Oyun Hakkında

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: Oyun Hakkında

Mesaj gönderen ismailaslan »

Yapıtlar : Oyuna Meyve Agaçları Getirilebilir Yada Çeşme Gibi Yapıtlar Getirilebilir Su İçme Animasyonları Yada Elma Yeme Animasyonları Getirilebilir Hp Özellikli Olabilir vs vs.

Yetenek Hocaları +1 : Her Karaktere Özel 1 veya 2 Yeteneği Geliştirilebilir Bu Dirençlerin Azalmasını Bi Nebze Olsun Dengeler Diye Düşünüyorum Bunu Da Ufak Tefek Görevler Yapılarak Sağlanabilir ..

Antrenman Haritası : Oyuna Bir Antrenman Haritası Getirilebilir Büyücülerin Çevirmesini Geliştirmesine Faydalı Olabilir

Harita : Oyundaki Harita Daha Görünür Bir Hale Getirilip Maden ve Npclerin Simgeleri Büyültülebilir Yeni Oyuncuların Bulması Kolaylaştırılabilir

Balıkçı : Mantıksal Açıdan Balıkçının Görevlerine Balık Tutma Gibi Bir Görev Eklenebilir 1 Kereliğe Mahsus Bir Olta İle :) +1 Saatli Balıklar Tutulup Yiyecek Olarak Can Ve Kudret Olarak Kullanılabilir ..

Yiyecek : Oyuna Yiyecekler Eklenebilir Bu Yönetimin Hayal Dünyasına Kalmış Buda Yukarda Bahsettiğim Gibi Saatlik Olabilir..

Şenlik Alanı : Oyuna Şenlik Alanı Haritası Yapılabilir Ne Eklenir Onu Bilemedim :D

Pazar : Oyuna Pazar Alanı Getirilebilir Oyuncular Burda Satmak İstediği Eşyaları Satar Sohbet Ekranındaki Kirlilik Azaltılır Yada Sohbet Ekranına Pazar Diye Bi Ekleme Getirilebilir Yine Sohbet Ekranındaki Kirlilik Azalmış Olur ..

Karakter : Karakterimizin Bence Bazı Eksikleri Var Kolye Yada Yüzük Gözükebilir Sonra Yorulma Gibi Bi Faktör Eklenilebilir Çünki Ha Babam Ha Koşuyor Neferler :D

Kitap : Necmiden Kitap Alınıp Okunabilir Bununla Günlük Görevler Hatta Etkinlikler Yapılabilir İşte Özeti Vs.

Atölye : Oyuna Atölye Kısmı Getirilebilir Burda Oyuncular Asa Zırh Ceket Tasarlıyıp Forumdaki Oyuncuların Oylarıyla Yada Atölye Üyelerinin Oyuna Getirilebilir Güzel Şeyler Çıkar Diye Düşünüyorum
Resim
DADASS
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Asker O Şimdi

Mesaj gönderen DADASS »

ismailaslan yazdı: 09 Ağu 2018 06:15 Öncelikle Selamın Aleyküm ...
Bu Konumda Oyuna Gelmesini Gelirse İyi Olacağını Düşündüğüm İçerikleri Herkesle Paylaşıcağım Yönetim İlgilenir Mi Umursar Mı Bilmem .. Neyse Konumuza Gelelim Uzun Süredir Düşündüğüm İçerikler Var Bunları Aklıma Geldikçe Buraya Yazacağım...
Başlayalm..

Berber: Oyunda Oyuncuların Cüzi Miktarda Oyun Parasıyla Saç Boyama Yada Kısaltma Gibi Şeyleri Yapabildiği Bir Npc Getirilebilir .. Oyunun Hikayesinde Saçma Duracağını Sanmıyorum Kıyamet Zamanında Terzi Çalışıyorsa Berber De Olabilir..

Teşkilat Yardım Ekibi(Neferleri): 5 Veya 6 Kişilik Gruplar Halinde Katılabildiğimiz Ağah Beyin Önderliğinde Olan Bir Grup Görevini Yapamayan Oyunculara Bkz.Gaffar Bey vs. Yardım Edicek Grup Bu Oyundaki Oyuncular Tarafından Olursa Cüzi Miktarda Oyun Parası Verilebilir Yada Bot Oyuncular Olarak Sağlanabilir..

