PC ve internetten anlıyanlar bakabilirmi !!!

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

PC ve internetten anlıyanlar bakabilirmi !!!

Mesaj gönderen Tolgacan108 »

Merhaba şu 1 kac gündür oyuna giriyorum en fazla 5 6 dakika oynuyorum ve birden bilgisiyar donup oyundan atıyor beni sebebi ne olabilir ? verdiği hata Bağlantınız kesildi hata kodu 183
speed test sonucları
indirme hızı 7.52
yükleme hızı 0.76
ping 31
fps im de cok yüksek oyuna göre anlayamadım 1 türlü yardımcı olursanız sevinirim :)
TETRADOX
Kullanıcı avatarı
ghoul
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Re: PC ve internetten anlıyanlar bakabilirmi !!!

Mesaj gönderen ghoul »

İşlemcin ölmüş
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Biraz açıklarmısın napmam gerek pek anlamıyorum bu işlerden ?
ghoul yazdı: 19 Nis 2018 01:48 İşlemcin ölmüş
TETRADOX
Kullanıcı avatarı
ghoul
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ghoul »

Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 01:50 Biraz açıklarmısın napmam gerek pek anlamıyorum bu işlerden ?
Öleni ya mezara koyarlar ya da yakarlar hocam :relaxed:
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

İşlemcinin öldüğü kanısına nerden vardıgını anlatabilirmisin ?
ghoul yazdı: 19 Nis 2018 01:51
Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 01:50 Biraz açıklarmısın napmam gerek pek anlamıyorum bu işlerden ?
TETRADOX
Kullanıcı avatarı
Whoods
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Evli Mutlu Çocuklu

Mesaj gönderen Whoods »

Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 02:10 İşlemcinin öldüğü kanısına nerden vardıgını anlatabilirmisin ?
ghoul yazdı: 19 Nis 2018 01:51
+1 nerden vardın kardeş ?
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Bilgisayarını sıfırlayabilir misin, windows 10 ise sıfırlama özelliği ile bir nevi format atmış olacaksın ve düzeleceğini düşünüyorum.
kedi
Kullanıcı avatarı
Twingo
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Academy Of War

Mesaj gönderen Twingo »

Eğer "Windows 8" ve üzeri bir işletim sistemi kullanıyorsan bilgisayarı, "Yeniden başlat" seçeneğini kullanarak yeniden başlatın. Çünkü bu sürüm ve üzerinde Windows daha hızlı açılabilmek için önbellek üzerinde uygulama saklamaktadır. Yeniden başlat seçeneği ile ön bellek temizlenir. Ek olarak oyunun ayarlarını sunucu seçme ekranın yer aldığı pencereden düşürebilir, oyun içinden ise "ESC" tuşuna basarak görüş mesafesi gibi yüksek işlemci ve ekran kartı kullanan ekstraları düşürerek FPS'yi arttırabilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 01:17 Merhaba şu 1 kac gündür oyuna giriyorum en fazla 5 6 dakika oynuyorum ve birden bilgisiyar donup oyundan atıyor beni sebebi ne olabilir ? verdiği hata Bağlantınız kesildi hata kodu 183
speed test sonucları
indirme hızı 7.52
yükleme hızı 0.76
ping 31
fps im de cok yüksek oyuna göre anlayamadım 1 türlü yardımcı olursanız sevinirim :)

Selamlar,

Ben sorununuzun islemciden kaynakli oldugunu düşünmüyorum, internet hiz testleri genellikle ortalama hizi gösterir. Bu ne demek oluyor? Internet hızınız degisiklik gosterir ve ornegin - 0.30/0.90/0.00/0.54 gibi degerler alir ve bunlarin ortalamasini sizin hiziniz olarak gösterir.

Baglantiniz kesildi Hata Kodu 183 Hatasi da ya hesabiniza biri giris yaptiginda gosterilir veya internetinizde anlik kopmalar oldugunda gosterir.

Yukleme hizi sizin oyunda kullandiginiz yeteneklerin veya tiklamalarin karşıya gitme hızıdır. Anlik olarak internet kesilmelerinde bu veriler iletilemediginden cogu zaman oyunculara ya lag/gecikme olarak veya hata kodu 183 vererek oyundan sizi atar.

Örnek vermek gerekirse eğer sunucuda lag varsa ve bir sure daha oyun duzelmediyse sizi oyundan atmasını gosterebilirim.

İnternet hizinizdan islemci yorumu cok zor yapilacak bir tahmindir evet kotu islemci bilgisayara bircok etki yaratır bunlardan biri de internet hızıdır ama cok uzak bir sebeptir, ozellikle İstanbul Kiyamet Vakti oyununun sistem gereksinimlerini goz onunde bulundurursak islemciden kaynaklandigini dusunmuyorum😊
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

öncelikle sorunum ile uğraşıp bu kadar uzun ve güzel bir dille anlattıgın için teşekkür ederim kardeşim bilgisiyarı ilk aldıgımda windows 8 idi windows 7 ye çevirtmiştim ancak yükleyen kişi orjinal kopya yüklememiş bunun da sorun olabilecegini düşünüyorum internet te sorun oldugunu düşünmüyorum diger oyunlarda çok iyi fps be ping alıyorum
Bu arada Pc nin özellikleri
8gb ram
4 gb ekran kartı
İntel i7 işlemci
Yarın format attırıp windows 8 yapmayı düşünüyorum
noctiluca yazdı: 20 Nis 2018 00:26
Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 01:17 Merhaba şu 1 kac gündür oyuna giriyorum en fazla 5 6 dakika oynuyorum ve birden bilgisiyar donup oyundan atıyor beni sebebi ne olabilir ? verdiği hata Bağlantınız kesildi hata kodu 183
speed test sonucları
indirme hızı 7.52
yükleme hızı 0.76
ping 31

Selamlar,

Ben sorununuzun islemciden kaynakli oldugunu düşünmüyorum, internet hiz testleri genellikle ortalama hizi gösterir. Bu ne demek oluyor? Internet hızınız degisiklik gosterir ve ornegin - 0.30/0.90/0.00/0.54 gibi degerler alir ve bunlarin ortalamasini sizin hiziniz olarak gösterir.

Baglantiniz kesildi Hata Kodu 183 Hatasi da ya hesabiniza biri giris yaptiginda gosterilir veya internetinizde anlik kopmalar oldugunda gosterir.

Yukleme hizi sizin oyunda kullandiginiz yeteneklerin veya tiklamalarin karşıya gitme hızıdır. Anlik olarak internet kesilmelerinde bu veriler iletilemediginden cogu zaman oyunculara ya lag/gecikme olarak veya hata kodu 183 vererek oyundan sizi atar.

Örnek vermek gerekirse eğer sunucuda lag varsa ve bir sure daha oyun duzelmediyse sizi oyundan atmasını gosterebilirim.

İnternet hizinizdan islemci yorumu cok zor yapilacak bir tahmindir evet kotu islemci bilgisayara bircok etki yaratır bunlardan biri de internet hızıdır ama cok uzak bir sebeptir, ozellikle İstanbul Kiyamet Vakti oyununun sistem gereksinimlerini goz onunde bulundurursak islemciden kaynaklandigini dusunmuyorum😊
TETRADOX