Nakit mi Eşya mı?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Bubyo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: S V M

Re: Nakit mi Eşya mı?

Mesaj gönderen Bubyo »

movie yazdı: 11 Oca 2018 18:35
Bubyo yazdı: 11 Oca 2018 17:53 çok düz düşünüyorsun. Bak ben eski metaryel istenir veya istenmez demiyorum ama gerçekten hol ve diğer bölgeler arasındaki farkı da ben anlatmayayım sana yani.
Neymiş fark anlatsana? Dur ben tahmin edeyim. Onlar item değildi(pant silah vs) daha önce oyunda olmayan yeni bir şey getirdiler. Bu mu savunman :)
Tılsımlar farklı bir şey olsa bile bunların reçetesine isteseler eski madenleri koyamazlar mıydı? Fiziğe mi aykırıydı? Nedir yani durum.
haklısın
Şifacı ve Büyücü Meditasyon yeteneği aynı olmasına rağmen 1 puan iken neden şifacılara %5 kudret yenilenmesi sağlarken büyücülere %100'den fazla yenilenme sağlıyor??
Kullanıcı avatarı
kandemir
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Yok

Mesaj gönderen kandemir »

bu oyunda para ile alamayacağın tek şey dostluktur, dostluktan başka herşeyi satın alırsın bundan mütevellit daima nakit para seni rahatlatır isterse 500 m olsun verirsin parasını alırsın istediğini ama maden riskli iş şimdi basarsın parayı madene yeni eklentide topladıkların hiç olabilir zarar edersin
xKANDEMİRx Qubinxyunanlı xKANDEMİRxII

Since 2007 © BeyazKöşk
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Nakit her zaman daha iyidir. Elinize geçen ve kullanmadığınız her şeyi satın bence.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 »

Maden konusunda aklıma şöyle bir olay geldi.Yanlış hatırlamıyorsam Meteor bölgesi ilk geldiği zamanlar kızıl zümrüt,şelit,ganoderma,sibiryalı vs. 3.seviye saf maden yoktu,bunlar yeraltı güncellemesiyle beraber bu madenlerin 3.safları olarak eklendi.Yeni gelecek güncelleme de şuan 3.saf'ı bulunmayan bazı madenlere ekleme yapılacağını düşünüyorum(abonoz,topaz,krizoberil,platin vs.).Eğer böyle olursa Karaköy haricindeki bölgelerde aktifliğini korurken aynı zamanda maden stoklaması yüzünden piyasada bozulmamış olacaktır.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

berkan587 yazdı: 13 Oca 2018 05:44 Maden konusunda aklıma şöyle bir olay geldi.Yanlış hatırlamıyorsam Meteor bölgesi ilk geldiği zamanlar kızıl zümrüt,şelit,ganoderma,sibiryalı vs. 3.seviye saf maden yoktu,bunlar yeraltı güncellemesiyle beraber bu madenlerin 3.safları olarak eklendi.Yeni gelecek güncelleme de şuan 3.saf'ı bulunmayan bazı madenlere ekleme yapılacağını düşünüyorum(abonoz,topaz,krizoberil,platin vs.).Eğer böyle olursa Karaköy haricindeki bölgelerde aktifliğini korurken aynı zamanda maden stoklaması yüzünden piyasada bozulmamış olacaktır.
Yanlış hatırlıyorsun. Onlar hep vardı.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 »

movie yazdı: 13 Oca 2018 18:12
berkan587 yazdı: 13 Oca 2018 05:44 Maden konusunda aklıma şöyle bir olay geldi.Yanlış hatırlamıyorsam Meteor bölgesi ilk geldiği zamanlar kızıl zümrüt,şelit,ganoderma,sibiryalı vs. 3.seviye saf maden yoktu,bunlar yeraltı güncellemesiyle beraber bu madenlerin 3.safları olarak eklendi.Yeni gelecek güncelleme de şuan 3.saf'ı bulunmayan bazı madenlere ekleme yapılacağını düşünüyorum(abonoz,topaz,krizoberil,platin vs.).Eğer böyle olursa Karaköy haricindeki bölgelerde aktifliğini korurken aynı zamanda maden stoklaması yüzünden piyasada bozulmamış olacaktır.
Uzun süre geçti dediğim gibi tam aklımda yok fakat yeraltı güncellemesi gelmeye yakın bu madenler çıkmaya başladı diye hatırlıyorum hatta o zaman işe yaramıyordu,stok yapanlar yeraltı geldiğinde zengin olmuştu.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

berkan587 yazdı: 13 Oca 2018 18:16
movie yazdı: 13 Oca 2018 18:12
Uzun süre geçti dediğim gibi tam aklımda yok fakat yeraltı güncellemesi gelmeye yakın bu madenler çıkmaya başladı diye hatırlıyorum hatta o zaman işe yaramıyordu,stok yapanlar yeraltı geldiğinde zengin olmuştu.
Evet çok işe yaramıyordu ama hep vardı.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
easlangoren
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen easlangoren »

Yok o durumu yanlış hatırlıyorsunuz hep mevcuttu o madenler.
FOR THE CHILDREN OF ARZ
2009-2017
Kullanıcı avatarı
easlangoren
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

SalurBeyi yazdı: 13 Oca 2018 01:38 Nakit her zaman daha iyidir. Elinize geçen ve kullanmadığınız her şeyi satın bence.
Şimdi kimse hava atmak gibi algılamasın lütfen fakat bende maden stoğu yapmayı çok seven biriyim bu sebelle birikmiş çok fazla saf madenim var onları da piyasa bu denli aşağıda iken elden çıkarmak kötü hissettiriyor doğrusu.
FOR THE CHILDREN OF ARZ
2009-2017
Kullanıcı avatarı
easlangoren
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

movie yazdı: 10 Oca 2018 10:34
maskoff yazdı: 10 Oca 2018 05:06
easlangoren yazdı: 10 Oca 2018 04:59
movie yazdı: 10 Oca 2018 02:18
easlangoren yazdı: 10 Oca 2018 02:06

Ben de şu sıralar öyle yapmaktayım. Kayserililer akıllı insanlar :D
Boşa olacak. Kondrit hariç hiçbir maden değerlenmeyecek. Çünkü herhangi bir reçetede eski madenler istenmeyecek.
Şöyle düşün 49 geldiğinde saf altın ve menekşe ön plandaydı ama yeraltında bu madenler mevcut değildi :)
Kesinlikle eşya depolamak mantıklı varsayalım üretim eşyalarının birinde saf platin var bide yeni bölgedeki z elementi var.Saf platin 10 m olacak z elementini satan olmayacak çünkü z elementini çeken satmayacak üretimde kullanacak veya y bitkisiyle takaslayacak.
Fakat göz önünde bulundurmadığınız şu. 5 senedir hiçbir yenilik yok oyunda. 5 senedir olağanüstü derecede saf madenler stoklandı. Önemli reçetelerde bu madenlerden istemesi ne kadar mantıklı? İstese de 3-5 tane ister. E zaten binlerce stoklanmış madenler piyasası ne olacak sanki gano 1-2 m olacak.
Rez alın.
Rez almıştım 3 sene sonra açtığım konuya geldim. Gano 2t. Para stoklayanlara geçmiş olsun
FOR THE CHILDREN OF ARZ
2009-2017