Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Mesaj gönderen Retaliation »

Resim

Merhabalar;

Kaplumbağa gibi ilerlemeye devam ediyoruz vesselam. Oyunda yine az buçuk kat etmiş olsak da nakit anlamda ve görev bakımından gerideyiz. Buna Arz olmamız da etkendir ama bunu bilerek bu oyunu oynuyoruz. Ağır bir yük olsa da altından kalkmasını da bilmemizin gerektiğini düşünmekteyim. Velhasıl, 50 seviye olmak için biraz çabaladıktan sonra Karaköy'deki serüvenimiz devam etti ve yine materyal avına çıkmış olduk. Devamını aşağıda tutarak burayı kısa geçelim.

Derin Hanım'dan VIP Kartımızı aldığımız Güdümlü Balon'un yolunu tuttuk. Balona çıktığımızda bizi bir kadın karşıladı. Bir an için öfke ile göz göze gelsek de bizi bir yerden anımsamıştı. Eh tabi biz de onu. Kadın da Erg mağdurlarından biriydi ancak durumu bizim kadar vahim değildi. Ayrıca Teşkilat onu başıboş bırakmış. O da her şeyden uzaklaşmış ve uzun bir süredir burada ikamet ediyormuş. Kısa bir hayat hakkında mülahazalar köşesinden sonra direkt konuya girdik. Ona Yılan'ı sorduk.
Çekindi ve kaçamak cevaplar verdi. Ancak bir şeyler bileceğini düşünüyorduk. Bize bir iş verdi. Karşılığında giderek bildiklerini anlatacaklarını söyledi. Görevimiz, 40 adet Transtitör'dü.

Resim
*
Resim

Sabahın 6'sında tek başıma başladığım görevde yanıma lonca arkadaşlarımdan biri daha geldi. Tabi onlar gececiydiler biz gece sadece uyku. :) Her neyse o da uyku için mola istedi ve kaldık yine tek tabanca. O esnada plus çekmemiş eski bir arkadaşım olan Burak ile karşılaştım ve onunla görevi beraber yaparak bitirdik.

Resim

Transtitör görevini yaptıktan sonra Karakadın'dan ganimetimizi aldık.i

Resim

Ardından Yılan hakkında bilgi edinebileceğimizi düşündüğü tünele yönlendirdi bizi Karakadın. Biz de bunu kabul ettik. Ardından tam gideceğimiz anda kolumuza asıldı ve gülümseyip göz kırparak Tünelci Fare Adamlardan da jeton toplamamızı rica etti. Saatler süren görevi sıkışık tünelde yapmak zor olsa da başarmıştık.

Resim

Tünelin sonunda bir oda bulmuştuk. Odanın duvarına kazınmış bir yılan sembolü vardı. Odayı azıcık daha kurcaladığımızda bir koli gördük. Bu kolide birkaç çalışma formülleri vardı. Bunların Yılan'a ait olduğunu düşündük ve topladığımız Jetonlarla Karakadına geri döndük.

Resim

Bugünlük de böylece bitmiş oldu. Esen kalmanız dileğiyle, selametle!
Resim
Kullanıcı avatarı
Resevtion
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Resevtion »

Herkes bıraksın sen günlüğü bırakma Reta. :+1: :+1:
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Adam günlük yazarken yazar oluyor qq😁
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Resevtion yazdı: 08 Mar 2018 20:57 Herkes bıraksın sen günlüğü bırakma Reta. :+1: :+1:
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :)
MaHKuMII yazdı: 08 Mar 2018 22:40 Adam günlük yazarken yazar oluyor 😁
Okuyoruz, yazıyoruz hayat içinde. Haliyle biraz yansıyor sayfalara. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :)
En son AhiEvran tarafından 09 Mar 2018 19:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İleti sahibinin isteği üzerine düzenlenmiştir.
Resim
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Haklısın dostum 😊
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Resim

Merhabalar;

Birkaç günün ardından selamlar... Yoğun olduğumuz bu dönemde günlük, oyundan daha geride geliyor maalesef. Ancak arayı illa ki kapatacağız. Efendim, ilk görevler zor oluyor. Üstüne üstlük bir de azınlık Arz klanında olup da yoğun Lodoslar arasında daha da zor. Lakin bu, yapamayacağımız anlamına gelmiyor. Belki lonca arkadaşlarımdan geride kalıyor olabilirim ancak hepimizin ortak noktası şef yaratıklardır ki, onlar için de destek lazım olacaktır. Her neyse, biz gelişme kısmına geçelim.

Loncadaki herkesin silah üretme çaba hastalığı bize de bulaştı ancak iyi ki de bulaştı. Bölgeden -Klan tabi tenha olduğu için- malzemeleri arattığımda çok geçmeden birinin tıkla üret satabileceğini söyledi. Bunu da 50M'den yapacağını belirtti. Eşyaları teker teker toparlamak sıkıntı olacağından Mansur Bey'de buluşarak ticaretimizi gerçekleştirdik.

Resim

Yaşlı Kadın'dan reçetemizi alarak Mısır Çarşısı'nın yolunu tuttuk. Makinemizi olduk ve üretimimizi gerçekleştirdik.

Resim

51 seviyede Yarı İletken Kablo ve Sis'ten aldığımız Dev Tırtıl görevlerini hallettik. Lakin fotoğraflar Prnt aldığımız halde görünmediği için atamadık. 51. seviyede başka görev kalmadığı için Gustav Topu'nun önündeki Gizitli Askeri Birlikleri keserek tecrübe puanı edindik. Bu esnada şöyle bir reçete düştü:

Resim

Metin Hocam'la da karşılaşarak azıcık konuşmuş olduk. :)

Resim

Ardından loncadan Ender yada yeni unvanıyla Nadir Ağabeyinin Papatyaya ihtiyacı olduğunun haberini aldım. Tam 6 taneye ihtiyacı varken bende de tamı tamına 6 tane Papatya vardı. Kendisine teslim etmiş olduk.

Resim

Gün sonunda, günlerdir kesilmesini beklediğim Kraliçe Tırtıl'ın, Arzlar tarafından kesildiğini gördüm. İki grup sırayla kestikten sonra sıra bize geldi. Görevi başarı ile yaparak teslimimizi yaptık.

Resim

Kraliçe Tırtıldan edindiğimiz Sentetik İpek'i tinerci emsali koklaya koklaya düşünür olmuştuk. Kokusundan Erg fışkırıyordu. Sırf bu kazanım için az önce adeta ölüyorduk. Erg kokusunu ciğerlerimize çektiğimizde aklımıza Güdümlü Balon'daki Makine geldi. Onunla etkileşime geçmenin yararlı olabileceğini düşündük. Makine ile olan etkileşimden sonra bu Tırtılların da, Taş Kanatlar gibi yapay bir canlı olduklarını anımsadık. Sis ile konuşmalıydık. Sis ise bunun altında GGS denilen Gizit yanlısı bir ekipten bahsediyordu. Bu olay hakkında araştırma yapmamız dahilinde kendisi bize Galata'da yükselme sözü vermişti. Esenlikle kafamızı onaylayarak binadan ayrıldık.

Resim

Bugünü de böylece bitirmiş olduk. Esen kalmanız dileğiyle, selametle!
Resim
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Parallax Phenomenon

Mesaj gönderen Windowss »

Asa hayırlı olsun güle güle eskit O:-)
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Windowss yazdı: 13 Mar 2018 23:48 Asa hayırlı olsun güle güle eskit O:-)
Teşekkür ederim. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
DavidBeckham
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen DavidBeckham »

Yeni asanız hayırlı olsun.Bir şey sormak istiyorum.Ne için 55 Lv olmayı bekleyip karamuk üretmediniz ? Sizin için daha iyi olmaz mıydı karamuk üretmek ? Tahmini üretim 150m diye duydum ama illaki ilerleyen zamanlarda bu sayı düşecektir.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

DavidBeckham yazdı: 14 Mar 2018 10:47 Yeni asanız hayırlı olsun.Bir şey sormak istiyorum.Ne için 55 Lv olmayı bekleyip karamuk üretmediniz ? Sizin için daha iyi olmaz mıydı karamuk üretmek ? Tahmini üretim 150m diye duydum ama illaki ilerleyen zamanlarda bu sayı düşecektir.
Öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz tavsiyeyi defalarca düşündüm lakin yeterli nakit yoktu ve Eminönü'nde piyasa aldı başını gidiyor! Bundan mütevellit 50 seviye asayı üreterek parlatmayı uygun gördüm. Nadide asaları üretmek bir hayli güç görünüyor. Kim bilir, belki ileride 55 seviye asayı da üreterek gücümüze güç katabiliriz.
Resim