Oyun Hakkında

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Oyun Hakkında

Mesaj gönderen ismailaslan »

Öncelikle Selamın Aleyküm ...
Bu Konumda Oyuna Gelmesini Gelirse İyi Olacağını Düşündüğüm İçerikleri Herkesle Paylaşıcağım Yönetim İlgilenir Mi Umursar Mı Bilmem .. Neyse Konumuza Gelelim Uzun Süredir Düşündüğüm İçerikler Var Bunları Aklıma Geldikçe Buraya Yazacağım...
Başlayalm..

Berber: Oyunda Oyuncuların Cüzi Miktarda Oyun Parasıyla Saç Boyama Yada Kısaltma Gibi Şeyleri Yapabildiği Bir Npc Getirilebilir .. Oyunun Hikayesinde Saçma Duracağını Sanmıyorum Kıyamet Zamanında Terzi Çalışıyorsa Berber De Olabilir..

Teşkilat Yardım Ekibi(Neferleri): 5 Veya 6 Kişilik Gruplar Halinde Katılabildiğimiz Ağah Beyin Önderliğinde Olan Bir Grup Görevini Yapamayan Oyunculara Bkz.Gaffar Bey vs. Yardım Edicek Grup Bu Oyundaki Oyuncular Tarafından Olursa Cüzi Miktarda Oyun Parası Verilebilir Yada Bot Oyuncular Olarak Sağlanabilir..

Yetenek Hocaları : Her Sınıf İçin (Savaşcı,Şifacı,Büyücü) Öğretmen Tarzı Npcler Getirilebilir Yetenekler Ordan Alınabilir Oyunun Hikayesi ve Mantıksal Açıdan Daha Güzel Olacağını Düşünüyorum

Konuşmalar: Oyundaki Boss'ların Kendine Özgü Sözlerine Seslendirme Yapılabilir Bkz. Gaffar Bey: Kaosa kimse hükmedemez!

Evlilik : Kimine Göre Saçma Kimine Göre Mantıklı Gelebilir Ama Benim Fikrim Şu Konuda Belirli Bi Seviye Üstü Oyuncuların Lonca Lisansı Gibi Bi Eşyayla Bkz. Nişan Yüzüğü Evlenmeleri Ve Yanyanayken Daha Fazla xp Yada Daha Fazla Direnç Gibi Şeyler Verilebilr..

Maden : Oyundaki 1. Seviye Pek İş Görmeyen Obsidyen Gibi Madenlerin Günlük Görevlerle 1k 10k .. Gibi Fiyatlara Satılması ..
Resim
Kullanıcı avatarı
turkneferi
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü

Re: Oyun Hakkında

Mesaj gönderen turkneferi »

Bunlar yerine güncelleme geldiğinde büyücü için örneğin aynı efsunun 125 150 175 200 hasar veren eşyaları (sadece tek efsunlu) fanatik vb. yaratıklardan düşse bir npc de herkes istediği 1 hasar ve 1 yardımcı efsunu birleştirip kendi kombinasyonlarını yapabilseydi.
Resim
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

ismailaslan yazdı: 09 Ağu 2018 06:15 Öncelikle Selamın Aleyküm ...
Bu Konumda Oyuna Gelmesini Gelirse İyi Olacağını Düşündüğüm İçerikleri Herkesle Paylaşıcağım Yönetim İlgilenir Mi Umursar Mı Bilmem .. Neyse Konumuza Gelelim Uzun Süredir Düşündüğüm İçerikler Var Bunları Aklıma Geldikçe Buraya Yazacağım...
Başlayalm..

Berber: Oyunda Oyuncuların Cüzi Miktarda Oyun Parasıyla Saç Boyama Yada Kısaltma Gibi Şeyleri Yapabildiği Bir Npc Getirilebilir .. Oyunun Hikayesinde Saçma Duracağını Sanmıyorum Kıyamet Zamanında Terzi Çalışıyorsa Berber De Olabilir..

Teşkilat Yardım Ekibi(Neferleri): 5 Veya 6 Kişilik Gruplar Halinde Katılabildiğimiz Ağah Beyin Önderliğinde Olan Bir Grup Görevini Yapamayan Oyunculara Bkz.Gaffar Bey vs. Yardım Edicek Grup Bu Oyundaki Oyuncular Tarafından Olursa Cüzi Miktarda Oyun Parası Verilebilir Yada Bot Oyuncular Olarak Sağlanabilir..

Yetenek Hocaları : Her Sınıf İçin (Savaşcı,Şifacı,Büyücü) Öğretmen Tarzı Npcler Getirilebilir Yetenekler Ordan Alınabilir Oyunun Hikayesi ve Mantıksal Açıdan Daha Güzel Olacağını Düşünüyorum

Konuşmalar: Oyundaki Boss'ların Kendine Özgü Sözlerine Seslendirme Yapılabilir Bkz. Gaffar Bey: Kaosa kimse hükmedemez!

Evlilik : Kimine Göre Saçma Kimine Göre Mantıklı Gelebilir Ama Benim Fikrim Şu Konuda Belirli Bi Seviye Üstü Oyuncuların Lonca Lisansı Gibi Bi Eşyayla Bkz. Nişan Yüzüğü Evlenmeleri Ve Yanyanayken Daha Fazla xp Yada Daha Fazla Direnç Gibi Şeyler Verilebilr..

Maden : Oyundaki 1. Seviye Pek İş Görmeyen Obsidyen Gibi Madenlerin Günlük Görevlerle 1k 10k .. Gibi Fiyatlara Satılması ..
  • Boss'ların konuşması güzel olur Kader Mühürlerinde konuşuyordu diye hatırlıyorum 2-3 saat oynamıştım
  • En önemlisi oyuncu tipi değiştirme gelmeli Karaköy'de Npc'nin birisine yapın örnek mesela 1 saç değiştirmeyi 95 Akçe Sakal Değiştirme 95 Akçe Bu Kadar Basit Şu Oyunda Para Kazanılmayacak Yer Yok
  • Artık şu tılsımlar aynı şekil bir Npc ile akçe karşılığında satılmaya başlasın herkes üretemiyor çoğu kişi tılsım olmadığı için oyunu bırakıyor tılsım satılırsa en azından oyunda çoğu kişi tılsım sahibi olur ve herkes rahatça oynar kimsede ezilmez oyunda bu sayede en büyük sorun bu zaten oyunda
  • evlilik saçma olur o olmasın
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Evlilik hariç diğerleri güzel.İçeriği zenginleştirip oyunu canlı tutmak lazım ama tek içeriğimiz boss kesmek.
Yani oyunda sadece eşya üzerine gelişiyoruz.Yetenek geliştirme yok.Efsun geliştirme , silah geliştirme yok veya bir silahı efsun ile özelleştirme yok.Zırh vesaire geliştirme yok.Eşyalara taş vs. ekleme gibi bir şey yok.Günlük görev yok.Düello sistemi yok.Lonca savaşı için bir özellik yok.LP için doğru düzgün kullanım alanı yok.Kostüm sistemi yok.Ticaret penceresinden başka ticaret için bir olay yok.Ki bu durumda genele yazamayan kişi düzgün ticaret yapamıyor.Pazar alanı yok.Kupkuru bir oyun oldu iyice.Bu tür şeyler oyuncuya çeşitli yollar sunar.Biri gider taş vs için uğraşır , biri gider efsun için , biri gider yetenekler için, biri materyal düşürüp silah , zırh geliştirir vs.Fazladan kod yazmak istemeyip daha fazla bu sistem üzerine devam edemezler.Anca böyle loncası olupta çatır çatır eşyaları dizip paketten memnun kalanlar oynar.Bunca yılın birikimini bırakamayanlar oynar.Yeni oyunculara şans tanımak 50 seviye nadide silahı 2,3m maliyetine getirmek değil.Orası da ayrı bir komedi değil mi zaten ? Grup bölgelerine kadar herşey güzel ama sonrası tam bir fiyasko.Grup bölgesine girmek için grup bölgesinin eşyalarına sahip olmanızın gerekmesi bunu açıklıyor zaten.Ve dahası o grup bölgelerinin yeni başlayan normal tılsımsız ve hasarı az oyuncular için saatlerce sürmesi.Veya pahalı tılsımlara sahip olmanızın gerekmesi.600'e çekilen dirençler tuzu biberi.Bunları full+full karakterlerle mi deneyipte hesaplıyorlar bilemiyorum.Yazınca duramıyorum konu nereye geldi :)
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Serinplay yazdı: 09 Ağu 2018 13:07 Evlilik hariç diğerleri güzel.İçeriği zenginleştirip oyunu canlı tutmak lazım ama tek içeriğimiz boss kesmek.
Yani oyunda sadece eşya üzerine gelişiyoruz.Yetenek geliştirme yok.Efsun geliştirme , silah geliştirme yok veya bir silahı efsun ile özelleştirme yok.Zırh vesaire geliştirme yok.Eşyalara taş vs. ekleme gibi bir şey yok.Günlük görev yok.Düello sistemi yok.Lonca savaşı için bir özellik yok.LP için doğru düzgün kullanım alanı yok.Kostüm sistemi yok.Ticaret penceresinden başka ticaret için bir olay yok.Ki bu durumda genele yazamayan kişi düzgün ticaret yapamıyor.Pazar alanı yok.Kupkuru bir oyun oldu iyice.Bu tür şeyler oyuncuya çeşitli yollar sunar.Biri gider taş vs için uğraşır , biri gider efsun için , biri gider yetenekler için, biri materyal düşürüp silah , zırh geliştirir vs.Fazladan kod yazmak istemeyip daha fazla bu sistem üzerine devam edemezler.Anca böyle loncası olupta çatır çatır eşyaları dizip paketten memnun kalanlar oynar.Bunca yılın birikimini bırakamayanlar oynar.Yeni oyunculara şans tanımak 50 seviye nadide silahı 2,3m maliyetine getirmek değil.Orası da ayrı bir komedi değil mi zaten ? Grup bölgelerine kadar herşey güzel ama sonrası tam bir fiyasko.Grup bölgesine girmek için grup bölgesinin eşyalarına sahip olmanızın gerekmesi bunu açıklıyor zaten.Ve dahası o grup bölgelerinin yeni başlayan normal tılsımsız ve hasarı az oyuncular için saatlerce sürmesi.Veya pahalı tılsımlara sahip olmanızın gerekmesi.600'e çekilen dirençler tuzu biberi.Bunları full+full karakterlerle mi deneyipte hesaplıyorlar bilemiyorum.Yazınca duramıyorum konu nereye geldi :)
Kostüm, taş ekleme ne ya. 😂
kedi
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

BayTerapi yazdı: 09 Ağu 2018 13:20
Serinplay yazdı: 09 Ağu 2018 13:07 Evlilik hariç diğerleri güzel.İçeriği zenginleştirip oyunu canlı tutmak lazım ama tek içeriğimiz boss kesmek.
Bir bilinmez ... paranormal bir olay.... bir fenomen.... bir efsane....dilden dile aktarılmış bir hikaye...bir söylenti...uzak diyarların türküsü....uzayın derinliklerinden gelen....yeraltında bir şehir...ayın karanlık yüzü...bilemedim ne acaba ?
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Serinplay yazdı: 09 Ağu 2018 13:44
BayTerapi yazdı: 09 Ağu 2018 13:20
Bir bilinmez ... paranormal bir olay.... bir fenomen.... bir efsane....dilden dile aktarılmış bir hikaye...bir söylenti...uzak diyarların türküsü....uzayın derinliklerinden gelen....yeraltında bir şehir...ayın karanlık yüzü...bilemedim ne acaba ?
Çok açık konuştun, anladım. 👍
kedi
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Bilmiyorum Beyler Napıyorlar Belki Uğraşıyorlardır Ama Her Ne Yapıyorlarsa Kimseden Habersiz Yapmaları Biraz İlginç
Resim
Kullanıcı avatarı
Thrashmetal
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Thrashmetal »

Bu ekip her zaman işini sessiz bir şekilde yapmıştır.Olayı bir de şu açıdan yorumlayacak olursak buradaki amaç başka MMORPG oyunları ile aynı olmamak gibi.Zira Gorgar Soru-Cevap kısmında Transistör görevinin zorluğu hakkındaki eleştiri için”En azından acımasız Kore oyunları gibi 400 tane materyal istemiyoruz”demişti.Yani şu an bahsettiklerin Metin 2 oyununa ait özellikler.Asla savunmak gibi bir durum söz konusu değil bazı durumlarına bende çok ağır eleştirilerde bulunuyorum.
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Thrashmetal yazdı: 09 Ağu 2018 18:35 Bu ekip her zaman işini sessiz bir şekilde yapmıştır.Olayı bir de şu açıdan yorumlayacak olursak buradaki amaç başka MMORPG oyunları ile aynı olmamak gibi.Zira Gorgar Soru-Cevap kısmında Transistör görevinin zorluğu hakkındaki eleştiri için”En azından acımasız Kore oyunları gibi 400 tane materyal istemiyoruz”demişti.Yani şu an bahsettiklerin Metin 2 oyununa ait özellikler.Asla savunmak gibi bir durum söz konusu değil bazı durumlarına bende çok ağır eleştirilerde bulunuyorum.
Amacım Oyunun Metin2 Ye Benzemesi Yada Onun Gibi Olması Değil Bu Oyun Türk Yapımı Ve Gelişmesini Dünya Çapında İlerlemesini İstediğim İçin Buraya Fikirlerimi Yazıyorum Belki Yönetim Herhangi Birini Yapabilir Oyuna Ekleyebilir Ufak Bi Umudum Var Kardeşim O Açıdan

Saygılar ..
Resim