Bir Hercai'nin sergüzeşti !

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Re: Bir Hercai'nin sergüzeşti !

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Vay be Sancak sunucusundan insan görünce duygulandım.
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: Eppur Si Muove

Mesaj gönderen Sonne »

CHAPPIE yazdı: 16 Oca 2020 22:24 Vay be Sancak sunucusundan insan görünce duygulandım.
Toplasak 30-40 kişiyi geçmeyiz ama yinede var oynayanlar. ':)
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Bilirler her şeyi doğru ama niye yürüyüp dururlar eğri ?
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

Mesaj gönderen Sonne »

17.1.2020 Cuma
Merhaba sevgili günlük, her gün yepyeni maceralar ile sana tekrar tekrar dönüş yapıyorum :blush: umarım yeterlidir bunlar senin için :blush: Bugünkü anılarımı paylaşmadan önce kesimde katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Resim
Evett, şimdi gel gelelim anılara :blush: bugün Forum üzerinden Kelime Avcısı etkinliğine katıldım. Ve Sancak sunucusunun kazanını oldum. ':)
Resim
Etkinliğin ardından ödüllerin verilme sırası geldi :blush:
Resim
Ödülü aldıktan sonra [GM] AhiEvran'dan bir fotoğraf için izin istedim :blush: ve sağolsun kırmadı buradan teşekkürlerimi iletiyorum kendisine. :blush:
Resim
Sonrasında ise GBZ kesimlerine tam gaz devam ettim. Aşağı yukarı 5-6 tur GBZ kestik. Bir hercai şansı olarak sadece 2 defa poşet attı ve şaşırtıcı derecede buji verdi. :blush: Boş kesimlerin SS'lerini atma gereği duymadım kalabalığa ne hacet ?
Resim
Bu kesimde ayakkabı atacağı umduğumdan ve heyecanımdan torbayı açtığımda SS almayı unuttum ':) ama sonuç BUJİ !
Resim
Veee...
Resim
hercai'nin dinlenme vakti geldi, bir bankta uyuklamakta kendisi... O dinlene dursun. Bende az kafa dinliyeyim ':) Şaka bir kenara bugün güzel geçti sevgili günlük zırh basmayı düşünüyordum Buji düşmesi bir yandan iyi oldu :blush: Neyse şimdiden ne basacağım sürpriz olsun ':) Bu arada her an fikir değiştirebilirim. Bi' asa bi' zırh arasında kalıyorum ':) Çok uzattık be. İyi geceler sevgili günlük, iyi geceler Forum ve saygıdeğer kullanıcılar.
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

kaiii
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen kaiii »

10/10 :+1:
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

Mesaj gönderen Sonne »

13.02.2020
Merhaba sevgili günlük uzun zaman oldu yazmayalı ciddi anlamda çook özlemiştim günlük tutmayı. İşlerimin yoğunluğundan oyuna bir süre giremedim yapacak bir şey yok çünkü hayatımdaki bazı şahıslara veda ve kimselere bazılarına ise merhaba demem gerekiyordu. Ki böyle de olmalıydı. Oyuna dönecek olursak Karaköy beni ve hercai'yi yordu. Artık dinlenme vakti geldi. Kısacası hercai bir süreliğine Karaköy'e veda edecek. Ben ise bir başka sunucuda 0'dan başlayacaktım. Fazla uzatmadan devam edelim.

Yine bir gün hercai uzaklara dalmıştı. Karaköy'ün ağırlıkları omuzlarına binmişti sanki. Tüm bunlar olup biterken dostları da ona yük olmuştu, yapacak bir şey kalmamıştı. Gözlerini denizin ufkundan çekti. Grimsi Pembe'yi düşündü bir an. Ufkun Grimsi Pembe olduğunu hayal etti. Ancak hayalini bazı acı gerçekler bozdu. Ne yapacaktı ? Sırf yalnız kaldı diye İstanbul'u müdafaa etmekten vaz mı geçecekti ? Kimse onun böyle bir gaflete düşmesini istemezdi. Kendi kendine tenha etraf ben zaten tek deyip duruyordu, şu an tek yakın arkadaşı elinde tuttuğu arada öpüp alnına koyduğu asasıydı. Çünkü elindeki asasında GBZ'yi kontrol eden farenin, laboratuvarı kendince korumaya çalışan Komiser'in, laboratuvar girişine engel olan Büyük Büyücünün ve ölümün ondan korktuğu General Hakir'in kanı vardı. hercai uzun bir süre daha ufka baktı ve artık dinlenme zamanının geldiğini hissetti. Yavaş adımlarla Galata Rats Club kapısına ilerledi...

Resim

İçinde kötü bir his vardı. Bunu yapmak istemiyordu çünkü o cesur bir neferdi. Galata Rats Club kapısında bir süre bekledi acaba içindeki hisleri ona engel olacak mıydı ? Bir süre daha duraksadı ve içeri geçti. Asansöre doğru yavaş ama soğuk kanlı biçimde ilerledi. Ne kadar soğuk kanlılığını korusa da içinde bir yangın vardı. Kimsenin tahmin edemeyeceği bir yangın. Ve asansöre kadar geldi, asansörün düğmesine bastı ve asansörün gelmesini bekledi. Bu esnada garson hercai'ye içecek bir şeyler ister misiniz diye seslendi. Ancak hercai duymazdan geldi o an sadece kendi iç sesiyle konuşuyordu sürekli acaba cevap vermeli miyim diyordu. Ardından garson birden hercai'nin yanına geldi , ona sanki uyandırırmışcasına dokundu ve bir bardak su verdi. hercai bir bardak suyu 2 yudumda bitirdi teşekkür etti tam bu esnada ise asansör gelmişti. Asansöre bindi ve üst kata çıktı.
Resim

hercai, Fehmi'nin yanına çıkmıştı. Az önce içtiği su, su değil adeta içindeki yangının artması için verilmiş bir benzin gibiydi. Artık tamamen kendini kaybetmişti. Ve kararını vermişti, neferliği bırakacaktı. Yavaş adımlarla Fehmi'nin yanına gitti. Ona durumundan bahsetti ancak Fehmi umursuyormuş gibi yapsada umursamıyordu. hercai de bunu fark etmişti ama asasını emanet edeceği kimse yoktu. hercai Fehmi'ye asasını nereye bırakacağını sordu. Fehmi ise masamın üstüne cevabını verdi. hercai masanın arkasına geçti ve asayı masanın üstüne koyarken elleri titriyordu. Eski günleri aklına gelmişti o Hakir'den düşürdüğü ilk ceketi, Anu Ceketi... O günü unutamıyordu. Uzun bir iç geçirdi ve ardından asayı masanın üstüne bıraktı. Bırakır bırakmaz Fehmi'ye bir selam verdi ve hemen oradan çıktı.
Resim

Oradan çıktıktan sonra yolda uzun bir iç geçirdi arkasına dönüp acaba geri alsam mı ? diye düşündü ancak hislerine engel olamadı ve yoluna devam etti. Nereye gideceğine bir türlü karar verememişti. Sadece inzivaya çekilmek istiyordu. Hemen aklına Derin geldi. Ondan bir oda rica etmeyi düşündü. Ama oda da kalmasına izin verecek miydi orası meçhuldü, sormaktan bir şey kaybetmeyecekti.
Resim

Yoluna devam etti. Tam kapıya varmışken kafasını sol tarafında bulunan rağmene çevirdi. Uzun zamandır gazete okumamıştı. Yanına gidip bir gazete aldı ve okumaya başladı. Ön sayfadaki başlık dikkatini çekti. Dikkat Dikkat ! Sahte Materyaller yaygınlaşıyor. Alım Satım yaparken dikkat ediniz. Diye başlayan sayfayı okumaya başladı, bir süre daha okudu aklına alın teri ile elde ettiği asası geldi. Şimdi elinde olsaydı 2 alt sokakta Fanatiklere suikast düzenliyor olurdu. Ancak Neferliği bırakmıştı. Gazeteye bir süre daha göz geçirdikten sonra günün tarihini atıp cebine koydu. Ve Derin'in yanına gitmeye koyuldu.

