Eski asalar hk.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Bilemedimbenonu
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Eski asalar hk.

Mesaj gönderen Bilemedimbenonu »

Bir npc ye görev koysanız eski şaheser asalar ile ilgili yeni 50 seviye nadide asa filan verse de oyuncular mağdur olmasa olmaz mı? Bir nebze oyuncuların gönlü alınsa. Yada
Eski şaheser set karşılığında 1 nadide 55 seviye asa verilebilir.
Parlatılmış asa karşılığında 50 seviye nadide asa verilebilir.
Kullanıcı avatarı
yeCs
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Tantuni

Re: Eski asalar hk.

Mesaj gönderen yeCs »

Kardeşim boşuna kasma , çok mücadele ettim ben ama adamlarda tık yok , direkt çöpe at eski asaları . Yıllar verip biriktirdiğimiz , tek eksik olan kıyamet asa için 1 ay sabahladığımız itemler resmen yeni bölgeyle çöp oldu . Fareden düşen asa , parlatılmış kıyamet asadan daha çok vuruyor artık . Daha insanlar neden ÇT atsın ki ? ÇT resmen çöp oldu . Bi paket , öbür paketin ipini çekti :D
Resim
tugrul0032
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen tugrul0032 »

Yav niye versinler saçmalığa bak. Neymiş eski itemler çöp olacakmış. Olacak bundan doğal ne var? Her oyunda bu böyledir. Yeni seviye gelirse eski itemlerle yeni bölgede pek fazla bir şey yapamazsın. Yeni itemleri yavaş yavaş düşürüp dizmen gerekir. Size kalsa çember itemleriyle 59 69 79 her yerde takılalım. 69 Level geldiğinde de aynısı olacak. 59 İtemleri 69 seviye bölgeye yetmeyecek. Yavaş yavaş dizeceksin üstünü.

Yaptıkları hata itemlerin etkisi seviye arttıkça düşmeyecekti, aksine yeni gelen yaratıkların canını, savunmasını, saldırısını eski itemlerle kolay kesemeyecek kadar arttıracaklardı. Ayrıca seviye kasmak bu kadar kolay olmayacaktı.

Bir oyunda seviye kasmak ana nokta olursa o oyun batar. Oyuncular için seviye kasmaktan ziyade item dizmek, pvp yapmak, materyal-eşya toplayıp üretim yapmak gibi uğraşlar oyunun ana noktası olmalıydı. Seviye kasmak aşırı derece zorlaştırılırsa oturup sürekli seviyeyle uğraşmazlar. Bir süre sonra seviye kasmaktan sıkılıp item dizmekle uğraşırlar.

Peki İKV'de nasıl? Yeni açılan çarlara 29 itemleri dizmeden, 39 itemleri dizmeden, 49 sarı itemleri dizmeden hemen 49 level yapılıyor, 1-2 tılsım ve asa üretiliyor, çembere, sığnaka, migrata girilmeye çalışılıyordu.

Bir oyun böyle olursa o oyunda amaç kalmaz. 39, 29, 49 level itemlerinde bir önemi olmalıydı. Seviye kasmak aşırı zor olmalıydı. Yazacak çok şey varda neyse.
Bilemedimbenonu
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

tugrul0032 yazdı: 14 Mar 2018 01:52 Yav niye versinler saçmalığa bak. Neymiş eski itemler çöp olacakmış. Olacak bundan doğal ne var? Her oyunda bu böyledir. Yeni seviye gelirse eski itemlerle yeni bölgede pek fazla bir şey yapamazsın. Yeni itemleri yavaş yavaş düşürüp dizmen gerekir. Size kalsa çember itemleriyle 59 69 79 her yerde takılalım. 69 Level geldiğinde de aynısı olacak. 59 İtemleri 69 seviye bölgeye yetmeyecek. Yavaş yavaş dizeceksin üstünü.

Yaptıkları hata itemlerin etkisi seviye arttıkça düşmeyecekti, aksine yeni gelen yaratıkların canını, savunmasını, saldırısını eski itemlerle kolay kesemeyecek kadar arttıracaklardı. Ayrıca seviye kasmak bu kadar kolay olmayacaktı.

Bir oyunda seviye kasmak ana nokta olursa o oyun batar. Oyuncular için seviye kasmaktan ziyade item dizmek, pvp yapmak, materyal-eşya toplayıp üretim yapmak gibi uğraşlar oyunun ana noktası olmalıydı. Seviye kasmak aşırı derece zorlaştırılırsa oturup sürekli seviyeyle uğraşmazlar. Bir süre sonra seviye kasmaktan sıkılıp item dizmekle uğraşırlar.

Peki İKV'de nasıl? Yeni açılan çarlara 29 itemleri dizmeden, 39 itemleri dizmeden, 49 sarı itemleri dizmeden hemen 49 level yapılıyor, 1-2 tılsım ve asa üretiliyor, çembere, sığnaka, migrata girilmeye çalışılıyordu.

