GBZ, Büyük Büyücü, Komiser ve Hakir'de şifacının görevleri nedir? Yetenekler nasıl olmalıdır?

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Kullanıcı avatarı
07jamesbond
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

GBZ, Büyük Büyücü, Komiser ve Hakir'de şifacının görevleri nedir? Yetenekler nasıl olmalıdır?

Mesaj gönderen 07jamesbond »

Merhabalar, iyi forumlar, hayırlı Ramazanlar dilerim. Oyuna en son Karaköy güncellemesi yeni geldiği zamanlar girmiştim. Hatta büyücümle ayakkabı bile düşürmüştüm. O zamandan bu yana ilk defa geçen ay girdim. Şifacımı 59 yaptım ve büyü şifa 3774.

-GBZ, Komiser, Büyük Büyücü ve Hakir'de şifacının görevleri nelerdir? Şifacı büyü bozma atar mı? Şifa basma ve can kurtaran atma dışında neler yapmalı?

-Şifacının yetenekleri nasıl olmalıdır? Dirençler 15, büyü bozma 15 vs. olmalı mıdır? Boss keserken iyileştirme çemberi açmak riskli midir? Boss'larda şifacı nerede durmalıdır?

Kısacası bunları anlatırsanız çok sevinirim arkadaşlar yanlış bir şey yapıp grubu uğraştırmak istemem. Teşekkür ederim şimdiden.
jrrtalkien
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Tılsım

Re: GBZ, Büyük Büyücü, Komiser ve Hakir'de şifacının görevleri nedir? Yetenekler nasıl olmalıdır?

Mesaj gönderen jrrtalkien »

Öncelikle merhaba ;
Şifacı kullanımı diğer sınıflara göre biraz daha zahmetlidir karaköyde. Hakirde ck tutmak bb de bb atmak yine gbz de ck atmak vb vb gibi üstüne birde açık bölge olduğu için sürekli yaratıkların kalkma sorunu var ve her can bastığında hiddeti kendi üstüne biraz biraz aldığını unutma. Gelelim kullanımına ;
Komiser hariç tüm slotlar da çember açman senin yararına olacaktır. Düzenli hasar çıkartılıyor ama komiserde hiddet aktarımı biraz bozuk olduğundan çember açmaman iyi olur. Bb de ise çember açman tüm slotları ızaklaştırqcağı için 5 10 15 puan yapabilirsin bb ile birlikte 15 yapman senin yararına olacaktır. Zira her 3 saniyede bir asit tükürdüğü için bb bozmadığından o çok kgüvendiğimiz tanka birşeyler oluyor ;) gbz için sen nasıl rahat oynuyorsan o şekil kesebilirsin. 103 puanda bunların hepsini toplayamayacağın için makine atman gerekebilir her boss için ama ben 2 yıldır makine atmıyorum 49 lvl şifacımda ile dirençleri açıp kendim sonradan gruba giriyorum. Çemberim 1 puan ve bu bana bazen avantaj bazen de dezavantaj getiriyo ve buna alıştım. Nitekim sürekli aynı karakterde oynayınca inan herkesin farklı bir bakış açısı ve oynayış stili çıkıyor ortaya inan kestikçe ve oynadıkça anlayacaksın beni. Bu arada hoş geldin ;)
AnTaReS
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dolunay Cephesi

Re: GBZ, Büyük Büyücü, Komiser ve Hakir'de şifacının görevleri nedir? Yetenekler nasıl olmalıdır?

Mesaj gönderen AnTaReS »

15 şifa / 15 bilgi / 15 kaldırma / 15 bb / 15 ck / 15 fiziksel direnç / 10 ruh kalkanı / 1 meditasyon / 1 köpek / 1 çember
Cilveli asan yoksa veya kudret yetiştiremediğini hissediyorsan 10 medi 1 ruh kalkanı da yapabilirsin.

GBZ:
Karaköyün kusursuz oynaması en zor karakteri şifacı, şifacı için en zahmetli bossu da gbzdir. bu yüzden de 2 şifacıya gerek olmasa dahi oyunun %99u tek başına tutamadığı için 2 şifacı gidiliyor.
-74 cana kadar çember, şifa, ck yeteneklerini normal kullan.
-74'den sonra ck'nı sakın mermi gelmeden atma. Mermiyi bekle 15 saniyede 1 mermi kime gidiyorsa ona ck at. Yaklaşık %70 can alır bir mermi. Ck yetismiyorsa canı fulle o eli es geç büyücü yine ölmez.
-sürekli bb atma, sürekli kanayacaklar çünkü anlamı yok. Sadece oturmaya çalısan büyücüye bb at.
-ruh kalkanı aktif olsun.