Resim

Kapıya geldiğinde içinde kötü bir his vardı. Girmeden önce biraz gerindi, hayallere dalmaya başladı. Aklına sürekli Grimsi Pembe ve Eski günler geliyordu. Bulunduğu konumdan denize doğru kafasını çevirdi. İç çekti ve içeri girdi
Resim

İçeri girdiğinde etrafa bakındı gözleri Derin'i aradı tam o sırada Derin ona seslendi. hercai birden korkmuştu ancak bu korkusu anlıktı Derin onu yanına çağırdı. Yanına gelir gelmez hercai selam verdi ve bir süreliğine dinlenmek için oda rica etti. Derin ise hayran gözler ile hercai'yi süzüp ''Anlaşılan çok yorulmuşsun, siz Karaköy'e adım attığınızdan günden itibaren artık özgürce yaşayabiliyoruz. Bunun karşılıksız olacağını mı sandın ? Bak şu ilerideki oda senin dilediğin kadar kalabilirsin. Dedi ve hercai'ye göz kırptı. hercai ise Derin'in yanağına bir buse kondurdu ve odasına doğru inzivaya çekilmeye gitti.
Resim

Nihayet artık odasına varmıştı. Ve yatağına kıvrılıp bütün bir hayatını gözden geçiriyordu. Sürekli şu cümleleri tekrarlıyordu: Toz değmesin üzerine diye sakındıklarımız. Tozu dumana katan yıkık binalarınız. O tozdan geriye kalan bizim çatlak dudaklarımız. Diyordu. Bunu sadece kendisi için demiyordu. Tanımış olduğu bir çok kişi için diyordu. Kafasını kaldırdı yatağının yanında bulunan penceren dışarı baktı Bir süre dışarıyı izledi uçan kuşları gördü gözünden bir damla yaş düştü. Sanırım onun için yalnızlık ömür boyu zorunlu bir dersti. Tekrardan kafasını yastığa koydu ve gözlerini kapattı...

Resim

Ve hercai ölmeye yattı... 13.12.2020 21:38
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

Mesaj gönderen Sonne »

25.2.2020 Salı

Merhaba sevgili günlük uzun zamandır yazmıyordum, bugün tekrar başlıyayım dedim. Öncelikle oyuna başlar başlamaz kararımı verdim. Met 2 3 basmak için hole indim. Ve Örümcek Salgısı, Peptit Klorotoksin, Safran ve Kondrit elde etmek için Y2'mi aldım, yola koyuldum. BB 3'üm olmadığından dolayı Xenotim en son hedefim olacak.
Resim
Reçeteler görmüş olduğunuz gibi intihar sebebi ':) Ancak hepsini sıra ile temin edeceğim buna inanıyorum Tabii Met 2 3'e giden yok Met 2 2'den geçiyor önce onu üretmem gerekiyor B-)
Resim
Resim
Bu arada bunuda belirtmeden geçemeyeceğim ilk günüm olmasına rağmen siftahı Kondrit ile yaptık herhalde en yakın zamanda üretirim :relaxed: Hayırlısı olsun.
Resim
Bugünlük bu kadar sevgili günlük her ne kadar kısa olsa da daha uzun anılarımız olacağına inanıyorum.
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

Mesaj gönderen Sonne »

Bu arada ilk Safranımı şu an çektim ':)
Resim
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

berkayksesese
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen berkayksesese »

Bırak bu isleri lodos ol loncandaki herkes lodos kesiyoruz hepsini şamarliyoruz sende gir
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

Mesaj gönderen Sonne »

berkayksesese yazdı: 28 Şub 2020 09:43 Bırak bu isleri lodos ol loncandaki herkes lodos kesiyoruz hepsini şamarliyoruz sende gir
Kuklacı da barınamadınız, sancakta ne yapacaksınız ? Kale alınacak insan var alınmayacak insan var. Eğer yediremeyip Forumdan bile bunu yazıyorsan çok büyük bir acın olmalı ':) Neyse o kabuk tutmayan yaraların içinden geçeriz tekrardan üzülme. Dikkatli ol derim küçük sincap. Eminönünde niye barınamadınız bu arada unutmadan sorayım, cumartesi günleri bereketli geçmiyor muydu sizin ya, yoksa çarlarınız ban mı yedi ? Orada canınız çok yanmış anlaşılan. Sizin için tek çare oyunu bırakmaktır, NOKTA !
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Theboss
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: I Boss I

Mesaj gönderen Theboss »

Eskiden aktif olan bir günlük yazarı olarak günlüğünü keyifli buldum ne yazık ki ilgi gelmemesi yüzünden sürekli ara veriyordum yazmaya, umarım sen devam edersin eline emeğine sağlık en kısa sürede met 2 3 elde etmen dileğiyle