BENI HATIRLA AKTIF! HIZLI GİRİŞ

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
DygGvn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Gök Tengri

Re: BENI HATIRLA AKTIF! HIZLI GİRİŞ

Mesaj gönderen DygGvn »

Nerull yazdı: 20 Kas 2017 17:47 Kullanıcı giriş ekranına <içeriği ne olursa olsun> müdahale edebilecek bir programa izin veremeyiz. Yeni güncelleme içerisinde giriş ekranı arayüzünü de güncelleyeceğiz. Kullanıcı adınızı hatırlayacak bir onay kutusu ve hemen yanında gerektiğinde tarayıcıdan silecek Beni Unut bağlantısı da olacak.

Bir şey söylemek istiyorum ve umarım bu yazımı görürsün Nihat Bey.

Kullanıcı Adını hatırlayacak bir onay kutusu olacağını söylüyorsunuz ve bu çok güzel bir durum ancak bu söylediğiniz şey oyundayken alt + f4 yaptıktan sonra oyuna giriş hızını bi hayli arttıracaktır. Yani demek istediğim "KABADAYI" modunda savaşan kişilerin bu durumda madur olacağıdır.

Bir de grup bölgelerinde öldüğünde para kaybetmemek için alt +f4 atılıyor bu konu hakkında da yani öldüğünde alt + f4 dahî atsa paranın kaybedilmesi gerektiğini düşünüyorum..

Belki bu alt + f4 konusu başka şeylere de zarar verecektir. Benim bu konuda bir fikrim var. Belki daha iyisini de düşünmüş olabilirsiniz ancak güncelleme gelmeden söylemek istedim.

Alt + f4 atan birisi oyuna gecikmeli girsin. Yani bir oyuncunun oyunda iken verileri kayıtlı oluyordur sanırım, işte giriş zamanı ve çıkış zamanı. Buna dayanarak 30 saniye gibi bir süre gecikmeli girsin.

Umarım bu yazımı görürsünüz 🙋
Şifacı -> Efuli
Büyücü -> Hifa
Savaşçı -> Hafsa
Lonca -> <Gök Tengri>

Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Lahza »

Alt f4 olayına geçen günlerde açtığım bir konuda değinmiştim, OkO larda inanılmaz saçmalık var mecbur şartlarda bile 10 canla çıkıp 10 saniye sonra 100 canla giriyor adamlar, buna mutlaka çözüm getirilmeli, tamam hızlı giriş çok güzel yanlız mağduriyete dönüşmemeli, @Nerull abi bu konuda mutlaka çözüm gerekli, ya alt çeken çıktığı can ve kudretle girsin oyuna, yada çıkış yapınca giriş biraz zaman alsın v.b bir çözüm gerekli. Siz bizden daha iyi düşünürsünüz, mutlaka değerlendirmeye alınmalı.
Nerull
Legendary Developer
İletişim:

Mesaj gönderen Nerull »

DygGvn yazdı: 22 Kas 2017 10:55
Nerull yazdı: 20 Kas 2017 17:47 Kullanıcı giriş ekranına <içeriği ne olursa olsun> müdahale edebilecek bir programa izin veremeyiz. Yeni güncelleme içerisinde giriş ekranı arayüzünü de güncelleyeceğiz. Kullanıcı adınızı hatırlayacak bir onay kutusu ve hemen yanında gerektiğinde tarayıcıdan silecek Beni Unut bağlantısı da olacak.

Bir şey söylemek istiyorum ve umarım bu yazımı görürsün Nihat Bey.

Kullanıcı Adını hatırlayacak bir onay kutusu olacağını söylüyorsunuz ve bu çok güzel bir durum ancak bu söylediğiniz şey oyundayken alt + f4 yaptıktan sonra oyuna giriş hızını bi hayli arttıracaktır. Yani demek istediğim "KABADAYI" modunda savaşan kişilerin bu durumda madur olacağıdır.

Bir de grup bölgelerinde öldüğünde para kaybetmemek için alt +f4 atılıyor bu konu hakkında da yani öldüğünde alt + f4 dahî atsa paranın kaybedilmesi gerektiğini düşünüyorum..

Belki bu alt + f4 konusu başka şeylere de zarar verecektir. Benim bu konuda bir fikrim var. Belki daha iyisini de düşünmüş olabilirsiniz ancak güncelleme gelmeden söylemek istedim.

Alt + f4 atan birisi oyuna gecikmeli girsin. Yani bir oyuncunun oyunda iken verileri kayıtlı oluyordur sanırım, işte giriş zamanı ve çıkış zamanı. Buna dayanarak 30 saniye gibi bir süre gecikmeli girsin.

Umarım bu yazımı görürsünüz 🙋
Yazılanları görüyorum. Hatta alıntı yapıldığında sizler gibi bana da bildirim geliyor. O:-)

Girişi kolaylaştırmak için konulan küçük bir özelliğin oyunu bahsettiğin gibi zorlaştıracağına katılmıyorum. Kabadayı modunda OkO yapıyorsanız karşılıklı kurallar koyabilirsiniz, savaş sırasında öleceğini anlayıp oyundan çıkan kişi kaçmış ve bana göre de kaybetmiş sayılır. :-1:

Oyundan normal yollarla çıkmanın dışında bağlantı kesildiğinde kimi durumlarda kurallar çerçevesinde gerekli müdahale sunucu tarafından yapılıyor. Kişinin bağlantısı da kesilmiş veya teknik başka bir problem de ortaya çıkmış olabilir. Bunu ayırmaya çalışmak başka teknik problemlere yol açabileceği için ALT-F4 tuş kombinasyonuyla oyundan çıkmış olanları ayrı bir kategoride değerlendiremiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Lahza »

Nerull yazdı: 22 Kas 2017 11:27 Yazılanları görüyorum. Hatta alıntı yapıldığında sizler gibi bana da bildirim geliyor. O:-)
Hemen arkadaşın altına aslında çok güzel olabilecek bir öneri yaptım abi, bir değerlendirsen kendi açınızdan olur yada olmaz ama bizim açımızdan oldukça mantıklı olacaktır.
MOTUN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen MOTUN »

Nerull yazdı: 22 Kas 2017 11:27 Yazılanları görüyorum. Hatta alıntı yapıldığında sizler gibi bana da bildirim geliyor. O:-)

Girişi kolaylaştırmak için konulan küçük bir özelliğin oyunu bahsettiğin gibi zorlaştıracağına katılmıyorum. Kabadayı modunda OkO yapıyorsanız karşılıklı kurallar koyabilirsiniz, savaş sırasında öleceğini anlayıp oyundan çıkan kişi kaçmış ve bana göre de kaybetmiş sayılır. :-1:

Oyundan normal yollarla çıkmanın dışında bağlantı kesildiğinde kimi durumlarda kurallar çerçevesinde gerekli müdahale sunucu tarafından yapılıyor. Kişinin bağlantısı da kesilmiş veya teknik başka bir problem de ortaya çıkmış olabilir. Bunu ayırmaya çalışmak başka teknik problemlere yol açabileceği için ALT-F4 tuş kombinasyonuyla oyundan çıkmış olanları ayrı bir kategoride değerlendiremiyoruz.
Lahza yazdı: 22 Kas 2017 11:38
Hemen arkadaşın altına aslında çok güzel olabilecek bir öneri yaptım abi, bir değerlendirsen kendi açınızdan olur yada olmaz ama bizim açımızdan oldukça mantıklı olacaktır.
Oyundan çıkış için bir süre ekleseniz ve ALT + F4 kombinasyonunu da kısayol olarak atayıp ESC > Çıkış seçeneğine dahil etseniz iyi olabilir bence. En kolay seçenek bu.

Uğraşmak isterseniz de savaş halinde olan oyuncuların çıkmasını engelleyebilir veya çıkış süresini uzun tutabilirsiniz.

Örnek:
Normal Koşullarda, ESC > Çıkış veya ALT + F4 yapıldığında '5 saniye içinde çıkış gerçekleştirilecek.'
Savaş Halinde, ESC > Çıkış veya ALT + F4 yapıldığında 'Savaşırken çıkış yapamazsınız.'
Resim
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

MOTUN yazdı: 22 Kas 2017 12:35 Oyundan çıkış için bir süre ekleseniz ve ALT + F4 kombinasyonunu da kısayol olarak atayıp ESC > Çıkış seçeneğine dahil etseniz iyi olabilir bence. En kolay seçenek bu.

Uğraşmak isterseniz de savaş halinde olan oyuncuların çıkmasını engelleyebilir veya çıkış süresini uzun tutabilirsiniz.

