Hikaye ile ilgili bı sorum var, ilgilenenler içeri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Re: Hikaye ile ilgili bı sorum var, ilgilenenler içeri

Mesaj gönderen Esadullah »

Emoscann yazdı: 15 Eki 2020 18:29
cr0waz yazdı: 09 Eki 2020 22:50 Arkadaşlar iyi forumlar hepinize oynayanlara bol bol depolar :yum:
Sorum şu;
Domuz nereden geldi ? Ve tam olarak nedir, fareadam,taskanat gibi bir takım deneylerin sonucumu yoksa ayrı bir türmü ? Bayağı aradım ama bu sorunun cevabına ulaşamadım bilen varmıdır aranızda ?

Sevgiler..
Domuzu Karaköyde Fehimin arkasındaki tabloda görüyoruz. Ölmemeleri için zihin aktarımı kullanıyorlar ve zihinlerini bir fareye aktarıyorlar. Kendileri yaşlanmak yerine fareler yaşlanıyor. Yüce Komiserin orada da deney tüplerinden anlıyoruz bu durumu.
Yükseliş Cemiyetine tamamen karşı olan bir ekip. Tabloda bir kadının daha fotoğrafı gözüksede malesef kim olduğu henüz belirsiz. Yani aslına bakarsan Domuz'un kesinlikle birisi için çalıştığını söyleyebiliriz. Ama kim olduğıu muamma :)
Kuklacı bir kadın olabilir mi?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
Emoscann
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Trakya V Salvatore

Mesaj gönderen Emoscann »

Esadullah yazdı: 15 Eki 2020 18:39
cr0waz yazdı: 09 Eki 2020 22:50 Arkadaşlar iyi forumlar hepinize oynayanlara bol bol depolar :yum:
Sorum şu;
Domuz nereden geldi ? Ve tam olarak nedir, fareadam,taskanat gibi bir takım deneylerin sonucumu yoksa ayrı bir türmü ? Bayağı aradım ama bu sorunun cevabına ulaşamadım bilen varmıdır aranızda ?

Sevgiler..
Domuzu Karaköyde Fehimin arkasındaki tabloda görüyoruz. Ölmemeleri için zihin aktarımı kullanıyorlar ve zihinlerini bir fareye aktarıyorlar. Kendileri yaşlanmak yerine fareler yaşlanıyor. Yüce Komiserin orada da deney tüplerinden anlıyoruz bu durumu.
Yükseliş Cemiyetine tamamen karşı olan bir ekip. Tabloda bir kadının daha fotoğrafı gözüksede malesef kim olduğu henüz belirsiz. Yani aslına bakarsan Domuz'un kesinlikle birisi için çalıştığını söyleyebiliriz. Ama kim olduğıu muamma :)
Kuklacı bir kadın olabilir mi?
Oyunun ana hikayesinde Kuklacının fareadamları kullanarak kendine bir ordu kurmak istediğini biliyoruz. Ve onun için en zahmetsizi kendilerini çoğaltabiliyor olmalarıydı. Gaffar Bey büyük savaşın ortasında meteorun derinliklerine kaçtığını biliyoruz. Ve arkasında Kuklacının bir tablosu olduğunu biliyoruz. Çok gizemli giden bir hikayede hala sona ulaşabilmiş değiliz. Tek ümidim bu hikayenin son bulması. Kitabı yazılsa gerçekten herkesi sürükler.
Kadın oluşu ile alakalı da henüz bir ipucuna ulaşabilmiş değiliz tabi arkadaşlardan bilenler belki vardır.(Niye olmasın) Uzun yıllar oldu hikayeleri unutalı bunlar aklımızda kalan ufak parçalar. Yapbozu birleştiren bir kaç arkadaş forumda var onları bulabilirsin konularını genel etkileşim üzerinden.
TRAKYA PAŞAELİ CEMİYETİ LONCA BAŞKANI
Emoscann(2005)
HydRopHopiA(2008-2012)
ZeusKabadayı(2012-2020)
FRİGG(2014-2020)
AsiLxTÜRK(2010-2020)
TsKxHxGeNeRaL(2008-2014)
Fianxinvariablex(2007-2010)
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Donquixote Family

Mesaj gönderen SkyBlue »

Aslında zihin aktarımı ne kadar alıntı bir hikaye olsa da oyunun hikayesinin devamı açısından gayet mantıklı. Çünkü Kuklacı dediğimiz adam Mansur Bey döneminde yani Beyazköşk’ün kuruluşundan önce ortaya çıkan bir adam. 1957’de ilk, 1967’de son görünüşü. Yaş belirtilmemiş fakat tarihçeden anladığımız kadarıyla çocuk da değil. Hatta Mansur Bey’den sonra Beyazköşk yönetimine geçtiğini de düşünürsek yeterli olgunluğa erişmiş vaziyette.

Bu ufak tarihsel bilgileri de şu yüzden veriyorum. Kuklacı ilk görünüşünde 20’li yaşlarındaysa eğer oyunun hikayesine göre şuan 2008-2010 yılları arasında bir dönemde olmalıyız yanlış hatırlamıyorsam. Yaklaşık Kuklacı 70li yaşlarında karşımıza çıkması lazım. Baya ihtiyar yani.

Ama bu zihin aktarı ve fareadam yaşlandırma taktiği ile olması gerekenden daha genç bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu da hikaye açısından pek çok çeşitlilik sağlıyor. Hatta Selami Kelaynak olarak bile karşımıza çıkabilir.

Tabii bunların hepsi Kuklacı’nın insan olduğuna dayanan teoriler. Ya insan değilse? :)
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~
Kullanıcı avatarı
Emoscann
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

SkyBlue yazdı: 15 Eki 2020 19:37 Aslında zihin aktarımı ne kadar alıntı bir hikaye olsa da oyunun hikayesinin devamı açısından gayet mantıklı. Çünkü Kuklacı dediğimiz adam Mansur Bey döneminde yani Beyazköşk’ün kuruluşundan önce ortaya çıkan bir adam. 1957’de ilk, 1967’de son görünüşü. Yaş belirtilmemiş fakat tarihçeden anladığımız kadarıyla çocuk da değil. Hatta Mansur Bey’den sonra Beyazköşk yönetimine geçtiğini de düşünürsek yeterli olgunluğa erişmiş vaziyette.

Bu ufak tarihsel bilgileri de şu yüzden veriyorum. Kuklacı ilk görünüşünde 20’li yaşlarındaysa eğer oyunun hikayesine göre şuan 2008-2010 yılları arasında bir dönemde olmalıyız yanlış hatırlamıyorsam. Yaklaşık Kuklacı 70li yaşlarında karşımıza çıkması lazım. Baya ihtiyar yani.

Ama bu zihin aktarı ve fareadam yaşlandırma taktiği ile olması gerekenden daha genç bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu da hikaye açısından pek çok çeşitlilik sağlıyor. Hatta Selami Kelaynak olarak bile karşımıza çıkabilir.

Tabii bunların hepsi Kuklacı’nın insan olduğuna dayanan teoriler. Ya insan değilse? :)

Ortaya bir çok olasılık çıkıyor tamamen bir beyin fırtınası yapmamız gerek biz oyuncular olarak sonucunda şuan açıkta kalan ve herkesin merak ettiği sorular var.
Selami Kelaynak nerede? Aslında kim? Kuklacı bir Beyaz Büyücü mü? Kuklacı insan mı? vb.
Emoscann(2005)
HydRopHopiA(2008-2012)
ZeusKabadayı(2012-2020)
FRİGG(2014-2020)
AsiLxTÜRK(2010-2020)
TsKxHxGeNeRaL(2008-2014)
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen SkyBlue »

Kuklacı bir beyaz büyücü değil. Daha doğrusu bir büyücü fakat beyaz büyücülerden farklı bir seviyede. Beyaz büyücüleri eğiten kişi. Gaffar Bey ve Azat Bey gibi beyaz büyücülerin öğretmeni.

Ayrıca Kuklacı’nın yüzünde her zaman bir maske olması onu tamamen gizemli ve anlaşılması zor bir karakter yapıyor.

Bir de az önce şunu söylemeyi unuttum. Kuklacı’nın bir kadın olduğunu düşünmüyorum. Tarihçe de tam cinsiyeti yazmıyor fakat okurken ben erkek olarak düşündüm. Daha mantıklı geldi. Kadın olması teorisi tamamen Fehim Bey’in arkasında ki tablodaki kadından ortaya atılmış sanırım. (Sonsuzluk işareti olan masada bulunan 4 kişi. Fehim Bey, Domuz, Sis ve Gizemli Kadın) Ama arkadaşlar lütfen şöyle düşünün. Kuklacı sizce bu 4’lüyle aynı seviye de biri mi? Ayrıca masa da 4 kişi olmasına rağmen 5 tane kadeh olduğunu unutmayın.
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~
Kullanıcı avatarı
cr0waz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen cr0waz »

Sorum şu;

Sevgiler..
hmm eyvallah bu bilgi için :)
Kullanıcı avatarı
Emoscann
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

SkyBlue yazdı: 15 Eki 2020 19:54 Kuklacı bir beyaz büyücü değil. Daha doğrusu bir büyücü fakat beyaz büyücülerden farklı bir seviyede. Beyaz büyücüleri eğiten kişi. Gaffar Bey ve Azat Bey gibi beyaz büyücülerin öğretmeni.

Ayrıca Kuklacı’nın yüzünde her zaman bir maske olması onu tamamen gizemli ve anlaşılması zor bir karakter yapıyor.

Bir de az önce şunu söylemeyi unuttum. Kuklacı’nın bir kadın olduğunu düşünmüyorum. Tarihçe de tam cinsiyeti yazmıyor fakat okurken ben erkek olarak düşündüm. Daha mantıklı geldi. Kadın olması teorisi tamamen Fehim Bey’in arkasında ki tablodaki kadından ortaya atılmış sanırım. (Sonsuzluk işareti olan masada bulunan 4 kişi. Fehim Bey, Domuz, Sis ve Gizemli Kadın) Ama arkadaşlar lütfen şöyle düşünün. Kuklacı sizce bu 4’lüyle aynı seviye de biri mi? Ayrıca masa da 4 kişi olmasına rağmen 5 tane kadeh olduğunu unutmayın.
Doğru diyorsun çünkü henüz küçük yaşlarda Eminönü sokaklarında insanların önünde gösteriler yaparak parasını kazanırmış Kuklacı yani büyü yaparak diyelim. Birisi tarafından keşfedildiğini hatırlıyorum ama tam ismi aklıma geldi aslında Kuklacınında bir hocası mevcut hikayeye göre.
Emoscann(2005)
HydRopHopiA(2008-2012)
ZeusKabadayı(2012-2020)
FRİGG(2014-2020)
AsiLxTÜRK(2010-2020)
TsKxHxGeNeRaL(2008-2014)
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen SkyBlue »

Emoscann yazdı: 15 Eki 2020 20:10
SkyBlue yazdı: 15 Eki 2020 19:54 Kuklacı bir beyaz büyücü değil. Daha doğrusu bir büyücü fakat beyaz büyücülerden farklı bir seviyede. Beyaz büyücüleri eğiten kişi. Gaffar Bey ve Azat Bey gibi beyaz büyücülerin öğretmeni.

Doğru diyorsun çünkü henüz küçük yaşlarda Eminönü sokaklarında insanların önünde gösteriler yaparak parasını kazanırmış Kuklacı yani büyü yaparak diyelim. Birisi tarafından keşfedildiğini hatırlıyorum ama tam ismi aklıma geldi aslında Kuklacınında bir hocası mevcut hikayeye göre.
Kuklacının bir hocası ya da bir eğitmeni falan mevcut değil. Sadece Beyazköşk’ün kurucusu olan Mansur Bey’in desteği ile yükselişe geçen bir karakter.

“1957 yılında meteor felaketinin ardından şehre gelen yabancılardan biri olan Kuklacı, Eminönü'nün limanlarında bir takım kukla ve küçük büyü gösterileri yapıyor, halkı etkileyerek para kazanıyordu. Daima maskeli olan yüzü ve insanları şaşırtan numaralarıyla eğlenceli ve heyecan verici, aynı zamanda da ürkütücü bir kişilikti.”

Tarihçeden alıntı.
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~