Şans sistemiyle alakali ufak bir ayrinti diyelim buna

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Şans sistemiyle alakali ufak bir ayrinti diyelim buna

Mesaj gönderen Parlementxx »

mirkan1453 yazdı: 14 Ağu 2017 02:01
Parlementxx yazdı: 13 Ağu 2017 20:45 Oyundaki sans sistemi Kader Muhurlerindekinin aynisi Her karakterin sansli oldugu bir donem var.Mesela saat 12 ile 15 arasi buyucunuz mantar madeninde oldukca balli saatte 6 7 tane bile cekebilirsiniz.Veya saat gece 3 ile 5 arasi savasciniz xenotim olup yagacak ardi ardina saydirir sistem xenotimleri.Bu oyunun sans sistemiyle alakali ne kadar bilgi vermeselerde 8 yillik deneyimim bunu acik acik kanitladi.Cok kesersem cok duser mantigini cikarin kafanizdan karakterin o sansli zamanini tutturabilmeye calisin. 100 orumcek kesin dusmedimi akrebe donun oda dusmezse irklara donun.Denedim acik acik boyle siz hic 1 saat icinde 16 yonca ceken birini gordunuzmu gormediyseniz burdayim.Umarim bilmeyenlere bir faydasi olur.
Kader mühürlerindeki ile aynı yürüdüğüne bende katılıyorum ancak dediğin diğer karakter şans olgusuna katılmıyorum, kaldı ki bahsettiğin şeyi bende gözlemledim. Hiç bir oyunun random durumuyla ilgili bilgi verildiğine şait olmadım(silah yapımından tutta heat box ayarlarına kadar bir çok oyunun diğer bir çok küçük geliştirici günlüğü videoları izlememden yola çıkarak söylüyorum), bunlar için geliştirilen algoritmalar var bu algoritmaların içerisinde de henüz çözemediğimiz bir şey var bizim ne ile örüntülü olduğunu çözemediğimiz bu çarpan, normal düşme oranlarıyla, şans artırıcıların katsayılarıyla birlikte bir matematiksel denklemden geçiyor ve sonuç şans sistemi, benim de yoncada anormal bir şansım var 5-6 dakikada 11 tane çektiğim oldu(arka arkaya 2 öbekten 3 er paket yonca). Çıkarımların bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Ancak bahsettiğim o çarpana her karakterin oyundaki belli saat aralığı demişsin benim de düşündüğüm şeylerden birisi buydu ancak kendimce amatör testlerimi sonuca erdiremedim...
Bahsettigin o matematiksel algoritma bir karaktere her gun bir materyalde sans sagliyo bu saf kalayda olabilir jadeitte bu bile şansa bagli.
Resim
Kullanıcı avatarı
lancelot5151
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos
Lonca: Ottoman Soldiers

Mesaj gönderen lancelot5151 »

Parlementxx yazdı: 13 Ağu 2017 20:45 Oyundaki sans sistemi Kader Muhurlerindekinin aynisi Her karakterin sansli oldugu bir donem var.Mesela saat 12 ile 15 arasi buyucunuz mantar madeninde oldukca balli saatte 6 7 tane bile cekebilirsiniz.Veya saat gece 3 ile 5 arasi savasciniz xenotim olup yagacak ardi ardina saydirir sistem xenotimleri.Bu oyunun sans sistemiyle alakali ne kadar bilgi vermeselerde 8 yillik deneyimim bunu acik acik kanitladi.Cok kesersem cok duser mantigini cikarin kafanizdan karakterin o sansli zamanini tutturabilmeye calisin. 100 orumcek kesin dusmedimi akrebe donun oda dusmezse irklara donun.Denedim acik acik boyle siz hic 1 saat icinde 16 yonca ceken birini gordunuzmu gormediyseniz burdayim.Umarim bilmeyenlere bir faydasi olur.
Bi parlement ver de içelim.
ZAFERE GİDİLEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.
Kullanıcı avatarı
Whxper
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Sonsuzluk ve Birgün

Mesaj gönderen Whxper »