Yetenek Hocaları : Her Sınıf İçin (Savaşcı,Şifacı,Büyücü) Öğretmen Tarzı Npcler Getirilebilir Yetenekler Ordan Alınabilir Oyunun Hikayesi ve Mantıksal Açıdan Daha Güzel Olacağını Düşünüyorum

Konuşmalar: Oyundaki Boss'ların Kendine Özgü Sözlerine Seslendirme Yapılabilir Bkz. Gaffar Bey: Kaosa kimse hükmedemez!

Evlilik : Kimine Göre Saçma Kimine Göre Mantıklı Gelebilir Ama Benim Fikrim Şu Konuda Belirli Bi Seviye Üstü Oyuncuların Lonca Lisansı Gibi Bi Eşyayla Bkz. Nişan Yüzüğü Evlenmeleri Ve Yanyanayken Daha Fazla xp Yada Daha Fazla Direnç Gibi Şeyler Verilebilr..

Maden : Oyundaki 1. Seviye Pek İş Görmeyen Obsidyen Gibi Madenlerin Günlük Görevlerle 1k 10k .. Gibi Fiyatlara Satılması ..
:clap: :clap:
Kullanıcı avatarı
kurtcuozii
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen kurtcuozii »

Bir konsinye getirseler razıyım.
Resim

Afanesiyevo
Kullanıcı avatarı
Nixita
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Sancak
Lonca: PersPektiF
İletişim:

Mesaj gönderen Nixita »

İlk önce oyun ile yakından ilgilenecek bir ekip getirsinler sonrasını sonra düşünürüz...
Resim
Nefes almak değil nefes olmak mesele ( Nefesim olur musun? )
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

Thrashmetal yazdı: 09 Ağu 2018 18:35 Bu ekip her zaman işini sessiz bir şekilde yapmıştır.Olayı bir de şu açıdan yorumlayacak olursak buradaki amaç başka MMORPG oyunları ile aynı olmamak gibi.Zira Gorgar Soru-Cevap kısmında Transistör görevinin zorluğu hakkındaki eleştiri için”En azından acımasız Kore oyunları gibi 400 tane materyal istemiyoruz”demişti.Yani şu an bahsettiklerin Metin 2 oyununa ait özellikler.Asla savunmak gibi bir durum söz konusu değil bazı durumlarına bende çok ağır eleştirilerde bulunuyorum.
Acımasız Kore oyunlarına kurban olayım. Yaptıkları oyunun haline bak serverler bomboş. Millet kafayı yemiş tırtıl kesiyoruz hedef mi belli değil.Denge yok,gözlük yok, madenler denizde doğuyor ve bunları görmezden gelen bir ekip...
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Bu oyuna gelecek en güzel eklenti şu anki ekibin istafısını verip yerine bu oyuna Gönülünü veren oyuncuların gelmesidir .
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ismailaslan »

Bu Oyuna Büyük Abilerimin Oynamasını Görerek Başladım 39 Zamanlarıydı Derindeki Sır Paketinin Çıkmasına 4 5 Ay Kala Oyuna Girince Çıkmak Gelmiyordu İçimden Hele O Islık Çalanı Elime Aldığım Zamanlar :D Neyse Gel Zaman Git Zaman Böyle Devam Etti Ta Ki Oyunun Resmen Çöküşünü Belirten Tılsımlar Oyuna Gelene Kadar Sonra Büyük Bir Çoğunluk Oyunu Bıraktı Alışkanlık Haline Getirip (Bağımlılık) Bırakamayanlar Devam Etti Buraya O Kadar Şey Yazdım Şu Yapılabilir Bu Yapılabilir Tarzında Uzun Zamandır (2 Yıl) 1 Tanesinin Umursandığını Görmedim Bu Forum Neden Var ? Bu Oyunun Forumu Buraysa Eğer Burda Oyuncular Sıkıntılarını Paylaşır İlgili Arkadaşlarda Bunların Giderilmesini Sağlar Oyun Yawaş Yawaş Pay To Win'e Dönmeye Başladı Oyunu Bırakmadım Girmiyorum Çünki Oyunlar Kafa Dağıtmak İçindir Oyuna Girdiğimde Zevk Vermiyor Eskisi Gibi Bide Şu Açıdan Düşünmek Lazım Hiçbi Sevgilin İlk Sevgilin Gibi Olmaz Onun Yeri Ayrıdır Yani Eskilerin Tadı Eskideydi Şuan Öyle Bi Tadı Yok Belkide Bu Yüzdendir Neyse Daha Fazla Uzatmadan Oyunu Oynayan Arkadaşlara Başarılar Diler Bu Konuma Cevap Veren Arkadaşlara'da Teşekkür Ederim Yine Aklımdan Geçenleri Yazmaya Devam Edeceğim

Sayqılar ..
Resim
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Berber: Oyunda Oyuncuların Cüzi Miktarda Oyun Parasıyla Saç Boyama Yada Kısaltma Gibi Şeyleri Yapabildiği Bir Npc Getirilebilir .. Oyunun Hikayesinde Saçma Duracağını Sanmıyorum Kıyamet Zamanında Terzi Çalışıyorsa Berber De Olabilir..
Bu dediğin diğer oyunlara özenti olur ve hırsızlar için büyük bir güneş doğmuş olur. Şahsen olumsuz görüyor, tavsiye etmiyorum.
Teşkilat Yardım Ekibi(Neferleri): 5 Veya 6 Kişilik Gruplar Halinde Katılabildiğimiz Ağah Beyin Önderliğinde Olan Bir Grup Görevini Yapamayan Oyunculara Bkz.Gaffar Bey vs. Yardım Edicek Grup Bu Oyundaki Oyuncular Tarafından Olursa Cüzi Miktarda Oyun Parası Verilebilir Yada Bot Oyuncular Olarak Sağlanabilir..
Bu dediğin ancak ücretli çalışacak oyuncular lazım ki Sobee bunu göze almaz. Mesela bu gruptan biri olarak ben olsaydım diğer arkadaşlarımla birlikte müsait zaman dilimim bir olmayabilir ve bu nedenle grup daimi eksik olacak.
Yetenek Hocaları : Her Sınıf İçin (Savaşcı,Şifacı,Büyücü) Öğretmen Tarzı Npcler Getirilebilir Yetenekler Ordan Alınabilir Oyunun Hikayesi ve Mantıksal Açıdan Daha Güzel Olacağını Düşünüyorum
Bahsi geçen hocalar, Rehber misali olarak belirtmek istemişsin sanırım. Daha önce Rehber takımı vardı hatırlar mısınız bilmem? sanırım suistimal edildiğinden dolayı kaldırıldı ve daha geri döneceğini hiç sanmıyorum.
Konuşmalar: Oyundaki Boss'ların Kendine Özgü Sözlerine Seslendirme Yapılabilir Bkz. Gaffar Bey: Kaosa kimse hükmedemez!
Mantıklı, olabilir. Oyuna renk katacak bir uygulama..
Evlilik : Kimine Göre Saçma Kimine Göre Mantıklı Gelebilir Ama Benim Fikrim Şu Konuda Belirli Bi Seviye Üstü Oyuncuların Lonca Lisansı Gibi Bi Eşyayla Bkz. Nişan Yüzüğü Evlenmeleri Ve Yanyanayken Daha Fazla xp Yada Daha Fazla Direnç Gibi Şeyler Verilebilr..
Metin2, çakma karakterler, hırsızlık ve dolandırıcılığın artışı demektir. Olumsuz görüyor, tavsiye etmiyorum.
Maden : Oyundaki 1. Seviye Pek İş Görmeyen Obsidyen Gibi Madenlerin Günlük Görevlerle 1k 10k .. Gibi Fiyatlara Satılması ..
Oyun parası daha seri kazanılması ile oyunun dengesini iyice sarsması demektir. Olumsuz görüyor, tavsiye etmiyorum.

Şahsi görüşlerimdir. Görüş ve önerinize saygım var. Hayırlı günler..
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Evlilik hariç hepsi oyuna eklenebilir bence
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
MeLankoLkBanyemS
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen MeLankoLkBanyemS »

Bu Konumda Oyuna Gelmesini Gelirse İyi Olacağını Düşündüğüm İçerikleri Herkesle Paylaşıcağım Yönetim İlgilenir Mi Umursar Mı Bilmem .. Neyse Konumuza Gelelim Uzun Süredir Düşündüğüm İçerikler Var Bunları Aklıma Geldikçe Buraya Yazacağım...
Başlayalm..

Tek mantıklı gelen yazdığın en son madde. Onun harici yıllardır söylenen şeyler zaten, peh deyip geçiyoruz. Ayriyeten lütfen gökkuşağı gibi yazma.