Öd Tengri Yasar - Sohbet ve Tanıtım Konusu

Eminönü sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Re: Öd Tengri Yasar - Sohbet ve Tanıtım Konusu

Mesaj gönderen Seven »

Retaliation yazdı: 10 Tem 2017 09:43
  • Şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, mahkeme tarafından tutuklandı. (2011)
#haklıydık kazandık en azından adamımız halen ayakta ispat dosyaları mevcut. Kupada bizde yani işin özü şu ne şikesi memleket elden gidiyor diyeli kaç yıl olmuş onu yazabilirsin. Dediği gibide kumpasa gelmedi Fenerbahçe spor kulübü ve Sayın Aziz Yıldırım.

Trabzonda otobüs kurşunlandı diğer takım taraftarlarının yazıları halen benim aklımda yani Türk takımıda olsa şuan dahi halen yabancı takımları destekleyenler var.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Seven yazdı: 15 Tem 2017 18:07
  • Şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, mahkeme tarafından tutuklandı. (2011)
#haklıydık kazandık en azından adamımız halen ayakta ispat dosyaları mevcut. Kupada bizde yani işin özü şu ne şikesi memleket elden gidiyor diyeli kaç yıl olmuş onu yazabilirsin. Dediği gibide kumpasa gelmedi Fenerbahçe spor kulübü ve Sayın Aziz Yıldırım.

Trabzonda otobüs kurşunlandı diğer takım taraftarlarının yazıları halen benim aklımda yani Türk takımıda olsa şuan dahi halen yabancı takımları destekleyenler var.
-de ayrı.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

FiratCakiroglu yazdı: 15 Tem 2017 18:11

-de ayrı.
Post kasma çabaları...

Telefondan anca bu kadar.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Öncelikle burayı polemiğe ve tartışmaya açık bir yere dönüştürmemeni temenni ederim sevgili dostum.

Ayrıca cümlede yanlış anlaşılma olmadığı gibi hiddetlenmeni de anlamış değilim. Bahsi geçen cümlede "Şike Soruşturması" diyor,
yani "Dava" diyerek, kesin bir yargı belirtmiyor. Ayrıca ben, loncamdaki görevi yaparak, görevim ne ise onu yapıyorum. Bulduğum kaynaklarda ne yazıyorsa onu alıyorum, almadan önce de dikkatlice okuyorum. Sadece Terör Propagandası yapan maddeleri yazmayarak; din, dil, ırk, mezhep, takım, ülke, kıta vs. gözetmeksizin her türlü bilgiyi burada elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum.

Fenerbahçe haklı olabilir. Buna saygı duyuyorum. Kupa da siz de kaldı, tebrik ederiz. Ancak burada bir art niyet aranmamlıdır.
Ayrıca diğer takımların taraflarından üç beş kişinin, senin fanatiği olduğun takıma yazdığı yazılar ile konumuzun da alakalı olmadığını söylemek isterim. Bir de kamu spotu yaparak, Avrupa'da mücadele edecek tüm takımlara başarılar diliyorum.

Tekrardan telmih ettirerek art niyet aramamanızı ve yazdıklarımı da kötü bir şekilde algılamamanı dileyerek keyifli forumlar diliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı

Mesaj gönderen Seven »

Retaliation yazdı: 15 Tem 2017 19:02

Öncelikle burayı polemiğe ve tartışmaya açık bir yere dönüştürmemeni temenni ederim sevgili dostum.

Ayrıca cümlede yanlış anlaşılma olmadığı gibi hiddetlenmeni de anlamış değilim. Bahsi geçen cümlede "Şike Soruşturması" diyor,
yani "Dava" diyerek, kesin bir yargı belirtmiyor. Ayrıca ben, loncamdaki görevi yaparak, görevim ne ise onu yapıyorum. Bulduğum kaynaklarda ne yazıyorsa onu alıyorum, almadan önce de dikkatlice okuyorum. Sadece Terör Propagandası yapan maddeleri yazmayarak; din, dil, ırk, mezhep, takım, ülke, kıta vs. gözetmeksizin her türlü bilgiyi burada elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum.

Fenerbahçe haklı olabilir. Buna saygı duyuyorum. Kupa da siz de kaldı, tebrik ederiz. Ancak burada bir art niyet aranmamlıdır.
Ayrıca diğer takımların taraflarından üç beş kişinin, senin fanatiği olduğun takıma yazdığı yazılar ile konumuzun da alakalı olmadığını söylemek isterim. Bir de kamu spotu yaparak, Avrupa'da mücadele edecek tüm takımlara başarılar diliyorum.

