Oyuna Yeniden Başlamak İsteyenler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
SeboisT
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Oyuna Yeniden Başlamak İsteyenler

Mesaj gönderen SeboisT »

Merhabalar,

Ben oyunu kapalı beta döneminden itibaren takip eden, 49 seviye zamanında oyunu az çok oynamış bir oyuncuyum. Yaklaşık olarak 8 senedir beraber oyun oynadığım bir ekibim var. Piyasanın yoklukta olması sebebiyle İKV' ye başlayabilme düşüncesi oluştu kafamda. Yalnız, İKV' nın bir çok sorunun yanında yeni oyuncuyu da kabul etmediğinin farkına vardım. Oturup düşündük, hesapladık. Oyuna yeni başlayan bir ekip, Solucan' dan tutunda, kadim hidra, kenan, junon, gaffar... gibi bir çok harita patronu ile mücadele etmek zorunda ve oyunu oynayan herkes bilir bu yaratıkların ne zorluklarla kesildiğini. Kaldı ki biz 5 6 kişiyiz diyelim, oyuna başlamak isteyen bir yalnız kovboy oyuncu bu engelleri nasıl aşabilir. Yönetime mesaj attığımız da kesilebilir olduğunu söylüyorlar ve bu cevaplar bizlere komik geldi. Bazı araştırmalar ve denemeler yaptık, dışarıdan yardım gelmeden, bu engellerin aşılması çok zor ki, seviye sınırı artmış ve yeni ekipmanlarla güncellenmiş bir oyunda, biz neden eski sürümün mücadelesini aylarca verelim, sırf Karaköy' e girebilmek için. Haritalar da kimse yok, Karakürk, bronz, Cevriye Sultan, Dev Ana, Solucan, Philoteus, Dişi Örümcek, Kadim Hidra, Yeşil Hidra, Dev Komodo... Bunlar öyle 3 5 kişiyle olacak şeyler değil arkadaşlar. Bunlar için bir çok MMORPG oyununda olduğu gibi yeni başlayan oyunculara destek verilmeli. Gerekirse Eşya setleri verilmeli.
Bunlar gerçekleşmeden oyuna başlayıp, ortama katılmamız imkansız gözüktüğü için oyuna başlayamıyoruz. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Yönetimden de bir cevap bekliyorum. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
hewlet57
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: FireNation

Re: Oyuna Yeniden Başlamak İsteyenler

Mesaj gönderen hewlet57 »

Aynı dert aynı tasa eski oyunculara soruyoruz karakter satın alın dıyorlar :) Oyuna kazandıralım diyoruz gülüyorlar :) 3-5 Kişi oyuna başlıyalım diyoruz oyuna vericeğiniz paraya karakter alın diyolar.Anlamadım nasıl bir şey bu 3 kişi düşünün yeni başlıycak illede yardımmı almalı , kendi ekibiyle bişey yapamıyacakmı.

Örnek veriyorum 3-4 Kişi arkadaş grubu girdi oyuna geldi bronza Karaköyden adammı bekliycek :)
Server :Eminönü
Nick : Hewlet
Lonca : FireNation
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ismailaslan »

hewlet57 yazdı: 20 Haz 2019 01:35 Aynı dert aynı tasa eski oyunculara soruyoruz karakter satın alın dıyorlar :) Oyuna kazandıralım diyoruz gülüyorlar :) 3-5 Kişi oyuna başlıyalım diyoruz oyuna vericeğiniz paraya karakter alın diyolar.Anlamadım nasıl bir şey bu 3 kişi düşünün yeni başlıycak illede yardımmı almalı , kendi ekibiyle bişey yapamıyacakmı.

Örnek veriyorum 3-4 Kişi arkadaş grubu girdi oyuna geldi bronza Karaköyden adammı bekliycek :)
Belki bronza beklemez ama gaffara eminim bekleyecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
KIZILTAMU
İskele Babası
İskele Babası
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Unruly

Mesaj gönderen KIZILTAMU »

Karakter satın almanıza gerek yok kardeşim. Oyuna ekibinizle 1. seviyeden başlayabilirsiniz. Yardım isteyen ikv de yardım mutlaka bulur bende elimden geldiğince yardım etmek isterim tabiki
Kullanıcı avatarı
BenKutto
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: ÇaRŞı

Mesaj gönderen BenKutto »

AhiEvran bey genelde giriyor foruma,oyuna.Kendisi mütevazi biri yardımcı olur diye düşünüyorum.Sonuçta oyunun sürekliliği için yeni başlayan oyunculara destek ve yardımda bulunulması gerekiyor.Umudunuzu kaybetmeden görevlerinizi yapın sunucunuzda yardımcı olacak birileri çıkar.Şans sizinle olsun,iyi oyunlar.Bu arada hangi sunucuda oynayacağınızı belirtir misiniz belki yardımcı olabiliriz forum olarak.
Resim
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen ismailaslan »

Arkadaşlar umudunuzu yıpratmak yada yapmaya çalıştığınız şeye çamur atma niyetinde değilim lakin sağlam bir ekibiniz yoksa en fazla 39 40. seviyede bırakırsınız. Oyunda karaköy bölgesi haricinde canlı olan (oranın canlılığıda sunucuya göre) biyer yok denilebilir. Teşkilat sunucusunda yardımcı olabildiğim kadar görevlerinize yardım ederim ama en başta da dediğim gibi sağlam bi ekip yoksa boşuna başlamayın. bi yerden sonra gerçekten yardıma ihtiyaç duyacaksınız ve size sunucuda yardımda bulunan olmayacak. Eminönü sunucusunda sağlam loncaların başkanlarıyla görüşün onlarda tamam derse direk loncadan yardım alarak girin bu yola ki sonra gaffarda kenanda junonda napacağız demeyin :) umarım girmeye kalkıştığınız bu yolda oyundan daha da soğumaktan ziyade ısınır oyundan zevk alırsınız. Saygılarımla
İyi Forumlar
Resim
Kullanıcı avatarı
hewlet57
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Anladım yani yeni birinin yardım edilmeden oyunda tutunması ımkansız.Yardım edilmesse oyunda bişey yapamaz ve yardım etmekde bizim gibi oyuncuların elinde :) Bu durumu oyun görevlilerininde bildiğini düşünüyorum.Neyse artık , cevap verdiğiniz için çok teşekkürler sevgiler saygılar.
Kullanıcı avatarı
KIZILTAMU
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Unruly

Mesaj gönderen KIZILTAMU »

Yardım o seviyelerin iteminin olmamasından kaynaklanıyor aslında.Çünkü o seviyelerde dönen döviz eşya uzun zaman önceydi Kıyamet Vakti için :) Her mmorg de yardım gerekli bir şey o yüzden arkadaşlarımında dediği gibi oyun içerisinde kendinize bir lonca bulmalısınız :)
Kullanıcı avatarı
hewlet57
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Doğru söylüyorsunuz.Ne yazikki geriden ve yeni başlayacak arkadaşlar için yardımsız imkansız.Çoğu oyunda 5 kişi end game ulaşabilirken burda Gaffar dahi kesemiyor.Yazık :(
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

SeboisT yazdı: 20 Haz 2019 01:26 Merhabalar,

Ben oyunu kapalı beta döneminden itibaren takip eden, 49 seviye zamanında oyunu az çok oynamış bir oyuncuyum. Yaklaşık olarak 8 senedir beraber oyun oynadığım bir ekibim var. Piyasanın yoklukta olması sebebiyle İKV' ye başlayabilme düşüncesi oluştu kafamda. Yalnız, İKV' nın bir çok sorunun yanında yeni oyuncuyu da kabul etmediğinin farkına vardım. Oturup düşündük, hesapladık. Oyuna yeni başlayan bir ekip, Solucan' dan tutunda, kadim hidra, kenan, junon, gaffar... gibi bir çok harita patronu ile mücadele etmek zorunda ve oyunu oynayan herkes bilir bu yaratıkların ne zorluklarla kesildiğini. Kaldı ki biz 5 6 kişiyiz diyelim, oyuna başlamak isteyen bir yalnız kovboy oyuncu bu engelleri nasıl aşabilir. Yönetime mesaj attığımız da kesilebilir olduğunu söylüyorlar ve bu cevaplar bizlere komik geldi. Bazı araştırmalar ve denemeler yaptık, dışarıdan yardım gelmeden, bu engellerin aşılması çok zor ki, seviye sınırı artmış ve yeni ekipmanlarla güncellenmiş bir oyunda, biz neden eski sürümün mücadelesini aylarca verelim, sırf Karaköy' e girebilmek için. Haritalar da kimse yok, Karakürk, bronz, Cevriye Sultan, Dev Ana, Solucan, Philoteus, Dişi Örümcek, Kadim Hidra, Yeşil Hidra, Dev Komodo... Bunlar öyle 3 5 kişiyle olacak şeyler değil arkadaşlar. Bunlar için bir çok MMORPG oyununda olduğu gibi yeni başlayan oyunculara destek verilmeli. Gerekirse Eşya setleri verilmeli.
Bunlar gerçekleşmeden oyuna başlayıp, ortama katılmamız imkansız gözüktüğü için oyuna başlayamıyoruz. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Yönetimden de bir cevap bekliyorum. Teşekkürler.
Oyunda konuştuktan yaklaşık 1 saat sonra falan yazmışsın buraya,seni burada görmek güzel Seboizm. :relaxed: (VişneliTurta) Az çok neler düşündüğümü sana ifade etmiştim ilaveten birkaç sey söylemek gerekirse,mevcut oyunun şartları yeni oyuncular için biraz daha kolaylaştırılabilir.Oyuna birsuredir girmemistim ki dün girdigimde ne zamandır gaf kesemeyen bir arkadasima sordum halen gaffari kesememis ve garip tarafı ise neredeyse hergün deniyor ama birturlu olmuyor.Bir MMORPG oyunun cabuk bitirilebilir olmaması için zorlaştırılmasını anlayabiliyorum ama bir kisiyide bu kadar yıpratması anlamsız.Yaz tatili geldi,etkinlikler yapılmıyor ne zamandır,teknik sorunlar sebebiyle yapılmayan bu etkinlikler yerine etkinlik tarzı GM'lerin yardımcı olması faydalı olabilir,kim ne kaybeder ki?Yönetim zaten faso fiso.En azından ekip ufak dokunuşlar yapabilir,ona da engel olmazlar herhalde.Bu kitlenin içinde GM gordugunde heyecanlanan,hayranlıkla bakan oyuncular var halen.Bu denli saygı gördüğünüz ortamda bi güzellik yapabilir,birilerinin yuzunde tebessum olusturabilirsiniz.Tabi oyuncu kaybını dert etmiyorsanız orasını bilemem. :relaxed:
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY