DESTEK EKİBİ ÇALIŞMIYOR !

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Respected
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: DESTEK EKİBİ ÇALIŞMIYOR !

Mesaj gönderen Respected »

Dostum haklı olabilirsin ama bu tür işlemlerde belli başlı prosedürler uygulanıyor. Yani burada hırsız-polis ilişkisi değilde tüketici ve işletmeci profili var birazcık.

Tüketici sıfatındaki kişiler yani oyuncular yaşadıkları sorunları gerekli deliller veya bilgiler dahilinde desteğe iletecek ve karşılığında hizmet alacak. Hesabın çalındığı doğru olsa dahi sahibi olan kişi bu konuda müraacat etmelidir ki işlem yapılabilsin.

Senin iyi niyetli kalbin solmasın, ama durum bu.
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
RazielBlack
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen RazielBlack »

Respected yazdı: 28 Kas 2017 20:01 Dostum haklı olabilirsin ama bu tür işlemlerde belli başlı prosedürler uygulanıyor. Yani burada hırsız-polis ilişkisi değilde tüketici ve işletmeci profili var birazcık.

Tüketici sıfatındaki kişiler yani oyuncular yaşadıkları sorunları gerekli deliller veya bilgiler dahilinde desteğe iletecek ve karşılığında hizmet alacak. Hesabın çalındığı doğru olsa dahi sahibi olan kişi bu konuda müraacat etmelidir ki işlem yapılabilsin.

Senin iyi niyetli kalbin solmasın, ama durum bu.
İyi niyet taşıyan tek cevap olsa gerek , EyvAllah
Her Nefis Koleksiyonuma Yeni Bir Nefes Sadece .
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

RazielBlack yazdı: 28 Kas 2017 19:56
LethieN yazdı: 28 Kas 2017 19:50 Oyuna üye olurken kullanıcı sözleşmesini okumadığın aşikar. MobiSorun78 de dediği gibi " şahısa aittir " Yasal süreci başlatmadan bu konuda destek ekibi hiç bir olanak sunmuyor, tamamıyla haklılar. Oyunda her yazılanlarında doğruluk payı yoktur. :relaxed: Kimisi zevk, eğlence uğruna bu tür diyaloglar yaratıyor.
Kopyala yapıştır ı sevdiğin aşikar, olmazsa sözleşmeyi de kopyalayıp buraya yapıştırabilir ; yakın olma çabası içerisinde olduğunuz yönetimi sırtlama girişimine devam edebilirsiniz.

Düşüncelerimi dile getirmek ne zamamdır kopyala/yapıştır oldu ? Neyse dostum, konuyu tartışmaya çevirmelim ki; herkes düşüncesini yazabilsin.

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen Yafp »

RazielBlack yazdı: 28 Kas 2017 19:49 Cezai yaptırım uygulansın demedim, destek ekibinde evet senin görüşünde insanlar çalışıyor ki buradan kendine de pay çıkarabilirsin.
Destek ekibinde çalışan insanların görüşlerinin veya herhangi birinin görüşlerinin verdiğiniz içerikte hiçbir önemi yok. "Kitapta(!) ne diyorsa yaptırım odur."
RazielBlack yazdı: 28 Kas 2017 19:07
Açık açık çaldım yazyor ss te , cevaben en azından konu ile ilgileneceğiz demeleri ve hesapta inceleme yapmaları gerekirken cezai husu yoktur deniliyor. Hesap tarafıma ait olmamakla birlikte duyarlılık gösterilmesi hususunda bunu herkesin yapması gerekir...
Hangi kaynağı veya eğitimi baz alarak "[...] konu ile ilgileneceğiz demeleri ve hesapta inceleme yapmaları gerekirken[...]"
cümlesini kurup destekleyebiliyorsunuz?
"Duyar" kelimesi kişisel görecelilik taşır, dolayısıyla:
I. Kelimenin kendinize göre referansını vermelisiniz ki ne dediğinizi anlayalım.
II. Verilse bile kurallarda, eğer durumun içeriğini karşılayacak bir madde açık bir şekilde belli edilmediyse, bunun baz alınıp alınamayacağına karar verecek bir makam gerekir.

Yasal yollardan elde edilmiş herhangi bir şekilde kanıt niteliği taşıyan belge bulunmadan yapılan başvuruların hiçbir değeri yoktur. Bahsettiğiniz ekran görüntüsü de zaten kanıt taşıyan belge değildir: "kuzenim yazdı." der geçer.
RazielBlack yazdı: 28 Kas 2017 20:02 İyi niyet taşıyan tek cevap olsa gerek , EyvAllah
Diğer arkadaşların cevaplarının neden "iyi" niyetli olmadığını anlamamakla birlikte umarım konuya, daha fazla kişisel tartışmaya çevrilmeye açık(içerik yerine kişi bazlı cevaplar: kendine pay çıkarabilirsin, yakın olma çabanız vesaire) mesajlarla cevap verilmez.
  • Eminönü: Yigas, Zekhan, Poohdini, Jacque
  • Beyazköşk: Crimzon, Shekinah, Robyn
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Ancient Legends

Mesaj gönderen yun1010 »

Bak güzel forumdaşım sen destek ekibinin veya Gönüllü ekibinin tamamının kendi kurallarına göre hareket ettiğini düşünüyor olabilirsin. Ama öyle olsaydı adları gönüllü ekip olmazdı. Belli bi kurallar var yetkili kişilerin koymuş olduğu, destek ekibi de bu kurallara göre GÖNÜLLÜ olarak hareket ediyorlar. Bilgin olsun günaha girme.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
ANGMAR
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ANGMAR »

RazielBlack yazdı: 28 Kas 2017 19:07
ANGMAR yazdı: 28 Kas 2017 18:57 Hesap çalınmasına ne yapabilirler ki. Her hesabı çaldım diyen gerçekte o hesabı çalmış mı oluyor böyle bir şeyin garantisi var mı ? Şaka yapılıyor da olabilir. Tamam şaka olmasın gerçekse de, şifre paylaşımı ve hesap güvenliği kişinin kendisine aittir. Çaldırmasaydın keşke diyip üzüldük demekten başka bir şey yapamazlar. Kendim de çaldırdım oradan biliyorum.
Açık açık çaldım yazyor ss te , cevaben en azından konu ile ilgileneceğiz demeleri ve hesapta inceleme yapmaları gerekirken cezai husu yoktur deniliyor. Hesap tarafıma ait olmamakla birlikte duyarlılık gösterilmesi hususunda bunu herkesin yapması gerekir...
Benim önceki cevabım ve diğer arkadaşların cevapları seni tatmin etmediği için uzun yazıyorum oku bak :') .Şöyle düşün ilgileneceğiz deyip ilgilenmemeleri daha mı iyi olur sence ? Çünkü ilgilenemezler yani. Pekiyi neden ? Öyle bir şey olduğunu düşünsene senin çalındı benim çalındı bir başkasının daha çalındı oohoooo liste uzar gider. Ve bu tür destekler verilirken dikkatli olunması gerekiyor mesela yere eşyası atıldı, neleri atıldı, hangileri nadide, ne kadar parası vardı, hangi madenleri ve tılsımları aktarıldı ya da atıldı, para başkasına mı aktarıldı, bunların tek tek incelenmesi gerekiyor detaylıca. Yanlışlık olursa oyunun dengesini bozar. Sadece nadide eşyaların iade edilme sebebi bu zaten çünkü aktarılamadığı için oyun piyasasını etkilemiyor. Diyelim ki bunu da geçtik, basit bir eşya iadesi için insanlar haftalarca bekliyor belki 1 belki 2 eşya için. Tüm sunucuda yaşanan tüm hırsızlık olaylarını düşün ve bunların tek tek incelendiğini düşün. Belki adam kendi karakterlerini soyup parayı da kendi açtığı karakterlere aktarıyor ya da başka tanıdığı birine yapıyor bunu. Bunun konuşma kayıtları alışveriş kayıtları incelenecek hesap logları incelenecek ohoooo. Adamlar ticket mı okusunlar yeni bölgeyi mi test etsinler yoksa kayıt hakları sözleşmesinde belirtilen bir şey için mi saatlerce uğraşsınlar :thinking_face:
Resim
Kullanıcı avatarı
Naveran
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi

Mesaj gönderen Naveran »

Selam Arkadaşlar

Gerek forum kanalında, gerekse diğer destek birimlerimizde; bu hususta oyuncularımızı defalarca uyarmamıza rağmen hala bu tür şeylerin yaşandığını görmek gerçekten üzücü..

Öncelikle şunu net bir şekilde belirtelim; sadece böyle bir söylem oyunculara cezai işlem uygulamak için geçerli bir sebep değildir. Destek takımı "Falanca kişi hırsızdır, filanca eşyamı çalmıştır" gibi söylemlerde bulunan kullanıcılara cezai işlem uygulayamamaktadır.

MobilSorun78 yazdı: 28 Kas 2017 19:32 Hesap güvenliği tamamen şahısa aittir, az bilinen efsane duyarlara gerek yok.
LethieN yazdı: 28 Kas 2017 19:50 Oyuna üye olurken kullanıcı sözleşmesini okumadığın aşikar. MobiSorun78 de dediği gibi " şahısa aittir " Yasal süreci başlatmadan bu konuda destek ekibi hiç bir olanak sunmuyor, tamamıyla haklılar. Oyunda her yazılanlarında doğruluk payı yoktur. :relaxed: Kimisi zevk, eğlence uğruna bu tür diyaloglar yaratıyor.
Burada da bir çok arkadaşımız belirtmiş bulunmakta. "Oyuna üye olurken kabul ve taahhüt etmiş olduğunuz Kullanım Sözleşmesi gereğince hesap bilgilerinin sorumluluğu ve güvenliği birinci derecede hesap sahibine aittir. Hesap bilgilerinin paylaşılması durumunda ortaya çıkabilecek problemlerden hesap sahibinin sorumlu olduğunu, yine oyuna üye olurken karşınıza çıkan Kullanıcı Sözleşmesi'nde kabul ve taahhüt etmiş olursunuz." Dolayısıyla hesap güvenliği ihlali yoluyla çalınan materyal, para, eşya gibi unsurların iadesi sağlanamamakta, bu durumda destek birimlerimiz maalesef sizlere yardımcı olamamaktadır.

Kaldı ki tamamiyle oyuncu sorumluluğunda olan bir olay için destek ekibine "DESTEK EKİBİ ÇALIŞMIYOR !" gibi ithamlarda bulunarak yaşanan bu olaydan sorumlu tutmak ne kadar doğru? Bunun cevabını sizlerin vicdanına bırakıyorum.

Konuyu amacından çıkıp tartışmaya yönelmemesi adına kilitliyorum.

İyi forumlar
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim
Kilitli