Karar

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Re: Karar

Mesaj gönderen BayTerapi »

Acelikerk yazdı: 24 Eki 2019 00:50 Okuyanlar umarım keyif almıştır. Erdoğanın doğum gününü kutlarım.

Hikayede özel olarak gönderme, plan yapmıştım. Farkına varmayanlar olabileceği için yazmak istedim.

- Hakan Erdoğan ismi eski GM, Erdoğana ithafen konulmuştur.
- 24 Ekim günü GM Erdoğanın doğum günüdür. Bu nedenle hikaye bu gün bitirildi.
- Ceride-i Şeref, gazetedir. Belki araştırmaya üşenen vardır, yazayım.
- Sahaf Necmiye "Rasim" kod adının verilmesi, Rasim isminin resim çizen anlamına gelmesinden ötürüdür.
- Emin kod adı ilk hain oluşundan, Yavuz ismi ise kötü,hırsız anlamına gelmesinden ötürü. Lodosa zarar verdiği için bunu uygun gördüm.
- Hayal Masum, karakterin masumiyeti ve gözlerini kaybedişinden ötürü. Gözlerini sonradan kaybeden insanların rüya görebildikleri, hayallerini görüntülü kurabildiklerini okumuştum bir yerde. Roza ve Elif isimleri Bab-ı Alide bulunan ajan Roza veya Elife gönderme.
- Ali karakterinin tek kolunun olmayışı ise Hz. Aliye bir göndermeydi. Zülfikarın ağırlığı hakkında anlatılanları bilirsiniz. Tek kolu ile harika "Arap" palası kullanması buna bir gönderme olsun diyerek yazdım.
- Sahaf Necminin eski Genç Bilgililerden oluşu zaten bölgeler kısmından okunabilir. Arzın Çocukları klan alımları ile ilgilenmesi ise yine oyun içinde posterlerde yazar. Uzun zamandır oynamıyorum ama banka civarında vardı sanırım.
- Son olarak kel ve kafa koparan taşıyan adam;"Bu arada resimdeki Gorgar’ın saçının olduğuna dikkat ediniz. O karakterle, günümüzdeki Gorgar hiç değişmedi aslında. Sadece bir dönem yayınlanmış hatalı bir versiyon sonucunda bütün karakterler saçlarını kaybetmişlerdi. Gorgar’ın saçları da bir daha asla geri gelmedi. Nükleer bir kıyamet yaşamış gibi dökülmüş oldu karakterin saçları."

Gorgarın kıyamet günlüğü ve Bölgeler:Sirkeci Garı.
Resim
Bunu okuyunca nedense şöyle bir mutlu oldum.. teşekkürler. O:-)
kedi
Kullanıcı avatarı
Rescuer
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Rescuer »

Selamlar,

Emeğine sağlık, şahsen çok beğendim.
Özellikle ilk sayfadaki akış harikaydı, sürükleyici bir yapısı var. Fakat ikinci sayfada olaylar biraz "oldu bittiye" getirilmiş gibi.
Bu tarzda farklı hikayeler okumak isterim, tebrikler.
Resim
Bitmez görünen mücadelede bir adım daha ilerlemek için...
Tılmesa
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Acelikerk »

Rescuer yazdı: 27 Eki 2019 11:22 Selamlar,

Emeğine sağlık, şahsen çok beğendim.
Özellikle ilk sayfadaki akış harikaydı, sürükleyici bir yapısı var. Fakat ikinci sayfada olaylar biraz "oldu bittiye" getirilmiş gibi.
Bu tarzda farklı hikayeler okumak isterim, tebrikler.
Sağol. İkinci sayfa gerçekten özensiz. Başlangıç cümleleri merak uyandırıcı değil. Şaşırtmıyor ve zorla bir gizem eklemeye çalıştım. Sırtımdan bir sakatlık geçirmiştim, nüksetti. Belimi, boynumu rahat hareket ettiremiyordum o nedenle yataktan çıkıp yazmak istemiyordum. 24 Ekimde bitmesini planladığım için mecburen yazdım.
Kullanıcı avatarı
AhiEvran
Sancak Beyi
Sancak Beyi
Sunucu: Anka
Lonca: Free

Mesaj gönderen AhiEvran »

Selam Acelikerk

Çok geçmiş olsun. Dikkat et kendine. :(
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!

Doğru Ceza İtiraz Formu Nasıl Doldurulur Tıkla.!

Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

AhiEvran yazdı: 28 Eki 2019 20:41 Selam Acelikerk

Çok geçmiş olsun. Dikkat et kendine. :(
Teşekkür ederim.
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Birine verilebilecek en güzel doğum günü hediyelerinden. Forumda okuduğum en güzel şeylerden biriydi, teşekkür ederim. Yazmaya devam edersen okumaya zevkle devam edeceğim.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Plafect00 yazdı: 06 Kas 2019 11:50 Birine verilebilecek en güzel doğum günü hediyelerinden. Forumda okuduğum en güzel şeylerden biriydi, teşekkür ederim. Yazmaya devam edersen okumaya zevkle devam edeceğim.
İltifat eden kişi de ayrı bir iltifat oldu. Uzun bir hikaye yazmayı istiyorum ama şuan olacak iş değil. Ben ve hikaye yeterince iyi değiliz.
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Acelikerk yazdı: 06 Kas 2019 18:02
Plafect00 yazdı: 06 Kas 2019 11:50 Birine verilebilecek en güzel doğum günü hediyelerinden. Forumda okuduğum en güzel şeylerden biriydi, teşekkür ederim. Yazmaya devam edersen okumaya zevkle devam edeceğim.
İltifat eden kişi de ayrı bir iltifat oldu. Uzun bir hikaye yazmayı istiyorum ama şuan olacak iş değil. Ben ve hikaye yeterince iyi değiliz.
Evet, benim uzun hikayeye başlamam da büyük bir hataydı. İyi yanından bakınca insanların bana yaptığı yorumlar ve her yazdığımda daha iyi olma çabam beni epey geliştirdi. Dönüp baktığımda Erg'de neler saçmalamışım böyle diyorum ama bunu diyebilmemin sebebi kendisi. :)
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
wisteria
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen wisteria »

Olay örgüsü ve kurgulaman şahane. Bu güzel yeteneğinin ve başarılarının devamını dilerim O:-)
Kullanıcı avatarı
Erdogan
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Erdogan »

Okumakta geciktiğim için üzgünüm, hayal gücüne sağlık, çok beğendim!