EMİNÖNÜ SUNUCUSUNUN ENLERİ

Eminönü sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
ozaerdenn
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: EMİNÖNÜ SUNUCUSUNUN ENLERİ

Mesaj gönderen ozaerdenn »

Şu anda yenilerin yaptığı saçmalıkları biz yapıyorduk sanırım. İkimiz de çocuksu laflarla birbirimize sataşmışızdır diye tahmin ediyorum, dediğin gibi geçmişte kaldı :) "Sunucuyu sunucu yapan kişiler" dediğin için tekrardan belirtmiş olalım, aklımıza gelmeyen nice abilerimiz, ablalarımız ve dostlarımız da dahil bu listeye. Grup bölgeleri gelene kadar oynayan veya oynamış olan herkesin biraz olsun faydası oldu sanırım bu sunucuya. Güzel zamanlardı, harcadılar be :)
pırasasapı
Kullanıcı avatarı
Eldritch
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Eldritch »

ozaerdenn yazdı:Oldum olası sevmedim bu tarz konuları. Küçükken seviyorduk bu tarz sidik yarıştırmacaları :)

Ne amaçlanıyor bu konularla bilmiyorum ama beğendiklerinizi, "ulan iyi tılsım dizmiş hee" dediklerinizi burada pohpohlamak size zevk veriyor olsa gerek. "Neye göre? Kime göre?" diye bir sormak lazım önce. Açıklayıcı bir şekilde kimlerin neden iyi olduğunu yazayım da tılsımcı yeni nesil biraz idrak etsin bakalım. :)

Kesinlikle sıralama yapmayacağım, sadece aklıma gelen birkaç ismi buraya yazmak istiyorum. Konu içinde ismi geçen Dandırlop Mustafa ile nedenini bile hatırlamasam da dargınlığım vardır. Oyunu bırakmamdan önce eski samimiyetimizi kaybetmiştik. Kendisiyle bölge atmışlığım bile yoktur ama turnuvalarda vesaire ne kadar başarılı olduğunu herkes biliyordur sanırım. Kurtadamları tokatlayan adam FreDDy abimizi yazmayanlar zaten az önce bahsettiğim gibi tılsımlıları pohpohlayanlardır. :) xAFRODİZYAKx Sinan yine iyidir (ve tabi abisi Mehmet Abi). SouLPoweRBeTa Erhan Abi'nin tanklığı zaten dillere destan :) Oyunu bırakalı çok oldu, haliyle hatırlanmıyor çoğu nick, vardı daha niceleri.. Birçoğunuz Shadouf'un tanklığı ile Hidra kesme fırsatı olmamış insanlarsınız sonuçta :P

Büyücü deyince aklına Fihgter, Sirkots falan gelmeyenler de yine yeni yetmedirler :) HEZAE Zehra Abla'nın sığınaklar yeni çıkmışken tek başına slotları peşine takıp koşturmasını kim unutur? :) nmfm Nihat Abi ile çt attınız mı? GüNüNDoĞuşu Rohat vs atarken izlediniz mi? xXSANATKARXx Metin Abi'nin tüm bölge atarken 1 kez hata yapmaması?

Şifacı deyince aklımıza konfüçyüs Alper Abi geliyor tabi. Ardından Eşrefpaşahospital olsun Etolford (veya Fierce :) ) olsun Hayalxgayya, Hardoctor vs. gibi birçok sağlam şifacı gördüm. Şifacıxhezae'yi iyileştirmese de severdik be <3

Bu konuyu görünce eski konulara bakındım ve gözüme çarpan birkaç ismi yazayım dedim. Çoğuyla tek kelime konuşmuşluğum bile yoktur, hatta XXCEZAXX gibi sürekli kavga ettiğim kişiler bile vardır :) Ama bu hanımlar ve adamlar oyunu hakkıyla oynayan kişilerin sadece bir parçasıdır, aklıma gelenlerdir.

Antimelehq, VBMaSTeR, ReGiSTeR, altinkalp, Beşmilannoonline, okeanos, xSAFABEYx, Krospower, DANGEROUS, Returnednuhyec, innocent, frankoJ, sahinhilebaz, HAMMERHEAD, harunyus, aeor, ogezen, rdous, SAVAŞsanatı, surrender, DjNaDo, toretto, Rehabet, Emooo, Bymamisho, Zeroberto, ViceroY, kızılyangın, SVINDLARE, RADQN, Gergerlee, bennu , ForGaDDaRLorD, McCaglar, Sirkots, RAINBLACK, kralbuff, XXCEZAXX, gezginler, Ysnözk, Fordehseat, fatihfatsalı-lordmast, mrnikotin, tuzlucalı, beykent, xKeRTeNKeLeBeKx, Kinqdom, canım Okan Abim Ispartali, DoNotDisturb DunA, kimler kimler be.. Siz Naz'ı MAVİ bilirdiniz ama biz Mmavi iken sevdik onu :D

Özel nedenlerden dolayı iletişim halinde olduklarımla (facebook) bağlantımı kesmek zorunda kalmıştım. O yüzden bu efsanelerden muhabbetim olanlar bana ulaşırlarsa büyük memnuniyet duyarım. Sevgilerimle..

Pırasasapı - Ozan Erden
Güzel hafıza Ozan /alkış

Eskileri hatırladım :)
Eldritch
Fuerte
ProtectorDragon

Oğuzcan
CAMBAZOĞLU
Kullanıcı avatarı
AFRODIZYAK
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Karargah

Mesaj gönderen AFRODIZYAK »

Oyunun geliştirilmeye devam edildiği dönemlerde oyuna ciddi zaman harcayan oyuncular arasında ciddi boyutlarda rekabet oluştu. Bu rekabet anlaşmazlıkları kavgaları beraber getirdi. Fakat herkesin amacı aynıydı, adından söz ettirebilmek...
Nitekim, Ozan'ın yazdığı isimler gerçektende kendince birşeyler başarabilmiş oyunculardır. Oyuna renk katan bu rekabet ortamının zamanında bir parçası olmak çok güzeldi. İKV'yi özlüyorum.
xAFRODİZYAKx
Kullanıcı avatarı
Sifacixhezae
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen Sifacixhezae »

ozaerdenn yazdı:Oldum olası sevmedim bu tarz konuları. Küçükken seviyorduk bu tarz sidik yarıştırmacaları :)

Ne amaçlanıyor bu konularla bilmiyorum ama beğendiklerinizi, "ulan iyi tılsım dizmiş hee" dediklerinizi burada pohpohlamak size zevk veriyor olsa gerek. "Neye göre? Kime göre?" diye bir sormak lazım önce. Açıklayıcı bir şekilde kimlerin neden iyi olduğunu yazayım da tılsımcı yeni nesil biraz idrak etsin bakalım. :)

Kesinlikle sıralama yapmayacağım, sadece aklıma gelen birkaç ismi buraya yazmak istiyorum. Konu içinde ismi geçen Dandırlop Mustafa ile nedenini bile hatırlamasam da dargınlığım vardır. Oyunu bırakmamdan önce eski samimiyetimizi kaybetmiştik. Kendisiyle bölge atmışlığım bile yoktur ama turnuvalarda vesaire ne kadar başarılı olduğunu herkes biliyordur sanırım. Kurtadamları tokatlayan adam FreDDy abimizi yazmayanlar zaten az önce bahsettiğim gibi tılsımlıları pohpohlayanlardır. :) xAFRODİZYAKx Sinan yine iyidir (ve tabi abisi Mehmet Abi). SouLPoweRBeTa Erhan Abi'nin tanklığı zaten dillere destan :) Oyunu bırakalı çok oldu, haliyle hatırlanmıyor çoğu nick, vardı daha niceleri.. Birçoğunuz Shadouf'un tanklığı ile Hidra kesme fırsatı olmamış insanlarsınız sonuçta :P

Büyücü deyince aklına Fihgter, Sirkots falan gelmeyenler de yine yeni yetmedirler :) HEZAE Zehra Abla'nın sığınaklar yeni çıkmışken tek başına slotları peşine takıp koşturmasını kim unutur? :) nmfm Nihat Abi ile çt attınız mı? GüNüNDoĞuşu Rohat vs atarken izlediniz mi? xXSANATKARXx Metin Abi'nin tüm bölge atarken 1 kez hata yapmaması?

Şifacı deyince aklımıza konfüçyüs Alper Abi geliyor tabi. Ardından Eşrefpaşahospital olsun Etolford (veya Fierce :) ) olsun Hayalxgayya, Hardoctor vs. gibi birçok sağlam şifacı gördüm. Şifacıxhezae'yi iyileştirmese de severdik be <3

Bu konuyu görünce eski konulara bakındım ve gözüme çarpan birkaç ismi yazayım dedim. Çoğuyla tek kelime konuşmuşluğum bile yoktur, hatta XXCEZAXX gibi sürekli kavga ettiğim kişiler bile vardır :) Ama bu hanımlar ve adamlar oyunu hakkıyla oynayan kişilerin sadece bir parçasıdır, aklıma gelenlerdir.

Antimelehq, VBMaSTeR, ReGiSTeR, altinkalp, Beşmilannoonline, okeanos, xSAFABEYx, Krospower, DANGEROUS, Returnednuhyec, innocent, frankoJ, sahinhilebaz, HAMMERHEAD, harunyus, aeor, ogezen, rdous, SAVAŞsanatı, surrender, DjNaDo, toretto, Rehabet, Emooo, Bymamisho, Zeroberto, ViceroY, kızılyangın, SVINDLARE, RADQN, Gergerlee, bennu , ForGaDDaRLorD, McCaglar, Sirkots, RAINBLACK, kralbuff, XXCEZAXX, gezginler, Ysnözk, Fordehseat, fatihfatsalı-lordmast, mrnikotin, tuzlucalı, beykent, xKeRTeNKeLeBeKx, Kinqdom, canım Okan Abim Ispartali, DoNotDisturb DunA, kimler kimler be.. Siz Naz'ı MAVİ bilirdiniz ama biz Mmavi iken sevdik onu :D

Özel nedenlerden dolayı iletişim halinde olduklarımla (facebook) bağlantımı kesmek zorunda kalmıştım. O yüzden bu efsanelerden muhabbetim olanlar bana ulaşırlarsa büyük memnuniyet duyarım. Sevgilerimle..

Pırasasapı - Ozan Erden
Sevgili Ozan, sen ne güzel bir gençsin ne güzel bir kalbin var. Hafızan da iyiymiş. Pek uzun zamandır girmedim oyuna, zaten karakterlerim de mevcut değil.
şimdilerde nasıldır bilemiyorum ancak en son hatırladığım herkesin tılsım sevdasında olup tatsız bir İkv olduğuydu. Yazdığın isimlerde bana da yer verdiğin için teşekkür ederim.
Yazdığın isimlerin fazlası vardır, eksiği yoktur.
Kullanıcı avatarı
Eldritch
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Eldritch »

Sifacixhezae yazdı:
Sevgili Ozan, sen ne güzel bir gençsin ne güzel bir kalbin var. Hafızan da iyiymiş. Pek uzun zamandır girmedim oyuna, zaten karakterlerim de mevcut değil.
şimdilerde nasıldır bilemiyorum ancak en son hatırladığım herkesin tılsım sevdasında olup tatsız bir İkv olduğuydu. Yazdığın isimlerde bana da yer verdiğin için teşekkür ederim.
Yazdığın isimlerin fazlası vardır, eksiği yoktur.

Kimleri görüyorum :shock:
Eldritch
Fuerte
ProtectorDragon

Oğuzcan
CAMBAZOĞLU
Kullanıcı avatarı
IIxYAVUZxII
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen IIxYAVUZxII »

AFRODIZYAK yazdı:Oyunun geliştirilmeye devam edildiği dönemlerde oyuna ciddi zaman harcayan oyuncular arasında ciddi boyutlarda rekabet oluştu. Bu rekabet anlaşmazlıkları kavgaları beraber getirdi. Fakat herkesin amacı aynıydı, adından söz ettirebilmek...
Nitekim, Ozan'ın yazdığı isimler gerçektende kendince birşeyler başarabilmiş oyunculardır. Oyuna renk katan bu rekabet ortamının zamanında bir parçası olmak çok güzeldi. İKV'yi özlüyorum.

SENİ BURALARDA GÖRMEK GÖZLERİMİ YAŞARTTI GİR DE OYUNA AKLINI ALAYIM SENİN. ŞAKA BİR YANA SEN GELMEK İSTEDİKTEN SONRA KARAKTERDE ÇARDA HESAPDA ÇOK BİLİYORSUN KARDEŞİM.KENDİ AÇIMDAN SORARSAN ÖZLENDİN VALLAHİ EN KISA ZAMANDA GÖRÜŞELİM. :)
Kullanıcı avatarı
kordugum
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen kordugum »

En iyi şifa ŞifayıKaptım'dır şaka lan şifayı kapmış adam kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş buda şakaydı.
konfucyusss
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen konfucyusss »

İKV oynanmaya devam ettiği sürece her zaman bu gibi konuların açılacağı aşikardır. ve sürekli bir isim kıyaslaması alıp başını gider. Konu ilerlemeye başladıkça tartışmalar artar tartışmalar yerini kavgaya bırakır. Eskileri bilenler eski isimler varken yenilerde kimmiş der yeni yeni ortaya çıkanlar ise madem isimleri söyleniyor hani neredeler derler. Uzun zamandır oynadığım şu oyunda keçi kıranın cazibesine kapılıp şifacı olarak var olduğum müddetçe çok şeyler yaptık herkesle birlikte.
29 dönemde handan ve ismet mısır çarşısının orada iken vs atılırdı. karakter puanlarını ona göre ayarlardın. Bana kalırsa işte gerçek OkO'lar o zamandı. Çünkü iş sadece eşyalarda bitmiyordu. Karakter puanlarını çok iyi bir şekilde ayarlaman gerekiyordu. Ki o zamanlar bunu en iyi yapan savaşçılarda FreDDy idi. Kaç karakter silip açtığını sorsanız sayısını bilmez.
Biz şifacılar herzamanki gibi o zamanda sayımız azdı. Bir avuç şifacı yinede bir araya geldik mi ortalığın tozunu dumanını attırıyorduk. Evet 29 seviye zamanında Labirentteki bir kançalan'a 5400 vurduğumu bilirim.

39 döneminde eşya sistemi değişti ve karakter puanlarına tekdüzelik getirildi. İlk başkarda isyan konumuna gelsede bu değişim zamanla eşyalarla bu değişimin üzerinden gelinebileceğini keşfettik. Şifacılarla OkO'larda boy göstermeye başladık. Bu akımın kendime göre ilk temsilcisi JohnCoffei'idi. Sonrasında Eşrefpaşa ile ben geliyordum. Zaman ilerledikçe ve eşya çeşitliliğine hakim oldukça şifacının yenilmez olduğunu göstermeye başladık.(ki bu eşya çeşitliliği dile kolay bir çeşitlilik değildi. Yüzük kolye dahil olmak üzere bir çok eşya takımına sahip olmak demekti). Zira 2 savaşçı ile aynı anda OkO atıp yendiğimi bilirim. Gattusso İnnocent Nekropsi Thekafkas İKARUS adından söz ettiren şifacılar olmakla birlikte 39 dönemine eminönünde şifacı patlaması yaşanmıştı. Bir kısım OkO'da iken bir kısım şifacı destek şifacısı olarak adından söz ettirmişti. Şifacıyaren Shefa Tezene Tıbbipenisilin Realynuhyec Esved Serjanad aklıma gelen ilk isimler. Öyleki herkes şifacı açmaya başlamış şifacı kasıp eşyalarını tamamlayıp OkO'ya vermişti kendini. Herkeste ayrı bir heyecan olmaya başlamıştı. Savaşçılar alman takımlarını büyücüler komet takımlarını şifacıların üzerinde denemeye başlamıştı. Herkesin en zevk aldığı dönemdi diye düşünüyorum. Ama malesef ki ben kendime OkO atacak kişi bulamamaktan yakınıyor bu yakınmanın sonucunda da kendimi dev komodonun karşısında buluyordum.

49 döneminde eşya sistemi yine değişmiş element hasar veren eşyalar değerini kaybedip max hasara herkes dönmeye zorlandı. Oyunun tadı burada kaçmaya başladı işte. Çünkü herkesi tekdüze bir sisteme geçiş için zorladılar. Eşyaların element hasar ise karşındaki rakibin max hasar ise çok fazla bir şansın olmuyordu. Buna rağmen yinede 49 döneminde OkO'lar eskisi kadar zevkli olmasa da devam etmiştir. Ne zaman ki sığnak-Migrat ve Çemberliden düşen eşyalarla herkesi tamamen tek düzeye çektiler işte o zaman OkO'lar tarihe karıştı dedim. Ve o gün bu gündür de OkO yarışlarına girmedim.
Nedeni gayet basit; senin sahip olduğun tüm eşyalara karşındaki de sahip. Çünkü 1 haftalık yoğun bir uğraşla tüm eşyalarını düşürebiliyor. OkO'ya başladığın vakit kimin bağlantı hızı daha yüksek ve kim OkO sırasında daha çok kritik can basarsa OkO'yu o kazanır hale geldi.
39 seviyedeki gibi karşımdaki max hasarlı zırhımı yüksek tutup element hasarıyla dalarsam alırım mantığı ortadan kalktı. Yada karşımdaki element hasar (buz ateş elektrik) element direnç açıp fiziksel hasarla (zehir asit) dalarsam alırım mantığı kalktı. Tekdüze olduk herkesin hasarı aynı savunması aynı kritik oranı aynı zırhı aynı saldırısı aynı. Aradaki farkı kritik şifa basma ve bağlantı hızı belirlemeye başladı. Öyle 3 ay önce oyuna başlamış biri eşyaları dizdikten sonra şansının da yardımıyla adından söz ettirir OkO şifacısı olmayı başarır hale geldi. Yetenekleri bilmeden eşyaların özelliklerini bilmeden bunu yapar hale geldiler.
Aradaki farkı oluşturacak sistem ise tılsım sistemi ile getirdiler. lakin tılsım sisteminin de çok fazla bir faktörü olmadı nitekim şuan herkeste aynı tılsımlar hemen hemen mevcut. OkO şifacılarının olmazsa olmaz tılsımları Gazap, Meditasyon, İyileştirme. Nitekim ki bir çok şifacıdada mevcutlar. Peki OkO'da fark oluşturacak ne kaldı? Hepsinin üzeri Max hasar direnç gereksiz, meditasyon sahibiler, ruh kalkanı sahibiler çağrı yeteneği sahibiler... Aradaki farkı oluşturacak şey kritik kalıyor yine.
Bu yüzdendir ki OkO artık tarih olmuştur. Sormak istediğim en önemli sorudur "KEÇİ KIRAN ile OkO zevkini tatmış olanlar şuankş OkO sisteminden zevk alıyor mu acaba?" Yada "KEÇİ KIRAN ile OkO zevkini tatmamış olanlar şuanki OKO sisteminden nasıl zevk alıyor?"

Hep özlenen ve anımsanan 39 seviye zamanındaki OKO'larda bir gün buluşmak dileği ile...

konfüçyüs
Kullanıcı avatarı
Neowin
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Neowin »

Okolarla oynun en iyi olunmuo be abi hepimizin genel konustugu nerde o eski gunler diyoruz ama bunu biz yaptik oynun bu hale gelmesinin en buyuk nedeni biziz ac gozlulugumuz doymak bilmeyen hirsimiz yillar once sunucuyu terk ettim iyimi yapmisim bilmiyorum ama suan farkli bir sunucuda ne bir lonca ne bir arkadas tek basima gece saatlerinde klan savaslariyla zaman geciriyorum kimseyi tanimamak kimseyle konusmamak en güzeliymis su devirde oyun tamamen suan tilsim uzerine donmus artik iyi olmaya gerek yok zengin ol yeter hesabi ;) konu basligina uygun kapatalim olayi bari tanidigim en iyi savascilar IZMITLII xxcezaxx buyuculer GÖKTÜRKÜM sabahyildizi sifacilar konficyus basta gelir daha sonra deadlyplay eskisi gibi guzel bir sunucu olmaniz dilegiyle ;)
NeoWIN
Kullanıcı avatarı
SeRRuh
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi
Lonca: Ütopia
İletişim:

Mesaj gönderen SeRRuh »

Eskiye özlem ve sitem dolu cümleleri okurken katılmamak elde değil lakin her toplumda toplulukta olduğu gibi bu oyunda da düzen değişiyor ayak uyduranlar duruyor uyduramayanlar ise birer birer veda ediyor.Eski günler belki eskide kaldığı içindir belki de samimiyetin olduğu zamanlar olduğu içindir her nedense hepimiz özlüyoruz. Oyuncu kalitesi düştükçe bir çok şeyde olduğu gibi OkO karşılaşmalarının da kalitesi ve zevki bitme noktasına dayanmıştır. Konfüçyus'un da dile getirdiği gibi element hasarlar fiziksel hasarlar ve maximum hasarların tercih olduğu, karakter bünye puanlarının tercih olduğu dönemler tabii ki farklı olanı ön planda tutuyordu şu an durumlar özetlediği üzere kritik vuruş ve bağlantı hızı üzerinedir. Fakat şöyle de bir durum var belki farkına varmak kolay değil ama kritik vuruş veya bağlantı hızını bugün de tecrübe ile arka planda bırakan insanlar mevcut. Oyunun gidişatı eğlence kısmını engellese de vs atmayı bırakmayıp eğlenebilen insanlara ve geçmişte bu durumu yaşayıp bugünlere aktaran eğlencesini yansıtan insanlara her zaman saygım olmuştur. Bir kaç isim yazmak belki konuyu devam ettirecek fakat bu sahne bir kaç kişiyle değil büyük bir kitle ile var oldu diğerlerine haksızlık olmaması adına isim yazmayı tercih etmeyeceğim.