Nerull’dan İKV Camiasına…

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Jimyosef
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Re: Nerull’dan İKV Camiasına…

Mesaj gönderen Jimyosef »

Bayraklar çekildi İstanbul kıyamet vakti için son nefeslerimizdeyiz
DemoLished
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen DemoLished »

Güle güle güzel insan oyuna yaptıklarının,gösterdiğin çabayı herkes farkında idi hiç şüphen olmasın...
Hayatında başarılar dilerim sağlıcakla...!
Kullanıcı avatarı
harun04
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen harun04 »

Yolun Bahtın Açık Olsun...
Kullanıcı avatarı
AReSxVoyVoGeDA
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen AReSxVoyVoGeDA »

Kötü olmuş, yolun açık olsun.
HAKETMEDIK HAKETMEDİK HAKKETMEDIK
Roots
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Roots »

Bizler daimi tanıklarıyız, hep var olacak kentimizin. Şimdi ve kıyamette!
Zaman akmaya devam edecek, yanımızdan ve sessizce. Yaşamın diğer kıyısında.
Kent kalacak baki. Ve bizler...

İKV camiasına katkıların, desteklerin ve çabaların adına bizler sana teşekkür ederiz bir ağabey, bir baba... Yolun ve bahtın açık olsun koca çınar
Kullanıcı avatarı
bioyuncu
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Game over

Mesaj gönderen bioyuncu »

Göster
Nerull yazdı: 03 Şub 2022 01:46 Sevgili İKV Severler,

Sizlere bu satırları Eminönü’nden uzakta, çıkmış olduğum yolculuktan yazmaktayım. Üzülerek belirtmek isterim ki; Teşkilat’ın bir neferi olarak başladığım bu kutsal vazifenin 31 Ocak 2022 itibarıyla sonuna gelmiş bulunuyorum.

İstanbul Kıyamet Vakti benim için oyundan çok daha fazlası oldu. Bundan ötürü şimdi okuyacaklarınızı yazmak benim için pek kolay olmadı. Oyuncu olarak tamamladığım her görevin, konuştuğum her OOK’in, bugüne kadar arşınladığım tüm sokakların yeri bende ayrıdır.

Sobee’de Oyun Yöneticisi olarak vazifeye başladığım tarihten bu yana 13 yıl, oyuncu olarak bu dünyaya adım atmamın üzerinden ise dile kolay tam 15 yıl geçmiş. Yıllar boyunca gerek fuarlarda, gerek buluşmalarda, gerekse oyun içinde inanılmaz güzel anılara sahip olma ve her biri birbirinden değerli insanları tanıma fırsatım oldu.

Vazifem boyunca naçizane olarak üzerime düşen görevleri ziyadesiyle yerine getirmeye çalıştım. İstanbul Kıyamet Vakti oyunumuzun bugünlere kadar ayakta kalabilmesi için burada dile getiremeyeceğim kadar çok mücadele verdiğimi bilmenizi isterim. Kimi zaman uykusuz kaldım, kimi zaman saatlerce sunucuların başında nöbet tuttum. Sunucular kapanırsa diye sırtımda bilgisayarımla gezdim. Pek çok kişiyi karşıma alarak defalarca oyunu kapatılmanın eşiğinden döndürdüm.

Oyunumuzun devam edebilmesi için verdiğim çaba, sadece mevcut olanı iyileştirmeye ve ayakta tutmaya yetebildi. Maalesef buradan daha fazla detay paylaşamıyorum. :pensive:

İstanbul Kıyamet Vakti, sizler var oldukça var olmaya devam edecektir. Çünkü bu koca çınarı yeşerten de, yaşatan da daima sizler oldunuz. Umarım gölgesinde daha uzun yıllar buluşma şansımız olur. :blush:

Derviş Hasan der ki;
Derviş Hasan yazdı:Ne kadar kaçtıysam kaçayım gölgem, ayrılmadı benden; kıl gibi incelsem de beni vekil eden, gene gölgem... Gölgeleri ancak güneş giderebilir; gölgeyi uzatır, kısaltır güneş. Bunu, bu hüneri güneşte ara sen…

Sıra geldi teşekkürlere;
Buradan öncelikle oyun sektörüne İKV’yi kazandırdığı için Mevlüt Ağabey’e, her şeyiyle İKV’nin gönüllerimizde taht kurmasına vesile olan değerli ağabeyim Gorgar /Kürşad Karamahmutoğlu’na; karakterlerden, canavarlara, kıyafetlerden silahlara kadar oyunda büyük emeği bulunan, güzide insan “Kazma/Teişeba” Murat Afşar’a, gezdiğimiz sokaklara adeta hayat veren değerli FevziBey / Fevzi Altuncu’ya, her satırı ilmek ilmek işlenmiş kodlarda emeği bulunan çok değerli “Zwartan” N.Özgür Soner’e, eşsiz müzikleriyle yüreklerimize dokunan değerli Emre Yücelen’e teşekkürü borç bilirim.

Uzun yıllar birlikte çalıştığım dostum ve yol arkadaşım Orti’ye, sabırlarından ve desteklerinden dolayı [GM]AhiEvran’a, [GM]ESPERANCA’ya, değerli dostum CaptainATX’e, Arif’e ve destek takımında büyük emeği bulunan Zifan başta olmak üzere şimdiye kadar İKV’ye hem gönül hem de sayısız destekte bulunmuş ismini teker teker sayamadığım tüm gönüllü ekip arkadaşlarıma ve tabi ki İKV Camiasına desteklerinden dolayı gönülden teşekkür etmek istiyorum.

Satırlarıma burada son verirken; küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öpüyorum. Sevgiyle kalın, esen kalın...

Nihat “Nerull” Özpay

Her Güzel şeyin bir sonu vardır, her son yeni bir başlangıçtır :) sağlıcakla allah emanet
baransnmz
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen baransnmz »

Bir söz vardı sosyal medyada bir dönem ; ''bir gün hepimiz arkadaşlarımızla son kez top oynadık ve kimse bunu fark etmedi'' bunu ilk okuduğumda hissettiklerim şuan da geçerli.
Bu yazı benim için bunu ifade ediyor, çocukluğumun hatırlarını taşıyan bir oyunun son kalesinin yıkılışı.
Bu oyunda ki tüm emeklerin için sonsuz teşekkürler Nihat abi. Belki bir gün tekrar Mısır Çarsısı önünde karşılaşırız.

Bizler daimi tanıklarıyız, hep var olacak kentimizin. Şimdi ve kıyamette!

Hoşcakal Nerull
RexapiN
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Zouka

Mesaj gönderen RexapiN »

Duygusallığı kenara bırakıp konuşmak gerekirse:
Kıdemli bir oyun yöneticisi olarak gerçekten bu oyun için görevinizi layığıyla yaptığınızı düşünüyor musunuz?
Sırtınızda taşıdığınız bilgisayar dışında oyuncuların da hissedebileceği somut bir şey yaptınız mı bu oyun için?
Karaköy geldikten sonra baş gösteren bu problemlerin çözümü için nasıl bir yol izlediniz?
Eğer bu sorunları çözebilecek donanımda değilseniz elinizi taşın altına koyup dışarıdan destek almanız gerekmez miydi?
Elinizden gelen her şeyi yaptığınızı oyunculara ispat etmeniz gerekmez mi?
Madem bu oyunun üst düzey yetkilisiydiniz, bu oyunu benimseyip tüm hatalarından arındırılmış şekilde biz oyunculara sunmak sizin göreviniz değil miydi?
Böyle bir oyunu ayakta tutmak başarı sayılamaz.

Bence geç kalmışsınız bu kararı almak için. Varlığınızla yokluğunuz arasındaki bir fark olacağını düşünmüyorum. Yolunuz açık olsun.
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Yolun açık olsun Nihat Özpay mutlu bir hayat daim olsun...
kedi
Kullanıcı avatarı
ejedrogl
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen ejedrogl »

Eee şimdi ne olacak ?