Başlamak için sunucu önerisi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Başlamak için sunucu önerisi

Mesaj gönderen Acelikerk »

Arkadaşlarımla beraber oyuna yeniden başlamayı düşünüyoruz, 5-9 kişi arası bir grup ile başlayacağız.

Bugün Eminönü, Kuklacı, Sancak sunucularına girdim ve bölgeden çok nadiren yazıldığını gördüm. Ayrıca, Eminönü sunucusunda konuştuğum oyuncular, sunucuda korkudan kimsenin ticaret yapmadığını, emek verenlerin azaldığını ve artık hafta içi dahi sunucunun kapanabildiğini söyledi.

Eğer başlamaya karar verirsek hangi sunucuyu seçmeliyiz.
Kullanıcı avatarı
Makinaci
İskele Babası
İskele Babası

Re: Başlamak için sunucu önerisi

Mesaj gönderen Makinaci »

bilmiyorum dostum ya, aynı şeyi ben de düşünüyorum ama beni engelleyen o kadar çok etken var ki... uğraşıp kazandığın bir şeyi geri sarmalar ile geri almaları, kopya yaparak senden öne geçen oyuncular.. ne bileyim, halbuki ben de çok isterim başlamayı... eminönünde idim, orada başlamamanız daha iyi olur. ah ulan.. öyle bi oyun ki bu, dönem dönem akla geliyor ve başka hiçbir oyun keyif vermiyor, kan çekiyor..
bailamo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen bailamo »

Kesinlikle Beyaz Köşk'ü tavsiye ederim. Bölge hiç boş kalmaz maşallah. Özellikle karaköy'deki bölgeden konuşmalar :grinning:
SONYVAIO (pokuman)/ YALIBOYU / Skynet
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: Eppur Si Muove

Mesaj gönderen Sonne »

Aslında kalabalık sunuculardan uzak durmak en iyisi, Eminönü sunucusunun hali ortada. İnsanlar alışveriş yapmaya korkuyorlar. Yine tenha bir sunucuda başlamanızı öneririm.
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Bilirler her şeyi doğru ama niye yürüyüp dururlar eğri ?
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Acelikerk »

Arkadaşlarım şu an başlamayı düşünmüyormuş. Ben de pek istekli değildim zaten. Emeğin tehlikede, ticaret yapamıyorsun. Sohbet,muhabbet olur diye başlayacaktık ama kısmet değilmiş.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Teşkilat diyeceğim ama orada da kopya başlamış diyorlar, o yüzden güvenilir değil.

En iyisi Anka, Meran veya Sancak
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
POUNCE
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen POUNCE »

Öncelikle merhaba, ben uzun süredir oyuna tekrar başlayıp başlamamak arasında gidip geliyorum. Şuanda Eminönü'nde 57vl Meteorit 1, Meteorit 2 (III) ve Meteorit (II) tılsımlarına sahip bir büyücüm bulunmakta. Kıyafetleri ise full Ensari Altuncu yani aslında anlayacağınız hali vakti yerinde bir karakterim bulunmakta fakat ben oyunu bırakırken bu kopya muhabbetleri yoktu. Şuan insanlar Beyazköşk, Teşkilat ve Eminönü sunucularını kopya sunucuları olarak adlandırıyor ve bu 3 sunucudan uzak durmamız tavsiye ediliyor. Dolayısıyla oyuna dönerken cevabını merak ettiğim birkaç soru var.
1.)Sanıyorum Eminönü sunucusu hala en kalabalık sunucu, kalabalık sunucu şu dönemde makbul müdür? yoksa tenha olan sunucular mı tercih edilmeli?
2.)Ben ve benim gibi kopya ile yakından uzaktan alakası olmayan oyuncular bu bahsettiğim kopya sunucuları olarak adlandırılan 3 sunucuda alışveriş yaparken korkmalı mı? yani kurunun yanında yaşı da yakıyorlar mı?
3.)Eğer ki Eminönü makbul değil ise hangi sunucuda başlamalıyız? Karaköy'e girebilen sadece 1 adet büyücüm olduğu için başlayacağım sunucuda ilk önce bir savaşçı karakteri oluşturup onu kasacağım ardından bu karakterim ile maden toplayıp halley asa üretebileceğim düzeye geldiğimde büyücümü aktarmak istiyorum dolayısı ile Hol, Çemberlitaş, Kenan gibi görevlerim için yardımcı olabilecek insanlara da ihtiyacım var. Yani kuş uçmaz kervan geçmez bir sunucuya geçip görevlerimi yapamamak da istemiyorum. Sunucu önerilerinizi bunlara göre yaparsanız çok mutlu olurum.
Zaman ayırıp tavsiyede bulunacaklara şimdiden çok teşekkür ederim O:-) .
Kullanıcı avatarı
Makinaci
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Makinaci »

ben de aynı şekilde irademe yenik düştüm ve an itibariyle oyunu yeniden kurmuş bulunuyorum. beraber sıfırdan başlayacak olan varsa beraber takılabiliriz... ayrıca hem çt görevlerini yapabileceğim hem de kopyanın başını alıp gitmediği bir sunucu önerisi bana da lazım.
Kullanıcı avatarı
ComeBackIKV
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ComeBackIKV »

Eminönü-Teşkilat-Beyazköşk bunlar kopya sunucuları.
Kuklacı-Sancak yeni hesap için ideal sunucular.
Anka(Plus) da oyuncu yok.
Meran-Tılsım için bir şey diyemeyeceğim, deneyimleme fırsatım olmadı.
Kullanıcı avatarı
sonsuzadek45
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen sonsuzadek45 »

yardım edecek varmı ilerleme durumum varmı :thinking_face: