Hol Bölgesinde Oyundan Düşmek

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Re: Hol Bölgesinde Oyundan Düşmek

Mesaj gönderen TOLGARDA »

efectnkl1234 yazdı:Dostum bilgisayarın ne kadar iyi olur sa olsun bazı oyunlarda bu gibi sıkıntılar yaşanabiliyor.Bende yaşadım aynı sorunları ama ikv de değil.Benim ouuna bir patch yuklemistim sorun kalmamis ti.Tabii bu oyuna patch ta atilamayacagina gore sorun cokta cozulmez maalesef. Ama baska i5 yerine baska bir islemciden girersen sorun çözülebilir.
Bugün bilgisayara Ubuntu yükledim akşam oyunu deneyeceğim belki sistem değişince düzelir :D
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

TOLGARDA yazdı:
efectnkl1234 yazdı:Dostum bilgisayarın ne kadar iyi olur sa olsun bazı oyunlarda bu gibi sıkıntılar yaşanabiliyor.Bende yaşadım aynı sorunları ama ikv de değil.Benim ouuna bir patch yuklemistim sorun kalmamis ti.Tabii bu oyuna patch ta atilamayacagina gore sorun cokta cozulmez maalesef. Ama baska i5 yerine baska bir islemciden girersen sorun çözülebilir.
Bugün bilgisayara Ubuntu yükledim akşam oyunu deneyeceğim belki sistem değişince düzelir :D
Hıh, tüm sorunlar birbirleri ile ortak Ubuntu üzerinden çalıştırmayı bulamadım. Bir de anladığım kadarıyla Türkçe karakter ve oyundan düşme hatası aynı sebepten dolayı oluyor ama hala çözümünü bulamadım yani konu güncel!
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Ubuntu ile İKV oynamak! isimli konuda dediğim gibi bu yöntem ile fabrika çıkışı win8 olan bilgisayarladaki problemler gideriliyor ancak bu tam anlamıyla bir çözüm değil bilgisayarı değiştirmek gibi bir şey ben bunu da çözmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Twingo
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Academy Of War

Mesaj gönderen Twingo »

Merhaba dostum, biraz hazıra konmak gibi olacak ama en makul seçenekler bunları denemek.
[color=#0000FF]SuhanPerdaz[/color] yazdı:Merhabalar;

Olası çözümleri maddeler halinde yazarak yardımcı olmaya çalışalım;

Kullandığınız tarayıcının geçmişini, çerezlerini ve SSL'sini silip sisteminizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Oyunu silip yükleme esnasında Temp dosyasında bazı veriler kalmış olabilir ve bu hataya sebebiyet verebilir. Bunun için şu adımları eksiksiz gerçekleştiriniz:

- Oyunu sisteminizden tamamen kaldırınız.

- Oyunun kurulu olduğu dizinde (C veya D) Sobee, İstanbulKıyametVakti adlı klasörler kaldı ise el ile siliniz.

- C:\Users\(Kullanıcı Adınız)\AppData\Local\Temp dizinini açınız. Bu dizine erişmek için Klasör ve Arama seçeneklerinin Görünüm sekmesinden "Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster" kısmının aktif olması gerekebilir. İlgili dizinde varsa Sobee ve İstanbulKıyametVakti adlı klasörleri el ile siliniz.

- Oyunu web sitemizden tekrar indiriniz. İndirme işleminden önce varsa antivirüs programınızı devre dışı bırakınız. (Downloader aracılığı ile değili tek parça halinde) Kurulumdan önce de varsa antivirüs programınızın devre dışı olduğundan emin olunuz. Kurulum dosyasını sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. Oyunu C: dizinine kurmayı ihmal etmeyiniz.

Tek parça halinde indirmek için buraya tıklayınız.

Bİlgisayarınızda Combofix gibi yazılımlar aracılığı ile teferruatlı bir tarama ve temizlik yapmanızı öneririm. Zira bazı dosyalarınız hasar görmüş olabilir ve böyle bir sorun yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Her ihtimale karşın Ekran Kartı driver'ı, DirectX gibi yazılımlarınızın güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

- DirectX'in güncel setup'una ulaşmak için tıklayınız.

- NVIDIA marka ekran kartı sürücülerine ulaşmak için tıklayınız.

- ATI marka ekran kartı sürücülerine ulaşmak için tıklayınız.

- Intel marka ekran kartı sürücülerine ulaşmak için tıklayınız.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen sorununuz devam ederse, sorunun sisteminizin yazılımsal özelliklerinden kaynaklı olması muhtemeldir. Teknik servisinize müracaat etmenizi ve bilgi almanızı öneririz.

İyi forumlar dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Twingo yazdı:Merhaba dostum, biraz hazıra konmak gibi olacak ama en makul seçenekler bunları denemek.
[color=#3366FF]SuhanPerdaz[/color] yazdı:Merhabalar;

İyi forumlar dilerim.
Malesef kullanıcı adı 3366FF renkli arkadaşın önerisi işe yaramadı.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Konuyu 2015'te açmışım ama çözüm bugün aklıma geldi, denedim ve ÇALIŞTI! İlk fırsatta paylaşacağım.
Bayterapi96
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Bayterapi96 »

Holde ki hatanın çözümü yoktu diye hatırlıyorum .
Kullanıcı avatarı
ForGaDDaRLorD
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Klan: Lodos
Lonca: Old Brothers

Mesaj gönderen ForGaDDaRLorD »

Öncelikle Merhaba

Hatanın sebebi bilgisayarınız değil Raylar ve Maden ocaklarının orda ki kaplama ve optimizasyon hataları ne kadar yüksek bilgisayarınız olsada dahil o bölgede bi anda fps düşmesi oluyor ve ikv bunu hata zannediyor o anda dediğim gibi tamamen optimizasyon hatalarından kaynaklanıyor.

İyi forumlar
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Bayterapi96 yazdı: 05 May 2017 17:50 Holde ki hatanın çözümü yoktu diye hatırlıyorum .
Hayır öyle değil :D
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

ForGaDDaRLorD yazdı: 18 May 2017 16:43 Öncelikle Merhaba

Hatanın sebebi bilgisayarınız değil Raylar ve Maden ocaklarının orda ki kaplama ve optimizasyon hataları ne kadar yüksek bilgisayarınız olsada dahil o bölgede bi anda fps düşmesi oluyor ve ikv bunu hata zannediyor o anda dediğim gibi tamamen optimizasyon hatalarından kaynaklanıyor.

İyi forumlar

gerekli açıklama bu olabilir, ne yapmak gerekli sizce hocam? efektleri en aşağıya çekip mi girmeliyiz O:-)
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush: