Nerull’dan İKV Camiasına…

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
DADASS
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Asker O Şimdi

Re: Nerull’dan İKV Camiasına…

Mesaj gönderen DADASS »

vaay bee.. söyleyecek pek fazla şey yok veda metnini okurken tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu, demek ki buraya kadarmış emeklerin için teşekkürler ağabey vedan ile sanırım İKV'ye de veda etme zamanı yaklaşıyor uzun zamandır giremiyordum son bir kez girip o sokakları son kez dolaşacağım, son kez doya doya oynayacağım. :(
rhaegar
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen rhaegar »

Vedaları hiç sevmemişimdir.. Ama üstündeki büyük yük omuzlarını çürütmüştü. Gerçekten çok üzülüyorum bir yandan seviniyorum. Hayatın artık daha sakin olacak gibi gözüküyor.. Biz burda kaptansız, direksiyonsuz ya da denizin ortasında pusulasız kalmış olsakta hayatında inşallah hep daha mutlu olursun.. İnşallah birgün tekrar yollarımız daha güzel şartlarda karşılaşır seni çok seviyoruz.. Ne olursa olsun burdaki yeşil ışık yinede hep yansın NERUL
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

Bir devrin sonu, hayırlısı olsun. :(
Katkılarınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
kurtcuozii
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen kurtcuozii »

Bilseydim yeniden başlamazdım .
Resim

Afanesiyevo
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

Yolun açık olsun Nihat ağabey, yeni serüvenlerde görüşmek dileğiyle <3 :) .
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Largesse
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Largesse »

Okudukça üzülüyorum söze nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Bazı anlarda birden bire her şeyin farkına varır insan bu da o anlardan biri galiba. Bu metnin altında gizli olanları apaçık görüyoruz. En basitinden o konulan gülücük ifadesinin bile altında yatan üzüntüyü ve çaresizliği görebiliyoruz. Bizi burada bir arada tutan şey nedir ? Geçmişe özlem mi, arkadaşlarımız mı, oyunun müzikleri ve hikayesi mi yoksa Türk oyunu olması mı ? Ben başkaları gibi bunu tek bir nedene bağlayamıyorum. Kısacası İKV’yi oluşturan hiçbir bileşeni birbirinden üstün ya da birbirinden ayrı göremiyorum.

Her ne kadar gerçek “duygu yüklü sebepler” adı altında gizlenmeye çalışılmışsa da bir şekilde ortaya çıkmanın yolunu buluyor. Benim bu oyunun her bucağında emeği olan [DEV]Gorgar’a saygım sonsuzdur. Kendisinin hayal gücüne, tasarım yeteneğine ve derin kültürü ile bilgi birikimini bu oyunla harmanlayıp ortaya böyle bir eser çıkartmasına hayranım. Kimin aklına gelirdi ki 1700 yıl boyunca sadece yanından geçilen bir taş anıtın altını sırlarla doldurmak. Kimin aklına gelirdi ki bir zeplini lüks bir mekana çevirmek. Kimin aklına gelirdi ki devasa bir delinin karşısına ondan daha kaçık birisinin çıkartıp beynine elektiriği vermek. Kimin aklına gelirdi ki o kaçığın yanındaki mühendisin ölümünün bize en büyük vicdan azaplarından bir tanesini yaşatacağı. Buraya daha yazamadığım sayısız fikre ve bu oyuna eklenmelerine minnettarım. Kendisi hayatımda örnek aldığım nadir insanlardan birisidir.

Ve Sevgili Nerull,

Belki bir oyun geliştirici değildin. Ama emin ol en az bir oyun geliştiricisi kadar bu oyun üzerinde emeğin oldu. Belki bir oyun yöneticisi olarak küçük olaylara ortada dönen bazı haksızlıklara doğrudan müdahale edemiyordun. Bu yüzden bir kesim sana karşı kızgın olabilir ama ben değilim. Ne de olsa liyakat bazen senin gibi onca yıllık emeğin sonucu yavaş yavaş yükselmek bazen de başkaları gibi geride kimsenin kalmayışıyla beraber hiçbir şey yapmadan ortada belirivermektir. Biliyorum son üç yıldır işler yolunda değil pek çok hata pek çok kırgınlık oldu. Ama eski zamanlardan duyduğumuz sevgi bu kırgınlıkları aşabilmemizi sağladı. Örneğin ne kadar emek verdiğini bildiğim “Çemberlitaş-Teaser” videosunun yeri bende bambaşkadır. Köhne bir internet kafede 11 yıl önce bir akşam vakti karşıma çıkan video eğer bugün bile izlediğimde halen bana o günü anımsatabiliyorsa halen o ilk izleyişimdeki heyecanı ve hayranlığı bende yaratabiliyorsa halen tüylerimi diken diken yüreğimi kıpır kıpır edebiliyorsa bu senin başarındır. Böylesine eskimeyecek ve tozlanmayacak bir eser bıraktığın için sana teşekkür ediyorum. Yolun açık olsun, seni daha pek çok projede görmek dileğiyle. Sevgiler, saygılar.

Son olarak Sevgili Nerull’un da atıfta bulunduğu dört ismin yer aldığı ve oyunumuzun içinde bulunan bu posteri sizlerle de paylaşmak istiyorum. Sağlıcakla kalın.

Resim

Sancak-Largesse

Kullanıcı avatarı
knsvsn
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Alsancak
İletişim:

Mesaj gönderen knsvsn »

Göster
RexapiN yazdı: 03 Şub 2022 03:04 Duygusallığı kenara bırakıp konuşmak gerekirse:
Kıdemli bir oyun yöneticisi olarak gerçekten bu oyun için görevinizi layığıyla yaptığınızı düşünüyor musunuz?
Sırtınızda taşıdığınız bilgisayar dışında oyuncuların da hissedebileceği somut bir şey yaptınız mı bu oyun için?
Karaköy geldikten sonra baş gösteren bu problemlerin çözümü için nasıl bir yol izlediniz?
Eğer bu sorunları çözebilecek donanımda değilseniz elinizi taşın altına koyup dışarıdan destek almanız gerekmez miydi?
Elinizden gelen her şeyi yaptığınızı oyunculara ispat etmeniz gerekmez mi?
Madem bu oyunun üst düzey yetkilisiydiniz, bu oyunu benimseyip tüm hatalarından arındırılmış şekilde biz oyunculara sunmak sizin göreviniz değil miydi?
Böyle bir oyunu ayakta tutmak başarı sayılamaz.

Bence geç kalmışsınız bu kararı almak için. Varlığınızla yokluğunuz arasındaki bir fark olacağını düşünmüyorum. Yolunuz açık olsun.

altına imzamı atarım.
KNSVSN - HaNs - KaaNSVSN

Sadece Arkadaşlarım İÇİN !

Resim
Kullanıcı avatarı
EsTeRGoNxRss
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: <Estergon Ailesi>

Mesaj gönderen EsTeRGoNxRss »

Oyunada ticareti en üst seviyeye çektik gerek oyun içi gerek real satışlar patladı, oyuna girişleri sadece telefon numarasına çektik mail ile üye olmayı kapattırdık, aylarca peşimize düştün bulamadın bir teşekkür etmemişsin yazıkalar olsun nihat bey. :unamused: :unamused: :unamused:
Göster
< Estergon Ailesi >
Resim
Resim
Karekter Resimleri Detaylı.Göster
Kullanıcı avatarı
sSuVaRI
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen sSuVaRI »

Kendine İyi Bak , seni seviyoruz
Teşkilat____Eminönü____Beyazköşk____Kuklacı______Meran______Tılsım____Sancak______Anka
Süvaribey__Süvarıbey___Süvarıbey___Süvaribey____Süvaribey___Süvaribey__Süvarıbey__Süvaribey
SüVaRI_____SÜVARI______Suvarı______Suvari_______Suvari______Süvari_____Süvarı_____Süvari
SüVaRİ_____SüVaRİ
dalaman48
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen dalaman48 »

HER ZAMAN SAVUNDUĞUM ŞEY ŞUDUR Kİ. TARAFLI VE YANDAŞ OLUŞUNDAN ÖTÜRÜ ASLA VE ASLA SANA HAKKIM HELAL DEĞİL NİHAT ÖZPAY . ZERRE HELAL ETMİYORUM DOSTUM SANA HAKKIMI..