV'ye bakıyorsun herkes ayrılmış, hiç kimse gerçek anlamda kalmamış. Oyuna sahip çıkan kimse kalmadı bu da oyuncuların yaşadığı sorunların kimseyi ilgilendirmediği anlamına geliyor. Benim tahminim maksimum 1 yıl sunucuların kapasitesini daha ucuz olsun diye zaten düşürmüşlerdi herhalde artık kalitesini de düşürmeye başlamışlar bunun ötesi artık sunucuların kapatılması.
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen dedee66 »

2012 yılında oyuna başladım 2014 yılına kadar İKV güncel bir oyundu teknik yada mekanik açıdan önem veriliyordu bu alanlarda değişiklik olmasa da güncellemeler oluyordu.
2014 yılından sonra 7 yıl içerisinde İKV her hangi bir Sunucu değişikliğine gitmedi. Sunucu oyuncuyu oyunda tutan en önemli mekanik. İKV sunucusu eski ve güncel değil. Bakım yapılıyor ama bu bakımlar görüyoruz ki bir işe yaramıyor çünkü sunucu artık kaldırmıyor. Yıllardır oyuncu kapasitesi düşürerek bunun önüne geçilmeye çalışıldı. Bu da artık işe yaramıyor. Çünkü sunucu güncel değil. 2014-2022 yılına kadar ki geçen sürede İKV kazanç sağlamaya devam etti ama oyuncuyu oyunda tutmayı sağlayan sistemi değiştirmediler. En azından sağlanan kazançlar ile oyuna yeni bir sunucu alınabilirdi oyunu farklı bir sunucuya aktarmak zor değil. Güncel sunucuların hepsi sunucu sahibi şirketler tarafından güvenliği ve bakımı sağlanıyor. Sunucu hataları, donmalar, kasmalar zaten İKV'de son 3-5 yıl da bol bol gördüğümüz herkesi bıktıran oyuncuyu oyundan soğutan en önemli etken diyebiliriz.
Ama İKV en çok oyuncu kaybını motor dan kaybediyor zaten bu konuya girmeye gerek yok 2005 yılından kalma Mevlüt Dinç'in geliştirdiği o zamanlarda çok iyi ama günümüz de maalesef hurda olarak nitelendirebileceğimiz hiç bir şekilde savunulacak yanı olmayan bir motor kullanılıyor bu da zaten bu oyunun ana sorunu. Zaten oyunun motoru olsa iyi bir sunucusu olurdu. Motoru olmadığı için adamlar da sallamıyor yani gidip kazandıkları paraya iyi bir sunucuya geçmek istemiyorlar. Dolayısıyla oyuncuyu oyunda tutan sistemin değiştirilmemesi önemsizleştirilmesi de oyunun uzun yıllardır sahipsiz olduğunu gösteriyor. Bana göre de Nerull yani Nihat Bey'de baktı olayların artık önüne geçemiyor elini oyunun üzerinden çekti.
Ama Nihat Bey'in en azından bir şeyleri değiştirmek için uğraştığını ve çabasını görmek isterdik bizim tarafımızdan baktığımız da ben öyle bir çaba göremiyorum. Oyunculara hiç bir şekilde yıllardır oyunun sorunları ile ilgili bir açıklama yapılmadı yani çözümü bir tarafa bırakıyorum. Evet emeği oyunda çok ama bu 5-6 yıllık bir süre de oyuna değer verilmediği gerçeğinin önüne geçemiyor. Nihat Bey'den en azından oyunun sunucularının değiştirilmesini sağlamasını beklerdim. Sonuçta yıllardır Türk Telekom da İKV adına hizmet vermiş sağlam donanımları olan bir isim yani insan daha fazla ilgi ve alaka bekliyor.
Umarım yeni gelecek yetkili kişi oyuna gerektiği değeri verir. Ve merakla bekliyorum acaba yeni yetkili kim olacak umarım bununla ilgili bilgi paylaşımı olur.
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

Tabi şöyle bir ihtimal de var ki umarım olmaz. Türk Telekom bünyesin de İstanbul Kıyamet Vaktine karşı her hangi bir ilgi ve önem yok bunu herkes biliyordur diye düşünüyorum. Dolayısıyla yeni bir atama olmaya da bilir ki bu maalesef oyunun çok kısa süre içerisinde kapanmasına yol açabilir. Umarım en kısa sürede yeni bir Developer ataması olur. Ve yeni DEV oyuna bomba gibi gelir. Şuan da bildiğim kadarı ile oyunda bir DEV kalmadı ve bu çok ciddi bir konu şuan oyun da bir kopma olsa onu takip edecek bir yetkili yok. Şaka gibi ama değil. :)
Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

Bir tane dev var galiba ama birisi o dev'in adını yazıp konu açtı, konusu silindi bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1

Mesaj gönderen Equalero »

Bunun tamamını okuyarak kendime hiçbir şey katmadım.
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
batus1236
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen batus1236 »

Yani saçma sorunlar yıllardır devam ediyor en önemlisi ve oyunun ekonomisinin berbatlaşmasının da ana kaynağı olan kopya sorunu bu oyunda haksız kazancın dışında Halley Ceket Reçetesi gibi bir eşyasının tamamen tek kullanımlık olan yani kullanıldıktan sonra başka hiçbir işe yaramayacağı bir eşya için 7000t gibi akıl almıyacak rakamlar söyleniyor bu inanılmaz bir sorun ama bu sorun o eşyanın 7000t olmasından kaynaklanmıyor herhangi birisi çok basit bir şekilde kopya yaparak 7000t gibi bir parayı oyunun kendi aktif hazinesine sokuyor ve bu piyasaya dağılıyor bildiğin değer kaybediyor (TL). Tabikide bundan haksız kazanç elde edip oyun dışı ticarette kullanan insanlarda var lafım yok onlara kendi yediği kaba tüküren insanlar onlar ama demem o ki yıllardır devam eden kopya sorununa hala bir çare bulunmamasının tek bir nedeni vardır oda bile isteye bunun yapılmasına izin vermektir aklıma başka bantıklı birşey gelmiyor çünkü bu şey aynı motor ve lag problemleri gibi oyunu içten içe çürütüyor.
Giden gittiği yeri mutlu etsin.
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

batus1236 yazdı: 04 Şub 2022 21:56 Yani saçma sorunlar yıllardır devam ediyor en önemlisi ve oyunun ekonomisinin berbatlaşmasının da ana kaynağı olan kopya sorunu bu oyunda haksız kazancın dışında Halley Ceket Reçetesi gibi bir eşyasının tamamen tek kullanımlık olan yani kullanıldıktan sonra başka hiçbir işe yaramayacağı bir eşya için 7000t gibi akıl almıyacak rakamlar söyleniyor bu inanılmaz bir sorun ama bu sorun o eşyanın 7000t olmasından kaynaklanmıyor herhangi birisi çok basit bir şekilde kopya yaparak 7000t gibi bir parayı oyunun kendi aktif hazinesine sokuyor ve bu piyasaya dağılıyor bildiğin değer kaybediyor (TL). Tabikide bundan haksız kazanç elde edip oyun dışı ticarette kullanan insanlarda var lafım yok onlara kendi yediği kaba tüküren insanlar onlar ama demem o ki yıllardır devam eden kopya sorununa hala bir çare bulunmamasının tek bir nedeni vardır oda bile isteye bunun yapılmasına izin vermektir aklıma başka bantıklı birşey gelmiyor çünkü bu şey aynı motor ve lag problemleri gibi oyunu içten içe çürütüyor.
Zaten Hileye karşı yıllardır önlem alınmaması apayrı bir problem yaklaşık 3 senedir oyuna girmiyorum 100m'lik item 100T olmuş :) şuan ne kadar bilmiyorum her gün 1T artıyormuş oyun 20 yıl daha sürse 100M'lik item 1T'na yine gelemezdi biz yüzlerce T'dan bahsediyoruz bu zaten hilenin oyunda ne boyutta olduğunu gösteriyor ki bir hilenin yıllardır hala aktif şekilde oyunda olması zaten bu konu ile ilgili hiç bir şey yazmak istemiyorum. Şu saatten sonra bu hileyi temizlemenin tek yolu yeni sunucu ile oyunu tekrar başlatmak olacaktır bu saatten sonra hileyi Fixleseler bile bu hile oyunun her şeyini etkilemiş durumda oyunda ki bütün dengeleri bozmuş. Oyunda ki ana problemlerin hepsi yeni bir sunucudan geçiyor. Donma, kasma, hatalar, hileler.
Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

Equalero yazdı: 04 Şub 2022 21:37 Bunun tamamını okuyarak kendime hiçbir şey katmadım.
Dostum kendine katman gereken şu var bu oyuna değer verilmediği, bakımsız ve sahip kaldığıdır. İKV dışardan görüldüğü gibi değil hikayesi ve modellemeleri ile gerçekten ileri derece de iyi bir oyun ama her kapısı bilerek kilitlenmiş kimse bu oyuna gerektiği desteği vermiyor. Ben 2-3 senedir oyun tasarımı ile uğraşıyorum az çok neyin ne olduğunu emin ol biliyorum. Bizde oyunun iyiliği için yorum yapıyoruz.
Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996