Acı tecrübe

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Noter
İskele Babası
İskele Babası

Acı tecrübe

Mesaj gönderen Noter »

Bugün başıma gelen basit gibi görünen ama acı olan bir tecrübeden bahseceğim.
Arkadaşımla hortlakta yeni açtığım karakteri kasıyorduk . Bir süre kastıktan sonra kasılan karaktere ensari altun kolye düştü . Çantaya aldığımı zannederek el çabukluğu ve olayın heycanı ile oyundan f4 ile çıktım. Geri girdiğimde ise çanta yoktu . Beynimden kaynar sular döküldü. Arkadaşıma konuyu heycanla anlattığımda bana oyundan çıksamda çantanın kaybolmayacağını söyledi.(ki bende böyle biliyordum) olayı hemen incelemeye başladım . (Hortlakta kasarken grup davetini arkadaşım göndermişti bu bilgi neden mi önemli açıklıyorum ).
Konuyu incelemek adına 2 karakter açtım ve deneye başladım .
Videoda davetçi karakteri ile grup daveti gönderiyorum ve kabulcu karakterine 30. saniyede çanta düşürüyorum . Ardından esc ile oyundan çıkıyorum. Pasif kalan ve çanta düşen karaktere düşen çanta yuna girdiğimde kayboluyor. Tekrar davetçi ile davet gönderiyorum ve bu kez davetçiye çanta düşürüyorum.(2.05) tekrar girdiğimde çanta karşımda kaybolmamış.
Bu kez tam tersi kabulcu den davet gönderiyorum ve davetçi ile kesim yapıyorum. Gruba davet edilen ama kesimi yapan karaktere ( davetçi) çanta düşüyor ve tekrar girdiğimde çanta kaybolmamış oluyor.
Özetle grup davetini atan sizseniz ve kesimi siz yapmasanız bile çıkıp girdiğinizde çantanız kaybolmaz (yaklaşık 2 dk civarı kadar ). Gruba alınan ve pasif kişiyseniz oyundan düştüğünüzde bu ensari altun takınıza mal olabilir .
https://youtu.be/_ck-aC-U0lE
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1

Re: Acı tecrübe

Mesaj gönderen Equalero »

Olayı tam anlamadım ama kolye düşüpte kayboldu almadıysanız eğer ,
Kötü olmuş keşke heyecanlanmayip bölgeden falan yanstikdan sonra esc atsaydın.

Sağlık olsun nasip değilmiş demek ki ...
+ Bende çok karkater kastım kasılan karkaterlerde başka yerde afk bıraktım hep neler kaybettim Allah bilir...
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
Noter
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Noter »

Equalero yazdı: 28 May 2021 12:15

+ Bende çok karkater kastım kasılan karkaterlerde başka yerde afk bıraktım hep neler kaybettim Allah bilir...
bazen fps düşük olduğunda vs sağ tıklayınca tıklamıyor veya item değişirken yavaş değişiyor bilirsiniz. çanta alırkende oluyor bu aldığını zannediyorsunuz ama sürükleyip götürmeniz gerekiyor. konunun başı bu şekilde geri kalan kısmı iyi anllatığımı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1

Mesaj gönderen Equalero »

Noter yazdı: 28 May 2021 12:23

bazen fps düşük olduğunda vs sağ tıklayınca tıklamıyor veya item değişirken yavaş değişiyor bilirsiniz. çanta alırkende oluyor bu aldığını zannediyorsunuz ama sürükleyip götürmeniz gerekiyor. konunun başı bu şekilde geri kalan kısmı iyi anllatığımı düşünüyorum.
Sonuç olarak kolye yok yani alamadın çantana
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
cehennemsogugu
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen cehennemsogugu »

sonuç olarak kesimi yapacak karakterle değil kasılacak karakterle grup daveti yapmak bu tarz bi hak kaybına sebep olmayacak.. güzel bilgi dostum geçmiş olsun
Resim
Kullanıcı avatarı
4thEspada
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen 4thEspada »

bunun alma süresi vardı siz o süreyi geçirdiniz mi? Yoksa erkenden mi girdiniz torbaların 3- ila 5 dakika olarak biliyorum.
Kullanıcı avatarı
Noter
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Noter »

4thEspada yazdı: 28 May 2021 15:10 bunun alma süresi vardı siz o süreyi geçirdiniz mi? Yoksa erkenden mi girdiniz torbaların 3- ila 5 dakika olarak biliyorum.
hayır süreyi geçirmedim . gönderiyi iyice incelerseniz hatta kendinizde test ederseniz ne demek istediğim daha anlaşılır olacaktır.
cehennemsogugu yazdı: 28 May 2021 13:28 sonuç olarak kesimi yapacak karakterle değil kasılacak karakterle grup daveti yapmak bu tarz bi hak kaybına sebep olmayacak.. güzel bilgi dostum geçmiş olsun
teşekkür ederim . piyangoluk bir durum gerçekten umarım kimsenin başına gelmez . :D
Kullanıcı avatarı
ikizler92
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ikizler92 »

valla çok büyük hata yapmışsın belkide muhtemelen oyun hayatında yaptığın en büyük hatadır ben o takıyı 40 gün boyunca düşürmeye çalıştım gece gündüz demeden 17 gün yasaklı günlerde özellikle o takı için uğraştım yeri geldi 10 saat yeri geldı 12 saat aralıksız kesim yaptım ama düşmedi.
ksamet
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen ksamet »

Senin adın bundan sonra Kamil olsun. :)
arena7759
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen arena7759 »

Noter yazdı: 28 May 2021 12:23

Sürüklemen gerekmiyor kardeşim fsp düşüklüğünde sağ tık çalışmazsa bir kere sol tık yapıp tekrar sağ tık yapıyorsun ve eşyayı alıyor.