Oyun o kadar kasıyor ki oynanmıyor

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
GRAFEN
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: See You Later

Re: Oyun o kadar kasıyor ki oynanmıyor

Mesaj gönderen GRAFEN »

MSI GE73 7RD WİN 64 Core i7-7700HQ, RAM 16GB, 1TB+256GB SSD, GeForce® 8GB GTX1050TI, 8 ÇEKİRDEK, 3.20GHZ Bu sistemle oyun aşırı kasıyordu çözünürlüğü değiştirdim bir nebze olsun düzeldi ama bu sefer de zırt pırt hata veriyor. Haricinde virtualbox ile xp kurdum 8 oturumla kasmadan oynanıyor.

Bu oyun teknolojiye ayak uyduramıyor. En iyisi xp kurun 256mb ram 64 mb ekran kartı ile mis gibi oynanır.
Kullanıcı avatarı
LaRaCRoFT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen LaRaCRoFT »

Son teknoloji oyunlarda kasmayan PC'ler, nasıl oluyor da keçeli kalemle çizilmiş İKV'nde kasıyor? Bir sıkıntı mevcut sanırım. :thinking_face:
Resim
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan

Mesaj gönderen noctiluca »

TOLGARDA yazdı: 09 Nis 2018 00:18
noctiluca yazdı: 08 Nis 2018 23:48
TOLGARDA yazdı: 08 Nis 2018 19:17
noctiluca yazdı: 08 Nis 2018 16:56
TOLGARDA yazdı: 08 Nis 2018 11:54 Ben tüm grafikleri sıfıra indirdim ekran kartı gücünü maximum yaptım her şey hazır ama oyun o kadar kasıyor ki oynanmıyor.

Donanımsal özelliklerim şunlar;

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64-bit
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU ~ 2.9GHz
Ram 8192MB

Ekran Kartı: Intel(R) HD Graphics 620
Onun Gücü: 4167 MB

Kac fps alıyorsun ve oyunu oynarken cpu yuzde kac kullaniyor fotografini atarmisin?

Arkaplanda guncelleme/tarama veya senin iznin disinda kullanilan/aktif edilen bir program da olabilir
120 ve 60 fps arasında gidip geliyor.

Resim

Açtıktan hemen sonra çektim. Oyunu açınca grafik yükseldi ama sıkıntı çıkaracak seviyeye gelmiyor. Hep aynı düzeyde seyrediyor.

Buradaki adımları uygular misin? CPU’da sorun yok diskte sorun gorunuyor

Sorun hala devam ediyorsa videodaki 1:19’da gorunen Check Now butonuna tiklaman gerekiyor
Disk birleştirme işlemini yapacak bir durumum yok çünkü bilgisayarı kurarken zaten tek disk olarak kurdum :)

Hafıza olarak da pek bir sorunum yok 920 GB falan boş alan var diskte.
Dedigim islem hafizada yer acmaya yaramiyor bunun yani sira islenmis olan onbellek verilerini de siliyor yani bir nevi cop olup da bilgisayari mesgul eden islemleri siliyor, ayrica disk kontrolunu yapmayi mutlaka unutma
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!