farkında mısınız?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
peroxide
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

farkında mısınız?

Mesaj gönderen peroxide »

oyuna geri dönüp bir bakayım dedim ama oyunda herşey para olmuş arkadaşlar belki farketmiyorsunuz.
neden oyuncu kazanmıyor bu ikv?
-yeni bir oyuncu oyuna başladı diyelim bu karaktere ne lazım plus hadi bir şekilde tamam hallettik plussuzda olur.
-bu karaktere ne lazım kasa erişimi neyse ben yürürüm kasaya kadar sıkıntı yok kasa erişimi alınca grub bölgelerindeki yaratıkların canı düşüyor saçmalık (viewtopic.php?f=46&t=73046)
-yetenek kesin lazım +5 yetenek önemli çünkü herkesle eşit olmak istersin neyse oda olmasın
-lonca lisansı!!! şaka mı ya oyunda lonca sistemi parayla ve loncaya giren sadece ruh taşlarını kullanıp topkapı sarayına gidebiliyor.
resmen bir bölge olan topkapı sarayına yürüyerek bile gidip giremiyorsun loncasız!!! bu okadar büyük dezavantaj ki yeni başlayan biri için. neyse allah kahretsin yürürüm ben tamam topkapıyada girmem.
-binbir uğraş sonunda f2p oyun olduğu için hiç para yatırmadan oynadık oynadık ve bir silah ürettik/düşürdük. napmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz dimi! silah yükseltme almalıyız. neden çünkü oyundan yapılabilecek birşey bile değil silah yükseltmeyi siteden yapıyoruz şakada son nokta. ve bu diğer oyuncular ile aramızda bir uçurum yaratıyor.

oyun içeriğiyle ilgili paralı olayımız bitti şimdi ise gerçekten oyun yönetiminin ne kadar paragöz olduğu konusuna gelelim.

Ekstra Şikayet Hakkı (+10) (SÜRESİZ) 615 Akçe / bu nedir? neyse az çok anlıyabiliyorum suistimal felan işleri
Arkadaş/Yasaklı Listesi Büyütücü (+5) (SÜRESİZ) 615 Akçe / ????????? 5 arkadaş fazla eklemek için oyun kendi küçük yaptığı yeri büyütmeye para alıyor hahahhaha :d
Boz Ayı 1995 Akçe oyunda olmayan bir skill ekliyor :DDDDD
Migrat Yağma Arttırıcı (%60/%60) Süre : 1 gün 345 Akçe. :DDD 1000 kere girsenizde alamadığınız takıları belki alırsınız ihtimali.

arkadaşlar lütfen artık gözünüzü açın 10 yıldır nerdeyse 1 adım ilerleme katedememiş bir oyuna neden bu kadar para vermek zorundayız?
yeni oyuncular neden oynasın bu oyunu? ben özlediğim için döndüm belki ama ikvnin amacı oyuncu kazanmak değil para kazanmak olmuş. zaten hepiniz farkındasınızdır bunun umarım.
şimdi ben bunları neden yazdım yeni güncelleme gelince akçeyle ilgili lütfen bizi soyacağınız birşey koymayın oyuna! önce bi oyunu yoluna koyun yeniden bi can kazandırın!bir oyun dükkanında satılan şeylerin zamandan kazanmak için alınabilecek şeyler olması gerekmekte plus paket gibi mesela.
oyunda ne yaparsan yap silahını yükseltemiyorsan bunu para vererek yükseltmek tam bir p2w mantığıdır. "bu adamlar taş mı yesin"ciler gelmeden söyleyim akçeyle yapılabilen herşey yine yapılsın. ancak senin para vererek 1 saniyede yaptığın şeyi adam para vermiyorsa 1 haftada yapsın ama yapsın. para=zaman olsun ama para=avantaj değil. yada oyunu direk f2p den çıkarıp aylık ücretli yapın.
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Re: farkında mısınız?

Mesaj gönderen yun1010 »

Arkadaşlar benim bildiğim p2w para vermeden oynayamadığın oyunudur. Ben mi yanlış biliyorum yoksa dalga mı geçiyorsunuz ? Ne demişler: "Bi işte iyiysen onu asla ücretsiz yapma."
Birkaç iletişim kitabı okudum 1 yıl içerisinde bu sebepten dolayı karşı cins ile nasıl yakınlaşacağımı biliyorum. Yanıma gelip :"Yunus sen anlarsın üç beş taktık ver." Dedikleri zaman arkadaşlarımı sömürürüm. Düşün adamlar yıllarca yazılım mühendisliği okumuş, grafik çalışmış. Ücretsiz çalışmaları kesinlikle haksızlık. Oyuna verdiğim paralardan dolayı hiç bir zaman pişman olmadım şahsen.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Herşey iyi gidiyordu ta ki "10 yıldır 1 adım kat etmemiş" diyene kadar. :') Bu kadarda acımasız olmayın.
Resim

Ayrıca konuya gelecek olursak herkes her şeyin farkında ve kimse oyunu zorla oynamıyor veya para yatırmıyor.Parası olan yatırır.Tabi ki bazı şeylerin oyun parasıyla olması daha iyi olurdu o ayrı mevzu.

İyi Forumlar.
peroxide
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen peroxide »

yun1010 yazdı: 23 Kas 2017 07:03 Arkadaşlar benim bildiğim p2w para vermeden oynayamadığın oyunudur. Ben mi yanlış biliyorum yoksa dalga mı geçiyorsunuz ? Ne demişler: "Bi işte iyiysen onu asla ücretsiz yapma."
Birkaç iletişim kitabı okudum 1 yıl içerisinde bu sebepten dolayı karşı cins ile nasıl yakınlaşacağımı biliyorum. Yanıma gelip :"Yunus sen anlarsın üç beş taktık ver." Dedikleri zaman arkadaşlarımı sömürürüm. Düşün adamlar yıllarca yazılım mühendisliği okumuş, grafik çalışmış. Ücretsiz çalışmaları kesinlikle haksızlık. Oyuna verdiğim paralardan dolayı hiç bir zaman pişman olmadım şahsen.
p2w pay to win demektir parayı ver kazan anlamında p2p ise belli bir ücret karşılığı oynadığın oyundur.

neyse ben kime ne anlatıyorum ki arkadaşlar adamlar haklıymış sömürülcek insan çok rahatsız olanda yok. kimse demiyor oyun içinde silah yükseltme yok diye bana bişey demek düşmez ozaman iyi oyunlar.
orda yazmışım bir ton yeni başlayan insan napsın diye dezavantajlı oluyor diye biri ben rahatsız değilim diyo diğeri parası olan verir diyor. anlayın bi okuduğunuzu parası olan versinde parası olmayanda bi şekilde 1 ay sonrada olsa yetişebilsin! oyun 10 yıldır aynı neden biliyor musun hala oturma tuşu o ya 2 kere basınca "lütfen konuşma alanını sık mesaj yazarak kirletmeyin" diye uyarı mesajı çıkıyor mesela...neyse kime ne anlatıyorum ki...
Kullanıcı avatarı
Yatcinizz
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Kuva İ Milliye
İletişim:

Mesaj gönderen Yatcinizz »

Kardeşim paran varsa oynarsın yapılabilecek bişey yok. Adamlar bu içerikleri ücretsiz yapmaz. Oyun sayesinde onlarda birşeyler kazanıyor. Kimse bedavaya iş yapmıyor maalesef. Yeni başlayan oyunculardan bahsediyorsan ne zaman üstü başı dizilememiş olan birşeyler yapmaya çabalayan bi oyuncu görsem ona fazlasıyla yardımcı olurum. Böyle konular açıcağınıza millete yardım etseniz para yatırmadan da bi şeyler yapabilir herkes .
Paşaxömerfaruk
Kullanıcı avatarı
Leqendyyy
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Instructive

Mesaj gönderen Leqendyyy »

Biz bunların farkındayız da, senin zevk için oynadığın oyunun birilerinin ekmek teknesi olduğunun farkında mısın ?
Resim

R A M M S T E İ N N N
Kullanıcı avatarı
Galahar
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen Galahar »

peroxide yazdı: 23 Kas 2017 03:04 oyuna geri dönüp bir bakayım dedim ama oyunda herşey para olmuş arkadaşlar belki farketmiyorsunuz.
neden oyuncu kazanmıyor bu ikv?
-yeni bir oyuncu oyuna başladı diyelim bu karaktere ne lazım plus hadi bir şekilde tamam hallettik plussuzda olur.
-bu karaktere ne lazım kasa erişimi neyse ben yürürüm kasaya kadar sıkıntı yok kasa erişimi alınca grub bölgelerindeki yaratıkların canı düşüyor saçmalık (viewtopic.php?f=46&t=73046)
-yetenek kesin lazım +5 yetenek önemli çünkü herkesle eşit olmak istersin neyse oda olmasın
-lonca lisansı!!! şaka mı ya oyunda lonca sistemi parayla ve loncaya giren sadece ruh taşlarını kullanıp topkapı sarayına gidebiliyor.
resmen bir bölge olan topkapı sarayına yürüyerek bile gidip giremiyorsun loncasız!!! bu okadar büyük dezavantaj ki yeni başlayan biri için. neyse allah kahretsin yürürüm ben tamam topkapıyada girmem.
-binbir uğraş sonunda f2p oyun olduğu için hiç para yatırmadan oynadık oynadık ve bir silah ürettik/düşürdük. napmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz dimi! silah yükseltme almalıyız. neden çünkü oyundan yapılabilecek birşey bile değil silah yükseltmeyi siteden yapıyoruz şakada son nokta. ve bu diğer oyuncular ile aramızda bir uçurum yaratıyor.

oyun içeriğiyle ilgili paralı olayımız bitti şimdi ise gerçekten oyun yönetiminin ne kadar paragöz olduğu konusuna gelelim.