Tekrardan telmih ettirerek art niyet aramamanızı ve yazdıklarımı da kötü bir şekilde algılamamanı dileyerek keyifli forumlar diliyorum.
Art niyet değil konu Aziz Başkan olunca iş değişiyor. Avrupa yolundaki takımlara tabiki bende başarılar diliyorum.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Resim

Kısa Bir Mola

• Bugünkü paylaşımlarımız;
  • 16.07.2017 Tarihte Bugün
  • Günün Müziği: Nermine Memedova ve Sinan Seid - Evlerinin Önü Yonca
  • Günün Hikayesi: Kabak Hikayesi
  • Günün Şiiri: Bütün Türk Gençliğine - Hüseyin Nihal Atsız
  • Günün Atasözü: Türk karır, kılıcı karımaz.
  • Kitap Önerimiz: Dalkavuklar Gecesi - Hüseyin Nihal Atsız
  • Film Önerimizi: Umut Işığım

Resim

Tarihte Bugün
  • Hain Darbe girişimi. Yurtta Sulh Konseyi adını verilen bir grup TRT de bildirim yayınladı. Bildirimde Sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Milli Savunma Bakanı - TSK Adına yapılan açıklama korsan bildiridir dedi. Darbe girişimi püskürtüldü. Çok sayıda sivil şehit verildi. 249 şehidimiz var. (2016)
  • İngiliz bilim çevreleri dünyanın yaşayan en yaşlı canlısını buldular, 260 yaşında bir bakteri. (2000)
  • Türk Silahlı Kuvvetleri'ne casus soktuğu iddia edilen Bülent Orakoğlu tutuklandı. (1997)
  • Askeri Yargıtay, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, DİSK'in kapatılma kararını kaldırdı; tüm DİSK yöneticileri beraat etti. (1991)
  • Polis kamu çalışanlarının eylemine müdahale etti, onlarca yaralandı. (1990)
  • Danıştay polis dernekleri Pol-Der ve Pol- Bir'i kapatma kararını durdurdu. (1978)
  • Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği (Töb-Der) İstanbul şubesi bombalandı. (1977)
  • Kısa adı THKO olan Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu liderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve arkadaşlarının yargılanması başladı. (1971)
  • Aşık Veysel'e aylık bağlanması hakkındaki kanun kabul edildi. (1965)
  • Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel Komünizmle Mücadele Derneği fahri başkanlığından ayrıldı. Sonraki gün, Adalet bakanlığı dernekle ilgili soruşturma başlattı. (1965)
  • Kuzey Atlantik Antlaşması Teşkilatı ( NATO) Ankara ve Atina'yı uyardı: "Türkiye - Yunanistan görüşmeleri başlamazsa askeri yardımlar dondurulur." (1964)
  • Ortadoğu'da görev alacak 11 bin Amerika Birleşik Devletleri askerinin İncirlik üssüne indirilmesine başlandı. (1958)
  • Söke, Aydın ve İzmir'de deprem. 23 kişi öldü, 490 ev yıkıldı, 1000 ev hasar gördü. (1955)
  • Rize Çay Fabrikası açıldı. (1947)
  • Rus Çarı Nikola ve hanedanın diğer fertleri idam edildi. (1918)
  • Komüncülerin mücadelesi adına Eugene Pottier tarafından yazılan Enternasyonal, Pierre Degeyter tarafından marş olarak bestelendi. (1888)
Ölenler
  • Avusturyalı orkestra şefi Herbert von Karajan. (1989)
  • Eski başbakanlardan Rauf Orbay. Osmanlı donanmasında Hamidiye kruvazörü komutanlığı yapan Orbay Balkan Savaşı'ndaki başarıları nedeniyle "Hamidiye Kahramanı" ünvanı almıştı. (1964)
Doğanlar
  • Güney Kutbu'nu keşfeden Norveçli kaşif Roald Amundsen. (1872)
Resim

Günün Müziği
Resim

Günün Hikayesi

Vaktiyle bir derviş, nefisle mücadele konusunda epey mesafe kat etmiş.. Meşrebinin usulünce bundan sonra ya Kalenderi yada Melami olacaktır. Yani her türlü süsten, gösterişten arınacak, varlıktan soyunacaktır. Fakat iş yamalı bir hırka giymekten ve bir asa taşımaktan ibaret değildir elbette. Her türlü gösterişten arınmak gereklidir… Saç, sakal, bıyık, kaş… Ne varsa hepsinden... Derviş, usule uygun hareket eder, soluğu mahalle berberinin koltuğunda alır.
Vur usturayı berber efendi, der. Berber, dervişin saçlarını köpükler, itina ile kazımaya başlar. Derviş aynada kendini seyretmektedir. Kafasının sağ kısmı tamamen kazınmıştır. Berber diğer tarafa usturayı vuracakken, yağız mı yağız, bıçkın mı bıçkın belalı bir kabadayı naralar atarak girer içeriye. Doğruca dervişin yanına yaklaşarak, başının kazınmış kısmına okkalı bir şaplak atar ve :
Kalk bakalım kabak efendi, kalk da tıraşımızı olalım, diye kükrer. Dervişlik bu… Sövene dilsiz, vurana elsiz gerek. Kaideyi bozmaz. Ses çıkarmaz, usulca bir derviş edasıyla çekilir köşeye. Berber mahcup, fakat korkmuştur. Ses çıkaramaz. Kabadayı koltuğa oturur, berber tıraşa başlar. Fakat belalı kabadayı tıraşı bitene kadar sürekli aşağılar dervişi, inanışını, ibadetini...
“Kabak aşağı, kabak yukarı…”
Nihayet tıraş biter. Bıyıklar yağlanmış kokular sürülmüştür . Kabadayı dükkandan çıkar. Henüz birkaç adım gitmiştir ki, gemden boşanmış bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelir. Kabadayı şaşkınlıkla yol ortasında kalakalır. Derken, iki atın ortasına denge için yerleştirilmiş uzun sivri ok karnına dalıverir kabadayının. Kabadayı oracıkta bir kurbağa gibi serilip kalır. Ölmüştür. Görenler çığlığı basar. Berber ise şaşkın mı şaşkın…
Berber , bir manzaraya , bir dervişe bakar, gayri ihtiyari sorar:
Biraz ağır olmadı mı derviş efendi ?
Derviş mahzun, düşünceli cevap verir:
Vallahi gücenmedim, alınmadım söylediklerine, yaptıklarına, nefsime ağır da gelmedi hatta hakkımı da helâl etmiştim.
Gel gör ki,bu kabağın da bir sahibi var. Ona dokunmuş olmalı...
Resim

Günün Şiiri

BÜTÜN TÜRK GENÇLİĞİNE

Yer bulmasın gönlünde ne ihtiras, ne haset.
Sen bütün varlığınla yurdumuzun malısın.
Sen bir insan değilsin; ne kemiksin ne de et;
Tunçtan bir heykel gibi ebedi kalmalısın.

Iztırap çek inleme... Ses çıkarmadan aşın.
Bir damlacık aksa da bir acizdir göz yaşın;
Yarı yolda ölse de en yürekten yoldaşın,
Tek başına dileğe doğru at salmalısın.

Ezilmekten çekinme ... Gerilemekten sakın!
İradenle olmalı bütün uzaklar yakın,
Dolu dizgin yaparken ülküne doğru akın,
Ateşe atılmalı, denize dalmalısın.

Ölümlerden sakınma, meyus olmaktan utan!
Bir kere düşün nedir seni dünyada tutan?
Mefkuresinden başka her varlığı unutan,
Kahramanlar gibi sen ebedi kalmalısın...

Sen ne elde ve dilde gezen billur bir sağrak,
Ne de sıska bir göğse takılan bir çiçeksin;
Seninde bu dünyada nasibin var savaşmak!...
Kayalarla güreşip dağlarda öleceksin.

Yoldaşlık ederekten gökte güneşle, ayla,
Aşarsın tepe, ırmak; yürürsün ova ,yayla...
Hayata ne biçimde geldinse bir borayla
Daha sert bir kasırga içinde biteceksin.

KIZIL ELMA uğruna kılıç çekince kından,
Bahtiyarlık denen şey artık geçmez yakından.
Mesut olup gülmeyi sök, çıkar hatırından.
Belki öldükten sonra bir parça güleceksin.

Yüz paralık kurşunla gider “HAYAT” dediğin;
“ Tanrı yolu” uzaktır; erken kalk sıkı giyin.
Yazık, bütün ömrünce o kadar özlediğin
Güzel Kızıl Elma’na varmadan öleceksin.

Belki bir gün çöllerde kaybedersin eşini,
Belki bir gün ağlarsın kaçtı diye karına.
Işıksız kulübende boranın esişini
Dinleyerek çıkarsın bir ümitsiz yarına.

Gün olur ki mertliğin uğrar kahpe bir hınca;
Namert bir el arkandan seni vurur kadınca;
Bir gün sabrın tükenir... Silahını kapınca
Haykırarak çıkarsın yurdunun dağlarına...

Hayatın kamçısıyla sızar derinden kanlar,
Senin büyük derdinden başkaları ne anlar?
Vicdanını “Paris”e, “Moskova”ya satanlar,
Küfür diye bakarlar senin dualarına.

Hey arkadaş!.. Bu yolda bende coşkun bir selim,
Beraberiz seninle, işte elinde elim.
Seninle bu hayatın gel beraber gülelim,
Ölümüne , gamına, tipisine, karına...

Atandan kalmış olan kılıcı iyi bile,
Onu bütün gücünle vuracaksın çağında.
Savaş... Bunu tadını ey Türk sen bulamazsın,
Ne sevgili yanında, ne baba ocağında...

Savaşmaktan kaçınır, kim varsa alnı kara,
Kan dökmeyi bilenler hükmeder topraklara...
Kazanmanın sırrını bilmiyorsan git, ara
“Çanakkale” ufkunda, “Sakarya” toprağında.

Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra...
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara...
Lenin’den bahsederse karşında bir maskara,
Bir tebessüm belirsin sadece dudağında.

Yatağında ölmeyi hatırından sök, çıkar!
Döşeğin kara toprak, yorganındır belki kar...
Sen gurbette kalırsan, ben ölürsem ne çıkar?
Ruhlarımız buluşur elbet “Tanrıdağı”nda...

Mukadderat isterse seni yoldan çevirsin ,
Sen hele bu yollarda yıpranarak aşın da,
Varsın bütün ömrünce bir an nasip olmasın,
Yorgunluğu gidermek serin bir su başında.

Bir gülüşten ne çıkar, ne çıkar ağlamaktan?
Kullar kancıklık eder, bela bulursun Hak’tan.
Gün olur ki bir yudum su ararsın bataktan,
Gün olur ki bir tutam tuz bulunmaz aşında.

Bir çığ gibi yürürsün bir lahza durmaksızın,
Bir ilahi kaynaktan geliyor çünkü hızın.
Duyguların ölmüştür... Tapınılan bir kızın,
Bir füsun bulamazsın gözlerinde, kaşında.

Iztırabı kanına kat da göz kırpmadan iç!
Varsın gülsün ardından, ne çıkar, bir iki #@!?...
Bu varlık dünyasında yalnız senin hiç mi hiç,
Bir şeyin olmayacak hatta mezar taşında....
Hüseyin Nihal Atsız
Resim

Günün Atasözü
Türk karır, kılıcı karımaz.

Türk insanı ihtiyarlar ama mücadele gücünden, direnme azminden bir şey kaybetmez.

Kitap Önerimiz

Resim

1941'de Hüseyin Nihal Atsız tarafından yazılan, Hatti ülkesinde bir kralın gücüne tapınan dalkavukların iğrenç ikiyüzlülüklerini ve otorite karşısında kişiliğini bozmayan insanları anlatan bu roman, alegorik bir anlatımla evrensel bir konuyu dile getirir. Alçak gönüllü ama zevke dalıp devlet işlerini unutan kral Subbiluluyima, sağlam karakterli ve milliyetçi komutan Tutaşil, esrarengiz kadın Hantilyas, kurnaz ve hain filozof İlanasam, toksözlü İkeznini, kahin Silka, cüce İrdas, korkak başhekim Ziza bu romanın kahramanlarıdır.

Film Önerimiz

Resim

Filmin konusu Pat isimli tarih öğretmeni adam bir günde her şeyini kaybeder. Eşini evde başka biriyle basınca adamı öldüresiye döver ve cinnet geçirir. Mahkeme kararıyla 8 ay rehabilitasyonda kalmak zorunda bırakılır. Pat bu süre içinde kaybettiği her şeyi geri almak için kendini bedenen ve fiziken hazırlar. Ama işler o kadar kolay olmayacaktır tabiki de. Eski eşine ulaşmak için bir yol ararken karşısına en az onun kadar delirmiş Tiffany çıkar. Tiffany, Pat'in eski eşine onun mektubunu ulaştırmak için söz verir ama bir şartla. Onunla dans yarışmasına katılmasını ister. Bu teklifi kabul eden Pat, Tiffany ile yarışmaya katılır. Dans ederlerken oluşan yakınlık, Pat için yeni bir aşka yelken açacaktır.
Resim
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Şarkı , şiir ve kitap...

Bugün ne güzel bir gün imiş :relaxed:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

FiratCakiroglu yazdı: 16 Tem 2017 14:04 Şarkı , şiir ve kitap...

Bugün ne güzel bir gün imiş :relaxed:
Bir günden öte her gün önemli, konu ulusumuz olunca öncelik daima ondadır. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Merhabalar, iyi günler;

Öd Tengri Yaşar Loncası olarak kısıtlı sayıdaki alımlarımızı açmış bulunmaktayız. Eğer siz de loncamıza katılmak isterseniz, buradaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurabilir ve katılım için başvuru yapabilirsiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Retaliation yazdı: 16 Tem 2017 20:16
Merhabalar, iyi günler;

Öd Tengri Yaşar Loncası olarak kısıtlı sayıdaki alımlarımızı açmış bulunmaktayız. Eğer siz de loncamıza katılmak isterseniz, buradaki linke tıklayarak başvuru formunu doldurabilir ve katılım için başvuru yapabilirsiniz.
Biliyorum cancağızım beni istiyorsun ama mümkün değil. :)
Resim
Kilitli