Oyun Baştan Sona Hata

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
VoiceOfVoiceless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Re: Oyun Baştan Sona Hata

Mesaj gönderen VoiceOfVoiceless »

Windows 10'da sol altta araça butonuna Windows update yazıp ilk çıkan kısımdan 'denetle' yaparsan sistemini güncel tutarsın.
Ayrıca ekran kartı güncellemeleri falan da önemli.
Ama kritik yemeden bu oyunu oynayan var mı derseniz zannetmiyorum.
Bir de şöyle birşey var.kritik hata alıyoruz , hata mesajında esteğe bildirin diyor.Yahu neden bildircez , sen oraya yazı yazacağına o hatayı düzelt.
Kullanıcı avatarı
ForGaDDaRLorD
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Klan: Lodos
Lonca: Old Brothers

Mesaj gönderen ForGaDDaRLorD »

Öncelikle Merhaba

Hocam direk konuya gireyim SSD kurulu yazmışsın İKV Sabit diske at büyük bir ihtimalle sorunun çözülecektir. Win 10 da maalesef 16 fps 32 fps sorunu var ben böyle çözmüştüm.

İyi Forumlar.
Kullanıcı avatarı
BlackKabus
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen BlackKabus »

O sistemi bu oyun kaldırmaz daha düşük olması lazım :lol:

İyi Forumlar.
Kullanıcı avatarı
Sparineus
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Sparineus »

Dostum o özelliklerle bu oyunu oynama derim,ben oyunda ki tüm tılsımlarımı satıp,yeni bilgisayar topladım,baya da bir efsanevi,GTA 5,Division gibi oyunlarda 45 50 sabit fps veriyor,tabi bilgisayarı toplayıp geri ikv'ye döndüm orası ayrı :D
Sorunun Windows 10 olmasından kaynaklanıyor,benim leptap mesela w10,çalışmıyor ikv,aynı sorunları görüyoruz seninle,e malum bu oyun çıktığında ben windows xp ile giriyordum..Boşver derim,bir oyun için sürüm düşürme.
Resim
Mustafa Kemal ATATÜRK!
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

ssd mevcut ve windows 10 yüklü hocam, hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. belirtmek istedim, umarım çözüme kavuşturabilirsiniz.
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

win 10 kullaniyorum çeşitli oyunlar yuklu ikv dahil hic birinde sorun yasamadim.
Metalhan
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Hasta La Vista

Mesaj gönderen Metalhan »

sorunun sebebi bazı pc lerde 2 ekran kartı var enerjı tasarrufu acısından. bende yenı pc aldım ozellıkler uçuyor. ama ıkv de hol bolgesınde hemen düşüyor. bu sebepten pc bıle degıstım sorun aynı oldu. sonra pc de ıkı ekran kartı olduğunu farkettım. bos sayfada sag tıklayın bır ıntelın ekran kartı var pc bunda çalışıyor. bırde nvıda ekran kartı var. sorun burda varsayılan degıl. bır cok oyunu tanıyıp otomatık nvıad çalışıyor. ama ikv tanımıyor. entegre basit ekran kartı ile sizlerı oynatıyor. hol bolgesı daha guclu kart ıstedıgı ıcın hole gırer gırmez düşüyorsunuz. kasa acınca bıle dusebılıyorsunuz. yapacağınız sey ya wın 10 dan vazgecmenıze gerek yok. sag tıkla bos yerde nvıad ekran kartı ayarlarına gır. orda entegre kart secılıdır hıc elleme yan sayfa yani 3d ayarlarının yonetılmesı deyın. genel ayarlardan progam ayarı secın. orda bul a gelıp ikv yı bulun yoksa ekle deyın. ekledikten sonra ikv için nvıda yüksek performanslı ıslemcısı secersenız. oyun bundan sonra açıldığında nvıad ıle calıssır dusmezsınız. ama gene holde arz lodos savasında düşmeler oluyor. bunun cozumu tam bulamadım. bıde ıkv luncher de sag tıkla uyumluluk ozellıgını xp yapmanızı onerırım.
Kullanıcı avatarı
Yediveren
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: Yakar Geçerim

Mesaj gönderen Yediveren »

sorunun windows uyumluluğundan olduğunu düşünüyorsan, uyumluluk sorunu giderme kısmından windows 7 seçerek de aynı işlemi gerçekleştirebilirsin. launcher ve istanbul.exe için ayrı ayrı aynı işlemi gerçekleştirin. nasıl yapılacağını bilmiyorsan sağ tık özellikler uyumluluk kısmına gelerek görebilirsin.
Kullanıcı avatarı
veyselreis1905
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Güçlü Kardeşler Birliği

Mesaj gönderen veyselreis1905 »

....
xBLiNDGuaRDiaNx
Kullanıcı avatarı
xHASANBEYx
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: İSTİLA

Mesaj gönderen xHASANBEYx »

Öncelikle Konu Başlık Soruyla alakasız Dostum. Ben oyunda hata var sandım Benim 5 pc var 2 ikisi win 10 biri 7 biri 8.1 pro diğeri İmac pro Soruna gelmek istiyorum. Win 10da Sürüm güncellersen eğer hata verir. Neden dersen İstanbul Kıyamet vaktinin oyunları Çok eski sürümle ilgili benim 1 tane win 10 da Sürüm güncellemiyorum. Güncellediğim de İkv den dediğin gibi Hata alıyorum. Günceleme denetlemeyi Kapat Defenderden de Sürüm güncelleme Ekran kartı Ram vs. Oyundan hata almazsın. Win 10 format attıktan sonra Sürüm güncelleme Formatta hangi sürümler etkinse o kalsın. Diğer win 10 pcye gelirsek onda sürüm güncelliyorum çünkü Yeni nesil pc oyunlarını oynuyorum Sürüm güncellemediğim de de oynayamıyorum. Mac pro da da İkv oynuyorum Windows programlarını Destekleyen program var Onun sayesinde Benim tavsiyem İkv Mac Pro da oynanması muhteşem Neyse senin sorunun büyük ihtimalle sürüm güncellemeleri ile ilgili. Kullandığın sürümleri güncelleme Hata almazsın. Fakat yeni oyun yüklersen Güncellemek zorunda kalırsın. Yardımcı olduysam Ne mutlu bana Sorununun Çözülmesi dileğiyle.
Resim

Massaka, piyasaya soğuk rüzgar essin.
Sokaklar sussun,aynalara sordum.
Vereceğimiz tek can, olacaksa olsun.