Yatırım Tavsiyesi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ybrdelisix
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Re: Yatırım Tavsiyesi

Mesaj gönderen ybrdelisix »

En iyi stok kondrit ve tılsım bence. Zamanda Mavi topaz stoklayanlar iflas etmişti. Mavi topaz gibi diğer tüm madenler de değerini kaybedecektir diye düşünüyorum.
HAYATResimDIR
Kullanıcı avatarı
Leqendyyy
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Instructive

Mesaj gönderen Leqendyyy »

Bazı arkadaşlarla gerçekten aynı görüşteyim.Hol madenleri dışında çok bir şeyin fiyat değişimine uğrayacağını sanmıyorum. Fakat oyuna yeni reçete gelirse, kesinlikle gano ve menekşenin fiyatı artar. Mümkün olduğunca nakit paran olsun.
Eminönü madenleri topla mutlaka. Arkadaşın biri gerek yok boşa stok falan demiş ama maksat eminönü madenlerini satmak değil,yeni güncellemede hangi iksir lazım olursa onu üretmek. Çünkü tavan yapıcak iksir fiyatları belkide. Bkz. Shen Kara İksir . Benim görüşlerim bu yönde iyi forumlar dilerim :D
Resim

R A M M S T E İ N N N
Kullanıcı avatarı
muhammetali395
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ma B

Mesaj gönderen muhammetali395 »

Leqendyyy yazdı: 21 Kas 2017 07:27 Bazı arkadaşlarla gerçekten aynı görüşteyim.Hol madenleri dışında çok bir şeyin fiyat değişimine uğrayacağını sanmıyorum. Fakat oyuna yeni reçete gelirse, kesinlikle gano ve menekşenin fiyatı artar. Mümkün olduğunca nakit paran olsun.
Eminönü madenleri topla mutlaka. Arkadaşın biri gerek yok boşa stok falan demiş ama maksat eminönü madenlerini satmak değil,yeni güncellemede hangi iksir lazım olursa onu üretmek. Çünkü tavan yapıcak iksir fiyatları belkide. Bkz. Shen Kara İksir . Benim görüşlerim bu yönde iyi forumlar dilerim :D
Arkadaşın dediği gibi eminönü madenlerinden kastım 2009dan beri oynuyorum fiyatı düşmeyen her yeni yerde lazım olan eminönü meteor madenleri var ayrıca bunları elindeki nakitle al demedim topla dedim nakitle kondrit alacak çünkü kondrit ikv'nin jokeri her zaman bir yerde kondrit kullanmaya mecburuz.
movie yazdı: 20 Kas 2017 23:22
muhammetali395 yazdı: 20 Kas 2017 23:10 Elinde nakit kesinlikle olsun kondirt sayısını artır Eminönü madenleri topla tamamsın
Ne eminönü ne yeraltı ne meteor hiçbir bölgenin hiçbir madeni değerlenmeyecek.
Belki sadece hol madenleri değerlenir o da mevcut tılsım sisteminde gerekli olduğu için.
Yeni gelecek item materyal vs üretiminde eski madenler istenmeyecek. Boşa stok yapıyorsunuz.
:flag_tr: MaB:flag_tr:
Gerçekçi ol
imkansızı iste
.

01.05.2009
01.05.2018".
Kullanıcı avatarı
invaliduS
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen invaliduS »

Hol gelmeden önce 10mden gano stoklayıp, güncellemeden sonra 5mye satan arkadaşlar online mi?
Her zaman dediğim gibi "Sıcak para iyidir"
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

muhammetali395 yazdı: 21 Kas 2017 07:59
Leqendyyy yazdı: 21 Kas 2017 07:27 Bazı arkadaşlarla gerçekten aynı görüşteyim.Hol madenleri dışında çok bir şeyin fiyat değişimine uğrayacağını sanmıyorum. Fakat oyuna yeni reçete gelirse, kesinlikle gano ve menekşenin fiyatı artar. Mümkün olduğunca nakit paran olsun.
Arkadaşın dediği gibi eminönü madenlerinden kastım 2009dan beri oynuyorum fiyatı düşmeyen her yeni yerde lazım olan eminönü meteor madenleri var ayrıca bunları elindeki nakitle al demedim topla dedim nakitle kondrit alacak çünkü kondrit ikv'nin jokeri her zaman bir yerde kondrit kullanmaya mecburuz.
muhammetali395 yazdı: 20 Kas 2017 23:10 Elinde nakit kesinlikle olsun kondirt sayısını artır Eminönü madenleri topla tamamsın
Belki sadece hol madenleri değerlenir o da mevcut tılsım sisteminde gerekli olduğu için.
Yeni gelecek item materyal vs üretiminde eski madenler istenmeyecek. Boşa stok yapıyorsunuz.
Bunu daha ayrıntılı açıklayayım da zarar etmeyin.
Bu oyuna 5 senedir güncelleme gelmiyor. Bu süre zarfında mevcut madenler aşırı derecede stok edildi. Öyle çılgın arkadaşlar vardır ki her saf madenden belki de binlerce stokladılar. Bu ise madenlerin tekelleşmesine yol açar. Bu yönetimin istemeyeceği bir şeydir. Dolayısıyla yeni gelecek reçetelerde eski madenler istenmeyecek. Bunu bir önceki güncellemede görmüş olmanız gerekirdi. Tılsım reçetelerinde eski madenlerden isteyebilir miydi? İsterdi tabi ki ama yönetim bu şekilde düşünmedi ki bence iyi de yaptı. Aynı düşünceyle yeni gelecek reçetelerde yeni madenler ve materyaller gerekli olacak.
Yapacağınız en mantıklı şey hol madenleri stoklamaktır. Ondan da emin değilim. Çünkü ortamda çok fazla tılsım var. Ayrıca kondrit gibi akçe ile alınabilen yeni materyal gelmezse kondritler daha çok pahalılaşabilir. Çünkü yeni üretimlerde de kondrit isteyecektir.
Tabi şöyle de bir şey var güncelleme ile birlikte eski oyuncular oyuna dönerse çemberlitaş itemlerinin üretimi kısmen de olsa artabilir. Bu anlamda ganoderma, yonca gibi madenlerin fiyatı artabilir ama çok fazla artış beklemeyin. 1-2 m oynar sadece. Bu dalgalanma ise bir süre sonra söner ve eski haline döner maden fiyatları.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
Furkaaaaann
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Furkaaaaann »

Ben olsam belirli tılsımları alıp gerisini nakit paraya dönüştürürüm
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

maden piyasasını bimem ama tılsım fiyatları düşer ama yükselmez bu vakitten sonra. yeni tılsımlar gelirse belki o zaman işler değişebilir. nedeni ise tılsım bugunun düzeltilmesi olarak değerlendirilebilinir. madenlerine gelecek olursak yanlış anlama tabiki de ama yatırım yapacak miktarda madenin yok. yani elinde tutmanı tavsiye ederim. bakarsın güncellemede dediğim gibi farklı tılsımlarda gelebilir. madenlerini o şekilde kullanabilirsin. nakit paran ise nakit olarak kalsın. yine ne olur ne olmaz nakit olarakta ihtiyacın olur düşüncesindeyim. y2 tılsımını satmamanı öneririm. yeni bölgeler gelsede sığınak ve migrat yok olacak hali yok. bu 2 bölge için y2 her zaman lazım olacaktır. yani içeriğini bilmediğimiz güncellemeden/güncellemelerden bahsediyoruz. biz oyuncuları nelerin beklediğini bilmiyoruz. tılsımını ve madenlerini satıpta nakte çevirmen, pek akıllıca bir iş olmayabilir. çünkü güncellemeden sonra sattığın fiyatın 2-3 katına tekrar geri alabilirsin. yani arabistana deveye giderken, ahırdaki öküzden de olma derim ben. iyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Katılmıyorum. insanların diğer bölgeleri boşaltmaması için bir sebebi olması gerekiyor. Bunu göz önünde bulundurarak Eminönü madenlerinin yeni reçetelerde gerekli olabileceğini düşünüyorum. Tıpkı bazı çt itemlerinde saf gümüş gibi şeyler gerekmesi gibi.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Ben olsam tüm tılsımları elde eder, geri kalanı nakit olarak saklardım. Maden ve fazladan tılsım olarak elimde tutmazdım.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Klan: Lodos
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Ben Epe ve Buluşma Hatıraları ndan bahsetmiştim. Ama herkes maden ve tılsım demisimdir yorumumu değiştireyim öyleyse. Bunu oyuna 10 tane güncelleme gelse bile değerini kaybetmeyecek tek tılsım Yıldırım 2 dir. Belki tuhaf gelebilir ama Fiziksel Bilgi 3 Buz Bilgisi 3 ve Elektrik, Ateş Bilgisi 3 tılsımları değerlenecektir.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI