Mümkünse bi fikrinizi alırım!

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
TbaRon
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mümkünse bi fikrinizi alırım!

Mesaj gönderen TbaRon »

herkese selamlar…işin ehli,piyasaya hakim ve bu konularda merakı olan arkadaşlara kısaca bi sorum olacak o da şöyle,günümüz şartlarında fiyat performans açısından alınabilecek en iyi masaüstü bilgisayar sizce hangisidir?hem oyun(cs go/cod/crysis)hem de günlük kullanım için almayı düşünüyorum bütçe ise 10-12 bin civarıdır…oyun oynamayı seven ama bilgisayar ve teknoloji konusunda bilgi sahibi olmamamdan ötürü sizlerden fikir almak istedim,cevap veren yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim,iyi forumlar.

*Bu arada bilmemek değil öğrenmemek ayıp düsturundan yola çıkıp birçok okuma yaptım kolaya kaçıp hazıra konmak niyetinde değilim,sadece birçok seçenek olmasından sebep kararsız kalışımdan ötürü son çare işi bilenlere danışmak istedim.Tekrardan iyi akşamlar iyi forumlar :)
hihihiha
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: Mümkünse bi fikrinizi alırım!

Mesaj gönderen hihihiha »

Ram gb önemli ama ramın hızıda önemli 12 gb ram aldın ama hızı yavaşsa bir tık olmaz ona da dikkat etmen lazım ayrıca ekran kartı modellemesi 1050 1080 vs 3. rakam ekran kartı gücünü belirler 1050(5) ortalama için 1080(8) oyun vs aynısı 2050 2080 vs geçerli işlemci durumu için ve işlemci nesili ve çekirdek miktarı önemli i5 3.nesil yerine i5. 5. nesil daha iyi anakart hızı önemli ayrıca parça uyumuda cok önemli örneğin ramın hızlı ama anakart ondan daha yavaş işlem yapıyorsa gereksiz para vermiş olursun bunlara dikkat etmen lazım onun dışında pek bi sıkıntı yok sadece ilk değerlere bakmamak parçaların işlem hızıda önemli .
TbaRon
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Mümkünse bi fikrinizi alırım!

Mesaj gönderen TbaRon »

hihihiha yazdı: 17 Oca 2022 22:08 Ram gb önemli ama ramın hızıda önemli 12 gb ram aldın ama hızı yavaşsa bir tık olmaz ona da dikkat etmen lazım ayrıca ekran kartı modellemesi 1050 1080 vs 3. rakam ekran kartı gücünü belirler 1050(5) ortalama için 1080(8) oyun vs aynısı 2050 2080 vs geçerli işlemci durumu için ve işlemci nesili ve çekirdek miktarı önemli i5 3.nesil yerine i5. 5. nesil daha iyi anakart hızı önemli ayrıca parça uyumuda cok önemli örneğin ramın hızlı ama anakart ondan daha yavaş işlem yapıyorsa gereksiz para vermiş olursun bunlara dikkat etmen lazım onun dışında pek bi sıkıntı yok sadece ilk değerlere bakmamak parçaların işlem hızıda önemli .
çok teşekkür ederim 👋🏼