IKV Nefer Yetenek Dağılım Sihirbazı Açıldı

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Türk Harekat Timi

IKV Nefer Yetenek Dağılım Sihirbazı Açıldı

Mesaj gönderen aydineray »

Merhaba Neferler,

Daha önce "IKV Nefer Yayınlandı" yazısında bahsettiğim gibi "Yetenek Dağılım Sihirbazı" aracının ön geliştirmesini tamamladım ve yayına aldım. Yetenek Dağılım Sihirbazı yardımıyla hangi yeteneklere kaç adet yetenek vereceğinizi planlayabilir ve diğer neferlere yardımcı olması amacıyla paylaşabilirsiniz. Ek olarak, sitede en popüler olan dağılımlar gösterilmektedir. Bu sıralama, oluşturduğunuz yetenek dağılımının görüntülenme sayısına bağlıdır. En çok görüntülenen yetenek dağılımlarını inceleyebilirsiniz.

Yetenek Dağılım Sihirbazı'na ulaşmak için tıklayınız

Yetenek dağılım sihirbazında istediğiniz bir seviye için de dağılım oluşturabilirsiniz. Bu sayede aşama aşama diğer neferlere yol göstermeniz daha kolay olacaktır. Kullanım açısından zor olmamasını istediğimizden ötürü yetenek kutusu ve sınıf seçimi oyundaki ile aynı yapılmıştır. Yetenek dağılımınızı oluşturduğunuzda yönlendirildiğiniz adresi istediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. Örneğin; Savaşçı Başlangıç yetenek dağılımı.

Yetenek dağılımı oluşturmak için IKV Nefer üzerinde bir üyelik oluşturmanıza gerek yok. Aracı, üye olmayan kişiler de sayfayı ziyaret ederek kullanabilir.

Araç içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız (yanlış hesaplama, aktif olmaması gereken bir yetenek vs.) lütfen bildirmekten çekinmeyin. Umarım tüm neferler için yararlı olur :blush:
Beyazköşk: Raun, Raunn, Raunxşifa, Bagatur

Eminönü: Raun

Projeler: IKVNefer (Durduruldu) - IKVNefer Mobil (Durduruldu)
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: IKV Nefer Yetenek Dağılım Sihirbazı Açıldı

Mesaj gönderen movie »

aydineray yazdı: 01 Haz 2018 06:09 Merhaba Neferler,

Daha önce "IKV Nefer Yayınlandı" yazısında bahsettiğim gibi "Yetenek Dağılım Sihirbazı" aracının ön geliştirmesini tamamladım ve yayına aldım. Yetenek Dağılım Sihirbazı yardımıyla hangi yeteneklere kaç adet yetenek vereceğinizi planlayabilir ve diğer neferlere yardımcı olması amacıyla paylaşabilirsiniz. Ek olarak, sitede en popüler olan dağılımlar gösterilmektedir. Bu sıralama, oluşturduğunuz yetenek dağılımının görüntülenme sayısına bağlıdır. En çok görüntülenen yetenek dağılımlarını inceleyebilirsiniz.

Yetenek Dağılım Sihirbazı'na ulaşmak için tıklayınız

Yetenek dağılım sihirbazında istediğiniz bir seviye için de dağılım oluşturabilirsiniz. Bu sayede aşama aşama diğer neferlere yol göstermeniz daha kolay olacaktır. Kullanım açısından zor olmamasını istediğimizden ötürü yetenek kutusu ve sınıf seçimi oyundaki ile aynı yapılmıştır. Yetenek dağılımınızı oluşturduğunuzda yönlendirildiğiniz adresi istediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. Örneğin; Savaşçı Başlangıç yetenek dağılımı.

Yetenek dağılımı oluşturmak için IKV Nefer üzerinde bir üyelik oluşturmanıza gerek yok. Aracı, üye olmayan kişiler de sayfayı ziyaret ederek kullanabilir.

Araç içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız (yanlış hesaplama, aktif olmaması gereken bir yetenek vs.) lütfen bildirmekten çekinmeyin. Umarım tüm neferler için yararlı olur :blush:
Emeğe saygı güzel olmuş yalnız yetenek açıklamaları da olmalı yoksa bi anlamı olmuyor :')
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
mirkan1453
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lotus

Mesaj gönderen mirkan1453 »

+5 Yetenek Puanı ekler misin?
Resim
Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı

movie yazdı: 01 Haz 2018 09:24 Emeğe saygı güzel olmuş yalnız yetenek açıklamaları da olmalı yoksa bi anlamı olmuyor :')
Açıklamaları en kısa sürede ekleyeceğim. Hazır olarak bir yerden alamayacağım için biraz uğraştırıyor. Bir arkadaş şu konuda 1 seviye büyücü yetenek açıklamalarını yazdı. Açıklamalarda yer alan % hasar arttıma vs değerlerini de ayrıştırarak yetenek dağılımı sonucundaki toplam değerleri yazdırmayı düşünüyorum.

mirkan1453 yazdı: 01 Haz 2018 11:54 +5 Yetenek Puanı ekler misin?
Bak işte onu unutmuşum :grin: Dükkan +5 Yetenek Puanı'nı da en kısa sürede ekleyeceğim.

Kullanıcı avatarı
recmivacip
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen recmivacip »

eline sağlık güzel bir çalışma ve fikir fakat büyücü yetenekleri arasında iki meditasyon ve bir zehir yeteneği var büyü bozma ve konsantrasyon yeteneği yok düzeltilebilir :blush:
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

Merhaba, ben de bir eksiklikten bahsetmek istiyorum. Şimdi ben yetenek dağılımımı yapıp kaydettikten sonra en popülerler arasında olmadığım için tarihin tozlu sayfalarına gömülüp gidiyorum sanırım. Yani sadece site dışından yönlerdirmesi fazla olan dağılımlar görünüyor. O yüzden dağılımların hepsinin tek sayfa altında toplanması gerektiği kanaatindeyim. Örnek;

Yetenek Dağılımları
Filtrele: Savaşçı - Büyücü - Şifacı
Sırala: Seviye Artan - Seviye Azalan - En popüler - En yeni
Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı

recmivacip yazdı: 01 Haz 2018 12:28 eline sağlık güzel bir çalışma ve fikir fakat büyücü yetenekleri arasında iki meditasyon ve bir zehir yeteneği var büyü bozma ve konsantrasyon yeteneği yok düzeltilebilir :blush:
Sorunu farketmemişim, zehir yeteneği ile ilgili sorun çözüldü. Konsantrasyon ile ilgili sorun da gün içerisinde çözülecek.
mstfmrt yazdı: 01 Haz 2018 12:55 Merhaba, ben de bir eksiklikten bahsetmek istiyorum. Şimdi ben yetenek dağılımımı yapıp kaydettikten sonra en popülerler arasında olmadığım için tarihin tozlu sayfalarına gömülüp gidiyorum sanırım. Yani sadece site dışından yönlerdirmesi fazla olan dağılımlar görünüyor. O yüzden dağılımların hepsinin tek sayfa altında toplanması gerektiği kanaatindeyim. Örnek;

Yetenek Dağılımları
Filtrele: Savaşçı - Büyücü - Şifacı
Sırala: Seviye Artan - Seviye Azalan - En popüler - En yeni
Aslında ilk amaç, URL paylaşma üzerinden gitmekti lakin dediğiniz gibi popüler olmadıkça gözükmesi çok zor oluyor. Bu sebeple yetenek dağılımlarının listelendiği sayfayı hazırladım. Bu sayfada belirttiğiniz gibi "sınıf" ve "sıralama" filtreleri bulunmakta. Listeleme sayfası http://ikvnefer.com/arac/yetenek adresi olarak belirtilmiş ve eskiden burada yer alan yeni yetenek dağılım ekranı http://ikvnefer.com/arac/yetenek/olustur sayfasına taşınmıştır. İnceleyebilirsiniz :blush:

Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Bazı boş olarak açılan (yetenek dağılımı yapılmamış) kayıtları sildim. Sizce, sadece en az 1 yetenek puanı verilmiş kayıtları mı kabul etmeliyiz yoksa tüm yetenek puanları verilmiş kayıtları mı kabul etmeliyiz? Bazı seviyelerde, yetenek puanı saklanabilir düşüncesiyle tüm yetenek puanı zorunluluğu koymadık. Sizce nasıl olmalı? :thinking_face:

Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

aydineray yazdı: 01 Haz 2018 14:33 Bazı boş olarak açılan (yetenek dağılımı yapılmamış) kayıtları sildim. Sizce, sadece en az 1 yetenek puanı verilmiş kayıtları mı kabul etmeliyiz yoksa tüm yetenek puanları verilmiş kayıtları mı kabul etmeliyiz? Bazı seviyelerde, yetenek puanı saklanabilir düşüncesiyle tüm yetenek puanı zorunluluğu koymadık. Sizce nasıl olmalı? :thinking_face:
Zaten her 5 seviyede puanlar sıfırlandığı için kimse puan saklamıyordur diye düşünüyorum. Bence tüm puanları kullanmalı.

Edit: büyücüdeki ikon hataları hâlâ devam etmekte.
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

Öneri; Siteye üye olmanın bir avantajı olmalı. örneğin profile tıkladığımızda Yetenek Dağılımlarım (veya daha ilerisi için satıştaki eşyalarım, takip ettiiğim eşyalar) adı altında işimizi kolaylaştıracak şeyler bulabilmemiz gerekiyor.
Yetenek dağılımı aracında da isteğe bağlı olarak doldurulabilecek açıklama kısmı olmalı.