Ekstra Şikayet Hakkı (+10) (SÜRESİZ) 615 Akçe / bu nedir? neyse az çok anlıyabiliyorum suistimal felan işleri
Arkadaş/Yasaklı Listesi Büyütücü (+5) (SÜRESİZ) 615 Akçe / ????????? 5 arkadaş fazla eklemek için oyun kendi küçük yaptığı yeri büyütmeye para alıyor hahahhaha :d
Boz Ayı 1995 Akçe oyunda olmayan bir skill ekliyor :DDDDD
Migrat Yağma Arttırıcı (%60/%60) Süre : 1 gün 345 Akçe. :DDD 1000 kere girsenizde alamadığınız takıları belki alırsınız ihtimali.

arkadaşlar lütfen artık gözünüzü açın 10 yıldır nerdeyse 1 adım ilerleme katedememiş bir oyuna neden bu kadar para vermek zorundayız?
yeni oyuncular neden oynasın bu oyunu? ben özlediğim için döndüm belki ama ikvnin amacı oyuncu kazanmak değil para kazanmak olmuş. zaten hepiniz farkındasınızdır bunun umarım.
şimdi ben bunları neden yazdım yeni güncelleme gelince akçeyle ilgili lütfen bizi soyacağınız birşey koymayın oyuna! önce bi oyunu yoluna koyun yeniden bi can kazandırın!bir oyun dükkanında satılan şeylerin zamandan kazanmak için alınabilecek şeyler olması gerekmekte plus paket gibi mesela.
oyunda ne yaparsan yap silahını yükseltemiyorsan bunu para vererek yükseltmek tam bir p2w mantığıdır. "bu adamlar taş mı yesin"ciler gelmeden söyleyim akçeyle yapılabilen herşey yine yapılsın. ancak senin para vererek 1 saniyede yaptığın şeyi adam para vermiyorsa 1 haftada yapsın ama yapsın. para=zaman olsun ama para=avantaj değil. yada oyunu direk f2p den çıkarıp aylık ücretli yapın.
Sana katılıyorum kardeşim parası olan önde olsun eyvallah da parası olmayan hiçbir zaman parası olana yetişemiyor buna bir denge getirilmeli en azından 50 tl verip direk aldığımız birşeyi para yatırmadanda 1 ay gibi bir sürede uğraş sonucu alınabilmeli
dret
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen dret »

Burada bir hizmet sunuluyor ve kar amacı güden ticari bir işletme , bizim oyun olarak baktığımız şey onlar için haklı olarak ticari bir meta ve personel maaşları,vergiler vs. gibi diğer giderleri çıkarıp üstüne birde kar etmesi gerekiyor ki devamlılığı olsun ve kapanmasın, yöntemler vicdanları yaralıyor olabilir, para vermeyenin ulaşamayacağı avantajlar sağlanma konusu. böyle vicdan yaralayıcı durumlar olmaması için P2P yani aylık üyelik ücreti ile ve oyun içi satılan nakdi eşyalar ile bu oyun pek ala idare edilebilir.yani oyunu oynayan insanlar zaten bir maddiyatı gözden çıkarabilen kişiler olur ve durumu olmayan arkadaşlarımda hiç oynamaz ve haksızlığa uğramışlık duygusunu yaşamamış olur, beni gaddarlıkla suçlamayın lütfen, buna hayat diyoruz ve hayat gerçekten acımasız.Dediğim gibi durumu olmayan arkadaşların üzülmemesi adına veya küçük kardeşlerimizin herne ise, söylemek istediğim umarım yanlış anlaşılmaz. son olarak eklemekte yarar görüyorum, direk oyun p2p olunca kahir kitlelere ulaşamayacağı için oyuncu sayısı az olacaktır..
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

Leqendyyy yazdı: 23 Kas 2017 09:05 Biz bunların farkındayız da, senin zevk için oynadığın oyunun birilerinin ekmek teknesi olduğunun farkında mısın ?
Ekmek teknesi ? Birileri ? Bahsettigin kisiler Asosyallikte dibe vurmus kendini ' Asosyal degilim nasil olsa oyundan para kazaniyom yha' diye avutan kisiler kardesim
Resim
Kullanıcı avatarı
ZowieN
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Teşkilat

Mesaj gönderen ZowieN »

Bu sistemden olmayan oyun var mı? :D Burasıda bir ekmek teknesi sonuçta nerden kazanacaklar?Bu kadar nefret kusmayın oyuna.
Never beleive someone who tells who they are.