Kara Mesih - 1.Bölüm (Bir Apartman Dairesi, Eminönü)

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
onatcan3
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Kara Mesih - 1.Bölüm (Bir Apartman Dairesi, Eminönü)

Mesaj gönderen onatcan3 »

-Ne zaman iyileşir?

Yasemin'in endişeli ses tonunu pek de umursamayan adam, sağ elini ağarmış ve seyrekleşmiş saçlarında gezdirdikten sonra; beyaz renkteki keten gömleğinin sol cebinden ufak bir şişe çıkardı. Çökmüş göz altları ve kızarmış kahverengi gözleri ile; neredeyse hayattan ümidini kesmiş gibiydi.

-Bir kaç güne toparlar diye umuyorum (Bu esnada şişeyi Yasemin'e uzatmıştı.) Uyandığında, bu iksiri içsin ancak kusma gibi bir durum söz konusu olmamalı... Aksi takdirde yaralarını toparlayamayız.

Adam yavaşça kalktı ve kapıya doğru yöneldi. Yasemin, yaralı neferin yanı başına otururken; gecenin bir köründe getirttiği şifacı homurdanarak ve gizlediği şaşkın yüz ifadesini takınarak, kapıdan dışarı çıktı.

Savaştan Altı Saat Önce

-Tulga Cevher?

Arkasını döndüğünde, Jandarma Zırhı ile genç bir bayan yaklaştı savaşçının yanına. Topuz halinde toplanmış, gri saçları onu yaşından daha büyük birisi gibi gösterse de; aslında oldukça çocuksu bir yüzü vardı.

-Teşkilat beni kovmuştu yine, ne oldu?

Koridorun ter ve paslanmış metal kokan havası, Tulga'nın sinirlerini hep bozmuştu. Duvarların dökülen civciv sarısı boyası, eskimiş bekleme koltukları... S..tiğimin Meclis Binası, restorasyon yapacak imkanınız da mı yok? Bu cümle her daim Tulga'nın aklını kurcalardı. İlk işe başladığında da sormuştu, hala da soruyordu ve onca olay yaşanmasına rağmen; hala restore etmiyorlardı. Onun bunun evlatları, hep kullandınız bizi, hadi bakalım yine ne istiyorsunuz?

-Teşkilat seni yeniden bünyesine katmak isti-..

-Teşkilat kendi tükürdüğünü yaladı defalarca! Sizin düzeni koruma yalanlarınıza artık kanmıyorum!

Tulga, hızlı bir şekilde arkasını döndü ve katlanamayacağını düşündüğü koridorun çıkışına doğru adımlarını hızlıca yöneltti. Bu esnada, sol tarafından açılan kapıdan; bir gözü mekanik bir adam çıktı.

-Tulga?

-Ados?

Adamın üstündeki turkuaz zırhıyla ve omzuna asmış olduğu, çoğu insanın şeklini tam olarak çözemediği ancak topuzunun kartal olduğu anlaşılan, altından renkte olan, garip asasıyla dikkat çekerdi Ados. Eminönü'de fazla tanınmayan ancak en kirli işlerin yapılacağı sırada çağrılan, çoğu zaman sessiz, eski bir Lodos Neferiydi.

-Ne o? Teşkilata geri mi dönüyorsun?

Bu sorunun ardından bir sırıtışla Tulga'ya baktı Ados.

-O sigaradan sararmış dişlerin dökülürse; Teşkilata dönerim Ados. Aksi takdirde; defol git başımdan.

Ve Tulga, adımlarını daha bir hızlandırırken; kapıyı açtı hızlıca ve hızlı adımlarla dar basamakları ikişer ikişer çıkmaya başladı. Kafasının sakinleşmesi lazımdı, ki kontrolsüz kudretin damarlarında dolaşmaya başladığını hissediyordu.

Eminönü, Meteor Bölgesi, Sivri Ada, Yeraltı, Çemberlitaş, Karaköy

Beşi her seferinde aklına gelirken; birden bire zaman onun için duruyordu. Sürekli bir çember çiziyormuş gibiydi kıyametten sonraki dünyada. Belki de yanılmıyordu, daha hangi ademoğlu ruh taşlarını ve ergin sırrını anlayabilmişti ki?

Ve nihayetinde son adımını Balıkçı Pazarı'na çıkarabildiğinde; bir anda görüşü bulanıklaştı anlamadığı bir şekilde. Ve ayak bileklerinden gelen garip bir elektriklenmeyle, sağ dizinin üstüne çöktü.

Büyümüş göz bebekleri ile zemini izlerken; birden tepesinde olan lambanın ışığının kesildiğini fark etti Tulga. Yine mi? Hayır hayır hayır! Sakinleş, sakinleş, sakinleş... Derin bir nefes aldı burnundan ve ağzından çıkan çok hafif mavi bir nefesle, görüşü tekrardan düzeldi.

Bazen işe yaraması güzel...

Düşüncelerine devam edeceği sırada, yanı başındaki siyah köseli ayakkabıları gördü ve başını yukarı kaldırdı Tulga. Tamamen siyah bir takım elbise içerisinde; soluk tenli, çıkık elmacık kemikli bir adam dikilmişti başında. Ve yanı başına bıraktığı, ufak bir çuval...

-Bir saat sonra, bayrağın orada ol.

Ve adam, sakin adımlarla koridordan yürümeye devam ederken; Tulga şaşkınca adamı izleye kaldı. Ve başını yavaşça çuvala doğru çevirdi.

Ayağa kalktıktan sonra, çuvalı açtığında gördüğü şey; sigaradan sararmış, 32 tane dişti.
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Re: Kara Mesih - 1.Bölüm (Bir Apartman Dairesi, Eminönü)

Mesaj gönderen Plafect00 »

Buralarda bir yerlerde bunun başka bölümleri de olmalı sanırım, yanılıyor muyum?
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
onatcan3
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Plafect00 yazdı: 30 Nis 2018 18:48 Buralarda bir yerlerde bunun başka bölümleri de olmalı sanırım, yanılıyor muyum?
Öncesindeki minik bir hikaye ve giriş bölümünü sayarsan; toplamda iki bölüm var dostum :)
Burada çok fazla aktif okuyucu kitlesi olmadığı için, biraz bekletiyorum yazarken.
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Plafect00 yazdı: 30 Nis 2018 18:48
Bir an Muhammet'ten yeni bir konu daha geldi zannettim. ':)

Eline sağlık olsun , yazıyı biraz renklendirirsen fiziksel olarak albenisi fazla , okunuşu rahat olacaktır.Başarılar.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

FiratCakiroglu yazdı: 05 May 2018 18:12

Eline sağlık olsun , yazıyı biraz renklendirirsen fiziksel olarak albenisi fazla , okunuşu rahat olacaktır.Başarılar.
Her ne kadar şimdilik yeni bir konu açmamışsam da, “Erg” konumun 4. sezonuna başlamış bulunmaktayım kıymetli dostum. İstersen göz atabilirsin. :)
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
onatcan3
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Plafect00 yazdı: 05 May 2018 18:52
FiratCakiroglu yazdı: 05 May 2018 18:12

Her ne kadar şimdilik yeni bir konu açmamışsam da, “Erg” konumun 4. sezonuna başlamış bulunmaktayım kıymetli dostum. İstersen göz atabilirsin. :)
Yazım tarzı olarak fazla renkli kullanmayı tercih etmiyorum ancak dediğin tavsiye doğrultusunda düşünebilirim :grin:

Ve Erg'in de ilk bölümlerini okumuştum. Genel olarak kısa bölümler, az okumayı seven bir millet olduğumuz için hitap ettiğin nokta oldukça başarılı ancak benim gibi adamlar için daha uzun şeyler lazım :D :D

Yorumlar için de teşekkürler ayrıca, yarına muhtemelen yeni bölümü foruma ekleyebilirim. :)