Bir oyun böyle olursa o oyunda amaç kalmaz. 39, 29, 49 level itemlerinde bir önemi olmalıydı. Seviye kasmak aşırı zor olmalıydı. Yazacak çok şey varda neyse.
Yav niye verdiler kütük yarana karşılık baltayı? Demrici dilekte veriliyordu?

Eski itemler çöp olmasın demiyorum sadece insanların emeklerinin bir güncelleme ile bitmesini istemiyorum.

50-80 m arasında üretilen bir şey benim dediğim asa üretilmesi hiçte zor değil isteyen üretebilir sadece sembolik olmasını istedim biz oyuncuları düşünüyoruz emeklerine saygımız var algısı oluşması için.

Yapılan her güncelleme malesef iyi olmuyor. Körü körüne oyunu savunmakta saçma insanlar saatlerini günlerini harcadı kimi sabahladı ne için? Bir güncelleme ile bütün emekleri boşa gitsin diye mi?

49 level den sonra ejder asadan baska asa yoktu normal sığınak ve migrata hatta çemberli taşa girilmesi sorun girilememesinde... 1-2 tılsım dediğin olay daha sonra çıktı ve çtye alınmama sebebi olması çok saçma oldu.

Benim hiç bir karakterim full değildi ve şuan eski fullerle aynı konumdayım beni rahatsız eden hiç bir durum yok sadece bir haksızlık var. Ve bir öneri sundum.

Sizin emekleriniz saatlerinizin pek bir değeri olmaya bilir ama çoğu insanın var.
tugrul0032
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen tugrul0032 »

Bilemedimbenonu yazdı: 14 Mar 2018 02:16
tugrul0032 yazdı: 14 Mar 2018 01:52 ...

Eski itemler çöp olmasın demiyorum sadece insanların emeklerinin bir güncelleme ile bitmesini istemiyorum.

50-80 m arasında üretilen bir şey benim dediğim asa üretilmesi hiçte zor değil isteyen üretebilir sadece sembolik olmasını istedim biz oyuncuları düşünüyoruz emeklerine saygımız var algısı oluşması için.

Yapılan her güncelleme malesef iyi olmuyor. Körü körüne oyunu savunmakta saçma insanlar saatlerini günlerini harcadı kimi sabahladı ne için? Bir güncelleme ile bütün emekleri boşa gitsin diye mi?

49 level den sonra ejder asadan baska asa yoktu normal sığınak ve migrata hatta çemberli taşa girilmesi sorun girilememesinde... 1-2 tılsım dediğin olay daha sonra çıktı ve çtye alınmama sebebi olması çok saçma oldu.

Benim hiç bir karakterim full değildi ve şuan eski fullerle aynı konumdayım beni rahatsız eden hiç bir durum yok sadece bir haksızlık var. Ve bir öneri sundum.

Sizin emekleriniz saatlerinizin pek bir değeri olmaya bilir ama çoğu insanın var.
Önce şu kütük yaran işine gelelim. Kütük yaran 39 lvl geldiğinde eski itemlerin çöp olmaması için getirilmedi. Kütük yaranın küçük-büyük hasar ayarında aşırı dengesizliği vardı, bu yüzden kütük yaranın yaratıklardan düşmesini oyundan kaldırdılar ve oyundaki var olan kütük yaranlar içinde demirci dilek'e ekleme yaptılar.

Sanırım yukarıda yazdıklarımı anlamamışsın o yüzden kısa keseceğim. Sırf oyuna bir dönem emek verdin diye bu emeklerinin oyunun sonuna kadar devam etmesini bekleyemezsin. Bu oyunun türü MMORPG'dir böyle belirtilmiştir, ve bu MMORPG oyunların yapısına terstir. Oyunda verdiğin emekler yeni gelen bölgelerde işine yaraması için vardır. Eğer çemberlitaş itemlerine emek vermeseydin yeni gelecek bölgede yaratık kesemeyecek, ezik ezik takılacaktın. Eğer şu anda Karaköyde rahat yaratık kesiyorsanız ve şef yaratıkları indirebiliyorsanız çemberlitaş itemleri sayesinde. Yani boşa emek harcamadınız.

İtemlerin hasarının düşmesi olayını zaten saçma buluyorum o yüzden o olay farklı.
Bilemedimbenonu
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

tugrul0032 yazdı: 14 Mar 2018 02:34
Bilemedimbenonu yazdı: 14 Mar 2018 02:16
tugrul0032 yazdı: 14 Mar 2018 01:52 ...

Önce şu kütük yaran işine gelelim. Kütük yaran 39 lvl geldiğinde eski itemlerin çöp olmaması için getirilmedi. Kütük yaranın küçük-büyük hasar ayarında aşırı dengesizliği vardı, bu yüzden kütük yaranın yaratıklardan düşmesini oyundan kaldırdılar ve oyundaki var olan kütük yaranlar içinde demirci dilek'e ekleme yaptılar.

Sanırım yukarıda yazdıklarımı anlamamışsın o yüzden kısa keseceğim. Sırf oyuna bir dönem emek verdin diye bu emeklerinin oyunun sonuna kadar devam etmesini bekleyemezsin. Bu oyunun türü MMORPG'dir böyle belirtilmiştir, ve bu MMORPG oyunların yapısına terstir. Oyunda verdiğin emekler yeni gelen bölgelerde işine yaraması için vardır. Eğer çemberlitaş itemlerine emek vermeseydin yeni gelecek bölgede yaratık kesemeyecek, ezik ezik takılacaktın. Eğer şu anda Karaköyde rahat yaratık kesiyorsanız ve şef yaratıkları indirebiliyorsanız çemberlitaş itemleri sayesinde. Yani boşa emek harcamadınız.

İtemlerin hasarının düşmesi olayını zaten saçma buluyorum o yüzden o olay farklı.
Daha öncede söylediğin gibi level kasmak çok kolay.. bu yuzden o emeklerin pek bir önemi olmuyor yani boşa yapılmış bir şey itemlerin çöp olması konusuda bana yanlıs geliyor bütün bu düşen itemler başka kullanıcılara satılabilir ve ordan gelen arada oyuncuları tatmin edebilir.. 59 seviye kasması zor ve itemlerin satışı gerçekleşebilseydi şuan bunları konuşuyor olmazdık. 59 seviye için çöp olması gerekir o ayrı.,,
Oyunda sistemsel bir yanlışlık var... tek sistemsel olan şey de zaten oyundaki yanlış sistem asla şaşmaz... her güncellemede daha fazla yanlışlık.
Kullanıcı avatarı
GRAFEN
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat
Lonca: See You Later

Mesaj gönderen GRAFEN »

Çmberlitaş'ın Migrat'ın Sığınaklar'ın oyunda kalmasının hiç bir amacı kalmadı şu an. Bölge atan atarsa hodrojen motorin haydar ergidir boyasıdır onlar için atar onlardan da zaten herkeste stoklu.

İyi güzel yeni bölge geldi de canımı sıkan, testten önce son 1 ayda 15 silah parlattım ve şimdi Hepsi çöp. Yazık değil mi o paralara? Çiftlik bank diyorlar aha işte bizim oyun da aynı çiftlik bank 5 yıl para yatır beklentin olsun sonra o yatırımların sıfırlansın tekrar yolmaya başlasınlar.

Hadi onu geçtim 55ten sonra hasar neden düşüyor? Param yok diyelim farelerden 55'e kadar item de düşmedi. Zar zor ürettiğim ve parlattığım alaska ile mi fare keseceğim?

Maddi durumun iyi diyelim verdim parayı aldım akçeyi sattım akondritleri ürettim asaları ve parlattım, peki ya öğrenciler, maddi durumu iyi olmayanlar illa ki sıkılıp oyunu bırakacaklardır.

Zaten birşeyi farkettim: facebookta bu aralar hesaplarını satan satana herkes yeni güncellemeye tonla para harcayacağını anladı zararlarını çıkarmaya çalışıyor. Nara olayıdır oyunun hatalarıdır zorluklarıdır derken çoğu insanın yıllarını harcamaya en güçlü olmaya vakti yok. Hiç yoktan 59 gelmeden önce ben dahil çoğu oyuncu meteorda klan savaşı yapar sıkılınca çıkardık. Zaten amaç güçlü olup savaşmak değil mi? 59 levele ne gerek vardı?

Bir de şuna bir çare bulsunlar: İnsan mahallesi tarafında görev vermeye gidiyorum yolda ölüyorum işin yoksa 5 dakika yol yürü git git bitmiyor. Zaman dediğimiz faktör çok değerli. Oyun, zevk almak içindir zaman kaybetmek için değil.
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

"Birçok oyunda böyledir , çöp olur.."

Birçok oyunda böyle değildir.Bu şekilde eşyalar çöp olmazlar.Sonuna kadar götürürler.Bu kadar uğraşla alınan ve gerçek para verilerek yükseltilen bir şeyin bu kadar basit çöp olduğunu hiçbir oyunda görmedim.Bu duruma cidden razı olunuyorsa diyecek birşeyim de yok para sizin vakit sizin.
muhurgozlum
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Mektebi suffa

Mesaj gönderen muhurgozlum »

Çok doğru söylüyorsun o kadar emek bi yeni bölge için çöp olmamalı oyunda bi kıyamet asa veya başka item için sabahlayan arkadaşlar var yazık i kadar emeğe
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Auril »

arkadaşlar yeni seviyeler geldikçe eski itemlerin etkisinin düşmesi olağan bir durum bunda bir sakınca göremiyorum, 5 sene güncelleme gelmedidiye laf ettiniz şimdi yok itemler gitmesin öyle olmasın böyle olmasın, oldu hem ayranım dökülmesin hem bazı problemler yaşamayayım, zamanında nasıl alman conk itemler çöp olduysa bunlar da olmaya mahkumdur
auril & DoubleLift