▂▃▄▅▆▇█▓▒░ İKV ADİL PİYASA ░▒▓█▇▆▅▄▃▂

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Dali
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

▂▃▄▅▆▇█▓▒░ İKV ADİL PİYASA ░▒▓█▇▆▅▄▃▂

Mesaj gönderen Dali »

Merhabalar,

Sanırım herkesin düşündüğü, kafa yorduğu ve anlamaya çalıştığı konulardan birİ de item, maden, tılsım, üretim vs. her türlü alım satım ve piyasa durumu.
Her sunucuda ya da oyunun genelinde böyle mi bilmiyorum ama benim gördüğüm kadarıyla Eminönü sunucusunda herkes her şeyi kafasına göre istediği, düşündüğü ya da hayal ettiği fiyattan alma ya da satma derdinde. Yani oyunda serbest piyasa mantığının fazlasıyla cılkı çıkmış şekilde bir uygulanması söz konusu.
Kimi itemler, madenler, tılsımlar vs. bir çok oyuncunun normal yollarla, normal şartlarda ulaşamayacağı denli uzak, kimileri değerinin çok altında ya da üstünde. Ama genellikle üstünde.
Zaten oyun Karaköy'e girenler ve giremeyenler olarak ikiye ayrılmış durumdayken, piyasanın böylesine dengesizce seyretmesi oyunda çok büyük bir adaletsizlik ve tabiri caizse "zenginin daha zengin, fakirin daha
fakir"
olduğu bir ortam yaratmakta.

Evet, bir çok kişinin kabul ettiği gibi yönetimin bir çok konuda eksiği yahut da yetişemediği durumlar var. Ancak biraz da biz oyuncuların üstüne düşen ve mevcut duruma sürekli isyan edip, bir şeylere verip veriştirmek yerine, hali hazırdaki durumu göz önüne alarak, biz oyuncuların da üstüne düşen sorumlulukları yaparak, kısmen de olsa elimizden geldiğince oyunu daha keyifli oynanabilir bir hâl aldırmaya çalışabiliriz.

Eğer herkes "önce ben ve cebimi doldurmak" mantığından önce, bir ürünü olması gereken adil fiyatından alıp, satmaya gayret gösterirse, oyunun eski güzel ve kalabalık günlerine dönmesi için bizler de elimizden geleni yapmış olmanın verdiği rahatlığı duyarız.
Bu bağlamda önerim şudur ki; öncelikle bu konuyu sürekli güncel tutarak herkesin görmesini ve aynı hassasiyeti göstermesini sağlamak olacaktır.
Ayrıca bu konu altından her türlü item, maden, materyal, tılsım vs. ürünün sunuculardaki mevcut fiyat aralıklarını ve mantıken olması gereken fiyatları elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce yazmaya çalışırsak, bir süre
sonunda tüm yorumlardan alınan verileri ortak bir paydada buluşturarak ortak bir "ürünün doğru fiyatlandırılması" durumunu sağlamış oluruz. Ve kısa bir zamanda yazılan tüm "ÜRÜN-FİYAT" durumunu bir tablo halinde yayınlayıp, bu fiyat dengesizliği ve adaletsizliğini büyük oranda ortadan kaldırmış oluruz diye düşünüyorum.

Forum Yöneticilerine Not: Eğer izin verirseniz, bu konudaki yorumlar, hemen hemen her ürünün değerleri yorum olarak yazılana dek, yani bir süre Genel Etkileşim kısmında kalırsa, istediğimiz "ÜRÜN-FİYAT" tablosu oluştuğunda, tablo halinde konuyu "Kapalı Çarşı" kısmına taşırız. Şimdiden anlayışınız için teşekkürler.
Ancande
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: Mamba

Re: ▂▃▄▅▆▇█▓▒░ İKV ADİL PİYASA ░▒▓█▇▆▅▄▃▂

Mesaj gönderen Ancande »

Kesinlikle yukarıda kalmalı bu başlık çok faydalı olabilir piyasayı tam bilmeyen insanlar için
Kullanıcı avatarı
Newbie
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Newbie »

Karaköy geldikten sonra açılmış belkide en doğru konu. Kesinlikle piyasadan haberdar olmayanlar veya kafasına göre materyal satanların görmesi gerekiyor.
Düşünmek için vakit kalmadı...
Kullanıcı avatarı
Thrashmetal
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Thrashmetal »

İlk önce droplarda iyileştirme getirilmesi bu tarz konuların açılmasına sebebiyet vermiyeceğini düşünüyorum çünkü 5-10 defa üst üste kesilen aynı boss ne yazık ki istenilen materyalden 2 ya da 3 tane veriyor.Yetmiyor ya hiç torba atmıyor ya 1 torba atıyor ya da 3
Kullanıcı avatarı
BunudaBanlayin
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Time Of Death

Mesaj gönderen BunudaBanlayin »

Yapılması gereken tek şey Boss materyallerinin, Madenlerin ve boss ganimetlerini şans oranlarını yükseltmesi. Bunu ısrarla neden yapmıyorlar anlamış değilim. Hele şu bono muhabbetinden sonra karaköyde Arz Lodos bayraksız dolanan çok az oyuncu var ! Ayrıca 500m olan sentetik ipeğe 800m çekiyorlar, ağustosta 250-300m olan m1 e 1.000.000.000 çekiyorlar!

Yönetimin bu kadar acımasız olup, zengin olmayıp helaliyle oyunda birşeyler yapmaya çalışanlara destek çıkmaması tuhaf !
Kullanıcı avatarı
Different
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Different »

:clap: :clap: :clap: :flag_tr:
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
maskoff
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen maskoff »

Güzel konu ama yöneticiler 3 maymunu oynamaya devam edecektir.
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

DUYURU
01.03.19 Güncelleme Notu

[*]Tanzim Satış Noktaları Eklendi.
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
DevletBeyI
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Lonca: B E Y & H U N

Mesaj gönderen DevletBeyI »

Sen çok güzel yazmışsın, gerçekten takdir ettim.
Lakin merak ettiğim konu; Yöneticiler burada ne yapabilecek ki?

Piyasanın neden bu kadar yüksek olduğunu herkes bir nevi biliyor. Oyun içinde savaşmak, açık bölge olması bide herkes üretim yaptığı için elde avuçta pek bir şey kalmıyor.
Elinde olanlar ise daha cüzi bir miktarda satmayı hedefliyor bu da onun ve oyun alanında kaç kişi var ise onları da etkiliyor.
Çünkü bir kişi fiyatı yükseltirse diğeri de yükseltir bu şekilde zincirleme olarak gider..

Yine de bu konuyu çok yakından takip edeceğim inşallah güzel sonuçlar üretir.. B-)
#DevletBey diyeceksiniz..

HunxDEVLET
ıDEVLETBEYı
dıstuRbed
Kullanıcı avatarı
Darkxfearless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen Darkxfearless »