Gerçekten haklı olabilirsin. Çünkü her rutin saatimde girdiğimde bir şeyler düşürüyorum. Ama ek olarak oyunu açtığımda hiç verim alamıyorum. Yok her 100 çekişinde düşüyor falan onlar hikaye bence.
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Parlementxx yazdı: 14 Ağu 2017 07:42
mirkan1453 yazdı: 14 Ağu 2017 02:01
Kader mühürlerindeki ile aynı yürüdüğüne bende katılıyorum ancak dediğin diğer karakter şans olgusuna katılmıyorum, kaldı ki bahsettiğin şeyi bende gözlemledim. Hiç bir oyunun random durumuyla ilgili bilgi verildiğine şait olmadım(silah yapımından tutta heat box ayarlarına kadar bir çok oyunun diğer bir çok küçük geliştirici günlüğü videoları izlememden yola çıkarak söylüyorum), bunlar için geliştirilen algoritmalar var bu algoritmaların içerisinde de henüz çözemediğimiz bir şey var bizim ne ile örüntülü olduğunu çözemediğimiz bu çarpan, normal düşme oranlarıyla, şans artırıcıların katsayılarıyla birlikte bir matematiksel denklemden geçiyor ve sonuç şans sistemi, benim de yoncada anormal bir şansım var 5-6 dakikada 11 tane çektiğim oldu(arka arkaya 2 öbekten 3 er paket yonca). Çıkarımların bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Ancak bahsettiğim o çarpana her karakterin oyundaki belli saat aralığı demişsin benim de düşündüğüm şeylerden birisi buydu ancak kendimce amatör testlerimi sonuca erdiremedim...
Bahsettigin o matematiksel algoritma bir karaktere her gun bir materyalde sans sagliyo bu saf kalayda olabilir jadeitte bu bile şansa bagli.
Sizce bu şans sisteminin üzerinde o kadar kafa yormuşlar mıdır? Oyunun hali ortada hiçbir şeye kafa yormuyorlar. Saf çıkma ihtimali 1/1000 atıyorum. Bu kadar. Daha karmaşık bir şey beklemeyin.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

Sizce bu şans sisteminin üzerinde o kadar kafa yormuşlar mıdır? Oyunun hali ortada hiçbir şeye kafa yormuyorlar. Saf çıkma ihtimali 1/1000 atıyorum. Bu kadar. Daha karmaşık bir şey beklemeyin.
Madenler oyuna sonradan eklenmedi, oyunun can damarları. Herkesin üstünde kafa yorduğu bir şeyi basit bir şekilde yapmış olacak halleri yok herhalde. Random muhabbeti var ancak üzerinde en çok durulan konulardan biri olduğu kesin, yanlış düşündüğün kanaatindeyim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

lancelot5151 yazdı: 14 Ağu 2017 10:23 Bi parlement ver de içelim.

____~
Yak yak yak
Resim
Kullanıcı avatarı
Ostankino
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ittihat Ve Terakki

Mesaj gönderen Ostankino »

Yüzdelik şans sisteminden başka bir şey değil.

Örneğin altın madeni. %60 altın çıkma oranı varsa %40 saf çıkma oranı var diyelim. Siz arttırıcı aldığınızda altın çıkma oranı %100 (2 tane altın çekme ihtimali), saf çıkarma oranınız %80 olmuş olacak. Eskiden de metin 2 de fal baktırınca demirci itemleri yakmıyor hurafesi vardı. Sizinkide o hesap :relaxed:
Senior Software Engineer
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

Ostankino yazdı: 15 Ağu 2017 17:43 Yüzdelik şans sisteminden başka bir şey değil.

Örneğin altın madeni. %60 altın çıkma oranı varsa %40 saf çıkma oranı var diyelim. Siz arttırıcı aldığınızda altın çıkma oranı %100 (2 tane altın çekme ihtimali), saf çıkarma oranınız %80 olmuş olacak. Eskiden de metin 2 de fal baktırınca demirci itemleri yakmıyor hurafesi vardı. Sizinkide o hesap :relaxed:
Uygulanan şans sistemini bir örnek ile durumu açıklayalım; Maden, eşya düşürme vb. hususlar tamamen random yani rastgele şans sistemine dayalıdır. 10 defa, 20 defa maden çekince safı çıkacak gibi, veyahut 10 defa, 20 defa bölgeye girince eşya düşecek gibi bir kaide bulunmamaktadır. Örneğin 1 ile 10 arasındaki sayıları ele alalım. Çemberlitaş'taki Boss'lardan 10'uncu sayıda eşya çıkacak olsun. Sistem size üst üste 1,2,3...,8,9 sayılarını seçerse sürekli boş çıkarsınız. Ne zaman ki sistem 10'uncu sayıyı seçerse o zaman eşya çıkar. Sistem üst üste 1-9 rakamlarını seçebileceği gibi, yine üst üste 10 sayısını da seçebilir ve art arda da eşya düşürebilirsiniz. Bu tamamen şans sistemine bağlıdır.

Bu sistem yanlış anlamadıysam maden sistemi içinde geçerli yani dediğin oranlarla bir alakası olduğunu düşünmüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Winter Is Coming

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Şans falan yoktur,hepsi kader. Eğer kaderinde yoksa item almak alamazsın.
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

2 saattir akrep kesiyorum ama peptit atmıyor , güzel sistem hoxam.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \