Slotlarda Burası Dolu Muhabbeti

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
KuzgunXIII
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Lonca: Sons Of Anarchy

Re: Slotlarda Burası Dolu Muhabbeti

Mesaj gönderen KuzgunXIII »

LinkiNParkK yazdı: 23 May 2019 22:25 Konuyu açan arkadaşın bu şekilde karşı tarafı anlamak için düşüncelerini dile getirmesi bile benim gözümde çok hoş bir davranış.

Sizin fikirleriniz hızlı olan kapar yönünde fakat başkasının ise anlaşarak orta yolu bulmak yönünde olabilir tabi siz bunu başkaları üzerinde deneye deneye yaramadığını görüdüğünüzde sizde sıkılıp doğru bildiğiniz şekilde davranmaya başlayabiliyorsunuz. Bu karşı taraf içinde sürekli bu şekilde işler.

Kısacası bu olaylar hiç biz zaman son bulmayacaktır. Her ne kadar iyilik dolu olsanız dahi muhakkak bu tarz olaylarda oyuncular sürekli sıkıntılı durumlara maruz bırakılacaklardır.

Bunun tek bir çözümü var o da kuralları koyan kişilerin bu tarz konular üzerinde düşünmeleri. Bir arkadaş hikayeye değinmiş evet haklı olabilir fakat hikayenin önemi kadar oyuncuların huzuruda düşünülmesi gerekiliyor aksi halde o oyuncu o ortamda kısa süre sonra ayrılır.

Bende oyuna dönüş yaptığım zaman hortaklarda daha hızlı kasıldığını öğrenmiştim fakat sıra muhabbeti gibi olayların olduğunu gördüğüm andan sonra hiç girişmedim diyebilirim sadece çok sakin olduğu zamanlarda 20 dakikalık gibi sürelerle kastığımı hatırlıyorum. Bunun dışında fanatiklerde kasmayı tercih etmiştim kimseyle yüz göz olmamak için hatta ve hatta orada kasan bazı kişilerin 59 level olduklarını bilmeme rağmen hiç sıra dahi istemiyordum.

Yani kısacası ya her şeyi alttan alıp başka yerlerde kasacaksınız ya da bu tarz huzursuzluklardan kaçınılmanın imkansız olduğunu kavrayıp başka yerlerde huzur aramaya çalışıp bununda fayda vermediğini görünce oyundan tamamen kopmaya doğru ilerlediğinizin gerçeğiyle yüzleşeceksiniz ^_^

Zaman ayırıp yorumladığın için teşekkürler yazından anladığım kadarıyla bu slot muhabbetinde herkes kendince haklı ve ortak bir sonuca iki tarafta varamıyor ben kendi açımdan düşünücek olursam tavrımın yanlış olmadığı kanaatindeyim yani slota girer elim slotta ki kişiden hızlıysa farmımı yapar çıkar değilse başka slota geçerim yada ben ordayken gelen biride aynı şeyi yapabilir küfür aşşağılama ve iftira hiç bir durumda yapılması halinde yapan kişiyi haklı kılmaz bu tip insanlara slota geldiklerinde tavrını devam ettiriyosa yasaklama ve şikayet butonunu kullanıp işimize bakmamız gerekiyor sanırım
Ruhlarımızın Tanrı Dağı'nda buluşacağı eminliği ile sevdiğimiz için,Dünyada vuslatı hesaba katmadık, Özlüyoruz vesselam.
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Göster
KuzgunXIII yazdı: 24 May 2019 00:11
LinkiNParkK yazdı: 23 May 2019 22:25 Konuyu açan arkadaşın bu şekilde karşı tarafı anlamak için düşüncelerini dile getirmesi bile benim gözümde çok hoş bir davranış.

Sizin fikirleriniz hızlı olan kapar yönünde fakat başkasının ise anlaşarak orta yolu bulmak yönünde olabilir tabi siz bunu başkaları üzerinde deneye deneye yaramadığını görüdüğünüzde sizde sıkılıp doğru bildiğiniz şekilde davranmaya başlayabiliyorsunuz. Bu karşı taraf içinde sürekli bu şekilde işler.

Kısacası bu olaylar hiç biz zaman son bulmayacaktır. Her ne kadar iyilik dolu olsanız dahi muhakkak bu tarz olaylarda oyuncular sürekli sıkıntılı durumlara maruz bırakılacaklardır.

Bunun tek bir çözümü var o da kuralları koyan kişilerin bu tarz konular üzerinde düşünmeleri. Bir arkadaş hikayeye değinmiş evet haklı olabilir fakat hikayenin önemi kadar oyuncuların huzuruda düşünülmesi gerekiliyor aksi halde o oyuncu o ortamda kısa süre sonra ayrılır.

Bende oyuna dönüş yaptığım zaman hortaklarda daha hızlı kasıldığını öğrenmiştim fakat sıra muhabbeti gibi olayların olduğunu gördüğüm andan sonra hiç girişmedim diyebilirim sadece çok sakin olduğu zamanlarda 20 dakikalık gibi sürelerle kastığımı hatırlıyorum. Bunun dışında fanatiklerde kasmayı tercih etmiştim kimseyle yüz göz olmamak için hatta ve hatta orada kasan bazı kişilerin 59 level olduklarını bilmeme rağmen hiç sıra dahi istemiyordum.

Yani kısacası ya her şeyi alttan alıp başka yerlerde kasacaksınız ya da bu tarz huzursuzluklardan kaçınılmanın imkansız olduğunu kavrayıp başka yerlerde huzur aramaya çalışıp bununda fayda vermediğini görünce oyundan tamamen kopmaya doğru ilerlediğinizin gerçeğiyle yüzleşeceksiniz ^_^

Zaman ayırıp yorumladığın için teşekkürler yazından anladığım kadarıyla bu slot muhabbetinde herkes kendince haklı ve ortak bir sonuca iki tarafta varamıyor ben kendi açımdan düşünücek olursam tavrımın yanlış olmadığı kanaatindeyim yani slota girer elim slotta ki kişiden hızlıysa farmımı yapar çıkar değilse başka slota geçerim yada ben ordayken gelen biride aynı şeyi yapabilir küfür aşşağılama ve iftira hiç bir durumda yapılması halinde yapan kişiyi haklı kılmaz bu tip insanlara slota geldiklerinde tavrını devam ettiriyosa yasaklama ve şikayet butonunu kullanıp işimize bakmamız gerekiyor sanırım

Fikirlerimi biraz daha açayım.

Örneğin ben slotlara ks atan insanlardan pek hoşlanmam yani ks atılacağına konuşulup daha düzgün bir yol bulunabilir. Bu durumdan hoşlanmıyorum diye de karşıya zararım dokunmaz. Sizin haklı olarak kendinize göre bir mantık süzgeçiniz bulunmakta buna karşı değilim. Bunu rekabet ortamı diye nitelendirmişsiniz. Fakat rekabet ortamı diye insanları üzmenin bir anlamı yok. Sizi suçlamıyorum veya yargılamıyorum. İnsanlara zararınız dokunmadığı sürece bu fikrinizi savunup istediğinizi yapmakta tabi ki özgürsünüz. Fakat söyleyeceğim şey bu tarz olayların asla ve asla oyun içerisinde son bulmayacağı yani siz hortlaklarda sergilediğiniz bu davranıştan ötürü size başka yerlerde çok büyük sıkıntılar çıkartacak oyuncularla karşılacaksınız. Liste çok uzun açmaya gerek yok biraz empatiyle ne söylemeye çalıştığımı anlamışsınızdır elbette. Dünyanın en adaletli en dürüst insanı dahi olsanız mutlaka size karşı sebepsiz yere dahi olsa düşman kesilecekler çıkacaktır. Bu da sizde farklı hislere yol açacaktır. Gerek huzursuzluk, gerek daha bir çok şey. Kısacası tekrar değindiğim gibi bunların sonu asla ve asla bitmeyecektir.

İşte size göre yapmış olduğunuz şey sonuna kadar doğru iken başkasına göre kaba ve ahlaksızca karşılanmış olabilir ve bu da o kişinin yapısı gereği kendince sizi cezalandırma sonuçlarına yol açabilecektir. Bu örnekler sadece iki kişinin fikirleri üzerine verilmiş örneklemeler gerisini siz hayal edin.

Bunun dışında Köşk'te bundan aylar öncesinde bölge üzerinden her gün ama her gün hortlaklar yüzünden tartışmalar çıktığına şahit oluyordum. Hem de haddi hesabı olmayan tartışmalar. Ufacık şeyler üzerine neler neler dönüyordu. Lodos olup arz arkadaşlarını çağırtıp orada sizin gibi yeni başlamış oyunculara engel olmaktan tutun, hakirde veya karaköydeki hiç bir bossu kesmemesine kadar tutun. Oyunu 2 hafta içerisinde bırakan insanlara gözlerimle şahit oldum. Bunlardan birisi de tamamen bu hortlaklar olayı yüzünden olmuştu.

Yani bu derece bir huzursuzluk. Ama işin doğrusu kimin umrundaydı ki? Sonuçta yine de bu oyun bir şekilde gelirini elde ediyordu.

Sizi suçlamıyorum fikirlerinizden dolayı, her ne kadar ben hoş bulmasamda olabilecek fikirler deyip saygı duyarım ve zararımda dokunmaz hiç kimseye. Suçlu olan siz veya görüşlerinizi savunmayan kişiler değiller. Size geçip küfürler saydıran insan zaten ahlak dersi almamış varlıklar onlara değinmeyeceğim. O kişide suçlu (ahlaksız davranışlarından dolayı) fakat daha büyük suçlu ise bunlara sebep olan kişilerdir. Veya bu olayların doğacaklarını bilmelerine rağmen resmen kapılarını sonuna kadar açık tutan kişilerdir. İşte gerçek suçlular onlardır. Birbirimizi yemenin hiç bir anlamı yoktu. Fakat işte anlatamazsın bu oyunu oynayan oyunculara, bu söylediklerimi. Onlara bunu anlatmak bir bebeğe Matematik öğretmekten daha zordur.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
Markzuncher
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Markzuncher »

Açık bölgenin ufak tantanaları banada çok denk geldi
Kullanıcı avatarı
ScouT13Rcc
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen ScouT13Rcc »

Açık bölgede oynuyorsa herkes istediği gibi slot kesip level ve item kasabilir ama oyunun son durum değerlendirmesine bakarsak pek fazla oyuncu sayısı olmadığınıda düşünürsek arkadaşlar her nerede olursa olsun yani Karşılıklı anlaşma ve uzlaşarak bu işlerimizi yerine getirirsek çok daha sağlıklı ve samimi bir ortamda oyun oynayarak en azından oyuna yeni başlayacak ve başlayan arkadaşlara bir nebze daha bu oyuna ısıtabiliriz.

Hiç kimse 3 slot az kesince veya fazla kesince çok birşey kaybedip kazanmayacak

Bencede arkadaşlar biraz daha birbimize saygı ve sevgi çerçevesinde oynarsak çok daha güzel bi oyun ortamımız olur düşüncesindeyim :)

Saygılarımla
Hepimiz Agâh’da Doğmadık mı ?

Hancock{59} - Cortex{59} - Lieutenant{59}

Alparslantürkeş{44} - ABİK{49} - Osmanpamukoğlu{52}