Topluluk duyurusu !

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
BeLmanDo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming

Re: Topluluk duyurusu !

Mesaj gönderen BeLmanDo »

Doyduktan sonra sofraya gelen tuzun . neyse..
:flag_tr:Bir düşün başların üstünde kağanlık tuğunu,
Ruh duyar orda ölürken bile Türk olduğunu...
:flag_tr: IIXxBÖRKLÜxXII

Yoğunbakım

Maddex
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

:relaxed: :relaxed:
Resim
Kullanıcı avatarı
HaLiLKYDB
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen HaLiLKYDB »

Bilmem görüşüme katılır mısınız ama "GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR." derler. Bunu okuyan kişi artık boss kaçırma teşebbüsünde bulanmayacak evet ya bugüne kadar kaçırılanlar, çalınan emekler. Bence oyuncuların elinde görüntülü kayıt varsa eskiye dair banlanmalar yapılmalı.Çünkü artık böyle bir olay olmayacağı yüzde 90. Ayrıca İKV de adalet denen bir şey kesinlikle söz konusu benim susturulma yediğim şeyden bir başka kişi yemiyor.
tobias
YEŞİLAY
KIZILAY
Kullanıcı avatarı
GRAFEN
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: See You Later

Mesaj gönderen GRAFEN »

Bossların, kesen gruba hiddeti arttırılacak o kadar. Ya da her bossun bulunduğu yere birer kapı ve oda eklenecek içeri alınacak falan filan. Ne gerek var resimle videoyla şikayetle uğraşmaya. Neyse bunu duymakta iyi birşey.

Nerede bu ilk günler kodlarla oynayıp hataları düzelten vatandaş? Bitti mi onun işi? Memleketine mi döndü? Konuyla alakalı tavsiye çok. 5 dakikasını ayırıp düzenleme yapabilir. Bu, bu kadar zor olmamalı.

Yine de ilgi için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Rudboy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: ATT

Topluluk Duyurusu HK.

Mesaj gönderen Rudboy »

"Nerul Nihat Özpay" bize daha önce boss kaçırmalar ile ilgili olarak çalışmaları başlattık testler yapıyoruz çözüm bulacağız şeklinde bir açıklama yapmıştır protestoya uğradığı bir sunucuda. Ama bugün yapılan açıklamaya bakarsak neyin testini yaptınız acaba ?

Bu yaptığınız açıklama geçerli bir çözüm değil. Örneğin her insanda onlarca kp çarı var benim kendime ait 100 adet kp çarım var. Adamın her çarına uzaklaştırma mı vereceksiniz ?

Bunun yerine şu şekilde bir çözüm yapsanızda herkes rahatlasa nasıl olur ?

Her boss'un kendine ait bir menzili olacak ki bu zaten var. Bosslar bu menzilin dışına kaçırılmak istendiğinde nara vb. ile bu sınırın dışına çekildiğinde komple kaçıp canı fullemek yerine o kendine ait olan sınır alanın içerisinde bulunan diğer kişilere dönmeli. Böyleye birisi nara atsa bile bossun menzilindeki diğer kişilere döner ve boss kaçırmaya son.

Kusura bakmayın ama sizin işiniz millete blok atmak değil , sorunları çözmektir. Blok atmak bir sorunu çözmek sayılmıyor. Sadece hafifletmek olarak sayılabilir. Buna örnek vermiş olduğum gibi yada başka yollarla kesin bir çözüm getirmelisiniz.
Attci
Sevketasci
İlhambüyücüsü
Takinpekmez
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Yapılan açıklamadan dolayı memnun musunuz değil misiniz? Tamam, bu geç atılmış bir adım olabilir ama en azından foruma açılan (sayısı Samanyolu'nda ki gezegen sayısını aşmış olabilir) boss kaçırma konuları sonuç verdi diyebiliriz. Bundan sonra süresiz ban uygulanması güzel bir şey.

Bir konuda Elwing'in ''Bizlerin oluşturduğu İKV dünyasında bizden bir şey saklayamazsınız'' diye bir cümlesini okumuştum. Yanlış hatırlamadığıma eminim. Böylesine iddialı bir cümle kurduysa boss kaçıran mahlukatları tespit etmek kolay bir iş yönetim için.

Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar. Umarım bu boss kaçıran arkadaşların soyları tükenir. (Oyunda ki karakterleri.)

Teşkilat sunucusunda ''Nara Ekibi Sizlerle'' isminde bir lonca vardı. Toplu ban için mükemmel bir başlangıç olur. @Nerull
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Witchex
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Re: Topluluk Duyurusu HK.

Mesaj gönderen Witchex »

Rudboy yazdı: 13 Nis 2018 00:15 "Nerul Nihat Özpay" bize daha önce boss kaçırmalar ile ilgili olarak çalışmaları başlattık testler yapıyoruz çözüm bulacağız şeklinde bir açıklama yapmıştır protestoya uğradığı bir sunucuda. Ama bugün yapılan açıklamaya bakarsak neyin testini yaptınız acaba ?

Bu yaptığınız açıklama geçerli bir çözüm değil. Örneğin her insanda onlarca kp çarı var benim kendime ait 100 adet kp çarım var. Adamın her çarına uzaklaştırma mı vereceksiniz ?

Bunun yerine şu şekilde bir çözüm yapsanızda herkes rahatlasa nasıl olur ?

Her boss'un kendine ait bir menzili olacak ki bu zaten var. Bosslar bu menzilin dışına kaçırılmak istendiğinde nara vb. ile bu sınırın dışına çekildiğinde komple kaçıp canı fullemek yerine o kendine ait olan sınır alanın içerisinde bulunan diğer kişilere dönmeli. Böyleye birisi nara atsa bile bossun menzilindeki diğer kişilere döner ve boss kaçırmaya son.

Kusura bakmayın ama sizin işiniz millete blok atmak değil , sorunları çözmektir. Blok atmak bir sorunu çözmek sayılmıyor. Sadece hafifletmek olarak sayılabilir. Buna örnek vermiş olduğum gibi yada başka yollarla kesin bir çözüm getirmelisiniz.
Bence bu ban/uzaklaştırma durumu şu anlık bir durum. Kesinlikle testlerle ve çözümlerle uğraşıyorlardır. Bu testler sonuçlanıp bir şeylerin değişmeye başlamasıyla boss kaçırmalarını engelleyeceklerini düşünüyorum. Suan oyuna bu süre zarfında huzurun sağlanması için bu yola başvurduklarını düşünüyorum.
yunusreyy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen yunusreyy »

Ne gündüz ne gece oyunda adam kalmadıktan sonra blok atsaniz ne olur..
Kullanıcı avatarı
kral243416
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: CAMPION LEAGUE

Mesaj gönderen kral243416 »

teşekkürler nerul süper hamle yaptın kaçıranlar çıldırdı eline sağlık şimdi oyun zamanı
İKV CANDIR GERİSİ HEYECANDIR
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H

Nerull duyurusu hakkinda

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Selamün aleyküm ,

Boss kacirmalarina ilişkin dev nerull (Nihat ozpay) önemli bir açıklama yaptı bunun ile ilgili. Bu hususta oyuncular için oyunun gelmiş geçmiş en büyük bireysel değil toplum için büyük bir sorun olan boss (şef ) kaçırma olaylarına caydırıcı olarak Ban verme çözümünü sundu. Bu çözümün belki işe yaramayacağını düşünebilirsiniz ama benim kanaatimce ve eminim çoğu oyuncunun kanaati çerçevesinde bu önlem çok büyük bir gelismedir.

Forumda bu kişilerin banlanmasini bu kişilerin oyundan uzaklaştırılmasını her gün açılan konulardan okuyordum/okuyorduk. Bu kişilerin banlanmasini siz istemiyor muydunuz arkadaşlar. Son yapılan açıklama da nerull bu kişi ve kişilerin yaptığı bu terbiyesizce hareketten ötürü banlanmasini söyledikten itibaren neye bahane buldunuz da bu açıklamanın ve ondan öte gidecek olan uygulamanın gereksiz olduğunu söylemeye başladınız anlamış değilim.

Son olarak şunu söylemek istiyorum.boss kaciranlarin belki 100 nicki vardır belki 200 nicki vardır farketmez. Her karakter içerisinde yaptığı bu cirkef hareketle banlanacak.

1 Ban 3 gün
2 Ban 5 gün
3 Ban 7 gün
4 Ban 15 gün
5 Ban 30 gün
6 Ban süresiz hesap kapatmaya kadar gider.

Sitem ediyorsunuz . Siteminize 1 ay sonra cevap veriliyor ama veriliyor yani söyledikleriniz unutulmamis er geç amacına ulaşıyor ve hala hata arıyorsunuz

Ben ismini vermek istemediğim bir oyunda yöneticilik yapıyordum . Emin olun o oyunda oyuncuların önerisine aldırış bile etmiyorduk bırakın aldırışi kaale bile almiyorduk. Ikv gibi oyuncuları ile iletişimde olan bir yönetim var . Belki olaylara aninda çözüm bulamıyorlar ama buldukları çözüm ttnetin sobeenin onlara verdiği kapasite gereği kadardır.

Hadi eyvallah