BB:
Bir kere alıştın mı en kolay boss şifacı için. Tek şifa gidilir.
-kendine ve çeken savascıya ck at, direnç aç, çember aç geri çekil bb'yi çeksinler.
-sadece tanklara ck tut.
-BB 15 olması lazım ki tanklar oturabilsin. Sakın bb kaçırma 1 kere kaçtı mı tank çok hasar yiyip ölebilir.
-slot geldikçe çember-can basarak kaçır.
-ruh kalkanı önemsiz.
-arkada durup büyücülerin kutubuna girme

Komiser:
duvara yanaş, hayvan çıkart, hayvana ck at hayvanı tabdan komiserin yanındaki 52 lvl bombacıya yönlendir, kutuptan çıkınca geri çıkıp büyülerin yanına git. Tek şifa yeterli.
-Ck'yı sadece büyücülere at, önceligin hs almayan büyücü olsun.
-Ruh kalkanın sürekli aktif olsun
-2 grup kesmiyorsanız çember kullanma
-hiddet sıfırlanınca hemen can basma
-savascılara can basıp öldürtme

Hakiri de başkası yazsın hiç kullanmadım orada :)
Kullanıcı avatarı
Zuvay
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Zuvay »

Youtube kanalımda başta karaköy bossları olmak üzere bir çok bossun kesimi bulunmaktadır.Bu videolarda şifacı olarak oynuyorum videolarda da birtakım şeyleri yazarak açıkladım buyrun link

https://www.youtube.com/watch?v=GAPXxuT ... a5vRFdVlxQ
Kullanıcı avatarı
MamiquReborn
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen MamiquReborn »

selam benim yeteneklerim böyle

iyileştirme/bilgi 15
ruh kalkanı 5
bb 1 (eğer bb kesiyorsan mutlaka 15 yapmalısın.elemental dirençten kısabilirsin )
ck 15
iyileştirme çemberi 1
hayvan 1 (komiser için)
dirençler 15 (eğer bb kesiyorsan elemental direnci dahil etmeyebilirsin)
canlandırma 15
geri kalanı meditasyon

GBZ:(dirençleri eksik edince mühim değil ama direnç açmaya çalış)
burası şifacılar için zahmetli olanı canı düşük olana can basıcaksın her şifanın yaptığı gibi :grinning: ama roketlere dikkat etmen lazım soldaki grupta savaşçı zihin toplaması gibi bi işaret çıkacak ekstra ona ck atman lazım ve çabuk olsan iyi olur. eğer ilk kez gbz kesiyorsan senden daha deneyimli şifacıyla kessen iyi olur öyle öyle alışırsın. ayrıca deprem 50den sonra yapmaya başlar o yüzden 50 de gbznin dibinde durma

BB:(Mutlaka direnç aç)
bbde ilk başlangıçta fiziksel direnç ve çekecek tanka ck ve çember açmalısın tank çektiği zaman geri kaç ve mutlaka gruptakilere
üstünden slotu almasını iste eğer üstünde fanatik kalırsa tanka bol bol ck at ve çemberi ihmal etme arada bir aç canı düşmüş tanka bol bol şifala ayrıca diğer tank çekip sars açıcakken öbür tanka şifalamaya devam et 70 olunca canı bırak geri kalan canı
oturarak doldurur ve bu adımları tekrarla

Komiser:(dirence gerek yok)
ilk sen çekeceksen hayvanını sal ona ck at ve çember açıp komisere sal sana dönücekler yanında bir büyü kutup açıcak ve bombacıların bombası boşa gidecek diğer büyülerde o bombacıları çekicekler komiseri üstüne almış tankı şifala ve herkeste ck tut (tank hariç çünkü tank sürekli hasar yiyecek zaten komiden) ve bu adımları tekrarla ve ASLA (çember açma çünkü sana dönecek yıkılırsın :') )

Hakir:*(ilk kez başladıysan yanına bol bol kk al) *(direnç açmak lazım değil)
kişisel olarak hakir çok kesmedim ama biliyorum ilk önce buglayacaklar bıçakcıları,tırpancıları,bombacıları o seninle alakalı değil bugladıktan sonra herkese ck at ve eğer sen çekmek istiyorsan çember aç ve buglanılan bombacının yanına kaç (çok uzaklaşma hakir kaçar) sonra tankların yanına otur (zaten hakir sana vurmayacak ) herkeste mutlaka ama mutlaka ck bulundurmalısın ilk önce ckyi kendine at eğer ckn yoksa ve tankı şifala eğer tank ölmek üzereyse ona ck atarak daha rahatlayabilirsin sars açtığında tank otur ve med aç ve bol bol şifala çemberde aç sana dönmez
Bir musibet bin nasihatten iyidir.

xXBigTroubleXx-XxAllForOnexX
-xXKillCommandXx Dazzle