Örnek:
Normal Koşullarda, ESC > Çıkış veya ALT + F4 yapıldığında '5 saniye içinde çıkış gerçekleştirilecek.'
Savaş Halinde, ESC > Çıkış veya ALT + F4 yapıldığında 'Savaşırken çıkış yapamazsınız.'
Sanırım ESC menüsündeki Çıkış işleminin kısayol tuşu olarak Alt+F4 tuşlarını eklemelerini istiyorsun.Bu şekilde Alt+F4'e basıldığında o menüdeki Çıkış işlemi gerçekleşecek.O çıkış işlemine de belli bir süre getirecekler ve dolayısıyla alt+f4 yapıldığında çıkmak için o süreyi beklemeleri gerekecek.

Yani bir oyuncu ALT+F4'e bastığında ekranda "Çıkmak istediğine emin misin?" ifadesi çıkacak.Ama "Evet"'e basılamayacak çünkü geri sayımın bitmesi gerekecek.Geri sayım bittikten sonra "Evet" tuşu aktif olacak ve çıkış yapılabilecek.Eğer oyuncu saldırıya uğrarsa bu ekran gidecek ve geri sayım iptal olacak.

Güzel ve tanıdık bir fikir ama Alt+F4 mevcut pencereyi kapatma komutu olduğu için emin değilim.
MOTUN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen MOTUN »

Serinplay yazdı: 22 Kas 2017 12:55 Sanırım ESC menüsündeki Çıkış işleminin kısayol tuşu olarak Alt+F4 tuşlarını eklemelerini istiyorsun.Bu şekilde Alt+F4'e basıldığında o menüdeki Çıkış işlemi gerçekleşecek.O çıkış işlemine de belli bir süre getirecekler ve dolayısıyla alt+f4 yapıldığında çıkmak için o süreyi beklemeleri gerekecek.

Yani bir oyuncu ALT+F4'e bastığında ekranda "Çıkmak istediğine emin misin?" ifadesi çıkacak.Ama "Evet"'e basılamayacak çünkü geri sayımın bitmesi gerekecek.Geri sayım bittikten sonra "Evet" tuşu aktif olacak ve çıkış yapılabilecek.Eğer oyuncu saldırıya uğrarsa bu ekran gidecek ve geri sayım iptal olacak.

Güzel ve tanıdık bir fikir ama Alt+F4 mevcut pencereyi kapatma komutu olduğu için emin değilim.
Çıkış uyarısını onayladıktan sonra sürenin başlaması daha sağlıklı olacaktır. Dediğin gibi, geri sayım anında kullanıcı hasar alırsa sayım iptal edilecek.

O komutu devre dışı bırakabilirler. Birçok oyun -Kader mühürleri dahil- olası hatalara karşı ALT + F4 kombinasyonunu devre dışı bırakıyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
DygGvn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: Gök Tengri

Mesaj gönderen DygGvn »

MOTUN yazdı: 22 Kas 2017 12:35

Lahza yazdı: 22 Kas 2017 11:38
Oyundan çıkış için bir süre ekleseniz ve ALT + F4 kombinasyonunu da kısayol olarak atayıp ESC > Çıkış seçeneğine dahil etseniz iyi olabilir bence. En kolay seçenek bu.

Örnek:

İlk örneğinizi çok beğendim. Aklıma bir oyundaki durumu getirdi. Çıkış yaparken işte 5 saniye içerisindeıkış yapılacaktır gibisinden bir şey çıkıyordu ama etrafında ona vuran herhangi bir yaratık ya da başka bir oyuncu olunca bu durum iptal ediliyor. Yani kaçması engelleniyordu bir şekilde ama ben bunun yanı sıra yinede oyundan çıkış yapıldıktan sonra 10 - 20 saniye gibi bir gecikmeli girişin taraftarıyım. 10 saniye bile olsa çok güzel olur.

Tamam suçu olmayan kişiler, yani oyunda aniden kritik hata alıp oyundan düşenleri de düşünmemi, gerek ancak 10 saniye beklemenin kime ne zararı olabilir diyede düşünmüyor değilim 😶 :thinking_face:
Şifacı -> Efuli
Büyücü -> Hifa
Savaşçı -> Hafsa
Lonca -> <Gök Tengri>

Kullanıcı avatarı
Thestory
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Thestory »

Gorgar forumda " çoğunuzun tahmin ettiğinden daha fazla ilerleme kaydettik" demişti güncelleme hakkında. Bu kadar ilerleme varken neden bir bilgi yok ?
WesTSooN

IWesTSooNI
Kullanıcı avatarı
emrecelik54
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: ÜLKÜ OCAKLARI
İletişim:

Mesaj gönderen emrecelik54 »

Güncellemenin sır gibi saklanılmasından anlıyorum ki daha çoooook iş var ortada kayda değer bişey yok malesef
Resim